Reklama

Reklama

Chladnokrevný Stone

(TV film)
  • Česko Jesse Stone: Chladnokrevný detektiv (více)

Hrdinou dramatického příběhu je někdejší detektiv z Los Angeles Jesse Stone (Tom Selleck), který kvůli nadměrnému pití přišel o slibnou kariéru a skončil u policie v zapadlém městečku Paradise. Zdá se, že v takové díře se nemůže vůbec nic stát, ale když dojde k vraždě, Stone záhy pochopí, že má co do činění s nebezpečnými sériovými vrahy. Podezírá ze zločinu excentrickou manželskou dvojici Andrewa (Reg Rogers) a Briannu (Jane Adamsová), která je fascinována násilím, ale případ se komplikuje. Poté, co je znásilněna šestnáctiletá dívka, si Stone uvědomí, že by mezi oběma případy mohla být souvislost a hodlá ji prokázat. Vyšetřování probíhá pod sílícím tlakem tisku, nadřízených i FBI a stává se nejdůležitějším případem Stoneova života. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Unavené tempo, unavení herci a hodně unavený scénář stvořili dílko, které si poklidně plyne, aniž by nabídlo něco víc než jen televizní vatu. Detektivní zápletka je mizerná a osobní život vyšetřovatele, na který film klade důraz, je nezajímavý. Podivnou pachuť tomu ještě přidávají neuvěřitelné a přehnané dialogy. KOUSEK DĚJE Pomoci šestnáctileté oběti hromadného znásilnění tím, že jí detektiv věnuje psa a těm, co jí znásilnili, napaří jen veřejně prospěšné práce, je absolutní výsměch spravedlnosti a pevně doufám, že i realitě. /29. 1. 14./ ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je toto napsáno jako první příběh Jesse Stonea, jedná se o druhý díl série. Ten první se jmenuje Nový začátek a je tady psán jako druhý příběh. CITÁT - Paradise je město v Massachusetts (42°40677´N, 70°81223´W)............ V Paradise je spáchána vražda. Případ začíná vyšetřovat místní nový detektiv Jesse Stone (Tom Selleck). Hned zpočátku najde u mrtvého muže opuštěného psa. A protože mu nedávno zemřel ten jeho, stává se Zlatý retrívr jeho parťákem v dalších příbězích. DIALOG - MOLLY (Viola Davis): Co tu dělá ten pes? JESSE STONE: Ochrana svědků............. Zároveň s vraždou tu probíhá vyšetřování jiného případu. Jedná se tak vlastně o dvě linie, které spolu nemají konkrétní vztah, krom Jesse Stonea. Obě linie příběhu jsou smutné, podpořené pasujícím hudebním doprovodem a dobrým scénářem. Obsazení herců je televizní a kamera je průměrná. CITÁT - Je to blbej vesnickej polda............. Je to povedená detektivka, ale rozuzlení toho druhého příběhu jsem čekal trochu jiné. Ale jen trochu. 70%. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Stone Cold je docela kuriózní případ. Ačkoli byl natočen a odvysílán jako první, chronologicky se řadí až za díl natočený o rok později a opravdu je dobré v rámci návaznosti sledovat Stone Cold až jako druhý v pořadí. V tomto případě se už opravdu spíše jedná o krimi, melancholické nálady tu je podstatně méně. Tento díl je ale o něco temnější a mrazivější, byť tak trochu postrádá napětí. Záporáky totiž po celou dobu známe. A popravdě, vedlejší dějová linie se znásilněním byla o něco zajímavější než ty trochu za vlasy přitažené sériové vraždy. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Další případ (i když natočený jako první) policejníého náčelníka Stonea neztratil téměř nic z kvalit předchozího filmu. Atmosféra, i když není tak hutná, se nese ve stejné tónině, a tomu kdo v ní nalezl zalíbení, přínáší další příjemný zážitek. Možná jsem měl chvíli trochu potíže s dvojicí až příliš filmových vrahů, nicméně jejich zasazení do atmosféry filmu bylo zajímavé, stejně jako způsob jakým tvůrci pracovali s napětím, které příjemně gradovalo až do konce, ačkoli byla totožnost vrahů odhalena už samém počátku vyšetřování. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Chladnokrevný Stone alias Průměrný průměr. Na takové filmy se blbě píšou komentáře: nejsou tak špatné, aby na ně člověk plival jedovaté sliny a nejsou ani tak dobré, aby na nich bylo co chválit. Snad sympatická výprava stojí za zmínku a některé hlášky a ne zcela liliově čisté postupy Toma Sellecka v roli náčelníka policie v Prdelákově. Ve stavu počáteční nachcípanosti jsem neměla energii hledat lepší program a u tohohle nebyla škoda chrchlat, smrkat, srkat čaj a ztrácet vědomí. 55% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Robert B. Parker napsal tento příběh jako čtvrtý ve své knižní sérii, ale pro televizi byl natočen jako první. (Terva)
  • Je to jediný příběh v sérii, který dostal raiting "R" pro násilný obsah, sex a užívání drog (na film s ratingem R smí mládež do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). (Terva)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)

Reklama

Reklama