• JohnnyD

Dosť nezaujímavá a nevtipná komédia s takmer absolútnou absenciou deja. Potešiť môžu azda len cameo role. Avšak buď daný ľudia nemajú žiaden priestor (Chevy Chase), alebo nič nepredvádzajú (Harold Ramis, Kevin Kline). Typická nová vlna MTV(-like) komédií, urobené len preto, aby urobili reklamu nejakej kapele, alebo piesni. Preto sa nebudete čudovať tomu, že vo filme je nadmerné množstvo "videoklipových sekvencií" a že dosť často hraje hudba "určitého razenia". Neviem, či som sa niekedy zasmial - azda len pri eskapádach Jacka Blacka, ale aj ten jeho humor bol dosť fekálneho razenia - ostatne ako ostatok filmu ;). Strata času.(8.5.2006)

• Leira

Nic špatného filmu vytknout nemůžu, jen osobně nerada koukám na filmy, kde se se*e, co může a hroutí se díky tomu osobní život hlavního hrdiny. Vtipu tam zas tolik nebylo, aby se ten nepříjemný pocit vyvážil. Hvězdu dolů jsem se rozhodla dát za ten fail na konci, kdy se parta vydá surfovat na skelně klidné moře :)(5.1.2015)

• suicide

Opravdu může člověk během jednoho dne konečně dospět změnit svůj náhled na celý svět a svůj budoucí život včetně svých plánů? A to ne po šílených událostech šíleného dne, ale po jednom "podnětném" rozhovoru s idolem? Možná že ano - ale v jiném filmu s uvěřitelnějšími reakcemi lidí a hlavně hlavního hrdiny. Všechno se odehrává na povrchu, emoce každý jen předstírá, což by neměl být div u filmu, problém je ale v tom, že divák nesmí vědět, že jde o blamáž. Vrcholu dosáhneme, když postavy předstírají emoce i samy před sebou, aby se cítily opravdovější. Nikdo v Orange County nežije, ale jen hraje svou roli s názvem život, aby podle ní někdo mohl napsat povídku.(11.3.2010)

Od filmu jsem očekával zábavu. Té jsem se dočkal vrcholově. Nic jiného jsem už od filmu neočekával. A nebyl jsem zklamaný. Jedná se o vtipné dílko, které je příjemným filmem pro odreagování a nenáročnou zábavou, zároveň je neotřelé a v některých místech vás donutí se i zamyslet. Je pravda, že některé postavy byly až příliš nereálné, ale v celkovém konceptu tento snímek vyznívá velmi pozitivně. Navíc zde předvádí své jedinečné herecké kreace Jack Black v roli věčně zhulečného bráchy hlavního hrdiny, na kterého není spolehnutí a v druhé polovině filmu zapříčiní požár univerzitní budovy, jako by se nechumelilo. Herecké výkony nevybočují z normálu, až právě na Jacka Blacka a celkově ani nemám tomuto filmu co vytknout. Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že existují i mnohem lepší filmy, se kterými se tento nemůže rovnat, ale v mých očích je to nadprůměrná vtipná komedie, jedna z těch lepších, které jsem kdy viděl.(6.5.2007)

Nechápu sice, proč hlavní hrdina, toužící po spisovatelské dráze, tolik prahne po přijetí na jakousi trapnou univerzitu, když právě psaní je jedna z mála profesí, u nichž je úplně jedno, jaké vzdělání máte a nikdy se na to nikdo neptá. Ale budiž. Orange County je nenápadný film a nebýt husté účasti známých komiků v malých rolích, asi bych se o něj vůbec nezajímal. Tak nějak jsem očekával, že půjde o jednu z těch teenagerovských taškařic, jen mi nebylo jasné, co tam tedy u všech všudy dělají Kevin Kline, chevy Chase nebo Lily Tomlinová. Odpověď zní: jenom křoví. Ale vůbec to nevadí, je to opravdu příjemná a vtipná komedie. 70%(13.12.2005)

• - Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)