Čekej do tmy

• Česko Čekání do tmy (více)

Audrey Hepburnová v roli slepé ženy, která bojuje o přežití a netuší s kým. Slavný americký thriller Čekej do tmy (1967) začíná poměrně nevinně. Manžel slepé Susy z neznalosti vezme k sobě na letišti od neznámé ženy hrající panenku. Když ji má vrátit, nemůže ji najít. Susy přišla o zrak teprve nedávno a stále se učí s tímto handicapem žít. Někomu však panenka velmi chybí a za každou cenu ji chce získat zpět. Neznámý si je jist, že ji najde u Susy a je odhodlán kvůli ní i zabíjet. Mladá žena se tak ocitá tváří v tvář psychopatickému vrahovi Roatovi. Jejím jediným přáním je přežít. Je sledována a přitom sama nevidí. Jen ve tmě má nad vetřelcem výhodu… Mrazivě děsivý snímek udržel v napětí již generace diváků a léty neztratil na své působivosti. Zásluhu na tom má i vynikající Audrey Hepburnová, která za roli Susy získala svou pátou nominaci na Oscara. Producentem snímku byl její tehdejší manžel, herec Mel Ferrer. Role Roata, zosobněného zla, se skvěle ujal Alan Arkin a jeho dva spojence si zahráli Jack Weston a Richard Crenna. Postupně se rozvíjí příběh plný napětí, který vrcholí ve strhující konfrontaci obou hlavních postav. (Česká televize)

karlee

Scénář je sice dost přitažený za vlasy, ale pokud na to přistoupíte, nudit se nebudete, napětí skvěle graduje. ()

Ewík

Svůj tisící ohodnocený film na čsfd jsem vybrala dobře. Krásná a křehká Audrey Hepburn má pod kloboukem a umí být i pěkná dračice a záporák nejzápornější Arkin je prostě odporný už na pohled a co teprve když vybalí ten svůj přízvuk. A na konci teda fuj-takhle se normálně nelekám ani u hororů (možná proto, že lekačky čekám). ()

Marator

Viděno v tv dabované a dobrý napínavý thriller. Vím, že se na to ještě jednou určitě podívám. V originále s titulkama a bude to ještě větší napínákový thriller. Nevím či to bylo schválně nebo špatnou kopií, ale to rozladěný piáno v průvodcovské melodii mě jediné rozlaďovalo z dobrého podívání. ()

Knor

Neuvěřitelně napínavej a mrazivej thriller. Znepokojivá nádhera, Arkin a Hepburnová jsou naprosto dokonalý. ()

Pulper

Film stojí na zápletce, husté atmosféře a úžasných výkonech Audrey Hepburm (slepá Suzie), Alana Arkina (psychopat Roat) a Richarda Crenny (sympatický podvodník Talman). V rámci žánru (thriller/horror) funguje i po x letech a hravě strčí do kapsy většinu dnešních slátanin. Co bych jako věčný hnidopich vytknul? Spoiler: Carlino se nechoval jako bývalý policista, ale jako idiot. Suzie v něčem byla děsně bystrá a v něčem ne. To, že Mike je na jiné straně, poznala až podle telefonátu a ne, když se dozvěděla, že policejní auto není ve skutečnosti policejní, jak jí tvrdil.Taky jsem si říkal, proč neutíkala k matce Glorie už dávno předtím, než jí skutečně šlo o život. ()

Comida

Rozhodně se na svoji dobu jedná o dobrý thriller, ale až na konečných přibližně půl hodiny plné naprostého napětí a strachu sledujeme jen nezáživné kecání. Chápu že film musí pohltit diváka aby uvěřil že se zpočátku jedná jen o nevinnou hru, ale mě to prostě nijak nebralo a místy jsem přemýšlel jestli to mám vůbec dokoukat. A nakonec nelituji, protože jsem se dočkal už zmíněného pro mne pětihvězdičkového nervy drásajícího teroru. Chválou také nemohu šetřit u absolutně bravurního hereckého výkonu Audrey Hepburn. Za ten úžasný konec včetně herecké stránky a pro mne jedné z nejlepších lekaček co jsem kdy ve filmu viděl, bych klidně dal plný počet, ale jako celek se musím přiklonit ke třem, protože místy je snímek při sledování ve večerních hodinách přímo uspávající. 6/10. ()

Duke90

Skvěle natočený napínavý thriller a další důkaz toho, jak velké divadlo se dá rozehrát na velmi malém prostoru. Stačí k tomu "jen" pár přesvědčivých herců, kvalitní scénář a zručná režie. Jediná věc, se kterou jsem měl zpočátku trochu problém, byla Audreynina "hra na slepou bábu", protože s těmi jejími výraznými kukadly bych v první chvíli skoro nepoznal, že hraje nevidomou ženu, i když se o to úmyslně snažila. Po čase už jsem tak nějak se svým šťouráním rezignoval a její výkon bych nakonec označil za obdivuhodný - zvlášť ke konci, kdy začalo opravdu přituhovat.... Pěkné 4 hvězdy. ()

Uesbe

Výborný výkon Audrey Hepburn, zaujímavý čierny humor, dobre zahrané mladé dievča (!), a traja zločinci. Až na určité rozvláčne pasáže naťahované ako žuvačka, je to starý thriller, čo stojí za pozretie. ()

meryl

Geniální film, výborně promyšlený s vynikající Audrey Hepburn v hlavní roli. Prostě nezapomenutelný film... ()

Bigfuckman

Audrey podala špičkový výkon, ale ne ve všech situacích jsem jí tu slepotu věřil. Chápu, že člověk přijde-li o zrak, rozvine si jiný smysl, ale bylo toho až moc dokonalého a uhlazené než abych tomu uvěřil. ()

Dinsberg

Audrey Hepburn mimo vod romantických filmů. A opět v excelentní formě. S trochou nadsázky lze Susy Hendrixovou přirovnat k předchůdci Johna McClanea. Zdánlivě bezvýchodná situace, kdy hlavní hrdina stojí proti přesile. ()

jonny

Popravde jsem se na tento film chtel podivat jen kvuli krasne Audrey a necekal jsem, i pres vysoke csfd hodnoceni, tak kvalitni zazitek, ktery mi tento snimek dal. Pomalejsim tempem stoupame az do skveleho konce. Tento film by nemel uniknout zadnemu narocnejsimu filmovemu divakovi. ()

bleskaMeryl

Výborné drama, které nestárne. Překvapilo mě, že Audrey Hepburn za roli v tomto filmu nebyla oceněná Oscarem. Nejsilnější poselství z tohoto filmu (pro mě) "Nikdy se nevzdávej! i když všechno kolem se zdá být proti tobě." ()

Týnidlo

Pokud ve mně tenhle typ filmů vyvolá pocit mrazení a nutkání změnit "posed", znamená to, že jsem buď dost znuděná, nebo jsem nervózní... Snímek Čekej do tmy řadím do skupiny "Nervózní". Hepburn - skvělá! ()

Born2BeAlone

Mám rád podfuky á la The Sting, miluji Audrey a tak jsem si tenhle přepis skvělé divadelní hry Fredericka Knotta náramně užil. Od dokonalosti ho dělí jen pár nelogičností a chvílema pitomé dialogy. Alan Arkin perfektně ztělesnil odporné a slizské zlo. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin