Pláže v Orange County v Kalifornii doposud Shaunu Brumderovi zcela stačily. Milovník surfování, jehož jedinou inspirací je dobrá vlna, se obklopuje urostlými kamarády a hezkými přítelkyněmi, a žije ze dne na den. Jenže tuto idylickou existenci naruší kamarádova nehoda a osud Shaunovi přihraje knihu Marcuse Skinnera, která v něm probudí novou vášeň být spisovatelem. Napíše vlastní příběh a pošle jej svému literárnímu idolu, který přednáší na Stanfordské univerzitě. Chtěl by tam jít studovat, ale není přijat. Život v Orange County se mu náhle zdá nesnesitelný, stejně jako rodina, s níž si nerozumí. Přesto se mu všichni snaží pomoci a Shaun právě v této době zjistí o životě víc, než by se naučil na jakékoliv škole. (oficiální text distributora)

Trailer

slunicko2

Příjemná pohodová komedie. 1)  Zaznamenal jsem ve filmu i chvilky, kdy jsem se nahlas rozesmál, což se mi dnes už stává jen velmi zřídka (například návštěva ze Stanfordské university u Shauna doma)._____ 2)  Oceňuji i fakt, že protivové jsou zde více k smíchu, než k nasrání a že celý snímek končí smírem s kapkou moudrosti._____ 3)  Na středoškoláka kapku přerostlý 25letý Colin Hanks (hlavní postava Shaun, budoucí spisovatel) je sympatický herec. Jen bych ho oblékl do jiných nepytlovitých kalhot a trochu zapracoval na jeho jinak nesporně sexy vzhledu._____ 4)  Pěkní jsou i kámoši surfaři 24letý Kyle Howard (rozčepýřený Arlo) a R. J. Knoll (Chad) nezjištěného věku._____ 5)  Na snímku je cítit mladistvé nadšení. 28letý režisér Jake Kasdan zpracoval scénář 32letého Mike Whitea. Ten se ve filmu objeví v cameu učitele angličtiny._____ 6)  Líbil se mi i výborně vybraný soundtrack a hudba 35letého Michaela Andrewse._____ 7)  Prostě toto je film, který si s chutí pustím v budoucnosti znovu a už teď se na to těším. ()

Zombo

Jedna z mála komedií o osudech a problémech teenagerů, která mi nelezla na nervy svou "američností". Sem tam se sice nezapře jednoduchostí a naivností, konec leckoho může rozčílit, ale to všechno napraví několik vtipných situací a gagů. Ty má na starost hlavně největší "bavič" ve filmu Jack Black, v roli nechutného a typického losera Lance. Orange County je lehká odpočinková komedie, oplývající čirým americkým humorem, u které rozhodně nemusíte myslet, ale jen relaxovat a občas se zasmát. ()

smajly

Příběh mladého člověka, který si jde tvrdě za svým i přes to, že mu prostředí, ve kterém vyrůstá, hází klacky pod nohy, aby nakonec zjistil, že ke splnění jeho snu je nejdůležitější zůstat právě v tomto prostředí. Tohle je podle mě poselství filmu, které mělo být divákovi sděleno prostřednictvím komedie. Vždy jsem zastával názor, že pokud má být v komedii náznak nějakého vážnějšího tématu, musí to být uděláno s citem, ale tady mi přišlo, že se to navzájem jaksi vyrušilo a vznikla neveselá komedie s pachutí vážnosti. Opravdu nevím, co bych na tomto filmu ocenil. Blackovy skopičiny mi alespoň trochu zvedly náladu. ()

Stanley619

Kolísání mezi komedií a dramatem bylo přesně takové, jak to mám rád. K tomu skvěle zvolené herecké obsazení, které nenásilně předvádí svojí komorní "grotesku". Colin Hanks byl fakt dobrej, ale Jack Black byl vynikající. Hudba taky dobrá. Prostě příjemná oddychovka, která vás určitě donutí se zamyslet. 75% ()

Yardie

Přiznání - viděl jsem jen půl hodiny a poté vzal ovladač a vypnul televizi. Za tu půl hodinu jsem se ani jednou nezasmál, děj a scény mi připadali naprosto trapné a celkově to bylo naprosto o ničem. Pro mě celkemzklamání, protože podle hodnocení jsem čekal nějaký ten průměr. Nekonalo se, opravdu škoda času. Nicméně 1 * dám za to, že ve zbytku filmu mohl být jeden či dva vtípky. Howgh! ()

• Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)