Obrovské překvapení. Z toho množství silně obdobných teenagerských komedií tahle docela vyniká. Námět je mírně nedotáhnutý, ale vše zachraňují herci, kteří film mimořádně povznesli. Ať už se jedná o Jacka Blacka, Colina Hankse, ale i herců v cameo rolích. Další silná stránka celého filmu byla dost dobře vtisknutá hudba společně s video-klipovým střihem. Podobné filmy normálně dostávají jen průměrné hodnocení, ale já ho vytáhnu, už když si vzpomenu na ty trefné camea a v nich herce jako Chevy Chase, Ben Stiller či Kevin Kline.(30.9.2005)

Další pohodový film o teenagerech z Kalifornie. Colin Hanks je talentovaný herec, Jack Black naprosto v pohodě a i další známí herci potěší, nejvíc asi Catherine O'Hara, která je na roli psychicky labilní, alkoholem nasáklé matky jako stvořená. Znalci najdou nenápadnou kritiku amerického systému školství.(3.2.2006)

• Leira

Nic špatného filmu vytknout nemůžu, jen osobně nerada koukám na filmy, kde se se*e, co může a hroutí se díky tomu osobní život hlavního hrdiny. Vtipu tam zas tolik nebylo, aby se ten nepříjemný pocit vyvážil. Hvězdu dolů jsem se rozhodla dát za ten fail na konci, kdy se parta vydá surfovat na skelně klidné moře :)(5.1.2015)

Film samozrejme neni nic extra, je to jen prijemna komedie, ktera ma pobavit a to se ji dari vice nez dobe. Colin, syn Toma Hankse, na svyho otce nema ani omylem a vypada docela jako chcipacek, ale spatnej neni. Ale ja si tenhle film stejne pustil kuli Jacku Blackovi a ten nezklamal. Vetsinu casu se nekde vali v trenclich vozralej jak prase a kdyz uz se rozhodne neco udelat, tak to vzdy stoji za to. Potesi mensi role Lithgowa, Stillera a Chase. Pribeh neni uplne dementni a i kdyz se snazi krapet poucovat, co je v zivote dulezity, neni tu toho moc a tudiz to tolik nerusi. A nektery vtipky fakt nemaj chybu. Nejedna se o nic extra, ale ja se dobre bavil.(23.3.2007)

Nechápu sice, proč hlavní hrdina, toužící po spisovatelské dráze, tolik prahne po přijetí na jakousi trapnou univerzitu, když právě psaní je jedna z mála profesí, u nichž je úplně jedno, jaké vzdělání máte a nikdy se na to nikdo neptá. Ale budiž. Orange County je nenápadný film a nebýt husté účasti známých komiků v malých rolích, asi bych se o něj vůbec nezajímal. Tak nějak jsem očekával, že půjde o jednu z těch teenagerovských taškařic, jen mi nebylo jasné, co tam tedy u všech všudy dělají Kevin Kline, chevy Chase nebo Lily Tomlinová. Odpověď zní: jenom křoví. Ale vůbec to nevadí, je to opravdu příjemná a vtipná komedie. 70%(13.12.2005)

• - Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)