poster

Clerks 2: Muži za pultem

 • USA

  Clerks II

 • Slovensko

  Clerks 2: Muži za pultom

 • Slovensko

  Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Je to jako potkat po dvanácti letech své kámoše ze střední. Randal ani Dante se za ty roky příliš nezměnili, snad jen trošku přibrali na váze a změnili práci. Místo ve Quick Stopu teď urážejí zákazníky v Moobyho fast foodu. Smith si skutečně nebere servítky – jde tvrdě do židů, křesťanů, černochů a film tak ještě víc než první díl připomíná hranou verzi South Parku. Ale i přes stále stejně vulgární témata diskuzí bude tento den jiný – bude to den, kdy oba „mladí muži zpoza pultu“ konečně dospějí. Dante konečně našel dívku svého srdce (krapet afektovanou, ale jinak fajn) a plánuje odjet za lepšími zítřky do Kalifornie. Jenže co si bez svého nejlepšího kámoše počne Randal? A co pohledná šéfová Moobyho Becky – zůstane taky na ocet? Obavy, že Kevin Smith s vyšším rozpočtem a egem natočí planou, hollywoodskou romantickou komedii, se ukázaly být zcela zbytečnými. Clerks 2 již sice nejsou černobílí a místy je až příliš patrné, že je natočil dospělý otec od rodiny, ze své vtipnosti však ztratili pramálo, zamrzí pouze hojnější výskyt „a teď se směj“ vtipů. K vrcholným momentům patří debata mezi fanouškem Star Wars a fanoušky Pána prstenů a scéna, kdy jsou hlavní hrdinové svědky „mezidruhové erotiky“. Ale pochopitelně je toho víc. Clerks 2 jsou více o hercích, o jejich výkonech, o vnitřních proměnách jejich charakterů – což nemusí být vždy ku prospěchu věci. Zvláště dialogy mezi Dantem a Becky postrádají smithovskou břitkost a působí příliš konvenčně. Závěrečné, opatrné, leč příliš dlouhé balancování mezi sentimentalitou a patosem pak zachraňuje hlavně přítomnost Jaye a Mlčenlivého Boba – žádnou scénu s těmito týpky prostě nelze brát vážně. Druhý díl není ani lepší ani horší než první, pokud však patříte k natolik nadšeným fanouškům Kevina Smithe jako diváci v Cannes (osmiminutový aplaus nenásleduje po kdejakém filmu), budete opět řvát smíchem a radostí. 85% Zajímavé komentáře: Natascha, Triple H, Honza dAve(22.11.2006)

 • H34D
  *****

  Návrat našich oblíbených hrdinů se, bez nadsázky, nemohl povést lépe. Kevin Smith natočil nejen tu nejvtipnější, ale v rámci žánru také nejchytřejší, nejdojemnější a zkrátka nejhodnotnější komedii pod Sluncem. Brilantní scénář je nabušen jak drsnými a perverzními vtipy, které neznají hranic v odvážnosti, genialitě i účinku na bránici, tak hodnotnými dialogy, příjemnou sentimentalitou, lehkou romantikou a nádherným závěrem... Dokonce i ta krátká muzikálová vsuvka byla velice vhodná a osvěžující, v Clerks 2 skutečně platí - co nápad, to perla. 10/10(20.7.2008)

 • Isherwood
  ****

  Smith se elegantně vyhnul všem neduhům své prvotiny, přitvrdil v humoru (párty s oslem), elegantně se opřel do fenoménu Pána Prstenů, hrdiny nechal v brilantních dialozích vynášet ta nejpravdivější životní moudra, obsadil Rosario Dawson a vůbec, to co dělá jeho filmy geniálními se opět sešlo v tom nejfajnovějším hávu, který si lze představit. Díky Kevine, uvidíme, jak bude zbytek života, který na konci tohoto filmu započal, vypadat.(5.1.2007)

 • stilgar1
  ****

  V určitých okamžicích téměř dokonalý, ale v jiných zase trochu nudný film. Nejpozitivnější je, že Jay s "mlčenlivým Bohem" jsou stále v lepší formě, což se určitě zúročí v následujících letech. Celkově se jedná o pěkné pokračování prvního dílu, které sice nedosahuje úplně jeho kvalit, ale zase až tak moc nezaostává.(9.3.2009)

 • Slarque
  ****

  Kevin Smith naštěstí pochopil, v čem spočívala popularita jeho debutu. Pokračování i po dvanácti letech navázalo celkem bezproblémově, navíc s milým bonusem v podobě Rosario Dawson. Kdo viděl první díl, ví, do čeho jde. Pro ostatní je to převážně konverzační komedie s brilantními dialogy, které se motají kolem sexu, Hvězdných válek a dalších zásadních témat lidské existence.(24.8.2008)

 • - Film je v pořadí šestým ze světa View Askewniverse, vytvořeného Kevinem Smithem. Ostatní jsou: Mladí muži za pultem (1994), Flákači (1995), Hledám Amy (1997), Dogma (1999) a Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001). Všechny filmy spojují stejné postavy či události, o kterých se v nich pojednává. (imro)

 • - Clerks i Clerks II končí písní Soul Asylum. První písní „Can't Even Tell" a druhý "Misery". (Kulmon)

 • - Alec Baldwin, který propůjčil svůj hlas postavě Leonarda Leonarda v animovaných Clerks, se měl objevit na začátku filmu jako Randalův otec. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace