Shaun príde o priateľa, ktorý surfuje po vlne tsunami. Začne o tom písať novelu, lebo je smutný z toho, čo sa stalo a taktiež sa zamýšľa nad tým, ako žije. Zistí, že chce byť spisovateľom. Miluje Orange County, surfovanie a rád číta Marcusa Skinnera. Napísanú novelu, svojmu obľúbenému spisovateľovi aj pošle. Chce sa dostať na Stendford práve preto, že Skinner tam vyučuje. Shaun je odvážny, pozitívny hrdina, ktorý má silnú motiváciu a preto sa nebojí každému povedať, čo si o nich myslí: Lebo ste krava! Nikdy si pre mňa nič neurobil! Myslíš len na seba! a podobne. Trochu nereálne, ale sme vo filme...pokračujeme...Zhodou náhod sa všetko zomelie tak, že si uvedomí, čo naozaj v živote chce a kde chce prežiť svoj život. Nájde si životnú inšpiráciu, o ktorej bude písať, presne ako ostatní veľkí spisovatelia napr. James Joyce, ktorý celý život písal o Írsku, lebo to bol jeho domov. Shaun má potrhlú rodinu, nevlastného otca, matku alkoholičku a brata feťáka. Ale má aj priateľov, ktorí ho vždy podržia. Najmä Jack Black skvelo zahral rolu sfetovaného brata, ktorý sa rád váľa doma a vymieňa krabičky s tabletkami.Možno je celý film len priemer, ale mňa zaujal námet a to ,ako to bolo natočené. Námet: Keď sa chceš dostať na univerzitu, sfetuj dekana a podpáľ školu. Ale samozrejme to je len vo filme, milé deti.(6.3.2011)

• smajly

Příběh mladého člověka, který si jde tvrdě za svým i přes to, že mu prostředí, ve kterém vyrůstá, hází klacky pod nohy, aby nakonec zjistil, že ke splnění jeho snu je nejdůležitější zůstat právě v tomto prostředí. Tohle je podle mě poselství filmu, které mělo být divákovi sděleno prostřednictvím komedie. Vždy jsem zastával názor, že pokud má být v komedii náznak nějakého vážnějšího tématu, musí to být uděláno s citem, ale tady mi přišlo, že se to navzájem jaksi vyrušilo a vznikla neveselá komedie s pachutí vážnosti. Opravdu nevím, co bych na tomto filmu ocenil. Blackovy skopičiny mi alespoň trochu zvedly náladu.(22.5.2011)

Když jsem v traileru zahlíd, že se jedná o produkci MTV, trochu jsem znejistěl a ke zkouknutí mě vedlo jenom dobrý hodnocení. A chybu jsem nakonec neudělal, protože se jedná o nadprůměrnou teen komedii, ve který má hlavní hrdina kupodivu holku už od začátku, takže jsme ušetřený neustále používanejch romantickejch klišé. Navíc Orange County naznačuje, že to, za čim se mnohokrát v životě ženeme, nemusí být vždy tím, co skutečně potřebujeme. Člověk tak má možnost se u snímku zasmát, ale taky zamyslet. Čtvrtá hvězda za postavu zhulenýho Shaunova bratra v podání Jacka Blacka.(16.5.2011)

Orange County je přesně ten typ filmu, který si pustím když mám špatnou náladu. Zápletka filmu je neuvěřitelně stupidní a dost nereálná, ale co na tom, já se výborně bavil. Je to čistá teenegerská komedie v tom nejlepším slova smyslu, na nic si nehraje a díky úžasným gegům si získala moje srdce, nejvíc scény s Jackem Blackem:)(28.10.2007)

• suicide

Opravdu může člověk během jednoho dne konečně dospět změnit svůj náhled na celý svět a svůj budoucí život včetně svých plánů? A to ne po šílených událostech šíleného dne, ale po jednom "podnětném" rozhovoru s idolem? Možná že ano - ale v jiném filmu s uvěřitelnějšími reakcemi lidí a hlavně hlavního hrdiny. Všechno se odehrává na povrchu, emoce každý jen předstírá, což by neměl být div u filmu, problém je ale v tom, že divák nesmí vědět, že jde o blamáž. Vrcholu dosáhneme, když postavy předstírají emoce i samy před sebou, aby se cítily opravdovější. Nikdo v Orange County nežije, ale jen hraje svou roli s názvem život, aby podle ní někdo mohl napsat povídku.(11.3.2010)

• - Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)