Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Od začiatku som vedel, akého sa niekde pred záverom dočkám "prekvapenia". Inému thrilleru by takáto predvídateľnosť zlomila väzy, tomuto napodiv nie. Aj keď prekuknete onen "diabolský plán", stále zostáva napínavé čakanie, ako to Charles (veľmi sympatický Clive Owen) celé zvládne. Hrozne som mu držal palce, takže krvavé vyvrcholenie malo pre mňa naozaj grády. Škoda toho pridaného záveru vo väznici, to bolo úúúplne zbytočné. Veľké prekvapenie: veľmi dobre pasujúca Jennifer Aniston. Je nečakane zvodná a v úvode filmu to medzi ňou a Owenom skutočne iskrí. Verdikt: Scenár by sa dal ešte vybrúsiť, ale herci a réžia bez výhrad.(31.3.2007)

Jeden z perfektně promyšlených thrillerů, které člověka naprosto odzbrojí. Jennifer Aniston i Clive Owen mě poměrně překvapili nadprůměrným hereckým výkonem. Vincent Cassel zase zahrál dokonalého záporáka..až jsem měla pocit, že to nehraje. Takhle to mám ráda..chytré, akční, dostatečně zamotané a překvapující. Začalo to tak nevinně, ale každou minutou se film stával koukatelnějším. Silné 4*.(4.8.2011)

Možná až moc přímočarý ale překvapivě zdařilý thriller, který nepřináší překombinovanou zápletku ale řemeslně kvalitní thriller s megasympaťákem Owenem, kterému podobné role sedí a dvojitou pointou, která nepřekvapí ale ani neurazí. Největší chyba filmu je v tom, že nemá nic co by diváka donutilo ke druhému shlédnutí.(30.3.2010)

Ja sa ospravedlňujem Hafstromovi, ale po onom "znásilnení" Anistonky na začiatku filmu mi bola celá zápletka úplne jasná. Potom som sa hodinu dvadsať pozeral, ako sa moje predpovede napĺňajú a keď prišiel onen veľký zvrat, neubránil som sa úsmevu. Nie je to tým, že by som bol extra chytrý, ale tým, že niektorí scenáristi nedokážu napísať scenár s prekvapením, ktoré je skutočne prekvapivé. Film má ale spád a prináša nejakú tú myšlienku o súdržnosti rodny, či čo to nakoniec bolo.(13.10.2012)

Clive Owen jako spořádaný a milující manžel, Jennifer Aniston jako věrná a milujicí manželka. Každý z nich si žije svůj život, dokud se jejich osudy neprotnou díky náhodnému setkání ve vlaku. Vše vypadá jako krásný románek až do jedné osudové noci, po které nastává strhující hra nervů, zrad a intrik, kterou zakončuje zajímavá, šokující a pro někoho možná i očekávaná pointa. Každopádně u mě vládne velká spokojenost.(24.8.2008)

• Xzibit

• - 22-milionový thriller je první snímek, který uvedli na americký trh bratři Weinsteinovi po tom, co se odtrhli od Disneyho Miramaxu, který řidili před založením vlastní společnosti. Své zkušenosti zúročili hned o úvodním víkendu (11. – 13. 11. 2005), když film vydělal 12,2 mil. dolarů a celkem poté 36 milionů. (imro)

• - Okrem amerického štátu Illinois prebiehalo natáčanie aj vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)

• - Švédský režisér Håfström snímkem v podstatě debutoval v mezinárodních vodách. Do té doby natočil několik televizních projektů, drama Ondskan (2003) s nominací na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film, či zatracovaný horor Duch jezera (2004). (imro)