Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Vidím, že v komentároch sa už všetci poriadne vybúrili. Súhlasím prakticky so všetkým čo už moja topka povedala, plus ešte ako malú čerešničku dodám, že Clerks dvojka je oproti prvej, geniálnej časti okorenená mimo skvelých dialógov aj hudobnou stránkou a děsne sexy Rosario Dawson. Humor a životná filozofia v jednom. Nádhera! Chcem pokračovanie!(10.8.2011)

Na málokterý druhý díl jsem se takhle těšil a málokterý mi udělal takovou radost. Kevin Smith je zpátky tak, jak ho milujeme - zastraceně sprostý a zatraceně vtipný. Co (příjemně) překvapilo je taneční číslo na písničku Jackson 5 a úspěšně dojímající konec. Jediné, co nechápu, je, proč musíme čekat půl roku, než Clerks 2 uvidíme v našich kinech. Každopádně nářez!(17.9.2006)

Ja sa len modlím, aby toto nebola bodka za Smithovou tvorbou. Ale ak by bola, tak dokonalá! Nestáva sa často, že by si odomňa nejaká komédia zaslúžila 5hviezdičiek. Možno nie plných, ale určite nasmiatych. To čo som pri prvej časti označil ako negatívum, musím povedať, že tu sa otočilo o 180stupňov a je vidno, že Smith má už čo-to za sebou. Rozlúčková párty je nezabudnuteľná , pomylil ma len trošku sladučký koniec. Jedna komédia vládne všetkým! Pán Prsteňov vs. Star Wars RULEZ! 100%.(17.9.2006)

Dám 5 hvězd, protože jsem se po dlouhé době opravdu tlemil na celej dům a Randall a Dante jsou prostě jediněční loseři a tentokrát přibrali do party ještě úžasně zahraného i napsaného (až na úplný konec s Oslem) pobožného LOTR a Transformers fandu Eliáše, ale jinak mám na rozdíl od prvního dílu velké množství výhrad. Vedle klasických "smithovských" geniálně vypointovaných dialogů a popkulturních odkazů a narážek se tu občas vyskytne i moment, kdy Smith jakoby ztratil nit a zahučel někam do vod dnešních "komediálních" teenage nechuťáren, naštěstí ji většinou zase rychle chytí a jede se dál v "Jersey" stylu. Zklamáním pro mne byli také všudypřítomní Jay a Tichej Bob, kteří prvně nedostali žádnou skutečně nezapomenutelnou scénu, sám Smith jak Bob dokonce chvilkama se svýma vykulenýma očima působil skoro trapně.(12.1.2009)

Smith se po dvanácti letech vrací ke své partičce životních zkrachovalců z New Yersey a nám nezbývá než být vděční, jelikož postavy Randella a Danteho mají i po těch dlouhých letech co říci. Nové postavy jsou stejně nezapomenutelné jako ty nám již známé. Rosaria Dawson vás přesvědčí, že hrát umí a katolík Elias vás prostě dostane. Jako většina Kevinových snímků to stojí hlavně a především na geniálně vybroušených dialozích - ať již těch o vážných věcech, tak i těch popkulturních. Krom skvěle zachycené melancholie je tu především geniální humor. Většině scének jsem se smál ještě dlouho po jejich zkončení (jestli vás tohle nepřesvědčí, že celovečerní Bayovi Transformers budou filozofické podobentsví nejvyšších kvalit tak nevím). No a v neposlední řadě se na plátna ve vrcholné formě vrací kultovní duo Jay a Silent Bob. Upřímně doufám, že za další dekádu se s touhle partičkou opět setkáme...(16.9.2006)

• Kevin Smith

• - Na festivalu v Cannes 2006 neměl film konkurenci a dostalo se mu osmiminutové ovace ve stoje. (Kulmon)

• - Dante (Brian O'Halloran) používá ve filmu Oldsmobile Cutlass Ciera 1987. Becky (Rosario Dawson) používá ve filmu Ford Mustang 1966. (TheDon)

• - Dům, ze kterého Randal vyjde na začátku filmu, je dům, ve kterém strávil dětství Kevin Smith. (Kulmon)