101 dalmatinů

• USA 101 Dalmatians (více)

Majitelka módního ateliéru je nadšena návrhem mladé návrhářky Anity, která se nechala inspirovat svým psím miláčkem, dalmatinkou Perdy. Když se však od ní dozví, že dalmatini mají jemnou srst pouze jako štěňata, pustí se do realizace ďábelského plánu. V rozpadlém klášteře na venkově začne shromažďovat skoupená či jejími poskoky Horácem a Kašparem uloupená štěňata dalmatinů. Mezitím se Anita díky své dalmatince seznámí s osamělým tvůrcem počítačových her Rogerem, který má dalmatina Ponga a problém s milionářem, pro něhož vytváří počítačovou hru. Stále ještě nedostal zaplaceno, protože nedokázal vytvořit patřičně povedeného padoucha. Netrvá dlouho a koná se svatba, a pak trvá jen o něco málo déle, než manželé Anita a Roger mohou svým mazlíčkům Pongovi a Perdě blahopřát k přírůstku do rodiny v podobě patnácti malých dalmatinů. Dlouho se však neradují, protože Cruella už má na ně políčeno. Její poskoci všechna štěňátka uloupí a dopraví do skrýše, kde už se bezcitný jirchář chystá stáhnout kůži z 99 malých dalmatinů. Tomu je samozřejmě třeba zabránit a postarají se o to zvířata, která se spojí a řádně vytrestají nejen Kašpara s Horácem a jirchářem, ale také samotnou Cruellu. (TV Nova)

Flakotaso odpad!

Už v raném dětství se mi otevírala kudla v kapse, když nám ve škole či školce tento film pouštěli. Všichni ostatní to zbožňovali, ne tak já :) Jedna hvězda za toho, co přebývá přes stovku. ()

MM11

Hravá komedie s velkou mírou infantility. Taková ryze animovaná látka se do hraného světa přenáší jen za cenu občasného kýče a přehrávání. Je to v podstatě stále stejné - uřvané, dojemné a občas vtipné. Lepší prodej plyšových chlupáčů ale způsobila hlavně neodolatelně zlá Glenn Close, jejíž charisma film táhne. Děti se budou bavit i bez ní, Vás ona zachrání. ()

SOLOM.

Film už tak dobrý jako jeho animovaný předchůdce není. Jasně je tu kupa pěkných psů, uhrančivá a hlavně zlomyslná Glenn Close a několik povedených humorných scén. Tahle rodinná podívaná neurazí, ale ani zrovna moc nenadchne. Přece jenom bych dal raději přednost animáku, když už bych si musel vybrat. Takže i já se přikloním k průměrnému ohodnocení…50% ()

veru_needy

Pěkný film, který je pro mě druhým nejoblíbenějším vánočním hned po Home Alone. Animovaná verze je samozřejmě daleko lepší, ale to nemění nic na tom, že tohle je vydařený film. Ale všem je jasný, že dalmatici jsou lepší živí než kreslený. Každopádně jde o příběh o punťíkatých pejscích, kteří uniknou nebezpečí v podobě Cruelly De Vil a dvou neschopných zlodějů. Tato komedie vás dostane především pokud jí znáte od dětství. ()

Jansen

První film, na kterém jsem byl v kině. Doteď si pamatuji, jak na mě u vchodu nezbylo pexeso s dalmatinama. Ty pejsky z filmu jsem tehdy strašně chtěl, ale žádného jsem nedostal, tak jsem si alespoň pořád dokola pouštěl film. Hodnotím sice z nostalgie, ale proč taky ne, když je to film stejně především pro děti. ()

Tommassi3

"Ty odpudivé hry, které přivazují děti k televizi, skutečně někdo navrhuje ?? Nesmyslné plýtvání časem.." ;) Podobně jako tahle flekatá herekovina, v níž příšerná Glenn Close konečně dostala roli, kterou jí nemám problém uvěřit..;) ()

malylada

Ve škole si pamatuji dva obrovské hity, které jsem vnímal. Všichni nosili batůžky, rekvizity a vše s těmito filmy spojené. Ten první byl Jurský park a ten druhy 101 dalmatinů.......5/10 ()

BoPo

Filmy o psoch sú vďačné téma rodinných filmov, ktoré ja s veľkou okľukou rád ignorujem. Tu však dokázali zaujať aj mňa, pretože Cruella v podaní Glenn Close bola nezabudnuteľná. Navyše jej poskoka robil Dr. House a scenár napísal John Hughes (Sám doma, Vánoční prázdniny,...). Nie dobré, ale majúce svoje vydarené momenty. ()

MrCreosote

Těžko uvěřit, že Hugh Laurie, který tak skvěle ztvárnil cynického a prošedivělého Dr. House, zde hraje tak ulítlého a pošukaného imbecila. ()

corpsy

Technická stránka filmu je dokonalá. Z celku srší energia a hravosť. Výborná adaptácia jednej z najslávnejších kreslených disneyoviek. Proste to vyšlo. ()

mysiak

Disney komédia...čo to znamená?...že vieme ako sa dej bude uberať, a že je to skôr pre menších, ale je tu jedno ale aj my sa na tom budeme zabávať, Glenn Close je najlepším výberom pre tento film, jej šarm je vynikajúcim spestrením inak nudnej komédie.... ()

Praxis

Jeden krásný roztomilý film pro celou rodinu s naprosto senzační démonickou Glenn Close na které stojí prakticky celý film. ()