Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Khamsin

Tak tohle jsem viděl už poměrně dávno. Popravdě, na moc si z toho filmu už nepamatuju. A rovněž popravdě, jsem tomu rád. Současná tvorba Marie Poledňákové by se měla zakázat - už kvůli ní samotné - takhle si kazit dobré jméno.. ()

bono22vox

Chápu, že malým dětem se tohle líbí, ale vy dospělí tohle přece nemůžete myslet vážně. Krokodýlům totiž schází hlavně lepší scénář a přirozený půvab Velryby i Polepšovny... škoda ()

Likan7

Dlouhou dobu (asi půl minuty) jsem přemýšlel, proč by si film zasloužil alespoň 2*. Zkoušel jsem si vybavit scény, herce, postavy, které se mi líbili. Jenže jsem si nemohl na nic vzpomenout. Mam velkou pro Jitku Schneiderovou, takže tu pomyslnou 1* dávám za ní, i když tu má prach málo prostoru. Příběhově to je kravina, herecky žumpa, scénáristicky blbina. A ten toho malýho Koudelku bych utopil po deseti minutách. Tohle mělo nějak evokovat skvělýho Tomáše Holýho? Potěš boha. ()

rublik05

Ať mi někdo vysvětlí, jak je možné s tak zvučným hereckým obsazením natočit tak mizernou rodinnou komedii, která ve všech ohledech působí jako laciná kopírka komedie S tebou mě baví svět, navíc šíleně hloupá a nudná. Doteď vlastně ani nevím, pro koho je vlastně tento film určený, jelikož děti se pravděpodobně ukoušou nudou a dospělí se k tomu budou ještě nehorázně stydět za to, co zde většina herců předvádí. Většina scén mi přišla víceméně o ničem, korunu tomu všemu dodaly ty rádoby vtipné (rozuměj trapné) vsuvky Vojtka a Nekonečného, to je neskutečný bizár. Už dlouho jsem se za někoho tak nestyděl, jako právě za tyto dva pány. Ve zkratce je Jak se krotí krokodýli jen trapná, nezáživná a zcela bezduchá komedie, která se může směle zařadit k tomu nejhoršímu, co u nás v tomto žánru vzniklo. Jelikož jsem se párkrát trochu zasmál a místy byla docela fajn atmosféra, tak nedám odpad, i když by si to tahle hrůza zasloužila. 1/10. ()

Ashnobe

Dle mého názoru se tento film příliš nepovedl a komediálních momentů je zde asi jako šafránu... za komediální moment ovšem nepovažuji Václava Postráneckého, který se prohání po domě v ploutvích a šnorchlu... i když někdo se tomu smál :). ()

Tamdydam

V porovnání se staršími filmy Marie Poledňákové zbyl tomuto jen náznak jejich kouzla. A tím pádem i lítost nad tím, že už to zdaleka není ono. Postrádal jsem tu nějaký smysluplný děj, herci mi přišli, jakoby se jen křečovitě snažili napodobit a vytvořit atmosféru a náladu předešlých "dílů" a celé mi to vůbec přišlo mnohem víc trapné a debilní, než vtipné a milé. Naprosto nepochopitelná role Naďy Konvalinkové to asi vystihuje nejlíp ()

PaRi

Inu, škoda slov a škoda těch peněz, co film stál. Smutné je, že režiséři slavných jmen je stále dostanou a pak chybí těm mladým a nadějným, ale neznámým, kteří tím pádem nedostanou příležitost. ()

bond77 odpad!

Dvouhodinová snůška keců, trapasů a pitomostí. Příběh má úrověň dnešních "Soap opera" i celá myšlenka na tento film je šílená. Komerce se zde jen hemží. Upozornění: Shlédnutí tohoto snímku může vyvolat špatnou náladu. 0%/100% ()

Žažulienka

Viděn cestou na Slovensko v autobuse a nemůžu říct, že by mně to nepobavilo. Určité scény jako například Vojtek s Nekonečnym by byly hodnoceny asi jako odpad, ale příběh se mi líbil, asi hlavně díky dětským protagonistům:) ()

Filisthin odpad!

ani mojí tehdy osmileté sestře se to nelíbilo... málem jsme odešli z kina a dodnes netuším, na co jsem ji to vlastně vzal... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková