Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Špatný zdravotní stav dcerky nepomáhá ani v nejmenším manželství Charlese a Deanny, jejichž postel už dávno nezaznamenala pořádnou melu a jedna nožka ve vlaku může leccos pořádně zamotat. Příběhy mužů nemilosrdně svržených ze samého okraje propasti až na její dno tu bylo už spousty. Převařené mi nikdo moc nechutnalo, tudíž si myslím, že pár scén se klidně mohlo oželet!! I přesto švédský režisér prokazuje slušnou porci talentu, dbá na detaily, předkládá relativně slušně tísnivou atmosféru, pomalu nás posouvá dál a tu a tam se připomene několika bravurně zvládnutými scénami (hotelová nevěra a následná loupež), jen scénárista ze sebe mohl dostat o špetku víc!! Škoda závěru a bezesporu i toho, že z Owenovy role (jinak je přesvědčivý) tvůrci udělali nerozhodného hlupáka, v jehož situaci by se každý rozhodoval zcela jinak, moderní herectví Jennifer Aniston, která naštěstí nepůsobí jen jako dekorace, nikterak neurazí. Viděl jsem nespočet horších filmů, které se draly do promítacích sálů, v rámci žánru rozhodně nejde o žádný zajímavý příspěvek a jistojistě jde o přímočaré dílko, které přesto sahá o něco výš, než jsem očekával. A je mi absolutně jasné, že jakmile se ráno vzbudím, nějaký film o nevěře mi bude ukradený, ale teď z něj mám příjemně mrazivý pocit, a to není zrovna málo!! 70%.(16.4.2007)

Takový lepší televizní film s hvězdným obsazením. Pěkně natočené, pěkná hudba a klasicky parádní Cassel, ale děj je plný trhlin a navíc velmi předvídatelný, a tak to velké množství všelijakých twistů prostě nefunguje. Navíc mám pocit, že divák nemůže jakkoliv sympatizovat s hlavním hrdinou, což mělo v mém případě za následek celkový nezájem o to, jak film skončí.(26.4.2014)

Docela zajímavý thriller s Clivem Owenem v hlavní roli. Místy má pozornost trochu upadala, ale vždy, když se na scéně objevil Vincent Cassel, šlo to nahoru. Jo... a celou pointu jsem odhadl už po znásilnění, což mi trochu znehodnotilo moment překvapení, ale těžko říct, zda je to problém můj či tvůrců. :P(28.11.2013)

Povedený thriller, který po pomalejším rozjezdu nabere naprosto zběsilé tempo a nenechá vás vydechnout až do konce! Spousta vydařených dějových zvratů, snad jen ten poslední už byl trochu zbytečný. Clive Owen je dostatečně přesvědčivý, stejně jako jeho protihráč Vincent Cassel. A Jennifer Aniston si tu střihla svoji možná nejlepší filmovou roli. Několika klišé se sice tvůrci přeci jen nevyvarovali, ale celkově jsem si to parádně užil a milovníkům žánru můžu jen doporučit.(22.4.2008)

Trochu zbytočné zvraty na konci a ten prvý veľký je veľmi predvídateľný...Herci boli výborní(áno aj Rachel:)).Ak máte chuť na "zvratový" film, doporučujem skôr napríklad Awake s Jessicou Albou, ktorý je prehľadnejší a zvraty asi tak tri krát šokujúcejšie.(15.1.2008)

• - Vincent Cassel si již zahrál podobnou roli ve filmu Nevěsta přes internet (2001), kdy zase ohrožoval vztah muže k ženě, kterou kvůli vdavkám dovezli z Ruska. (imro)

• - Producent Lorenzo di Bonaventura čítal obsah knihy Jamesa Siegela počas vianočných sviatkov. Nemohol sa od nej odtrhnúť a hneď si ju predstavoval ako film. Keď zistil, že práva na sfilmovanie sú ešte voľné, hneď ich zakúpil. (ash99)

• - Zbraň, ktorú používa Dexter (Xzibit), je známa izraelská pištoľ Desert Eagle. (MikaelSVK)