Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

Hapretor

Jumanji ve sci-fi hávu. Chybí ovšem R. Williams a nemá to ten vtip. Zábavné ale dostatečně. Pro malé i velké rovnoceně. ()

Olík

Ano, i já „hlavička studovaná“ jsem stejně jako mých milióntřistadvanáct předchůdců rozpoznal inspiraci v deset let staré rodinné adventuře Jumanji. To, že jsem filmový znalec, kterému není rovno jsem si už řekli :) a teď taky něco o Favreauově vesmírném dobrodružství: Nevím, jestli to je tím, že už nejsem cílovou skupinou jako u Johnstonova snímku, absencí někoho o koho se můžete herecky opřít (v případě Jumanji R.Williams), o poznání horšími dětskými party, nedostatkem vtipu, strnulou stereotypností a nebo je tento recyklát jednoduše jenom horším filmem, ale v porovnání s jeho starším vzorem prohrává na plné čáře. Tak to byla ta delší verze a jako kratší si vypůjčím slova našeho brata vystupujícího pod jménem bocy „Bolo to celkom fajn, ale na Jumanji sa to nechytá ani zďaleka“. ()

JirkaLexa

Povedená adaptace na Jumanji, která potěší, pobaví a občasně i zahřeje u srdce, zejména pak ke konci. Příběh je plný neobyčejného dobrodružství dle knižní předlohy. Fajn dětské role a taky role kosmonauta, který se zatratil svým přáním. Kamera je taky slušná a do toho i fajn hudební podklad. Jumanji je ale Jumanji... 60% ()

BeranSon

Nápad přijít se "hrou" se mi nejeví ani kladně, ale na druhou stranu záporně, tudíž se mi jeví děj trošku zkreslený. Určitě film umí popíchnou nějaký ten pěkný nápad zasazený do nějaké spleti událostí. Známá tváře v podání Franka Oze, nebo Tima Robbinse nanejvýše zahřejí u srdce. -5/10- ()

helloween93

V komentářích zmiňované srovnání s Jumanji je na místě, pouze s tím rozdílem, že Zathura se odehrává ve vesmíru, ústřední duo chlapců je nesympatické a jako bonus snad všude toxická Kristen Stewart. Do střetnutí s těmi ještěry to celkem šlo, pak to tempo upadlo. Celkově je to takové mdlé, background kolem hry je úplně ignorován a časový paradox nedává moc smysl. Nelze se tedy divit, že film v kinech propadl. 2* ()

salamandrr

Čekal jsem nepodařené pokračování výborného snímku Jumanji,ale neštěstí se nekonalo.Jedná se problém dvou nudích se bratří,kterým se do rukou dostane kouzelná hra s názvem Zathura.Zathura má vlastní příběh a překvapivý zvrat v podobě zachráněného kosmonauta.Čekal jsem,že bude velmi jednoduchá,ale není to čistě dětský příběh.Můžete se těšit na Meteorické roje,pásy asteroidů,prstence kolem planet,mimozemšťany a také třeba na barvu mimozemského výkalu,snad neprozradím mnoho když řeknu,že je zářivě zelený a světélkuje 8) Zathura je rodiný film a zcela určitě se u něj pobaví jak děti tak jejich rodiče ()

Pingu

Zathura se prostě s Jumanji nesrovnávat nedá, jelikož linie příběhu je úplně stejná. Podle mého názoru se z této vesmírné kopie, nebo možná pokračování hry Jumanji, dalo rozhodně vytřískat víc. Ale .... nebylo to zase na druhou stranu vůbec špatné a Kristen Steward ten film dokázala tak o polovinu pozvednout. Jednou z ní bude asi výborná herečka, ale určitě senzační kočka !!!! ()

Pořez

Ukrutná slátanina, která přesně poukazuje na to, že američané ohledně pohádek nemají z čeho čerpat. Když chybí historie, tak holt není na čem stavět :-| Rádoby poučná zápletka nějak moc také nefunguje. I když proč o tom vlastně melu? Vždyť je to pro děti. Nemáte někdo šajn, jak těm se to vůbec líbilo? ()

groman

Asi nebudu první který sem napíše že se film hodně podobá Jumanji :). Film sám o sobě není nejhorší, podle mého je však určen spíše pro nejmladší generaci. ()

Don Carlos

Do Jumanji má tohle dobrodružství daleko, ale nechá se na to koukat. Tenhle klukovskej výlet do říše klasického sci-fi sice ze začátku nudí, jakmile však přijde na řadu samotná hra, je o zábavu postaráno. Škoda komornějšího podání, které se soustředí prakticky jen na dva ústřední (stále se hádající) hráče. Chtělo by to míň keců, víc hráčů a víc dobrodružství. ()

sarkareifova

Zajimavé je, že to byl první film s Kristen, který sem viděla a už tady jsem jí nesnášela. Jinak příběh se mi moc líbil a filmy s Dexem Shepardem mám moc ráda. ()

feryk

Kopie Jumanji, která toho moc navíc nepřidává, jen mění prostředí. Děj je trochu stereotypní a časem leze na nervy i neustálé ječení dětí a opakující se hádky sourozenců. Také působí divně neochota táhnout dál před každým tahem, aby se nakonec táhlo a před dalším tahem to samé... poprvé to jde, po desáté to vypadá hodně blbě. Každopádně je to rodinný film a svůj účel to plní, pro děti ideální. ()

Kingjiri

Argument, že byla Zathura "moc dětská" vzhledem k cílový skupině a námětu asi příliš neobstojí. Odrostlejší diváky však aspoň zaujme obstojná vizuální stránka a pánskou část publika ještě jistě potěší Kristen Stewart. Zamrzí naopak málo prostoru pro Tima Robbinse nebo nepovedený Zorgoni (v tomhle případě vizuální efekty dost selhaly). Prostě a jednoduše - rodinně laděná jednorázová podivaná na volnej večer, tři slabší hvězdy. ()

misbos

Jak se kucí nudili a tátovo LSD ve sklepě našli - aneb - neberte halucinogeny, ještěrky jsou potom neodbytné. ()

sonoluca

Zathura má jediné dva problémy - příšla až po Jumanji a až přílišnou podobnost (díky stejnému autorovi obou předloh). Osobně dávám přednost příjemnému retro feelingu Zathury. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)