• lactarius

Člověka to nutí k zamyšlení... Slyšel jsem, že tyto trapné vykrádačky mají u amerického obecenstva někdy větší úspěch než originál. Jinak by to snad proboha nikoho nenapadlo ! Takže - začít žrát housky s karbanátkem, co nejvíc popcornu, zapíjet javorovým sirupem a na všechno podle vzoru pana Kaplana říkat Kou Kej - třeba se ten pravý, svobodný, *americký* názor dostaví.(16.1.2014)

• MM_Ramone

Režisér, rodák z Komárna, Američan žido-slovenského pôvodu, Ivan Reitman natočil v roku 1997 v produkcii Joela Silvera, snímok "Deň otcov" (Father's Day), čo je remake francúzskej komédie "Otec a otec" (Les compères). Do hlavných úloh obsadil hercov Robina Williamsa a Billyho Crystala. No oproti pôvodnej divácky obľúbenej verzii z roku 1983, v ktorej si zahrali Pierre Richard a Gérard Depardieu, bol Reitamanov snímok absolútny prepadák. Pre mňa to však nebolo žiadne prekvapenie. Zvykol som si na to, že americké prerábky francúzskych komédií v prevažnej väčšine stoja za hovno. Presne tak to bolo aj v tomto prípade. **(16.3.2020)

Podle mě docela povedený remake komedie ( většinou tyto filmy končí katastrofou ), která nikoho nemůže urazit, Robin a Billy tvoří celkem vtipnou a zaručenou kombinaci páru inteligenta bez emocí a přecitlivělým blbečkem, jak už jsme měli možnost shlédnout v mnoha filmech, hlavně ve francouzských komediích. (( ::(3.1.2007)

• Lacike

Original som nevidel ale remake je strasna nuda. Co je doslova nepochopitelne. Reitman ma na konte niekolko skvelych komedii a ustredne duo je inokedy tiez neskutocne vtipne ale tentoraz to vôbec nefungule. Len velmi zriedkavo sa tu najde nejaky slusnejsi vtip ale aj tak sa nejedna o nic extra. Niekolkosekundovy vystup Williamsa a Crystala v Priateloch ma rozosmial ovela viac ako tento film. 4/10.(26.1.2015)

• kaylin

Tahle komedie, která je remakem francouzského filmu, toho chce říct strašně moc, chce vytáhnout diváky na různá místa, ale to, co se děje, prostě není tak zajímavé, jak by si člověk přál. Billy Crystal a Robin Williams jsou asi dobrý tým, ale tady jejich humor prostě nefungoval. Jejich postavy pro mě nebyly zábavné, i když byly stejně tím nejzábavnějším v celém filmu. To je samo o sobě dost smutné.(26.2.2015)