Neurážajúca teeniekomédia, ktorá mala na viac. Takto je to excelentná show Jacka Blacka pretkávaná otrepaným príbehom vlastného hľadania postavy Colina Hanksa. Stačilo trochu viac irónie z pohľadu tejto osoby a menej laciných gagov a mohol vzniknúť dôstojný prírastok k filmom ako Wonder Boys či Election. Škoda, že zostalo len u ľahkého žánrového nadpriemeru.(31.8.2005)

Jedna z mála komedií o osudech a problémech teenagerů, která mi nelezla na nervy svou "američností". Sem tam se sice nezapře jednoduchostí a naivností, konec leckoho může rozčílit, ale to všechno napraví několik vtipných situací a gagů. Ty má na starost hlavně největší "bavič" ve filmu Jack Black, v roli nechutného a typického losera Lance. Orange County je lehká odpočinková komedie, oplývající čirým americkým humorem, u které rozhodně nemusíte myslet, ale jen relaxovat a občas se zasmát.(8.6.2003)

Abych pravdu povedal, tak tohle byla zcela klasická průměrňána. Tenhle film měl svým způsobem dobrej příběh, který měl i svou lehkou originalitu a snažil se držet nějakých pravidel, které u teenage komedií moc nevidíme. Zcela upřímně jsem se na film podíval čistou náhodou díky Jacku Blackovi a také singlu od Foo Fighters a obě stránky mě zklamali. Alespoň v takovém slova smyslu, že Black ani tolik nebyl hlavní postava, jako spíš někdo do počtu, kdo by udělal nějakou show a pak FF, který nazpívali pro film písničku a zazněla jen jednou a navíc hodně chabě, že by ji člověk ani nepoznal. Film na mě lehce působil dobře, ale stále tak jako kdyby tomu něco chybělo a taky byl nepochopitelně temný. V každém případě to nebylo nic extra, ale špatný film to jako zase jednoznačně nebyl.(24.11.2015)

• decouble

Skvěle poskládaná sestava herců ve vedlejších (a cameo) rolích ještě nedělá dobrý film... Stokrát viděné schéma cesty člověka za poznáním opravdových hodnot bohužel postrádá jakékoliv ozvláštnění. Několikrát tu krystalizuje intenzivní vnitřní rozpor, jako třeba když je hlavní hrdina zděšen z dívek, které "ujíždějí" na současném pop-rockovém hitu, ale k navození nálady se používá výhradně tohoto typu skladeb. Možná i proto "Orange County" vypadá jakoby film o teenagerech točili tatíkové v nejlepších letech jako bezpečný dárek pro své pubertální děti... A na to kolik se zde vyskytuje střelených postav, je tu opravdu dobrých vtipů jako šafránu a to komedii řádně ubírá na plnosti.(11.4.2011)

Typická americká komédia, ktorá ma skvele pobavila. Jack Black, znova dokázal filmovému svetu, že patrí k TOP komediantom. Vo väčšine vtipných scén bol zrovna on, a preto môžem s kľudom napísať, že práve on bol ťahúňom tohto filmu. Potešila ma aj úloha Cheyho Chase, ktorého si pamätám z komédií o rodinke Griswoldovcov, no tentokrát už jeho úloha nebola až tak významná. Filmu dávam 4 hviezdy za jeho zábavný príbeh a takisto herecké obsadenie. Mňa ako teenagera, film skutočne pobavil.(29.3.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)