Clerks 2: Muži za pultem

Muži za pultom

Clerks II

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

„Nebuď nechutnej.“ - „Říká kluk, co zrovna lozil jazykem v krku vlastní mámě.“ Možná mě ty zdejší komentáře hlásající, že dvojka je ještě lepší, namlsaly až moc. Jednička se mi líbila víc. Na druhou stranu, oba díly jsou si opravdu hodně podobné. Znovu se sází na jednoduchý, vulgární humor se spoustou sexuálních narážek. Těch kvalitních je tu zhruba stejně, bohužel přibylo i těch spíš trapných či vyloženě fekálních (spojených většinou s postavou Eliase). Ale stále jsem se převážně bavil, užíval si všechny ty hlášky, absurdní situace (vládne Randalovo shrnutí trilogie Pána prstenů), rytí do rasismu, resp. politické korektnosti, spoustu trefných životních postřehů a nakonec i ten dojemný konec (s návratem do „starých“ kolejí). Protentokrát to budou slušné 4*. „Ale manželství jde proti naší primární potřebě.“ - „Bejt milovanej?“ - „Šoustat, jak jen to jde! Šířit svoje sémě a rozmnožovat druh. Všechno je jen propaganda, abychom se brali, měli děti a drželi ekonomiku v chodu. Manželství je základ státu.“ - „Jsi tak chytrá holka.“(3.3.2018)

Vtipné, ujeté, sprosté a kupodivu jako celek obstojně fungující. Hlášky padají jedna za druhou, neopomínající říct za každým slovem fuck, shit nebo pussy. Bohužel na druhé skouknutí se již projevují hluchá místa a i finále působí hodně prvoplánovitě... Avšak pro koho Smith ten film točil mi je doteď záhadou, snad ne nakonec teenagerům...?(28.4.2008)

Soundtrack James L. Venable: 1. Anne Frank vs. Helen Keller ,2. (Nothing But) Flowers - Talking Heads ,3. Regret ,4. Welcome Home - King Diamond ,5. Of Parts Enlarged ,6. Neckin' on the Swing - James L. Venable ,7. The First of the Fallen ,8. The Invisible Guests - King Diamond ,9. The Unholiest Act ,10. Goodbye, Horses - Q Lazzarus ,11. On Knowing Pickles ,12. Raindrops Keep Fallin' On My Head - B.J. Thomas ,13. Twelve Step ,14. ABC - Jackson 5 ,15. The Perfect Gift ,16. Think Fast - All Too Much ,17. Party Planning ,18. Goin' Away Party - James L. Venable ,19. I'm Gonna Miss You, Man ,20. Naughty Girls (Need Love Too) - Samantha Fox ,21. Abstinence ,22. Everything - Alanis Morissette ,23. Semantics ,24. Misery - Soul Asylum ,25. Battle Of The Mega-Geeks ,(9.6.2011)

Hudobno-tanečná romantická komédia pre celú rodinu. Jedine, že by nie ;-). Smial som sa nahlas. A zároveň som bol dojatý a romanticky nabudený (nie vďaka scéne s oslom!). Smith v špičkovej forme - asi len on dokáže natočiť scénu, v ktorej si postavy vyznávajú lásku a v pozadí 120-kilový magor prevádza sodomiu so zvieraťom navlečeným vo vybíjanej koži. A funguje to, je to nechutne vtipné i milé zároveň. A absolútne neodolateľnej Rosario Dawson by som za toto dal Oscara.(16.4.2007)

V určitých okamžicích téměř dokonalý, ale v jiných zase trochu nudný film. Nejpozitivnější je, že Jay s "mlčenlivým Bohem" jsou stále v lepší formě, což se určitě zúročí v následujících letech. Celkově se jedná o pěkné pokračování prvního dílu, které sice nedosahuje úplně jeho kvalit, ale zase až tak moc nezaostává.(9.3.2009)

• - Jedna z věcí, která nejvíce vybízela Smithe natočit tento film, byl slib, který dal svému kamarádovi Jasonu Mewesovi, že když nebude používat drogy, bude si moct ještě zahrát Jaye. (Kulmon)

• - Clerks i Clerks II končí písní Soul Asylum. První písní „Can't Even Tell" a druhý "Misery". (Kulmon)

• - Jay (Jason Mewes) tancuje jako Buffalo Bill (Ted Levine) ve filmu Mlčení jehňátek (1991). (Kulmon)