Clerks 2: Muži za pultem

Muži za pultom

Clerks II

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Už to není ten "film o ničem" který je jen velmi zábavný a nepokouší se o nic víc jako první Clerks, teď už se hraje na vážnější notu - řešení krize středního věku, hledání osudové lásky a problémy s celoživotními přáteli..........................................vyděsilo vás to? Tak to se zas uklidněte protože přes to všechno jsou hlavní hrdinové pořád ti stejní flákači z Quickstopu co dlabou na budování perspektivního života a radši řeší orální sex hned po tom análním a ta vážnější linka je jen citlivě propletena s jejich filosofujícími monology a odkazy na kultovní filmy. Proklatě zábavná a milá záležitost. Nedoporučuji lidem bez smyslu pro černý, absurdní a vulgární humor; zapšklým páprdům, puritánům a moralistům; fanatickým fanouškům Transformers a Pána Prstenů a lidem se slabým srdcem (protože občas se budete tak řezat smíchy že se o vás bude pokoušet infarkt). Generační film per excellence. 10/10(1.12.2006)

Další zásah Kevina Smithe do pověstných vod Hollywoodu. A že je tento kraj svatý pro všechny američany...néé pro všechny určitě ne a můžeme být jen rádi, že alespoň někdo si z něj dokáže utahovat a nikdo mu nemůže říct ani slovo. I když je to občas dost perverzní je to prostě Smithův styl, na který se musí zvyknout a povznášet ho. Nejvíc mě osobně rozsekala scénka, kde se setkali dva fanoušci Pána prstenů. Co dodat? Každá postava si je svým způsobem ojedinělá, ale Jay a Mlčenlivý Bob se mezi všemi nehorázně vyjímají a to jen a jen dobře.) --- Je jenom jeden Návrat a není krále, ale Jediho - Fanatik do Star Wars - Já jsem fanatik? Podívejte se na sebe a na své milááášššky.(9.12.2006)

Nyní již nemám co tajit a musím to tedy říst, po poctivém shlédnutí všech Smithových 7 filmíků je pro mě nejlepším filmem Clerks 2. Myslím, že jsem tento film viděl až jako v pořadí druhý (po Dogma), ale až tento film mě přesvědčil, že stojí za to shlédnout i jiné snímky daného režiséra. Tento u mě ale přesto vyhrál. Jen pro pořádek uvedu pořadí v jakém se mi líbily další snímky: 2. Flákači, 3.Táta na plný úvazek, 4. Hledám Amy, 5. Clerks, 6. Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, 7. Dogma(14.5.2007)

Pokračování je jak první díl, akorát Kevin Smith daleko víc přitvrdil a někdy to je fakt neskutečná řež, ale přišlo mi, že scénář v prvním díle byl lepší, propracovanější a dialogy zajímavější, tady jich je sice taky sposuta, ale nepřišly mi tak kultovní, což v prvním díle rozhodně splňovaly. Nicméně o trošku slabší scénář vynahrazuje několik tak brutálních scén, že sem si radší připravil nový gatě, kdyby se stala nehoda. Dante s Randalem jedou opět ve stejným rytmu jako v předchozím díle, dokonce bych řek, že Randal ještě přitvrdil a tentokrát se nesere vůbec s ničim a potěší i Rosario Dawson. A díky bohu je ve filmu, oproti jedničce daleko víc duo Jay a mlčenlivej Bob, s nima to je pokaždý strašná jízda, ať už to je Jayovo taneční číslo z Mlčení jehňátek a nebo jeho cyberbrutální hlášky, no po pravdě řečeno já měl dost, i když jen stáli u zdi.(2.11.2007)

Soundtrack James L. Venable: 1. Anne Frank vs. Helen Keller ,2. (Nothing But) Flowers - Talking Heads ,3. Regret ,4. Welcome Home - King Diamond ,5. Of Parts Enlarged ,6. Neckin' on the Swing - James L. Venable ,7. The First of the Fallen ,8. The Invisible Guests - King Diamond ,9. The Unholiest Act ,10. Goodbye, Horses - Q Lazzarus ,11. On Knowing Pickles ,12. Raindrops Keep Fallin' On My Head - B.J. Thomas ,13. Twelve Step ,14. ABC - Jackson 5 ,15. The Perfect Gift ,16. Think Fast - All Too Much ,17. Party Planning ,18. Goin' Away Party - James L. Venable ,19. I'm Gonna Miss You, Man ,20. Naughty Girls (Need Love Too) - Samantha Fox ,21. Abstinence ,22. Everything - Alanis Morissette ,23. Semantics ,24. Misery - Soul Asylum ,25. Battle Of The Mega-Geeks ,(9.6.2011)

• - Postava Eliase ve filmu je odkaz na Smithova oblíbeného hokejisty Patrika Eliáše! (Kulmon)

• - Snímek vyhrál na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburgu cenu publika. (imro)

• - Každé písmeno loga Clerks pochází z loga některého mezinárodního fast foodu (například L je z McDonald`s a K z KFC).