Jediným cílem Shauna Brumdera (Colin Hanks - mimochodem syn Toma Hankse) je dostat se na vysněnou Standfordskou univerzitu. Tento sen v něm vyvolala kniha, kterou našel na pláži - když se rozhodl být také spisovatelem. Shodou náhod (a podobného jména) je na tuto školu přijat jeho spolužák, který rozhodně není premiantem jako Shaun. Ten se musí, za pomoci své přítelkyně Ashley pokusit všem ukázat, kde leží pravda. Jak už to ale tak bývá, staví se proti němu celý svět - totální looser a věčně zdrogovaný bratr Lance (Jack Black), matka trávící volný čas se lahví vína, atd. Po spálení části univerzity a nechtěném zdrogování děkana, Shaun nakonec zjišťuje, že svět není jen o škole, ale i přátelích, rodině a lásce ... Když jsem film viděl poprvé, dal jsem odpad. Žádný jiný film mi nepřišel tak hloupý a nechutný. Nicméně po dalším shlédnutí s odstupem několika roků si říkám, že když se člověk nadnese nad pubertální vtípky tvůrců filmu, tak zde je i jistá hlubší myšlenka. Herecké obsazení se až na hlavního hrdinu docela povedlo, ale kralují Jack Black (bratr) a Catherine O'Hara (matka). A na mladém Hanksovi je vidět, že svého otce zdaleka ještě nedorostl ....(30.6.2008)

Návštěva ze Stanfordu byla skvělým impulzem pro potřísnění člověka sedícího naproti mně v kupé slinami, jelikož na takovou dávku nebyla má bránice připravena . Z postav se mi nejvíc líbil povaleč Lance (Jack Black), který dokonale ztělesňuje líného a ignorantského člověka, který žije de facto ze dne na den s naivní představou, že jednoho dne začne podnikat a přes noc se z něj stane milionář. Soundtrack mě překvapil skladbou Butterfly od skupiny Crazy Wolf, která se vyskytuje ve filmu dvakrát a dodává jedinečnou atmosféru. Zkrátka, zaslouženě 4 hvězdy.(30.3.2013)

Kolísání mezi komedií a dramatem bylo přesně takové, jak to mám rád. K tomu skvěle zvolené herecké obsazení, které nenásilně předvádí svojí komorní "grotesku". Colin Hanks byl fakt dobrej, ale Jack Black byl vynikající. Hudba taky dobrá. Prostě příjemná oddychovka, která vás určitě donutí se zamyslet. 75%(22.7.2013)

Další pohodový film o teenagerech z Kalifornie. Colin Hanks je talentovaný herec, Jack Black naprosto v pohodě a i další známí herci potěší, nejvíc asi Catherine O'Hara, která je na roli psychicky labilní, alkoholem nasáklé matky jako stvořená. Znalci najdou nenápadnou kritiku amerického systému školství.(3.2.2006)

4* jen za Jacka Blaka. Výborná role, nešlo se nesmát. Podobného vola člověk težko najde. Při pohledu na opilého, v trenkách chodícího blba, co neustále potřebuje vzorek moči pro svého kurátora, se každému musí zvednout nálada. Jestli chcete slušnou komedii, kde se budete při některých scénách válet smíchy, tohle je ono.(4.9.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)