VOD (1)

Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

Trailer 3

S.Quentin QUALE

V komentáři k prvnímu dílu jsem zmiňoval něco jako Smithův cit k rovnováze, no ten se trochu vytratil, 12 let se strašně znát, ale na druhou stranu přibylo odkazování na všecko možné z jednadvacátýho století, což místy vyloženě rozsekává na padrť. Přičtu-li skvělou Rosario Dawson, hodnotím o půlstupínek hůře než díl první. Btw. patřím na stranu LOTRa!!! 85% ()

Boogeyman

Dám 5 hvězd, protože jsem se po dlouhé době opravdu tlemil na celej dům a Randall a Dante jsou prostě jediněční loseři a tentokrát přibrali do party ještě úžasně zahraného i napsaného (až na úplný konec s Oslem) pobožného LOTR a Transformers fandu Eliáše, ale jinak mám na rozdíl od prvního dílu velké množství výhrad. Vedle klasických "smithovských" geniálně vypointovaných dialogů a popkulturních odkazů a narážek se tu občas vyskytne i moment, kdy Smith jakoby ztratil nit a zahučel někam do vod dnešních "komediálních" teenage nechuťáren, naštěstí ji většinou zase rychle chytí a jede se dál v "Jersey" stylu. Zklamáním pro mne byli také všudypřítomní Jay a Tichej Bob, kteří prvně nedostali žádnou skutečně nezapomenutelnou scénu, sám Smith jak Bob dokonce chvilkama se svýma vykulenýma očima působil skoro trapně. ()

lesumir

Kevin Smith opět zasahu a rovnou do černého! Po několika letech přichází s pokračováním Mužů za pultem a i když se to celé nese úplně jinak, opět se jedná o výbornou podívanou s peprnějším humorem a hláškami, kterou jsem po několika silných dramatech rád uvítal. Známá dvojka Dante a Randal jsou v nejlepší formě a Jay s Bobem jim perfektně sekundují. Ale největší radost mi udělala Rosario Dawson, která v opravdu zajímavé roli vévodí. _ Opět, víc než tři nedávám (nemůžu dát), ale určitě doporučuji všem. ()

J*A*S*M

Mnohem, opravdu mnohem vtipnější než první díl. Pár scének je geniálních, několik jich vyšumí do ztracena, jako celek se Clerks II vyšplhali k pěkným čtyřem hvězdičkám. Což je od minula sympatický pokrok. Komediálním vrcholem filmu je bez diskuzí Donkey show, po ní následuje na můj vkus až příliš dlouhý smírný konec. Jednoznačný plus dávám za to, že Smithův humor od dob prvních Mužů za pultem dospěl, a přitom ještě přiostřil, díky čemuž jsem se smál i tomu, čemu bych se v trochu jiném podání ani nepousmál. 85% ()

HAL

Už to není ten "film o ničem" který je jen velmi zábavný a nepokouší se o nic víc jako první Clerks, teď už se hraje na vážnější notu - řešení krize středního věku, hledání osudové lásky a problémy s celoživotními přáteli..........................................vyděsilo vás to? Tak to se zas uklidněte protože přes to všechno jsou hlavní hrdinové pořád ti stejní flákači z Quickstopu co dlabou na budování perspektivního života a radši řeší orální sex hned po tom análním a ta vážnější linka je jen citlivě propletena s jejich filosofujícími monology a odkazy na kultovní filmy. Proklatě zábavná a milá záležitost. Nedoporučuji lidem bez smyslu pro černý, absurdní a vulgární humor; zapšklým páprdům, puritánům a moralistům; fanatickým fanouškům Transformers a Pána Prstenů a lidem se slabým srdcem (protože občas se budete tak řezat smíchy že se o vás bude pokoušet infarkt). Generační film per excellence. 10/10 ()

• Jedna z věcí, která nejvíce vybízela Smithe natočit tento film, byl slib, který dal svému kamarádovi Jasonu Mewesovi, že když nebude používat drogy, bude si moct ještě zahrát Jaye. (Kulmon)
  • Dante maluje Becky palec u nohou. V prvních Clerks maluje prsty své tehdejší dívce Veronice. (Kulmon)
  • V prvních Clerks není řečena žádná značka cigaret. V tomto dílu jsou zmíněny fiktivní "Nails". (ČSFD)

Související novinky

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (více)

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Ale no tak, jednou za čas si můžeme dovolit bulvární titulek i tady u nás, ne? ;-) Obsah zprávy je mnohem prozaičtější. Kevin Smith má problémy s MPAA. Ano, už zase. Organizace, která rozhoduje o tom… (více)