Chladnokrevný Stone (TV film)

• Česko

Jesse Stone: Chladnokrevný detektiv

• Česko

Studený jako led

Jesse Stone: Stone Cold

Chladnokrvný Stone

Krimi / Drama

USA, 2005, 82 min

rozhodně to byla nadprůměrná detektivka, vcelku napínavá a dobře natočená. obzvláště selleck v roli Stonea perlil a myslím, že si i jako herec vychutnával suverenitu postavy, kterou stvárnil. bylo to velmi zábavné a upřímné. detektivka sice byla akčností rovná Columbovi, nicméně měla mnohem větší potenciál tajemna a dramatičnosti a budila zdání, jak už to na maloměstě bývá, že vše souvisí se vším. Velmi povedené.(28.7.2010)

Na tuto detektivku jsem náhodně narazila v dopoledním televizním vysílání a nebudu skrývat své nadšení. Má všechno, co na tomto žánru oceňuji. Výborný Tom Selleck v hlavní roli, úžasné poetické prostředí, kamera i hudba ve vzácném souladu a dokonce i dabing se povedl. Zvolna plynoucí příběh, v němž se osobní život detektiva plynule prolíná se zvolna probíhajícím vyšetřováním a vůbec nevadí, že pachatel je podezřelý již od počátku a jde jen o jeho usvědčení.(18.1.2013)

Chladnokrevný Stone alias Průměrný průměr. Na takové filmy se blbě píšou komentáře: nejsou tak špatné, aby na ně člověk plival jedovaté sliny a nejsou ani tak dobré, aby na nich bylo co chválit. Snad sympatická výprava stojí za zmínku a některé hlášky a ne zcela liliově čisté postupy Toma Sellecka v roli náčelníka policie v Prdelákově. Ve stavu počáteční nachcípanosti jsem neměla energii hledat lepší program a u tohohle nebyla škoda chrchlat, smrkat, srkat čaj a ztrácet vědomí. 55%(28.7.2011)

• OG_Swifty

Tom Selleck už nějak na všechno rezignoval a jako důchodce udělal devět filmů podle detektivních románů o Jesse Stone (nechce se mi to skloňovat, je to dost krkolomný). Nenechte se však odradit jeho důchodovým věkem, ve filmu je to stále hřebec, kterýho uhání téměř každá ženská postava filmu. Je to starej mazák, takže moc nemluví, což je v jinak zcela debilních dialozích výhodou. V půlce filmu už zkušeným okem dobrýho policisty identifikoval pachatele a zbývalo jen je usvědčit. Nutno říct, že to byli oba dva debilové (hlavně ten trapnej kameraman) a ten jejich prvotní rozhovor se Stonem byl na Zlatou malinu. Pokud by se za to taková cena dávala, asi by ta scéna prohrála s další scénou z filmu - návštěvou advokátky, co si poručí chlast, sedne si mu na klín, řekne mu aby jí podrbal kundu a pak zase odejde. Každopádně se to nějak vyřeší a víc asi není co dodat.(6.9.2016)

Další případ (i když natočený jako první) policejníého náčelníka Stonea neztratil téměř nic z kvalit předchozího filmu. Atmosféra, i když není tak hutná, se nese ve stejné tónině, a tomu kdo v ní nalezl zalíbení, přínáší další příjemný zážitek. Možná jsem měl chvíli trochu potíže s dvojicí až příliš filmových vrahů, nicméně jejich zasazení do atmosféry filmu bylo zajímavé, stejně jako způsob jakým tvůrci pracovali s napětím, které příjemně gradovalo až do konce, ačkoli byla totožnost vrahů odhalena už samém počátku vyšetřování.(16.6.2010)

• - Je to jediný příběh v sérii, který dostal raiting "R" pro násilný obsah, sex a užívání drog (na film s ratingem R smí mládež do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). (Terva)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)

• - Robert B. Parker napsal tento příběh jako čtvrtý ve své knižní sérii, ale pro televizi byl natočen jako první. (Terva)