Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Možná až moc přímočarý ale překvapivě zdařilý thriller, který nepřináší překombinovanou zápletku ale řemeslně kvalitní thriller s megasympaťákem Owenem, kterému podobné role sedí a dvojitou pointou, která nepřekvapí ale ani neurazí. Největší chyba filmu je v tom, že nemá nic co by diváka donutilo ke druhému shlédnutí.(30.3.2010)

Nelze si nevšimnout té zdejší olympiády, jejíž náplní je soutěžení v tom, kdo originálněji, vtipněji a štiplavěji popíše, kterak mu všechno bylo jasné už při pohledu do televizního programu, a kterak všechny zvraty zabily jinak výborné zpracování. Cítím z toho pokrytectví a alibismus, když někdo napíše něco ve stylu "kdo nemá nakoukáno tolik, co já, tomu se to asi bude líbit." Nechci nikomu přehnaně křivdit, ale taky bych dovedl sedět v křesle nad mísou buráků, slupky plivat pod gauč, usrkávat kolu a řvát na celý barák "jasně, to jsem čekal. No jo, to nemohlo bejt jinak. Há, já to věděl!" Já si plnými doušky užíval atmosféru, zpracování, které mě pohltilo, a v neposlední řadě skvěle různorodou hereckou sestavu, která dobře vypadala i hrála. Téma nevěry mi přineslo další návody, postřehy i varování, sto minut uběhlo jako voda v potoce a já nevidím sebemenší důvod, proč si výsledný pocit kazit vzpomínkami na to, co všechno jsem vítězoslavně uhádl a předpověděl. Pátá hvězdička je možná z trucu, ale na to jsou moji čtenáři již zvyklí.(8.1.2012)

Ďalší návod na odplatu, alebo varovanie, že žiadna žena sa nezavesí na úspešného muža bez zámienky. Jennifer Aniston sa pre mňa prekvapujúco ocitla v nezvyčajnej úlohe, keď nehájila farby humoru, ale s plnou vážnosťou zápornej postavy zapadla do zamotaného príbehu. Dramatický dobré pôsobí hroziace zrútenie Charlesovho, rodinného života, ktorému však statočne a vytrvale odoláva a pod tlakom sa nie raz pohybuje na tenkom ľade. Nakoniec neunesie váhu vlastných chýb a konečne sa rozhýbe k akčnému zakončeniu. To, že Charles (Clive Owen) dostal možnosť chlapského vystupovania až v záver ma "okradlo" o lepší zážitok, takže 60%.(5.2.2013)

Nevěra je škaredá věc. Někdy se při ní může stát to, co se stane tady Owenovi a Anistonové a pak je o průser více než jenom zaděláno. Pointu tady řešit nebudu, jde mi o samotný film. Ten se mi jako takový moc líbil. Měl nápad, měl dostatečný objem násilí a jako boční zálohu přispěchal s výbornými herci, kde tím nejlepším byl záporák Vincent Cassel. Já ho jako herce nesnesu, možná právě také proto mi v tomhle filmu sedl i když jsem si v jeho roli kolikrát představoval i Karla Rodena, kterej by mi v ní sedl snad i víc. Nicméně ani Vincent tempo filmu nezpomalil a já celých 100 minut mohl žít v napětí, co se stane v následujících pěti minut. Závěrem film byl už více než jenom báchorka o nevěře, protože mi ukázal situaci s pravděpodobností tak velkou jako kdyby druhý den nad územím České Republiky padali sledi. I tak si ale film pozornost zaslouží. Má nápad, má energii a má v sobě tak akční průběh, že se mi celou dobu, co jsem ho sledoval, srdce nezastavilo.(27.4.2011)

Derailed je chytrý,napínavý a nervydrásající thriller, který od začátku chytne a baví až do perfektního finishe. Tenhle film mě totálně vykolejil!! Perfektní herecké výkony, úžasné,nepředvídatelné, šokující zvraty a super záporák. Tady opravdu nemám co vytknout a dávám plnou palbu. Už dlouho jsem neviděl takhle našlapaný thriller!(24.10.2013)

• - Okrem amerického štátu Illinois prebiehalo natáčanie aj vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)

• - Producent Lorenzo di Bonaventura čítal obsah knihy Jamesa Siegela počas vianočných sviatkov. Nemohol sa od nej odtrhnúť a hneď si ju predstavoval ako film. Keď zistil, že práva na sfilmovanie sú ešte voľné, hneď ich zakúpil. (ash99)

• - Zbraň, ktorú používa Dexter (Xzibit), je známa izraelská pištoľ Desert Eagle. (MikaelSVK)