Clerks 2: Muži za pultem

Muži za pultom

Clerks II

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Vtipné, ujeté, sprosté a kupodivu jako celek obstojně fungující. Hlášky padají jedna za druhou, neopomínající říct za každým slovem fuck, shit nebo pussy. Bohužel na druhé skouknutí se již projevují hluchá místa a i finále působí hodně prvoplánovitě... Avšak pro koho Smith ten film točil mi je doteď záhadou, snad ne nakonec teenagerům...?(28.4.2008)

Filmy Kevina Smithe mám rád . Obzvlášť mám rád ty filmy Kevina Smithe, ve kterých se vyskytují Jay a Mlčenlivý Bob. A tenhle snímek není výjimkou. Jsou zde mně absolutně neznámí herci (s výjimkou malého a vtipného camea s Benem Affleckem, ale z toho se už stává ve filmech Kevina Smithe tradice, že tento herec tam nesmí chybět), a to je potěšující. I když je pravda, že postava Randalla mi velmi často připomínala svým chováním, slovníkem i vzhledem Stiflera z Prciček, nemohu si prostě pomoc. Je zde mnoho velmi vtipných scének a film mne vlastně nenechal oddechnout. Já si to naprosto užil a opět se potvrdilo, že Kevin Smith mne snad nikdy nezklame. Je to ode mne maximální hodnocení...(12.7.2008)

Už to není ten "film o ničem" který je jen velmi zábavný a nepokouší se o nic víc jako první Clerks, teď už se hraje na vážnější notu - řešení krize středního věku, hledání osudové lásky a problémy s celoživotními přáteli..........................................vyděsilo vás to? Tak to se zas uklidněte protože přes to všechno jsou hlavní hrdinové pořád ti stejní flákači z Quickstopu co dlabou na budování perspektivního života a radši řeší orální sex hned po tom análním a ta vážnější linka je jen citlivě propletena s jejich filosofujícími monology a odkazy na kultovní filmy. Proklatě zábavná a milá záležitost. Nedoporučuji lidem bez smyslu pro černý, absurdní a vulgární humor; zapšklým páprdům, puritánům a moralistům; fanatickým fanouškům Transformers a Pána Prstenů a lidem se slabým srdcem (protože občas se budete tak řezat smíchy že se o vás bude pokoušet infarkt). Generační film per excellence. 10/10(1.12.2006)

Jasný důkaz Smithovi geniality, které prostředí Jersey svědčí více než komukoliv jinde na světě. Tohle vskutku není pokračování Jaye a Boba vracejících úder. Je to návrat zpět na začátek, kdy se vážné situace řeší tak, jak velí život. Pro zasvěcence dokonalé dílo, dotvářející úctyhodnou mozaiku a vyplňující další místo v téhle, dnes už Smithofilské, sáze. Kevine!!! Klaním se a doufám v "brzký" návrat.(26.1.2007)

Je chybou dívat se na pokračování Clerks bez jejich prvního dílu. Ano, film zážitkem bude, ale pokud máte rádi staré Muže za pultem, je tohle krásné dovršení a zážitek je určitě zdvojnásoben. Výsledný celek je neuvěřitelně silný. Dialogové války z jedničky pokračují ve stejném tempu a náladu si to jakžtakž ponechalo, ač tu malé změny jsou. Barva? Barva dobrá. Vůbec neuškodilo, že už nejedeme v černobílé. Závěrečný a první přechod je skvělým pojítkem. Zvládnuto perfektně. Smith tentokrát více tlačí na pilu romantiky a důležitosti přátelství - toho jsem se zatraceně bál. Nebudu říkat, že to režisér zvládl ukočírovat. Nezvládl. Tlačí, až je to trošku moc. Taneční scéna? Některé vtipy už jsme zřejmě někde viděli a je to troško moc gagovité. Ale nemám vůbec problém s tím Smithovi odpustit. Holt musel k životním pravdám přes větší extrémy. Svou poetiku si ponechal a všechno krásně uzavírá do kruhu. Do kruhu, který dá spoustu prostoru i ostatním postavám. Clerks jsou oprávněným fenoménem.(23.2.2010)

• - Roli Lance Dowdse měl původně hrát Matt Damon, ten však současně natáčel film Kauza CIA, a proto se na Clerks 2 nemohl podílet. (Kulmon)

• - Na konci filmu má na sobě Jay (Jason Mewes) tričko s nápisem ,,I love Justice forever“, což je odkazem na další Smithův film Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001), kde Jay (Jason Mewes) miluje dívku jménem Justice. (korbitch22)

• - 5-milionový budget se studiu MGM vyplatil hned během prvního víkendu promítání (21. – 23. 7. 2006), neboť snímek vydělal na šesté příčce amerického žebříčku návštěvnosti 10 mil. dolarů. Celkový obrat v USA se vyšplhal na 24,1 milionu. (imro)