Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Mohla to být celkem sympatická romantická komedie, kdyby se na scéně neobjevil Vincent Cassel a neudělal z toho mrazivý thriller. Clive Owen vypadá, tak obyčejně, že jeho role je uvěřitelná a hraje skvěle i díky němu jsem skoro nedýchal. Konec byl malinko přepísknutý, ale nijak výrazně se nepodepsal na celkovém dojmu z filmu. Jen nechápu Owena, jelikož jeho manželka se mi líbila víc než Jennifer Aniston.(25.12.2010)

Na Jennifer bych mohl oci nechat, s herectvim to neni kdovi jak oslnujici, ale hezky holky to maji vzdycky jednodussi. Vincent Cassel je jako padouch uzasnej. Thriller jez je zalozen na prekvapujicich zvratech a na jednom planu jak precurat vycuranky. Do jake miry jsou zvraty prekvapujici, je asi na kazdem z nas.(31.1.2006)

Takový lepší televizní film s hvězdným obsazením. Pěkně natočené, pěkná hudba a klasicky parádní Cassel, ale děj je plný trhlin a navíc velmi předvídatelný, a tak to velké množství všelijakých twistů prostě nefunguje. Navíc mám pocit, že divák nemůže jakkoliv sympatizovat s hlavním hrdinou, což mělo v mém případě za následek celkový nezájem o to, jak film skončí.(26.4.2014)

• tron

„Drž hubu znamená buď ticho.“ Dlho som rozmýšľal, prečo by som mal dať aspoň 20%. Na nič som neprišiel. Pri takýchto komorných psychologických trileroch záleží na dvoch veciach: na scenári a hereckých výkonoch. Oboje je tu na katastrofálnej úrovni. Tak za čo až 20%? Najhoršie je, že takýto žvást je niekto schopný doniesť do štúdia, vydávať ho za špičkovo premyslené rafinované dielo s geniálnou záverečnou pointou a niekto mu na to dá prachy. V tomto filme sú všetci svine, policajti skorumpovaní, učitelia masoví vrahovia... určite aj to diabetické dievčatko niekoho podrezalo. Skazený, hnusný a mimoriadne blbý pseudo triler a bez debaty najhorší film inak zaujímavého švédskeho režiséra Mikaela Håfströma (ZLO, DUCH JAZERA, IZBA 1408, SHANGHAI).(28.5.2011)

Zatímco značná část spolukomentujících očividně uhodla všechno a přesně věděla, kdy co přijde, já jsem rád, že mezi ně nepatřím a že jsem se nechal tímhle žánrovým chameleonem vést do nejrůznějších dramatických i slepých uliček, ze kterých mě scénář dovedl až k výbornému závěru. Clive Owen v tomto období prožíval období, kdy na co sáhl, to se proměnilo ve zlato a hlavně díky němu Derailed šlape jako emocemi naplněné drama o životních jistotách i jako nervy drásající thriller. Zvraty mění vždy všechno a všechny a mráz ze zad nesleze celou druhou polovinu. Chybkou na kráse je tak jen Vincent Kassel, kterého scénář cpe do pozice všudypřítomné smrtící nemesis, k čemuž ale nepobral dostatek charizmatu.(28.7.2007)

• - 22-milionový thriller je první snímek, který uvedli na americký trh bratři Weinsteinovi po tom, co se odtrhli od Disneyho Miramaxu, který řidili před založením vlastní společnosti. Své zkušenosti zúročili hned o úvodním víkendu (11. – 13. 11. 2005), když film vydělal 12,2 mil. dolarů a celkem poté 36 milionů. (imro)

• - Švédský režisér Håfström snímkem v podstatě debutoval v mezinárodních vodách. Do té doby natočil několik televizních projektů, drama Ondskan (2003) s nominací na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film, či zatracovaný horor Duch jezera (2004). (imro)

• - Zbraň, ktorú používa Dexter (Xzibit), je známa izraelská pištoľ Desert Eagle. (MikaelSVK)