Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Ze začátku mi přišlo, že Smith prostě ztratil cit a že už to nevyjde, jenže pak přišla druhá polovina a s ní Kinky Kelly atd. atd. "Clerks 2" občas hrajou na vážnější notu, než jednotka ale nevadí to protože pravým Smithofilům na hrdinech záleží a milují je (naprosto heterosexuálním způsobem). Další klad je opět neuvěřitelně přirozená Rosario Dawson who made me actually believe that Becky would fuck Dante.(25.11.2006)

Mnohem, opravdu mnohem vtipnější než první díl. Pár scének je geniálních, několik jich vyšumí do ztracena, jako celek se Clerks II vyšplhali k pěkným čtyřem hvězdičkám. Což je od minula sympatický pokrok. Komediálním vrcholem filmu je bez diskuzí Donkey show, po ní následuje na můj vkus až příliš dlouhý smírný konec. Jednoznačný plus dávám za to, že Smithův humor od dob prvních Mužů za pultem dospěl, a přitom ještě přiostřil, díky čemuž jsem se smál i tomu, čemu bych se v trochu jiném podání ani nepousmál. 85%(15.9.2008)

Jasný důkaz Smithovi geniality, které prostředí Jersey svědčí více než komukoliv jinde na světě. Tohle vskutku není pokračování Jaye a Boba vracejících úder. Je to návrat zpět na začátek, kdy se vážné situace řeší tak, jak velí život. Pro zasvěcence dokonalé dílo, dotvářející úctyhodnou mozaiku a vyplňující další místo v téhle, dnes už Smithofilské, sáze. Kevine!!! Klaním se a doufám v "brzký" návrat.(26.1.2007)

Uplynulo dvanáct let, Dante s Randalem se stále opírají o prodejní pult, stále debatují o stejných nesmyslech, ale přesto jsem po Smithově prvoligovém debutu viděl kousek z Ligy mistrů. Není to jen o tom, že se kluci konečně vybarvili, hudba hrála více do skoku, Jay s Bobem našli správnou míru svého setrvání v záběru kamery, mezidruhová erotika směle zavoněla originalitou, ale tentokrát se navíc nešetřilo perlami typu: „Nemůžeme spolu spát, ona by hrozně chtěla, ale v její pipince žije skřítek Polštáříček a když jí ho tam dám, tak mi ho Polštáříček ukousne." či Randalovým uměleckým ztvárněním děje celé Tolkienovy ságy v rámci půl minutového vystoupení.(5.7.2012)

Trefné, stupidní, vážné, směšné a zároveň velmi přirozené. Komedie, která způsobuje nával smíchu. Dialogy co CLERKS 2 obsahují, můžu poslouchat i 4 hodiny! 3* hvězdy nedám to bych sám sobě lhal a na 5* to není (z mého pohledu). Scéna o Pánu prstenů je velmi dobrá :-). "Ze zadku do pusy - To nejde! - Ale někdy v silném okamžiku ..." .(9.8.2012)

• - Kapitoly na DVD jsou pojmenovány po známých románech. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Hřiště před Moobym je ve tvaru penisu a varlat. To je vidět během scény, kdy Emma dává Becky pozvánku ke svatbě. (Kulmon)

• - Postava Eliase ve filmu je odkaz na Smithova oblíbeného hokejisty Patrika Eliáše! (Kulmon)