poster

Čekej do tmy

 • USA

  Wait Until Dark

 • slovenský

  Čakaj, kým sa zotmie

Horor / Thriller

USA, 1967, 108 min

Režie:

Terence Young

Kamera:

Charles Lang

Hudba:

Henry Mancini

Producenti:

Mel Ferrer

Střih:

Gene Milford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karlos80
  *****

  V hlavní roli dětská panenka aneb nádherný, napínavý a od začátku až do konce strhující thriller navíc podkreslen opravdu působivým a v tomto případě vhodně zvoleným hudebním doprovodem. Chudák Audrey je až neuvěřitelné co musela tato hvězda vydržet za psychickou zátěž v boji o přežití..Její slepota, k tomu sama opuštěná ve svém vlastní domě jen odkázaná na nějaké vlastní zbraně, ale s velkým plusem že to tady velice dobře zná narozdíl od psychopatického Alana Arkina (Roat), v černých lennonovských brýlých který ji zde pronásleduje. Určitě jako výborný nápad, by bylo sledovat tento mrazivý horor někdy v noci s hasnutými světly, ale předtím bych si raději zkontroloval řetěz na dveřích..! Film musel mít ve své době značně veliký divácký úspěch a navíc to byl také poslední veliký a zásadní film této významné herečky, která se pak na nějakou dobu předčasně vzdá své úspěšné a bohaté filmové kariéry.. Zasloužilá nominace na oskara je v tomto případě celkem zasloužilá už jen díky tomu jejímu nevinnému a navíc věčně mladému úsměvu. Opravdu se jedná o mrazivý a děsivý horor který po těch dlouhých letech neztratil téměř nic na své působnosti i když z části se nechává určitě inspirovat staršími Hitchcockovými filmy. Následovalo několik podobně laděných snímků viz. např. moderní "Někdo se dívá". Za 5*.(18.3.2007)

 • Boogeyman
  ****

  Začátek moc záživnej není, navíc při vší úctě k Audrey Hepburn, věrohodně zahrát slepce asi ejde. Představitelka Esmeraldy by mohla vyprávět. Když o tom tak přemýšlím, ještě nikdy jsem neviděl skutečně slepého člověka, který by neměj nějakým způsobem zdeformované oči. No nic, když když už se nám zlodejíčci vyhadrkují mezi sebou a konečně vybalí své představení na nevidomou dámu, dostane film nevídaný náboj a prakticky v jedné místnosti se odehraje famózní thriler při kterém si ukoušete nehty.(19.7.2010)

 • Anthony
  *****

  Thriller, který se z větší části odehrává v jednom malém bytě, kde bydlí Audrey Hepburn. Ta je ohrožována skupinou zločinců. Oproti nim (i oproti divákům) je však v nevýhodě - je totiž slepá. Pro Audrey coby herečku to ovšem byla výhra, protože se této náročné výzvy chopila velmi úspěšně (nominace na Oscara). Této film ukazuje, že v oblasti thrilleru je někdy méně více - čím menší prostředí, tím soustředěnější stupňování napínavé atmosféry. Velmi podobný je dnes film Úkryt Davida Finchera.(22.9.2003)

 • castor
  ****

  Mrazivé drama podle divadelní hry láká hereckým mistrovství bruselské rodačky Audrey Hepburn, tentokrát v netradiční roli slepé ženy odkázané na vlastní zbraně, jelikož se nečekaně ocitá v hledáčku jistých obchodníků – a to díky panence plné heroinu. Hepburnové intenzivní příprava (údajně týdny před natáčením chodila se zavázanýma očima) vévodí působivému snímku, za který získala již svou pátou nominaci na Oscara. Blyštivý oscarový bronz chytala hned u té první z roku 1954 - Roman Holiday.(29.8.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $4miliónovTržby USA $17,550,741Tržby Celosvetovo ║ Veľmi nápadito vybudovaný thriller s výborným obsadeným na čele s Audrey Hepburn v úlohe slepej Susy, ktorá má aj na úkor vady svoju dôvtipnosť a tým dokáže rýchlejšie reagovať než iný, potom aj taký Alan Arkin sa tu zaskvel ako chladný psychopat s nečakanými úskokmi a taktiež Richard Crenna si výborne počína a dopĺňa výbornú súhru postáv. A treba spomenúť aj husté budovanie atmosféry, napätia, a popri tom sa takmer celý film odohráva len v jednom byte a na celej ploche má stále čim zaujať. /80%/(28.8.2008)

 • - I když později přiznala, že to neplánovala, po dokončení tohoto filmu se Audrey Hepburn stáhla do ústraní aby měla více času na své děti. (HellFire)

 • - Byt Audrey Hepburn ve filmu je na 4 St. Luke's Place v Manhattanu. (HellFire)

 • - Audrey Hepburn (Susy Hendrix) a režisér Terence Young spoločne navštívili školu pre nevidiacich, aby sa dozvedeli viac o zrakovo postihnutých. Audrey sa naučila Brailleovo písmo natoľko, aby sa zdalo, že ho dokáže čítať a písať. Používanie Brailleového písma je zmena oproti pôvodnému scenáru z Broadwayu, kde Susy používala veci ako kocky cukru na sledovanie telefónnych čísiel. Písanie telefónnych čísiel v Brailleovom písme pôsobí reálnejšie a jeho zaradenie do filmu pochádza zo stretnutia Audrey Hepburn s nevidiacimi. (TheRoller)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace