Spláchnutej

Krysák Roddy je sám doma poté, co rodina, která se o něj stará, odjede pryč. Velmi si to užívá, ale pak se do domu prostřednictvím potrubí dostane další krysák, Sid. Je o něco větší než Roddy a začne si z něj dělat sluhu. Když mu řekne, že chce v domě zůstat, Roddy mu řekne, zda nechce jít do vířivky. Vezme ho na toaletní prkýnko a namlouvá mu, že toaleta je vířivka, ale Sid není hloupý. Strčí ho do toaletní mísy a Roddyho spláchne. Roddy se zastaví uprostřed kanálu. Vidí otvor a myslí si, že je to východ. Vběhne do něj, ale najednou spadne ze střechy na zem. Když se zvedne, zjistí, že je v neznámém městečku, kde je mnoho dalších krys a žádní lidé. Řekne policistovi, že se chce dostat zpět k lidem, je mu tedy řečeno pouličním krysákem, aby našel loď, na které je někdo, kdo ho domů dovede. Odvede ho do kanálu, kde Roddy najde loď. Tam se seznámí s krysou Ritou. V ten moment ale přijede i gang krys, kteří chtějí Ritu najít. Snaží se před nimi ukrýt, ale Roddy jí prozradí a oba jsou zajati krysákem Albínem. Velitel Bruno chce po Ritě rubín, ale ona řekne, že žádný nemá, že rubín jí ukradl Roddy, je to zloděj. Nakonec ale Ritě rubín vypadne z kalhot. Bruno ho proto vezme a odnese ho svému šéfovi, Von Ropušákovi. Rita však tvrdí, že je rubín jejího otce. Von Ropušák ukáže Roddymu svou sbírku, ale on ho naštve a Roddymu se dokonce podaří sbírku zničit. On proto Ritu i Roddyho odtáhne a chce je zmrazit. Rita má však v kalhotách sponku, proto se jim podaří dostat z provazů a nakonec i z mrazáku. Ukradne si zpět rubín, ukradne také hlavní kabel, čímž vypojí elektřinu, a začne s Roddym utíkat. Pronásleduje je však Albín a Bruno. Podaří se jim uniknout, ale Rita Roddyho opustí. Odjede lodí, ale Roddymu se podaří na loď dostat a společně odjet. Pak jí však Roddy řekne, že její rubín není pravý a rozbije ho. Ritu to velmi naštve, proto jí Roddy nabídne, že když ho dopraví zpět domů, zbohatne. Mají šperky a pravé rubíny. Rita tedy souhlasí, ale ani jeden z nich neví, že Von Ropušák je chce najít. Chce dostat zpět svůj kabel, proto pošle Bruna a Albína, aby je našli. Rita s Roddym zajdou za rodinou Rity, aby si od jejího otce vzali mapy a našli cestu. Pak ale Roddy uslyší, jak se baví Rita s otcem. Řekla mu, že odevzdají Roddyho Von Ropušákovi, dostanou peníze a nic se jim nestane. Roddy proto ukradne loď a odjede. Ona se mu však porouchá. Rita ho ale dožene a na lodi se objeví a řekne mu, že to jeho bratr ho chtěl odevzdat Von Ropušákovi. Její bratr si myslí, že je to zloděj, ale Rita ví, že to není pravda. Nakonec se spolu usmíří a pokračují v cestě. Bruno a Albín je ale doženou. Albín a Bruno je začnou pronásledovat. Společnými silami jim však uniknou, což Von Ropušáka velmi naštve. Proto si přivede na pomoc bratrance Le Žabáka. Řekne mu, že chce zpět elektrický kabel, jelikož má plán, až začne finále fotbalového zápasu. Ještě k tomu nemá rád krysy, jelikož byl nejoblíbenější mazlíček prince Charlese, ale jen od doby, než dostal krysu. Poprosí proto Le Žabáka o pomoc... (TV Prima)

Sayko

Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na tu divnou animaci (ze které se mi chtělo zvracet), ale co jsem uviděl miniaturní slimáčky, bylo mi to jedno. Taková fajnová, dětská komedie pro celou rodinu. ()

Arach.No

Jeden z těch nejslabších animáků. Zasmál sjem se myslím dvakrát, postavy najsou nijak propracované, naopak naprosto prvoplánové. Aardmani mají na víc, doufám že tenhle poklesek byl jenom kvůli spoluprací s DreamWorks. ()

Ezekiel1

Čekal jsem velmi nudnou podívánou s fórkama pro děti, ale musím uznat, že jsem viděl pohodovej animáč, který mě chvílemi opravdu bavil zejména ze začátku. Skvělá postava ropušáka a červíci mě přinutili nejednou se zasmát. Zhruba po hodině však přicházejí na řadu lacinné gagy, které sráží celkový dojem na 3*, přesto tento snímek za shlédnutí jistě stojí. Navíc, vždycky jsem radši fandil ve fotbale Angličanům, než Němcům :) ()

blues

konečně jedna pohádka od dob prvního dílu Shreka, kdy můžu dát s klidným svědomím plný počet. Humor na úrovni, úroveň animace téměř dokonalá, příběh ideálně skloubený pro děti i dospělé, dabérské obsazení přímo hvězdné. Co se týče děje, je trošku bláznivý, pár nedomyšleností tam je, hlavně v prodlužovaném závěru, ale jinak je to skvělé, směšných míst je tam spousta a hlavně, slimáčí sbor je dokonalý!!! ()

Wishkah

pohodový animák s několika skutečně skvělýma vtípkama, neuvěřitelně srandovníma slimákama a krásným kouzlem Aardmanovské plastelíny. Vřele doporučuju originální znění. Všichni do svých rolí krásně sedí ()

Hanes88

Nečekaně skvělý animák. Myslel jsem, že to bude jen průměrné, ale všechno od gagů až po animace bylo velice vydařené. Děj byl taky parádní, no a mnoho nechybělo aby to získalo všech pět hvězd. 85%. ()

Asmodin

Nejsem sice příznivcem modelínových paňáců v animáči, ale krysa á la Lara Croft nebo Indiana Jones... tak to si necham líbit. :) ()

orkadimenza

Příjemná blbůstka ve stylu Wallace a Gromita mě celkem pobavila, hlavně velký bílý krysák s palčákama a zpočátku snobská demence hlavního hrdiny. Škoda, že leckoho může animace a humor urazit, ale to bude dáno tím, že je film určen zejména dětským divákům. Taky to tak vnímám a raději to s opakovanými zhlédnutími nebudu přehánět. Spláchnutej totiž jako vzpomínka na dětství slouží velmi dobře. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 18 814 323 $ (3707 kin) Tržby v ČR za první víkend: 1 690 660 Kč Diváci v ČR za první víkend: 15 064 diváků ()

santiamén

4/10 Tak tenhle animák mi vůbec nesednul. Počítám, že děti se u něj pobaví, protože má spoustu akce, přiblblých a nechutných vtípků a zpívající slimáky, ale humorem, co by docenil i dospělý divák, se notně šetřilo. Tvůrci zjevně strávili hromadu času koumáním, kam všude můžou narvat vizuální odkazy na své předchozí filmy, přičemž scénář zůstal odfláknutý. Je to škoda, protože herecké obsazení (dabing) je luxusní, obzvlášť Ian McKellen jako dramatický žabák si každou repliku užívá, a potenciál příběhu taky nechyběl. Bohužel se nedokážu dlouhodobě bavit u humoru jak z grotesek (neustálé pády) a vtipů opakovaných tolikrát, že bavit už snad nemůžou ani ty děti (desátý úder do koulí, tisící kvílející slimák). Jsem zklamaná a stihla jsem se navzdory stopáži i nudit. ()

Jayem

Najlepší animák roku 2006 podla môjho názoru. Už dávno som sa tak dobre nepobavil pri rozprávke. Pochvala pre Hugha Jackmana - odviedol skvelú prácu na dabingu. ()

Zombi

Hodně naspeedovanej animák v němž se furt něco děje, převažuje zde situační komika, animace jej v pohodě a díky zběsilému tempu je to dost zábavné. Roli hlavního baviče ve vedlejší roli tentokrát vyfásli slimáci a musím říct že jejich angažování filmu jen prospělo :o) ()

Tomizzi

Tak dobry príbeh som u animáku dlho nevidel. Dej bol živý, rýchly. Postavičky sa vyrovnali tým pixarovým. Bolo to veľmi vtipné a zábavné. Hudba chytľavá a tie slimáky nemali chybu. Dávam pekných 80%. ()

mazadlo

Aneb převedení plastelíny do 3D které funguje skvěle. Hvězdné obsazení, žabák v podání Jean Rena který zabíjí větou ,, Čokoládový chroaaasaaant..." a atmosféra Londýna ve stoce. Nemohu ale zapomenout ani na zpívající slimáky u kterých jsem se dlouho nadechoval abych zvládl nápor přicházejícího smíchu. Více filmů na toto téma v tomto pojetí prosím....Geniální. ()

AIMÉE

Ian McKellen, Bill Nighy, Kate Winslet, Jean Reno?! Už jen za ta jména bych hodnotila vysoko. Ta pátá (ne)hvězdička je za jejich animovanou (ne)podobu.. vím, neopodstatnitelný důvod, ale bohužel jiný nenacházím. ()

Terezinka198

Díkybohu, že nesleduji fotbal - myšlenka, že jsem zodpovědná za to, že během přestávky zaplavím město v kanálu, protože spláchnu na záchodě, by mě děsila. ()

Aardman to rozjíždí

31.01.2007

Domů na svátky

Domů na svátky

08.06.2006

Stalo se mnohokrát, že herec nebo režisér odmítl pracovat na určitém projektu a později toho litoval, protože jeho náhradník získal mnohá ocenění a film se nestal očekávaným propadákem. Například… (více)