Pláže v Orange County v Kalifornii doposud Shaunu Brumderovi zcela stačily. Milovník surfování, jehož jedinou inspirací je dobrá vlna, se obklopuje urostlými kamarády a hezkými přítelkyněmi, a žije ze dne na den. Jenže tuto idylickou existenci naruší kamarádova nehoda a osud Shaunovi přihraje knihu Marcuse Skinnera, která v něm probudí novou vášeň být spisovatelem. Napíše vlastní příběh a pošle jej svému literárnímu idolu, který přednáší na Stanfordské univerzitě. Chtěl by tam jít studovat, ale není přijat. Život v Orange County se mu náhle zdá nesnesitelný, stejně jako rodina, s níž si nerozumí. Přesto se mu všichni snaží pomoci a Shaun právě v této době zjistí o životě víc, než by se naučil na jakékoliv škole. (oficiální text distributora)

Trailer

suicide

Opravdu může člověk během jednoho dne konečně dospět změnit svůj náhled na celý svět a svůj budoucí život včetně svých plánů? A to ne po šílených událostech šíleného dne, ale po jednom "podnětném" rozhovoru s idolem? Možná že ano - ale v jiném filmu s uvěřitelnějšími reakcemi lidí a hlavně hlavního hrdiny. Všechno se odehrává na povrchu, emoce každý jen předstírá, což by neměl být div u filmu, problém je ale v tom, že divák nesmí vědět, že jde o blamáž. Vrcholu dosáhneme, když postavy předstírají emoce i samy před sebou, aby se cítily opravdovější. Nikdo v Orange County nežije, ale jen hraje svou roli s názvem život, aby podle ní někdo mohl napsat povídku. ()

Yardie

Přiznání - viděl jsem jen půl hodiny a poté vzal ovladač a vypnul televizi. Za tu půl hodinu jsem se ani jednou nezasmál, děj a scény mi připadali naprosto trapné a celkově to bylo naprosto o ničem. Pro mě celkemzklamání, protože podle hodnocení jsem čekal nějaký ten průměr. Nekonalo se, opravdu škoda času. Nicméně 1 * dám za to, že ve zbytku filmu mohl být jeden či dva vtípky. Howgh! ()

decouble

Skvěle poskládaná sestava herců ve vedlejších (a cameo) rolích ještě nedělá dobrý film... Stokrát viděné schéma cesty člověka za poznáním opravdových hodnot bohužel postrádá jakékoliv ozvláštnění. Několikrát tu krystalizuje intenzivní vnitřní rozpor, jako třeba když je hlavní hrdina zděšen z dívek, které "ujíždějí" na současném pop-rockovém hitu, ale k navození nálady se používá výhradně tohoto typu skladeb. Možná i proto "Orange County" vypadá jakoby film o teenagerech točili tatíkové v nejlepších letech jako bezpečný dárek pro své pubertální děti... A na to kolik se zde vyskytuje střelených postav, je tu opravdu dobrých vtipů jako šafránu a to komedii řádně ubírá na plnosti. ()

danco123

Typická americká komédia, ktorá ma skvele pobavila. Jack Black, znova dokázal filmovému svetu, že patrí k TOP komediantom. Vo väčšine vtipných scén bol zrovna on, a preto môžem s kľudom napísať, že práve on bol ťahúňom tohto filmu. Potešila ma aj úloha Cheyho Chase, ktorého si pamätám z komédií o rodinke Griswoldovcov, no tentokrát už jeho úloha nebola až tak významná. Filmu dávam 4 hviezdy za jeho zábavný príbeh a takisto herecké obsadenie. Mňa ako teenagera, film skutočne pobavil. ()

Ronee

Shaun príde o priateľa, ktorý surfuje po vlne tsunami. Začne o tom písať novelu, lebo je smutný z toho, čo sa stalo a taktiež sa zamýšľa nad tým, ako žije. Zistí, že chce byť spisovateľom. Miluje Orange County, surfovanie a rád číta Marcusa Skinnera. Napísanú novelu, svojmu obľúbenému spisovateľovi aj pošle. Chce sa dostať na Stendford práve preto, že Skinner tam vyučuje. Shaun je odvážny, pozitívny hrdina, ktorý má silnú motiváciu a preto sa nebojí každému povedať, čo si o nich myslí: Lebo ste krava! Nikdy si pre mňa nič neurobil! Myslíš len na seba! a podobne. Trochu nereálne, ale sme vo filme...pokračujeme...Zhodou náhod sa všetko zomelie tak, že si uvedomí, čo naozaj v živote chce a kde chce prežiť svoj život. Nájde si životnú inšpiráciu, o ktorej bude písať, presne ako ostatní veľkí spisovatelia napr. James Joyce, ktorý celý život písal o Írsku, lebo to bol jeho domov. Shaun má potrhlú rodinu, nevlastného otca, matku alkoholičku a brata feťáka. Ale má aj priateľov, ktorí ho vždy podržia. Najmä Jack Black skvelo zahral rolu sfetovaného brata, ktorý sa rád váľa doma a vymieňa krabičky s tabletkami.Možno je celý film len priemer, ale mňa zaujal námet a to ,ako to bolo natočené. Námet: Keď sa chceš dostať na univerzitu, sfetuj dekana a podpáľ školu. Ale samozrejme to je len vo filme, milé deti. ()

• Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)