Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

anli

Kriminální thriller,tentokrát na téma počítačové kriminality.Odborník na zabezpečení je donucen"vysát"pár cizích kont,když je jeho rodina držena jako rukojmí.Scénář je vcelku jednoduchý a poměrně dost opisuje a s ničím extra novým nepřichází,i když pár nápadů má.Richard Loncraine režíruje rutinně,bez nějakého extra nápadu,ale vytváří vcelku lehce nadprůměrnou podívanou.Hodně tady zachraňuje Harrison Ford,který je jako vždy patřičně charizmatický a prostě hrát umí(i když jako počítačový machr zrovna nevypadá a nepůsobí).Snaží se i Paul Bettany,jako hlavní záporák.Divák si ještě všimne Virginie Madsen,která hlavní dvojici příjemně doplňuje a Roberta Patricka,který se tentokrát neslévá..Ostatní tvoří pouze křoví.První polovina je celkem zdařile vyprávěná,ovšem místy zbytečně natahovaná.Druhá půlka je ve svižnějším tempu a občas se tam nějaký nápad zableskne.Kamera je velmi slušná,stejně jako hudba Alexandre Desplata a Kanadské exteriéry taky potěší divákovo oko.Takže celkem vzato jde o průměrný kriminální thriller,který mírně nad průměr zvedají herci(zejména Ford),kamera,hudba a exteriéry.Škoda,určitě z toho šlo vymáčknout víc.Dávám tedy 65% a že peníze v bankách nejsou v bezpečí,všichni víme. ()

lumiros

Já stále čekal, nějakou pointu, která mi stále unikala a ona se potvora ne a ne dostavit a víte proč? Správně, ona tam žádná nebyla. Jinak opravdu slušně zahrané béčko, kdysi áčkovým Fordem. Shlédl jsem to rád, ale určitě se k tomu již nikdy nechci vracet. Je to jak říkám na jedno použití. Škoda, asi tomu chyběla ta pointa. ()

Beatle

Byť je Harrison Ford herecké zlatíčko, tak jeho postupům v ovládání PC by nevěřil ani můj papoušek... ()

Tomesh

Tortura ve své ryzí podobě! Tenhle film je asi tak zábavnej, jako večeře s mojí potenciální tchýní! Hvězda za terminátora! ()

Aven

Film s nejhodnějšími záporáky ever, Forďák je dvakrát podrazí a oni jen udělají zlý kukuč ve stylu "bububu, ještě jednou a uvidíš!!!" Jo a taky mě překvapilo, jak fajnově se uměl hlavní hrdina ohánět pěstmi a krumpáčem na to, že byl jen jakýsi random úředníček. ()

hroubek

Když se člověk koukne na zápletku tak to zní dost béčkově chlápkovy unesou rodinu a on se musí vloupat do vlastní banky aby je zachránil.Jediný rozumný důvod proč jsem si film pustil byl Harrison Ford.Na něm stojí celý film a to i ve chvílích kdy vypouští z úst hlášky, které by nikdy v životě neřekl. ()

Master19

On je to pěkný nápad: natočíme film o tom, jak jednoduše se dají ukrást peníze v době všech těch elektronických udělátek. Ale stačí tomu jen minimálně rozumět a otvírá se vám kudla v kapse při focení monitoru mobilem, při použití mp3 přehrávače jako zásadního nástroje obrany, při všeobecné přítomnosti loga Win XP - ale zásadní systémy banky jsou v jakémsi DOSu... Tento film opravdu nestojí za nic a to ani když tomu pranic nerozumíte. ()

klima777

Pálí! Ruce pryč! Teď vážně: Nepálí vůbec a ta jedna hvězda je pro starého dobrého Harrisona. Ale stejně raději (IMHO) ruce pryč... ()

Autogram

Nevidel som celkom od začiatku, takže som asi chvalabohu prišiel o nudné uvádzacie scény a vtrhol rovno do akcie, teda hodnotenie je o to vyššie. Predpokladám, že som o nič neprišiel a všetko podstatné z úvodu som si prečítal v texte distribútora. Ako mierne zasvätený som pretrpel prevody peňazí z tisícov účtov jedným enterom s efektom tachometra a odstavenie siete budovy vírusom z USBčka. Prekvapujúce bolo, že popri všetkej počítačovej, mobilnej a špionážnej technike, strelných zbraniach rôzneho kalibru a premakanosti únoscov je tou hlavnou a rozhodujúcou zbraňou terminálneho štádia náhodne zabudnutý praobyčajný (SPOILER) čakan. Ten býva skôr predmetom lacných a jednoduchých vtipov ako riešením kyber-thrillerov. ()

Specs

Hlášky: Jack Stanfield: - "Hezký kytky." Janet Stone: - "Zbožnej Bobby." Jack Stanfield: - "Nesnaží se spasit vaši duši?" Janet Stone: - "To by potřeboval větší kytku." & Jack: - "Právě jsem se proboural k vašim účtúm." Bill Cox: - "To není možné." Jack Stanfield: - "Právě jste přišli o dvacet miliónů. Tak teď víte, jaké to je, když ztratíte něco, co milujete." & Sarah Stanfield: - "Proč nás nenávidíte?" Liam: - "Tak to není, jste mi jenom ukradený." ()

ssfan

Pouze průměrný thriller, který táhne Harrison Ford, hlavní záporák taky ujde, ale něco tomu chybí. Hlavně první půle nění to pravé. Poté stoupá napětí a už to celkem jde. Přesto více jak tři hvězdy nemohu dát. 56% odpovídá. ()

tommy187

Dobrý film, na ktorý sa dalo pozerať od začiatku do konca. Keď som ho videl prvýkrát tak som bol naozaj napätý a naozaj som ho s radosťou dopozeral. Keď som film videl po druhý, tretíkrát už ma to prestávalo baviť a už som aj vychytal chyby. Moja rada : Film "Firewall" pozerajte len raz!". A inak čo sa týka hereckých výkonov Harrison Ford podal naozaj geniálny výkon. Takže nevidím problém dať filmu ***. ()

Aqualung

Zase jeden z oněch amerických cajdáků v silné rodinné omáčce. Bylo by zajímavé spočítat počet výkřiků ..."otče"..."matko",,,, No nic. Úspěšný bezpečnostní expert prochází peklem, kterým projde každý otec, jehož rodina hledí do hlavní zbraní a musí spáchat zločin, aby rodinu spasil. A jak to dopadne? Na to nemusíme čekat do konce filmu. Ubohost..... ()

Rousse

Průměrný thriller - nenadchne ani neurazí. S ničím novým nepřichází a úplně nudit se u něj též nebudete. ()

Arius

Absolútne zbytočný prírastok do svetovej kinematografie, thriller z hrozným otrepaným základom z hrozným hereckým výkonom H.Forda či hlavného záporaka P.Bettanyho ktorému to viac išlo v Da Vinciho kóde, v tomto filme vyzeral až príliš nedôveryhodne a vizuálne predpoklady vedia značne ovplyvniť aj pocit z kvality hrania, tak to bol podľa môjho názoru jeho najväčší nedostatok, ale vravím že Firewall sa môže zaradiť k tomu množstvu nevydarených, zbytočných filmov. ()

Heraldika

Nuda u které nelze neusnout. Ford už má dobré roky za sebou, nevěřila jsem mu ani počítačového mága, ani vzorného tatíka. N U D A ()

Danoboss

To ako si ten programátor nevedel rady a prišiel Harrison, napísal jednoslovný príkaz a tým odpísal snaženie všetkých hackerov... tá scéna bola v reálnom svete rovnako pravdepodobná ako tá z dňa nezávislosti, keď nakazili UFO nejakým pozemským pc vírusom... ()