Chladnokrevný Stone (TV film)

• Česko

Jesse Stone: Chladnokrevný detektiv

• Česko

Studený jako led

Jesse Stone: Stone Cold

Chladnokrvný Stone

Krimi / Drama

USA, 2005, 82 min

Stone Cold je docela kuriózní případ. Ačkoli byl natočen a odvysílán jako první, chronologicky se řadí až za díl natočený o rok později a opravdu je dobré v rámci návaznosti sledovat Stone Cold až jako druhý v pořadí. V tomto případě se už opravdu spíše jedná o krimi, melancholické nálady tu je podstatně méně. Tento díl je ale o něco temnější a mrazivější, byť tak trochu postrádá napětí. Záporáky totiž po celou dobu známe. A popravdě, vedlejší dějová linie se znásilněním byla o něco zajímavější než ty trochu za vlasy přitažené sériové vraždy.(6.2.2016)

Chladnokrevný Stone alias Průměrný průměr. Na takové filmy se blbě píšou komentáře: nejsou tak špatné, aby na ně člověk plival jedovaté sliny a nejsou ani tak dobré, aby na nich bylo co chválit. Snad sympatická výprava stojí za zmínku a některé hlášky a ne zcela liliově čisté postupy Toma Sellecka v roli náčelníka policie v Prdelákově. Ve stavu počáteční nachcípanosti jsem neměla energii hledat lepší program a u tohohle nebyla škoda chrchlat, smrkat, srkat čaj a ztrácet vědomí. 55%(28.7.2011)

První překvapivá věc, se kterou se zde potkáte, je to, že mrtvoly dýchají a střihačovi je to jedno. Jinak jde ale o dalšího ztrápeného bývalého velkoměstského poldu, který chtě nechtě přesedlal do malého městečka kdesi u moře. Jenže svrab se šíří všude a ani Ráji se nevyhýbá. ~ Styl vyprávění pozvolnější, Tomovi role padnoucí, byť se svými intuicemi by mohl konkurovat i slavnějším kolegům v praxi. Celkem dobrá kriminálka, na televizní produkci.(28.10.2011)

Další případ (i když natočený jako první) policejníého náčelníka Stonea neztratil téměř nic z kvalit předchozího filmu. Atmosféra, i když není tak hutná, se nese ve stejné tónině, a tomu kdo v ní nalezl zalíbení, přínáší další příjemný zážitek. Možná jsem měl chvíli trochu potíže s dvojicí až příliš filmových vrahů, nicméně jejich zasazení do atmosféry filmu bylo zajímavé, stejně jako způsob jakým tvůrci pracovali s napětím, které příjemně gradovalo až do konce, ačkoli byla totožnost vrahů odhalena už samém počátku vyšetřování.(16.6.2010)

Někoho může odradit pomalé tempo filmu. Ovšem vzhledem k v jakém prostředí se děj odehrává, skvěle podtrhuje celou ponurou atmosféru. Připomíná mě to klasické kriminálky z 80.let. Tom Selleck má stále charisma a jeho postavě zcela věřím. Zatím jsem viděla dva filmy se Stonem a těším se na další.(12.7.2014)

• - Je to jediný příběh v sérii, který dostal raiting "R" pro násilný obsah, sex a užívání drog (na film s ratingem R smí mládež do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). (Terva)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)

• - Robert B. Parker napsal tento příběh jako čtvrtý ve své knižní sérii, ale pro televizi byl natočen jako první. (Terva)