Pláže v Orange County v Kalifornii doposud Shaunu Brumderovi zcela stačily. Milovník surfování, jehož jedinou inspirací je dobrá vlna, se obklopuje urostlými kamarády a hezkými přítelkyněmi, a žije ze dne na den. Jenže tuto idylickou existenci naruší kamarádova nehoda a osud Shaunovi přihraje knihu Marcuse Skinnera, která v něm probudí novou vášeň být spisovatelem. Napíše vlastní příběh a pošle jej svému literárnímu idolu, který přednáší na Stanfordské univerzitě. Chtěl by tam jít studovat, ale není přijat. Život v Orange County se mu náhle zdá nesnesitelný, stejně jako rodina, s níž si nerozumí. Přesto se mu všichni snaží pomoci a Shaun právě v této době zjistí o životě víc, než by se naučil na jakékoliv škole. (oficiální text distributora)

Trailer

heyda

Tenhle film mě teda vůbec nepotěšil. Jediný Jack Black zde stojí za zmínku a docela i zajímavý námět, ale já bych si tohle dokázal představit úplně jinak zpracovaný. Já se nemůžu prostě ztotožnit s tím, že ten film není ani komedie ani drama ani akční, prostě nic. A z toho vyplývá jediné - že jsem se nudil. ()

Oskar

Nechápu sice, proč hlavní hrdina, toužící po spisovatelské dráze, tolik prahne po přijetí na jakousi trapnou univerzitu, když právě psaní je jedna z mála profesí, u nichž je úplně jedno, jaké vzdělání máte a nikdy se na to nikdo neptá. Ale budiž. Orange County je nenápadný film a nebýt husté účasti známých komiků v malých rolích, asi bych se o něj vůbec nezajímal. Tak nějak jsem očekával, že půjde o jednu z těch teenagerovských taškařic, jen mi nebylo jasné, co tam tedy u všech všudy dělají Kevin Kline, chevy Chase nebo Lily Tomlinová. Odpověď zní: jenom křoví. Ale vůbec to nevadí, je to opravdu příjemná a vtipná komedie. 70% ()

B!shop

Film samozrejme neni nic extra, je to jen prijemna komedie, ktera ma pobavit a to se ji dari vice nez dobe. Colin, syn Toma Hankse, na svyho otce nema ani omylem a vypada docela jako chcipacek, ale spatnej neni. Ale ja si tenhle film stejne pustil kuli Jacku Blackovi a ten nezklamal. Vetsinu casu se nekde vali v trenclich vozralej jak prase a kdyz uz se rozhodne neco udelat, tak to vzdy stoji za to. Potesi mensi role Lithgowa, Stillera a Chase. Pribeh neni uplne dementni a i kdyz se snazi krapet poucovat, co je v zivote dulezity, neni tu toho moc a tudiz to tolik nerusi. A nektery vtipky fakt nemaj chybu. Nejedna se o nic extra, ale ja se dobre bavil. ()

vyfuk

Abych pravdu povedal, tak tohle byla zcela klasická průměrňána. Tenhle film měl svým způsobem dobrej příběh, který měl i svou lehkou originalitu a snažil se držet nějakých pravidel, které u teenage komedií moc nevidíme. Zcela upřímně jsem se na film podíval čistou náhodou díky Jacku Blackovi a také singlu od Foo Fighters a obě stránky mě zklamali. Alespoň v takovém slova smyslu, že Black ani tolik nebyl hlavní postava, jako spíš někdo do počtu, kdo by udělal nějakou show a pak FF, který nazpívali pro film písničku a zazněla jen jednou a navíc hodně chabě, že by ji člověk ani nepoznal. Film na mě lehce působil dobře, ale stále tak jako kdyby tomu něco chybělo a taky byl nepochopitelně temný. V každém případě to nebylo nic extra, ale špatný film to jako zase jednoznačně nebyl. ()

SalamanderG

Návštěva ze Stanfordu byla skvělým impulzem pro potřísnění člověka sedícího naproti mně v kupé slinami, jelikož na takovou dávku nebyla má bránice připravena . Z postav se mi nejvíc líbil povaleč Lance (Jack Black), který dokonale ztělesňuje líného a ignorantského člověka, který žije de facto ze dne na den s naivní představou, že jednoho dne začne podnikat a přes noc se z něj stane milionář. Soundtrack mě překvapil skladbou Butterfly od skupiny Crazy Wolf, která se vyskytuje ve filmu dvakrát a dodává jedinečnou atmosféru. Zkrátka, zaslouženě 4 hvězdy. ()

• Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)