Maléry pana Šikuly

• USA Office Space (více)

Petr (Ron Livingston) pracuje jako počítačový programátor ve společnosti Initech Corporation. Jednoho dne však přeteče míra jeho trpělivosti a tak si řekne dost! Konec přesčasů a stresu v práci. Najednou má opět spoustu času na svou přítelkyni (Jennifer Aniston), v práci hraje počítačové hry a dokonce se odvážil říci svému podlézavému šéfovi, co si o něm opravdu myslí. Všechno vyvrcholí, když se rozhodne uskutečnit svůj ďábelský plán a ukrást technické plány společnosti. Podaří se mu to dříve, než ho práce opět pohltí? (Bonton Home Video)

Ruadek

Úžasně trefné, vtipné a skvěle zahrané. Tento humor každopádně nemusí "ladit" každému ale kdo někdy dělal v podobných kancelářských škatulích, ten porozumí. Kancelářský humor. Velice trefný film, který nezestárl ani o minutu ačkoli byl natočen v roce 1999. ()

efialtes

Jako ze života..(,.ten konec,bohužel teda ne).Nádherná katarze tohle sledovat.Kdo měl někdy ve svý blízkosti takovýho šéfa a takovouhle kopírku(a já teda jo),tak musí u týhle roztomilý krávoviny příst jak kotě.. ()

Kxxx

Chytlavá záležitost, nikoli kvůli hereckým výkonům ani kvůli propracovaným detailům, jde pouze o nápad a jeho perfektní konverzační zpracování! Zkrátka to nemá chybu i když se nejedná o dokonalé dílo. ()

kolly13

Z počátku slabší, ale Cole byl jednoduše ikonický, Jennifer sladce hloupá a nepříliš výrazná a Livingston si odehrál dobrý part (navíc nemá). Ale celkově mě to bavilo a některé kusy si troufají na legendárnost. ()

tomino28

Geniální a nadčasová komedie, při níž si každý dosadí do rovnice tu "svou" korporaci. Více než dvacet let od premiéry a koncept je možná ještě více aktuální, než byl v době vzniku. Celý snímek potom šlape jako hodinky od začátku až do konce a myslím, že je dobře, že má jen 89 minut, protože kdyby měl ještě o půl hodiny navíc, asi bych u něj začal sepisovat výpověď! ()

Libb

Prostě komedie. "Asi jsem se spletl v desetinné čárce", "Vyhodili ho už před x lety" :-) Já se bavil ()

P@\/EL

Slušná komedie, které podle mě celkem obstojně vykresluje stereotipní život v kanceláři. Je pravda, že filmu chybělo více srandovních situací a hlášek, ale zato nabídnul řadu zajímavých, často až diametrálně odlišných, postav. Děj je nenáročný bez výrazných zvratů, což je možná trochu na škodu. Nicméně jsem ocenil nápad hlavních hrdinů na přivýdělek. Líbil se mi také závěr, který film trošku vypointoval. ()

gachik

Dlouho jsem tenhle film míjel kvůli neuvěřitelně debilnímu českému názvu. Kdo tohle mohl čím vymyslet? Každopádně ve výsledku se jedná o hodně povedený snímek, který opravdu asi mohou docenit jenom lidé, kteří mají s podobnou prací zkušenosti. Ač je to komedie, chvílemi mě až mrazilo z toho, jak přesně jsou vystiženy situace, které znám ze života (konzultanti pro zkvalitnění práce, neschopní šéfové, kteří dusí lidi na základě nepodstatných maličkostí, atd....). Místy na mě film působil až depresivně, ale jinak jsem se opravdu bavil. ()

Warapeidza

Popravdě celkem zklamání, myslel jsem, že to bude aspoň příjemná oddychovka ale nic moc zajímavého se z toho nevyklubalo :(... ()

CradleSKS

Musim rict, ze po delsi dobe jsem se zase konecne hodne zasmal u poradne komedie. Mozna jsem ovlivneny tim, ze prostredi office (open) spacu je mi zname a lidi kolem mne jsou vcelku podobni a maji vlastnosti, ktere jim prave toto prostredi vnutilo a vytvorilo u nich profesionalni deformace. I bezne denni problemy ktere ve filmu zazivaji v kanclu mi nejsou cizi, viz kopirka, rozmluvy se sefy, atd.. Celkove dejova linie neni moc zajimava, spise se film soustredi na jednotlive postavy a jejich vykresleni a musim rict, ze nebyt skvele zahraneho Miltona hercem Stephenem Rootem, komedie by asi byla polovicni, ikdyz sef Bill a hlavni hrdina taky perli zajimave veci..Doporuciji predevsim vsem, kterym je prostredi Office (Open) spacu blizke a pracuji ta..kazdy najde sam sebe v nejake te postave:). ()

Johgas

Jak u nás v práci. Absolutně výstižné. Nicméně ještě u nás nehořelo a sešívačky se taky nekradou :-) Ovšem, kdo vymyslel ten příšerný český název, toho jeho práce asi moc nebaví, že.... ()

BigBen87CZ

Tak perfektní film, že jsem si na jeho úžasnost vzpomněl z jediného záběru se sešívačkou ... okamžitě se mi vybavila i scéna s likvidací tiskárny ... ta podle mě patří do filmové dvorany slávy a všichni, kdo někdy dělali v kanclu jí musí zbožňovat... komedie, ketrá se dá popsat jinou legendární hláškou (Oldboy) ... Směj se a svět se bude smát s tebou. Plač a budeš plakat sám ... ()

Ludva

[2010-02-01] * Po naprosto skvělé první půlce film upadá do průměrnosti někdy v okamžiku, kdy je aktivován "virus", ale i v tom průměru se občas vylíhne bravurní fór (pomsta na tiskárně). * "Už vidím, jak to tady hoří." ()

stuj

Jen taková blbůstka. Ten českej název je ale fakt stupid. Chtěl bych poznat týpka, kterej to vymejšlí. ()

JAzzeURo

Mělo to zajímavou myšlenku a ze začátku to vypadalo na slušnou komedii. Bohužel vtipných momentů bylo čím dál méně, až prakticky vymizely. ()

Elder

Pro člověka pracujicího v nadnárodní firmě na pozici specialisty je to nejlepší komedie z tohoto prostředí. Nebo aspoň první 2/3. Ron Livingston hraje velmi přesvědčivě člověka, který rezignuje na zajištěný život, jenž však nenávidí a začne poslouchat své lidské instinkty. Bohužel v druhé půlce se ze skutečně reálného světa stane série nepravděpodobných náhod a film tak ztratí své kouzlo. Škoda. Ale díky dokonalému startu 4*. ()

rebel2009

Rád bych poznal toho umělce, který vytvořil český název. Původně jsem si myslel, že to bude odnož Fantozziho, ale pak jsme zjistil, že je to parodie na kancelářský život. Nefunkční kopírka, buzerující šéfové, strach z propouštění, kdo to nezažil, nepochopí.... ()

Klofa

Jednu hvězdičku si to zaslouží jen za úvodní scénku z kolony. Jinak je to suché a prakticky o ničem. ()