Andy Farmer by chtěl napsat knihu. Přestěhuje se kvůli tomu do provinčního městečka. Potřebuje totiž klid, k němuž by měla přispět i jeho manželka Elizabeth. Stará se nejenom o Andyho, ale také o dům a zahradu. Nemá sice čas, ale stačí jí krátké chvilky, aby dokončila úspěšnou knihu pro děti. Naopak Andy má tvůrčí krizi, takže není divu, že se oba dostanou do sporu, který může vyřešit pouze rozvod. (Warner Home Video CZ)

Rockerman

Docela pěkná komedie, která sice nedosahuje úrovně mých kultovních "Vánočních prázdnin", ale přesto jsem se většinou bavil. Škoda těch hluchých míst, protože několik fórů je velmi dobrých a prakticky jsem nezaznamenal žádný trapný vtip, což je s podivem u těchto bláznivých komedií. S tímto filmem na jedno použití jsem spokojen a bude spokojen i ten, kdo hledá nenáročnou a neurážející komedii na vyplnění odpoledne nebo večera. 60% P.S. Kdo to nazval "Blázinec"? ()

Allan

Už dlouho mi TV n@va nezpůsobila tak krásné dopoledne, jako právě dnes a právě tímhle filmem. Snad ze sentimentality, z nostalgie po prastarých časech, kdy v dopoledním programu byly k nalezení klenoty světové kinematografie, dávám čtyřhvězdičkové hodnocení. K filmu samotnému nemohu napsat nic více ani lépe než to udělal Oskar - jeho recenzi podepisuji v plném rozsahu. Jen to 100% hodnocení si stále raději nechávám pro Vánoční prázdniny :-) ()

Kryton

Chevy Chase ve variaci na film Dr.Hollywood s M.J.Foxem. Měštáci se rozhodnou žít na venkově, kde to žije vlastním životem. Komedie je to dobrá v začátku viz. stěhováci nebo první chvilky na venkově. Po dobré pulhodině už film jede ze setrvačnosti a vtipů je po skromnu. Závěr a celkové vyústění je očekávané už dávno dopředu. Btw. hledáte-li Sarah MIchelle Gellar, tak máte smůlu. Její snad asi jediná scéna byla nakonec vystřižena. Sám se divím, že je tedy v titulcích. Hodnocení OST: Moc jsem si nevšimnul hudby ve filmu. Nemastná a neslaná a to jinak mám rád hudbu Bernsteina. 4/10 ()

Pepinec

Chevy Chase je jako Louis de Funés nebo Billy Crystal; už jen jeho pouhá přítomnost dává filmu přidanou hodnotu. Jinak, co si budeme povídat, to mohl být blázinec daleko větší. Jestli je něčím výjimečný, nedokážu to asi ocenit. Komedie totiž oceňuji smíchem, a tady ho tedy až tolik nebylo. Ovšem narážka Farmerová versus Farmer je vtipná i takhle suše napsaná v komentáři! :-D ()

Georgex

Na konci osmdesátých let byl Chevy Chase na vrcholu své komediální herecké kariéry a objevil se v několika nezapomenutelných taškařicích, mezi které tato rozhodně nepatří, naopak se jedná o jednu z jeho nejnudnějších komedií, kde celou dobu čekáte alespoň na jeden vydařený fór, ale on nepřijde až do závěrečných titulků. Moje hodnocení 30%. ()

• Při natáčení si Chevy Chase stěžoval na kameramana Miroslava Ondříčka, že na záběrech vypadá příliš tlustý, protože je zabírán pořád zezdola. Ondříček reagoval: "Charlie, aby si nikdo nevšiml podbradku, existuje jediný způsob, a to točit z nadhledu, ale jestli jsou v domě stropy vysoké dva metry, kam se mám s kamerou postavit?" (ClimbVibe)
  • Film bol natáčaný v priebehu mesiacov august, september, október a november roku 1987.
    (misterz)