Čekej do tmy

Charles Lang

Henry Mancini

Mel Ferrer

Gene Milford

V podstatě jen obývací pokoj, kuchyně a pětice herců stačí tomuto filmu díky velmi dobrému scénáři, jenž se po prvním zhlédnutí zdá být prost nedostatků, k vybudování skvěle gradujícího napětí. Závěr je opravdu výborný. K absolutnímu hodnocení chyběl jen kousek.(21.8.2006)

S podobným nápadom by určite menej schopní tvorcovia nespravili ani najmenšiu škárku do filmovej produkcie, no s prešpikovaným scenárom a so skvelou Audrey (mimochodom môj prvý film s touto dámou) sa to podarilo. Minimum naivity a perfektne vypointovaný záver a scénky, ktorých myšlienky naozaj zatajujú dych. 85%.(19.3.2007)

Mrazivý temný thriller s brutálním psychopatickým vrahem, který rozehrává nejděsivější hru v životě nešťastnice slepé Susy. Ta však skrze svou bystrou mysl postupně odhalí jeho kumpány i samotného organizátora a svůj život bude chránit tím jediným co má...tmou!(28.8.2008)

Trochu překombinovaný, ale výborný komorní thriller pro jeden byt a pár skvělých herců, který svým minimalismem a ukecaností nezapře svoje divadelní kořeny. Alan Arkin se sugestivně zhostil nevděčné role nelítostného zabijáka, který terorizuje nevidomého miláčka publika Audrey Hepburn (Crenna je ale taky vynikající).(18.3.2007)

V hlavní roli jedna malá panenka plná heroinu, jenž nečekaně vstoupí do života slepé Susy. Jejího handicapu využijí zločinci, kteří se chtějí panenky zmocnit a tak začíná spleť lží a intrik... Na komorní thriller skvělé, Audrey se své vážnější a méně usměvavější role zhostila opravdu věrohodně a navíc jsem byla celou dobu napjatá ( což dokazují moje okousané nehty:)) ). Na konci už jsem si skoro trhala vlasy a happy end jsem tedy uvítala. Co se týče těch do očí bijících chyb... tak ty se asi zkrátka musí přehlédnout. Co na tom, že stačilo, aby se Susy zamykala, ihned zavolala manželovi, nebo popřípadě utekla k sousedům zavolat o pomoc. Trochu to kazí dojem, takže na plný počet to není, ale musím uznat, že na tu dobu je to určitě skvěle mrazivý thriller.(17.8.2012)

• - Vďaka stresu vraj Audrey Hepburn (Susy Hendrix) schudla počas natáčania takmer sedem kilogramov. (Raccoon.city)

• - Červené športové auto, na ktorom odchádza sused Susy (Audrey Hepburn), je Triumph TR3. (TheRoller)

• - „Wait Until Dark“ měla jako původní hra od Fredericka Knotta premiéru v divadle „Ethel Barrymore Theater“ v New York City, 2. února 1966 a odehrálo se 374 představení. (HellFire)