Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Príjemný film na jedno pozretie, u ktorého celkom zamrzí pomalý rozjazd, občasná pomalosť v prvej polovici filmu a miestami až príliš nápadná snaha žmýkať z diváka emócie, ktoré sa však na druhú stranu nemíňajú účinkom. Inak je totiž snímka naozaj veľmi dobre zahraná (kombinácia sympaťákov - Owen + Aniston + zákerný Cassel funguje výborne) a neurazí ani náročnejšieho diváka, pretože nie je zbytočne prekombinovaná a netvári sa ani prehnane duchaplne. A ten osudný zvrat, ktorý zaujímavo zamiešal kartami, mi úplne vyrazil dych.(4.1.2015)

100 minut uteklo jako voda a já jsem nadmíru spokojen. Thriller založený na nečekaných zvratech a k mému překvapení i solidních výkonech. Zavání to sice trochu "béčkem" a i závěr je trochu typický pro podobné vyděračské filmy, ale napětí je tu dávkováno ve velkých porcích, díky čemuž jsem měl o zábavu postaráno.(1.4.2011)

• tron

„Drž hubu znamená buď ticho.“ Dlho som rozmýšľal, prečo by som mal dať aspoň 20%. Na nič som neprišiel. Pri takýchto komorných psychologických trileroch záleží na dvoch veciach: na scenári a hereckých výkonoch. Oboje je tu na katastrofálnej úrovni. Tak za čo až 20%? Najhoršie je, že takýto žvást je niekto schopný doniesť do štúdia, vydávať ho za špičkovo premyslené rafinované dielo s geniálnou záverečnou pointou a niekto mu na to dá prachy. V tomto filme sú všetci svine, policajti skorumpovaní, učitelia masoví vrahovia... určite aj to diabetické dievčatko niekoho podrezalo. Skazený, hnusný a mimoriadne blbý pseudo triler a bez debaty najhorší film inak zaujímavého švédskeho režiséra Mikaela Håfströma (ZLO, DUCH JAZERA, IZBA 1408, SHANGHAI).(28.5.2011)

Som silne vykoľajená :) K tomuto filmu som sa dostala čisto náhodou,a kedže ja nie som fanúšik Jennifer Aniston, tak som ho nejaký čas obchádzala. No a potom sa to nejako zvrtlo a našla som si čas. Ak by som mala použiť nejaké trefné prirovnanie asi by to bolo strhujúco podmanivé.Je to jedna famózna kriminálka s geniálnou zápletkou,ktorá ma skutočne dostala!Možno síce neprináša nijako oslnivé vyvrcholenie a výsledok druhej zápletky v závere mi pripadá trošku pritiahnuté za vlasy,no napriek tomu slovko výborný je ,,vlažné" prirovnanie.Napínavé a veľmi dobre "poskladané". Obdivujem, ako to môže niekto takto vymyslieť.Super,super,super,5 hviezdičiek v tomto prípade je určite málo.(23.6.2013)

• Ilicka

Táááááhlé tempo, mdlí herci a předvídatelný scénář táhnou film ke dnu. Obsazení více než jednoho rappera do filmu by mělo být trestné ze zákona. Ani ten Clive Owen se nějak nepředvádí. Kamera je odtažitá, napětí minimum - i když nemůžu popřít občasný emocionální výboj (setkávání Charlieho a Lucindy, občasné Casselovy návštěvy). Bohužel jsem čekala něco jiného - téma bylo solidní.(15.10.2007)

• - Vincent Cassel si již zahrál podobnou roli ve filmu Nevěsta přes internet (2001), kdy zase ohrožoval vztah muže k ženě, kterou kvůli vdavkám dovezli z Ruska. (imro)

• - Zbraň, ktorú používa Dexter (Xzibit), je známa izraelská pištoľ Desert Eagle. (MikaelSVK)

• - 22-milionový thriller je první snímek, který uvedli na americký trh bratři Weinsteinovi po tom, co se odtrhli od Disneyho Miramaxu, který řidili před založením vlastní společnosti. Své zkušenosti zúročili hned o úvodním víkendu (11. – 13. 11. 2005), když film vydělal 12,2 mil. dolarů a celkem poté 36 milionů. (imro)