Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Hned na začátek se taky jako ostatní uživatelé musím pochlubit, že jsem uhodl pointu a troufnu si říci, že jsem ji uhodl jako první na světě, protože film ještě nezačal a mě už to bylo jasný. Film měl vynikající tempo a napětí a zůstal ve mě nahlodaný červíček, že až se v realu na mě nějaká žena usměje a nebo mě dokonce pozdraví či jinak mě osloví, jestli ji nemám rovnou odprásknout. Pro jistotu, aby nebyla žádná podobná zápletka. Díky vynikajícímu hereckému výkonu Cliwa Owena jsem měl totiž pocit, že tohle se mě určitě taky stane . Kdyby nebylo nastovovaného konce dal bych téhle hře plný počet hvězdiček. Tak mě napadá, viděl tenhle film pan premiér Topolánek, než začal svou hru s nevěrou s poslankyní Talmanovou ??(28.1.2007)

Clive Owen jako spořádaný a milující manžel, Jennifer Aniston jako věrná a milujicí manželka. Každý z nich si žije svůj život, dokud se jejich osudy neprotnou díky náhodnému setkání ve vlaku. Vše vypadá jako krásný románek až do jedné osudové noci, po které nastává strhující hra nervů, zrad a intrik, kterou zakončuje zajímavá, šokující a pro někoho možná i očekávaná pointa. Každopádně u mě vládne velká spokojenost.(24.8.2008)

ÁÁÁ, takže zase jednou jsem se nenechala zviklat zdejším hodnocením a dobře jsem udělala. Tedy - nechci to nikomu nutit, ale mám taky hodně nakoukáno, přesto mi prošpikování všelikými inspiračními zdroji nebránilo, si tenhle thriller fakt vychutnat. Rozjel se poměrně emancipovaně, přičemž stavěl především na výborném Cliveu Owenovi a půvabné "Rachel" - ti byli opravdu styloví. Možné rozuzlení, do kterého jsem se tentokrát - ! - trefila, mi naskočilo už za pár minut, ale napětí se přesto konalo! Jen jalovější závěr už vymyslet nemohli. Škoda HO veliká, ale i tak za 4*.(2.11.2006)

Ďalší návod na odplatu, alebo varovanie, že žiadna žena sa nezavesí na úspešného muža bez zámienky. Jennifer Aniston sa pre mňa prekvapujúco ocitla v nezvyčajnej úlohe, keď nehájila farby humoru, ale s plnou vážnosťou zápornej postavy zapadla do zamotaného príbehu. Dramatický dobré pôsobí hroziace zrútenie Charlesovho, rodinného života, ktorému však statočne a vytrvale odoláva a pod tlakom sa nie raz pohybuje na tenkom ľade. Nakoniec neunesie váhu vlastných chýb a konečne sa rozhýbe k akčnému zakončeniu. To, že Charles (Clive Owen) dostal možnosť chlapského vystupovania až v záver ma "okradlo" o lepší zážitok, takže 60%.(5.2.2013)

Mam rad mixy zanrov. Zacne sa to ako romanticka drama o dvoch ludoch, ktory ziju v nestastnych manzelstvach. Postupne sa to trochu pritvrdi do drsnej dramy az to nakoniec prejde do thrilleru. Prva hodina je skvela a pôsobi prirodzene. Chemia medzi Owenom a Anistonovou funguje perfektne. S prichodom Casselovej postavy zacne byt film stale viac prekombinovanejsi a sialenejsi, ale vynimocne mi to zazitok nepokazilo a bavil som sa nad tymi nepravdepodobnymi zvratmi. Napriek tomu, keby sa to drzalo cely cas v serioznej uveritelnej rovine ako v prvej hodine, tak to mohla byt skvela zanrovka. Takto to je len zabavny mix, ktory sa po serioznom uvode vôbec neda brat vazne. Davam celkom spokojnych 6/10 a za dalsich 10 rokov si to kludne pozriem tretikrat.(24.10.2017)

• - Okrem amerického štátu Illinois prebiehalo natáčanie aj vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)

• - Švédský režisér Håfström snímkem v podstatě debutoval v mezinárodních vodách. Do té doby natočil několik televizních projektů, drama Ondskan (2003) s nominací na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film, či zatracovaný horor Duch jezera (2004). (imro)

• - 22-milionový thriller je první snímek, který uvedli na americký trh bratři Weinsteinovi po tom, co se odtrhli od Disneyho Miramaxu, který řidili před založením vlastní společnosti. Své zkušenosti zúročili hned o úvodním víkendu (11. – 13. 11. 2005), když film vydělal 12,2 mil. dolarů a celkem poté 36 milionů. (imro)