Chladnokrevný Stone

(TV film)
  • Česko Jesse Stone: Chladnokrevný detektiv (více)

Hrdinou dramatického příběhu je někdejší detektiv z Los Angeles Jesse Stone (Tom Selleck), který kvůli nadměrnému pití přišel o slibnou kariéru a skončil u policie v zapadlém městečku Paradise. Zdá se, že v takové díře se nemůže vůbec nic stát, ale když dojde k vraždě, Stone záhy pochopí, že má co do činění s nebezpečnými sériovými vrahy. Podezírá ze zločinu excentrickou manželskou dvojici Andrewa (Reg Rogers) a Briannu (Jane Adamsová), která je fascinována násilím, ale případ se komplikuje. Poté, co je znásilněna šestnáctiletá dívka, si Stone uvědomí, že by mezi oběma případy mohla být souvislost a hodlá ji prokázat. Vyšetřování probíhá pod sílícím tlakem tisku, nadřízených i FBI a stává se nejdůležitějším případem Stoneova života. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Stone Cold je docela kuriózní případ. Ačkoli byl natočen a odvysílán jako první, chronologicky se řadí až za díl natočený o rok později a opravdu je dobré v rámci návaznosti sledovat Stone Cold až jako druhý v pořadí. V tomto případě se už opravdu spíše jedná o krimi, melancholické nálady tu je podstatně méně. Tento díl je ale o něco temnější a mrazivější, byť tak trochu postrádá napětí. Záporáky totiž po celou dobu známe. A popravdě, vedlejší dějová linie se znásilněním byla o něco zajímavější než ty trochu za vlasy přitažené sériové vraždy. ()

theSaint

Kdyby mi někdo ještě před nedávnem řekl, že budu sledovat televizní průměrnou krimi a že budu poctivě vyhledávat všechny díly, tak bych mu nevěřil. Jak říká můj otec: "Jo, Jesse, ten je do pohody". A on skutečně do pohody je. Zásadní zásluhu na tom má Tom Selleck a jeho charisma. Tenhle sympaťák, který se s tím moc nesere, když na to dojde, si mě získal. Toho osamělého, komplikovaného vlka mu věříte. Má útulný bejvák, barák u moře, moc nemluví, chlastá, chodí ke cvokaři, sleduje kultovní filmy, má hrůzu ze závazků, jelikož jeho ex ho rozložila na atomy, je rozervaný, přímý, inteligentní, stará se o osamělé psy a ženský po něm jdou, jak slepice po flusu. Ten chlap je prostě skvělej! Do toho si připočtěte, že po večerech věčně chčije, fouká, vše podbarvené hřejivou hudbou a máme atmošku jak vyšitou. Nalijme si sklenku čistého Walkera, série je především o osobnosti detektiva a to je skutečný důvod diváckého návratu. Nevím jak vy, ale já mám pokaždé chuť si nalít panáka a hrnek horkého kafe, když sleduju Jesseho. A to nepiju a kafe si dávám vyjímečně. Ideální na podzimní večery. Zcela vyjímečně musím pochválit dabing, výborný, což už je vzácnost. ()

rt12

Někoho může odradit pomalé tempo filmu. Ovšem vzhledem k v jakém prostředí se děj odehrává, skvěle podtrhuje celou ponurou atmosféru. Připomíná mě to klasické kriminálky z 80.let. Tom Selleck má stále charisma a jeho postavě zcela věřím. Zatím jsem viděla dva filmy se Stonem a těším se na další. ()

rikitiki

Unavené tempo, unavení herci a hodně unavený scénář stvořili dílko, které si poklidně plyne, aniž by nabídlo něco víc než jen televizní vatu. Detektivní zápletka je mizerná a osobní život vyšetřovatele, na který film klade důraz, je nezajímavý. Podivnou pachuť tomu ještě přidávají neuvěřitelné a přehnané dialogy. KOUSEK DĚJE Pomoci šestnáctileté oběti hromadného znásilnění tím, že jí detektiv věnuje psa a těm, co jí znásilnili, napaří jen veřejně prospěšné práce, je absolutní výsměch spravedlnosti a pevně doufám, že i realitě. /29. 1. 14./ ()

MartinezZ

První překvapivá věc, se kterou se zde potkáte, je to, že mrtvoly dýchají a střihačovi je to jedno. Jinak jde ale o dalšího ztrápeného bývalého velkoměstského poldu, který chtě nechtě přesedlal do malého městečka kdesi u moře. Jenže svrab se šíří všude a ani Ráji se nevyhýbá. ~ Styl vyprávění pozvolnější, Tomovi role padnoucí, byť se svými intuicemi by mohl konkurovat i slavnějším kolegům v praxi. Celkem dobrá kriminálka, na televizní produkci. ()

• Robert B. Parker napsal tento příběh jako čtvrtý ve své knižní sérii, ale pro televizi byl natočen jako první. (Terva)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)
  • Je to jediný příběh v sérii, který dostal raiting "R" pro násilný obsah, sex a užívání drog (na film s ratingem R smí mládež do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). (Terva)