Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

K.I.N.G.

Tak fádní a mdlý thriller jsem už dlouho neviděl. Nápad to není špatný, ale je velice neoriginálně a nezajímavě zpracován. ()

slunicko2

Klasický thriller, který nenadchne ani neurazí. 35letý fešák Paul Bettany (šéf bandy) s hromadou pěkných kluků jsou důvodem, proč se dívat. ()

Damiel

Kdyby existovala filmová kuchařka univerzálních hollywoodských receptů, Firewall by v kapitole krimi thriller zcela jistě nemohl scházet. Profesionální kuchař vzal pořádně provařené ingredience a výsledkem je po všech stránkách typický hollywoodský pokrm. Čekal jsem zhruba tříhvězdičkový thriller a také jsem ho dostal. Technice počítačové bankovní loupeže jsem vůbec nerozuměl, ale to asi málokterý divák dokáže. To samozřejmě trochu komplikuje prožitek z filmu, za větší hřích ale považuju, že Firewall je jakýmsi souhrnem žánrových klišé, které nepřinášejí nic nového a originálního. Tudíž celkem snadno uhodnete dějový tok, navzdory tomu všemu ale Firewall dobře funguje a diváka nenudí. Napadá mě srovnání s Costnerovým Osobním strážcem. Největší „perla“ přichází na závěr – samozřejmě nebudu prozrazovat o co jde, ale je to klišé jako Brno. Vlastně jako Hollywood. ()

MATADOR

Snažím se přenést přes nudný pocit rozjezdu. Protože ten začátek je vážně bída, pořád někdo něco kecá a nic z toho. Potom mi konečně svitlo světlo naděje a začalo to mít pořádné grády, i když zase ne tak veliké. Konečně se potom dá hlavní hrdina do díla a je konečně na co koukat, ale nechápu tvůrce, že nevysmyslí něco nového. Protože Firewall je jako mleté maso, z takovými filmy to jde vážně z kopce. A i to omleté maso už přeci po několikátém omletí nechutná, jestli vůbec. Stejně tak jako je to s tímhle filmíkem, párkrát a dost. Ale alespoň děkuji za známé tváře ve vedlejších rolích. ()

Easykk

Mé nadšení z Massive Attack při úvodních titulcích rázem vystřídal údiv po jejich skončení......tady si trošku zanárazníkuju.....Sympatický sedmdesátník si to šine do práce krokem při němž vypadá, jak kdyby to měly být jeho poslední, u kanceláře ho zdraví mladý podřízený, naprosto zdecimovaný posledními útoky hackerů kteří začínají být tak vykutálení, že by snad mohli prolomit náš bezva firewall - sedmdesátník si s úsměvem sedne k počítači, naklape jeden či dva nejšpíše naprosto geniální programy (mimochodem o délce asi půl řádku :)) a sdělí milému mladému trumbelínovi, jaké že je ucho, protože tam hodil program imitující cosi a převádějící to kamsi, takže všichni hackeři světa jsou nahraný a mladej je zralej si hodit mašli na prvním stropním ventilátoru, jakýho z něj stařík udělal trotla. :D Holt na Hana Sola jsou i imperiální hackeři krátcí, a můžou si mluvit o štěstí, že jim do toho počitače rovnou nezapíchl světelný meč a neroztavil ho na Té Tisícovku, která po složení coby Saddámops odolala pádu klavíru. (?Kdo tohle pochopí má mé uznání aneb které tři filmy se skrývají v poslední větě?) :))) ()

Patw

Mám rád filmy, které mají podobný příběh/zápletku (?). Tento je ale průměrný... Mám sto chutí dát jen dvě hvězdičky, ale nejsem zas tak krutý. ()

IceQueen

Ford okolo tých kompijútrov vyzeral akoby zablúdil. Inak vcelku pozerateľný kúsok, kde sa z kravaťáckeho chlapíka (v tomto prípade v dôchodkovom veku) stáva akčný hrdina, ktorý bez ťažkostí dokáže spráskať partiu ozbrojených zločincov. Nič prevratné, ale ani úplne zlé. ()

lekr

Filmy o tom že někdo vezme někoho jako rukojmí v jeho vlastním bytě miluju. Sice tohle není taková pecka jako Willisovi Rukojmí ale je to pořád dost slušné. Dobrá akce, logický příběh a k tomu slušné herecké výkony Forda, o kterém nevím jestli se do příběhu o virtuálním zločinu se svým stereotypem Inidiana Jonese hodí a hlavně Paula Bettanyho který ho herecky předčil a hlavně mu jdou záporáci dost dobře...slušné dvě hodiny celkem kvalitní zábavy... ()

Jonash87

Mně se film líbil, přičemž jen konec, který bez tak trochu přehnaný, mi dojmy zkazil. Na scénáři šlo zapracovat určitě lépe, těch děr se zde několik najde... Ale Harrison Ford jako vždy výborný, tak se nakonec přikláním ke čtyřem hvězdám. ()

Figu

Abych se přiznal, film mě zlákal díky svému názvu. Firewall zní fakt drsně! Naopak mě zase trochu odrazovalo slabé hodnocení... Ovšem na to není nikdy spoleh, takže Ford s Bettanym mohli v klidu vklouznout před Figuskovi modrá očka. Filmek se drží stále v dobrém tempu, je plný napětí a oba hlavní aktéři odvádí báječnou práci! Ostatní herci kolem jsou slaboučcí a průhlední jak hajzlpapír za tři-pade (především Nikolaj Coster-Waldau byl katastrofální!!!), ovšem vedle Harrisona je celkem těžké být výrazný. Chápu. Já se bavil skvěle a určitě si tímhle filmečkem ještě někdy mile rád zpříjemním večír. 75% ()

Jino

Příjemný comeback Harrisona Forda, dokazuje že Indy ještě není tak starý na akční role... Firewall má dobrou zápletku, díky tomu se z něho stává slušný thriller, ale k zemi ho sráží mnohá klišé. Jinak příjemný film a pro fanoušky Forda nutnost. ()

bogomira

Standardní "fordovka" s klasickou fordovskou postavou. Harrison několikrát prostřídá všechny dva výrazy obličeje, dostane příšerně přes hubu a všechno dopadne jak má. Nesmím zapomenout na typický roztřesený ruce po bitce :) Přesto film neuráží a celkem se sype dopředu. Kouzlo pana Forda je v tom, že s ním se dokáže průměrnej chlápek ztotožnit, což s nějakým Arnoldem, Slyem nebo J.C. FuckDammem jde dost těžko. V bonusu je zajímavej moment, kdy sám režisér prozradí chybu ve filmu, kterou přehlíd a nestačil vystřihnout. ()

Elyssea

Nepříliš náročný film. Ani akční, ani drama, ani krimi, ani thriller. Spíš čistokrevná nuda s náznaky výše zmiňovaného. Paul Bettany by neměl mrhat svým talentem na role nijakých záporáků, Harrison Ford by neměl přijímat role, které jsou tak pitomé. ()

starbrejkr

Ale ne, není to vůbec zlé. Jasně, oněch žánrových klišé je požehnaně a občas otravují, ale kdo tenhle žánr může, neodchází zklamaný. Má to tempo i napětí a Harrison, až rozhodně nepůsobí jako akční hrdina, tomu dává šťávu. Maličko se člověk možná podiví, že šel ve stavu, kdy si role opravdu vybírá, do filmu, který už od počátku ani nemohl být ničím jiným než standadním žánrovým snímkem, ale proč ne. Je to takové příjemné zpestření, kdy se vám nechce moc přemýšlet a naopak si chcete zavzpomínat, kdy jste tyhle filmy jely jeden za druhým a u každé napínavé scény si kousali nehty. Tady k tomu navíc máte Paula Bettanyho, který bude za pár let patřit mezi největší záporáky počátku 21. století. ()

Wormboy

Taky klasicky stary dobry staromodny thriller bez zbytocnych scenaristickych prespekulovanych a nezmyselne vypointovanych vymyslov osadeny do trosku ineho prostredia. Harrison Ford nam starne a ja len dufam,ze stihne este posledny krat zobrat do ruky bic a nasadit si klobuk,aspon na chvilku,aby ho mohol odovzdat niekomu inemu. ()

agathon

výplach. bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla .... Ještě mě sledujete? prstě blábol, jaký už podle mě ve svém věku nemá Forďák za potřebí. Vážně stupidnost největšího řádu........... ()