Čekej do tmy

Charles Lang

Henry Mancini

Mel Ferrer

Gene Milford

Zase čtu, jak se jedná o jeden z nej nej nej thrillerů, "must see" záležitost a podobný chvalozpěvy. Paradoxně mi přišla daleko lepší ta část, kde se hlavně kecá. Sice to divadýlko, který tam na slepou Audrey Hepburn vymyslel Alan Arkin a jeho kumpáni, bylo trochu naivní, ale mně se to celkem zamlouvalo. Když na konci slepá Audrey Hepburn všechny ty fígle "prokoukne" a film se začne tvářit jako thriller, tak mi to přišlo už vyloženě hloupý. Funguje to spíš jako konverzačka na malym prostoru (něco jako třeba 12 rozhněvaných mužů). Jako thriller už to po téměř půl století moc nenadchne. Jinak bych chtěl vidět, jak někdo při požáru přijde o zrak, ale bude mít pořád takovou hezkou tvářičku. Audrey Hepburn mi vůbec do tý role nějak nesedla. Že je slepá, jsem jí nevěřil ani vteřinu. 60%(25.10.2013)

S podobným nápadom by určite menej schopní tvorcovia nespravili ani najmenšiu škárku do filmovej produkcie, no s prešpikovaným scenárom a so skvelou Audrey (mimochodom môj prvý film s touto dámou) sa to podarilo. Minimum naivity a perfektne vypointovaný záver a scénky, ktorých myšlienky naozaj zatajujú dych. 85%.(19.3.2007)

3,5*/5...Audrey je stále božská, ale ukričané a hysterické scény neboli jej doménov. Rovnako tak základné logické premisy nie vždy fungujú, ale to je skôr "vinou" roku vzniku a vtedy silne presadzovanej politickej korektnosti. Každopádne gradácia napätia je skvelá a záver správne vyhrotený. Chápem, keď niekto považuje Wait Until Dark za kult, pre mňa je to "len" dobrý poctivý psycho triler starej školy.(20.2.2012)

Thriller, který se z větší části odehrává v jednom malém bytě, kde bydlí Audrey Hepburn. Ta je ohrožována skupinou zločinců. Oproti nim (i oproti divákům) je však v nevýhodě - je totiž slepá. Pro Audrey coby herečku to ovšem byla výhra, protože se této náročné výzvy chopila velmi úspěšně (nominace na Oscara). Této film ukazuje, že v oblasti thrilleru je někdy méně více - čím menší prostředí, tím soustředěnější stupňování napínavé atmosféry. Velmi podobný je dnes film Úkryt Davida Finchera.(22.9.2003)

Rozpočet $4miliónovTržby USA $17,550,741Tržby Celosvetovo ║ Veľmi nápadito vybudovaný thriller s výborným obsadeným na čele s Audrey Hepburn v úlohe slepej Susy, ktorá má aj na úkor vady svoju dôvtipnosť a tým dokáže rýchlejšie reagovať než iný, potom aj taký Alan Arkin sa tu zaskvel ako chladný psychopat s nečakanými úskokmi a taktiež Richard Crenna si výborne počína a dopĺňa výbornú súhru postáv. A treba spomenúť aj husté budovanie atmosféry, napätia, a popri tom sa takmer celý film odohráva len v jednom byte a na celej ploche má stále čim zaujať. /80%/(28.8.2008)