Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

TylerGage

fakt dobrý drama. Do poslední chvíle jsem Slevinovi(Josh Hartnett) věřil ,že se stal obětí. Že byl muž na nepravém místě v nepravý čas. No no hodnocení je podle mě jasné že se mi tento film velice líbil.. ()

Greathawk

Od prvního výstřelu až po závěrečné titulky jsem byl naprosto přikovám do křesla a sotva pohnul brvou. Takto si představuji film s velkým F. ()

HappyDeath

Tak tenhle film asi taky nebyl 100%-ní. Když se tak rozpomenu, tak tam byly určité chvíle nebo věci, které nebyly dobře opodstatněné, což znamená pro mě mínus. Ale zase nadruhou stranu děj - kdykoliv jsem si myslel, že už to skončí, vystvětlila se nebo se našla další skutečnost k vysvětlení, což bylo opeavdu obdivuhodné :-D navíc, dobře propracovaný a to mám rád. Taky jse si nemohl vynachválit práci se střhem, kamerou a hudbu. U mě - 90% ()

Yojimbo

Zábavný a napínavý film, u něhož od první chvíle víte, že si s vámi pohrává. A je to příjemný pocit, byť výsledná pointa nemusí odpovídat očekávání. Faktem však je, že díky dobrým hercům a svižnému příběhu (ke konci již trochu překombinované vysvětlování, ale budiž) jde o dobrou oddychovku, která si pohrává s žánrem. A možná to nejzábavnější je to, jak moc a v kolika ohledech se liší komentáře u hodnocení tohoto filmu :) ()

Jeand´Boa

Velice dobrý film, ve kterém se herecké hvězdy opravdu předvedly ve velice povedené zápletce...ne že by se to člověku nepovedlo předčasně rozluštit, ale opravdu povedené...pravá filmová zábava... ()

dakarin

začátek filmu dobrý, potom duchaprázdné (rádoby intelektuální) klišé - silně mi to připomělo film "Špióni a biják" - a na závěr snaha to dotáhnout do smysluplného konce ... překvapuje mě, jak ladím s většinou postřehů z jiných komentářů ... jednoduše řečeno: i s výborným obsazením, slušnou kamerou atd. atd. ... se dá vše zmastit :-( ()

Natha

Jednoducho SUPER! Po tomto filme som zacala mat konecne rada Josha Hartnetta. Zapletka, vyvrcholenie, humor. A okrem toho, Morgan Freeman? Parada! Urcite odporucam. :) ()

cerbygerby

Moc dobře provedený a propletený krimi thriller. Od začátku nás nechává v nejasnosti a člověk Hartnetta jen lituje, kolik že se mu za ten den stane té smůly, ale ke konci filmu je vše úplně jinak. Skvělé obsazení a dost dobrý příběh, takže hodnotím plných 5* ()

Torgal

Vydarená variácia na filmy Guya Ritchieho a Quentina Tarantina. Inšpirácia tvorcov u oboch zmienených pánov je jasne citeľná z každého políčka filmu, nie je to ale na škodu, lebo film funguje takmer perfektne. V závere už síce dieliky do príbehovej skladačky do seba príliš nezapadajú, ale to už je daň za efektnosť. Záverečná pointa už moc neprekvapí (úvodná pasáž toho naznačila až príliš), ale aj tak veľmi dobre funguje. Réžia je nápaditá, herecké obsadenie skvostné (dokonca aj Harnett je v pohode). 8-/10 ()

PEZ

Po viac ako 3 rokoch som si pozrel tento vydareny kusok znovu a s potesenim konstatujem, ze vobec nestratil caro! Dokonca chyba len malo k plnemu hodnoteniu. A cim ze je to tak dobre? Dobre vymyslena zapletka, ktora sa nam len postupne odhaluje, s viacerymi zvratmi najme ku koncu, herecky all-star team, ktory si to uziva, na cele so skvelym Bruce Willisom a vazne dobrym Hartnettom. K tomu paradna, mrte stylizovana kamera a vizual, atmosfericka hudba - tazko hladat slabiny. Mozno malinko ubrat stopaz a bolo by to dokonale. Tento filmik len tak nezostarne! ()

katmandzoo

Jeden zvrat za druhým, jedno prekvapenie strieda ďalšie, kvalitne domyslené až do záverečných titulkov. Keď som šiel pozerať tento film, tak mi jeho názov nič nevravel, avšak keď som videl to herecké obsadenie, tak som si povedal, že si to pozriem a neoľutoval som. V polovici filmu by som si vôbec ani nebol pomyslel, že sa to takto skončí. Bez váhania jeden z mojich top 10 filmov. Tomuto veľdielu azda nechýbalo nič, všetkého tam bolo v dostatočnej miere: čierny humor, zápletka, rozuzlenie, prekvapenie a najlepší záver, aký sme si len mohli priať. Povinná jazda pre každého filmového nadšenca. ()

maciii

Dobře vypointovaná gangsterka, s téměř roztomilým černým humorem, plná sympatických záporáků a vrcholící do vážného dramatu, zvládnutého se stoickým klidem a přehledem. ()

redwik

Normálne som prekvapený, že tento film nemá viac percent a najmä fanúšikov. Skvelé herecké obsadenie, perfektný príbeh, parádne rozuzlenie a zakončenie - tým všetkým Lucky Number Slevin predčil moje očakávania. Morgan Freeman a Ben Kingsley v roli dvoch navzájom nenávidiacich sa bossov, to je veru dobrá nádielka. Mňa film skutočne bavil a dostal, preto s hodnotením neváham. Josh Hartnett - Slevin Kelevra /:/ Bruce Willis - Goodkat /:/ Lucy Liu - Lindsey /:/ Morgan Freeman - The Boss /:/ Ben Kingsley - The Rabbi /:/ Stanley Tucci - Brikowski /:/ Michael Rubenfeld - Yitzchok /:/ Peter Outerbridge - Dumbrowski ()

Whitebeard

A víte co? Já budu stručnej, na konci filmu mi jednoduše spadla čelist. V průběhu filmu jsem se bavil Hartnettovym a Willisovym vystoupením, kterým parádně sekundovali Freeman a Kingsley. Za mě 5* ()

pepa3rd

Trochu okoukaná zápletka, ale i tak se člověk rád podívá, jak se to všechno hezky otočí o 180 stupňů :). 70 % ()

Plechpetr

Fakt dobrý drámo. Škoda že se to an konci tak trochu víc zamotává, ale mě to prostě bavilo moc! Josh Harnett to prostě zvládl dobře, a když přijde na scénu Bruse společně s tou super melodií! Prostě fucking good! ()

junxi91

Název filmu je naprosto brilantní (i když špatně přeložený), děj filmu na mě působil trochu zmateně, ale humoru a vražd v něm zase bylo celkem dost, a to se mi líbilo. Na začátku filmu dojde k přepadení a vraždě dvou bookmakerů, a pak se na autobusovém terminálu sejdou v čekárně mladý muž a jistý Goodkat. Goodkat vypráví příběh o bookmakerovi Maxovi, který si půjčil peníze od mafie, ale vsadil si na špatného koně, což stálo život jeho a také jeho rodinu. Goodkat pak řekne, že „Kansaský podvod“ je dvojitý blaf, a pak mladého muže zabije a naloží do dodávky. Pěkný začátek filmu. Slevin Kelevra pobývá v New Yorku u svého přítele Nicka Fishera, a navštíví jej jeho krásná asijská sousedka Lindsey, se kterou probírají Nickovo zmizení a důvod, proč byl byt odemčen. Slevin přišel o bydlení a jeho přítelkyně mu byla nevěrná, a tak se nastěhoval ke kamarádovi. Pak byt navštíví dva černoši – mafiáni, kteří jej odvedou k „Šéfovi“, který si splete Slevina s Nickem, který mu dluží 90 000 dolarů a dá mu nabídku, která se neodmítá – svůj (Nickův) dluh má zaplatit tím, že zavraždí syna svého mafiánského rivala „Rabína“. Šéf si myslí, že Rabín nechal zabit jeho syna, a tak chce z pomsty zavraždit Rabínova syna Yitzchoka „Vílu“. Slevin se s rozbitým nosem vrací do bytu, kde je znovu unesen, tentokrát Rabínovými židovskými nohsledy. Rabín si rovněž plete Slevina s Nickem a chce po něm zaplatit dluhy z hazardu, tentokrát je to jen 33 000 dolarů. Slevin se vypraví za šéfem a řekne mu, že nabídku přijímá a že zabije Yitzchoka. Mezitím se také ukáže, že Goodkat to hraje na obě strany, je zodpovědný za Nickovy dluhy a má v plánu zabít Slevina poté, co zabije Yitzchoka, aby to vypadalo jako dvojitá sebevražda. Tohle jsem si potřeboval ujasnit, aby bylo zřejmé, že Slevin se ocitnul v dost prekérní situaci, protože musí vyhovět dvěma nebezpečným mafiánským bossům, a ještě se vypořádat se zabijákem Goodkatem, naštěstí mu však pomáhá krásná sousedka Lindsey. Celý tento případ vyšetřuje detektiv Brikowski, který se snaží zjistit, co je Slevin zač, a tak jej odchytne na ulici, ale nic moc z něj nedostane. Brikowski získá informaci, že Goodkat je po dvaceti letech zpět ve městě a myslí si, že existuje spojení mezi Šéfem, Rabínem, Goodkatem a Slevinem. Slevin se sejde na záchodě s Yitzchokem, domluví si s ním schůzi u něj v bytě, a tam jej zastřelí, pak se k němu připojí také Goodkat. Oba unesou dva mafiánské bossy a před nimi dojde k jistému odhalení, které začne dávat celému příběhu jistý smysl. Tento film tedy nepostrádá násilí, popravy střílením a udušením, spletitý příběh s přesahem do minulosti, velkou dávku černého mafiánského humoru a také několik příběhových zvratů, díky kterým do sebe jednotlivé události pěkně zapadnou. Jo a ty Šéfovy skleněné šachty byly fakt nádherné, jen škoda, že Slevin nebyl tak dobrý šachista, jak se tvářil. ()

radagast

Ako sa taketo nieco moze niekomu stat? V zly cas na zlom mieste? Nie, jednoducho sa to stat nemoze. To ma potesilo najviac, kedze som sa uz pocas filmu chytal za hlavu pri spomienkach na Big Lebowskeho a Zbal prachy a vypadni. Niezeby tieto filmy boli LNS az tak podobne, to nie. Velmi dobry film, ale druhy krat si ho pozriem asi az tak za 5 rokov a potom ho zahodim. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)