Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Derailed je chytrý,napínavý a nervydrásající thriller, který od začátku chytne a baví až do perfektního finishe. Tenhle film mě totálně vykolejil!! Perfektní herecké výkony, úžasné,nepředvídatelné, šokující zvraty a super záporák. Tady opravdu nemám co vytknout a dávám plnou palbu. Už dlouho jsem neviděl takhle našlapaný thriller!(24.10.2013)

Proč jsem si to pustil: kvůli obsazení (Melissa, Clive, Jennifer, Vincent) a žánru (krimi-thriller). Zpočátku je to dost drsný thriller, hlavně díky Vincentovi vše působí hodně opravdově, líbí se mi, že scény, kde se střílí jsou jiné než bývá zvykem - žáné vyjednávání, čekání, nesmrtelní hrdinové, ale bezprostřednost, režisér se s ničím nepáře. Příběh sází na překvapení, které se může a nemusí konat, záleží na představivosti diváka. Z mého pohledu bych mu vytknul dost ponurý náboj, málokdo by si to pustil s přítelkyní na dobrou noc. Na film jsem se díval ve 2 částech, po prvních 56 minutách jsem měl následující pocity: "Kvalitní obsazení, nadějné provedení, ale děj mě doslova nasral, není zrovna plný opitmismu. Znásilnění jsem stěží skousnul, vydržel do 56. min, zbytek snad někdy příště."(13.9.2010)

Povedený thriller, který po pomalejším rozjezdu nabere naprosto zběsilé tempo a nenechá vás vydechnout až do konce! Spousta vydařených dějových zvratů, snad jen ten poslední už byl trochu zbytečný. Clive Owen je dostatečně přesvědčivý, stejně jako jeho protihráč Vincent Cassel. A Jennifer Aniston si tu střihla svoji možná nejlepší filmovou roli. Několika klišé se sice tvůrci přeci jen nevyvarovali, ale celkově jsem si to parádně užil a milovníkům žánru můžu jen doporučit.(22.4.2008)

• petaspur

Clive Owen se svou filmografií by neměl brát role tupých pravděpodobně nějakým způsobem retardovaných mužů (jinak si jeho nekonečnou nevědomost nedovedu vysvětlit). Trapné dlouhé nudné pasáže s nic nechápajícím Owenem mě dováděly k zuřivosti. Doufal jsem, že ho Vincent Cassel (ta hvězdička je pro něj) zabije. Pro mě to byla ztráta času.(15.12.2008)

Trochu zbytočné zvraty na konci a ten prvý veľký je veľmi predvídateľný...Herci boli výborní(áno aj Rachel:)).Ak máte chuť na "zvratový" film, doporučujem skôr napríklad Awake s Jessicou Albou, ktorý je prehľadnejší a zvraty asi tak tri krát šokujúcejšie.(15.1.2008)

• - 22-milionový thriller je první snímek, který uvedli na americký trh bratři Weinsteinovi po tom, co se odtrhli od Disneyho Miramaxu, který řidili před založením vlastní společnosti. Své zkušenosti zúročili hned o úvodním víkendu (11. – 13. 11. 2005), když film vydělal 12,2 mil. dolarů a celkem poté 36 milionů. (imro)

• - Vincent Cassel si již zahrál podobnou roli ve filmu Nevěsta přes internet (2001), kdy zase ohrožoval vztah muže k ženě, kterou kvůli vdavkám dovezli z Ruska. (imro)

• - Zbraň, ktorú používa Dexter (Xzibit), je známa izraelská pištoľ Desert Eagle. (MikaelSVK)