Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Známého producenta Maxe Bialystocka, přezdívaného „král Broadwaye“, jednoho dne nečekaně navštíví účetní, který má zkontrolovat jeho účetnictví. Zatímco Bialystock se snaží zbavit jedné ze starých dam, které mu za trochu laškování slouží jako pravidelný přísun peněz, Leo Bloom, jinak velmi nervózní a nesmělý mladý muž, mu ukazuje lístek na hru, kterou kdysi shlédl a kterou uváděl právě Bialystock. Přáním účetního totiž vždy bylo stát se producentem. Má ale ze všeho strach, takže se drží při zemi. Během kontroly ho náhle napadne, že by se paradoxně dalo na ohromném propadáku vydělat víc než na úspěšné hře. Shromáždí se velký kapitál, vyprodukuje propadák za málo peněz a zbytek shrábne producent. Bialystock, který není v nejlepší finanční situaci, se toho hned chytí a láká Blooma, aby se spolu o něco takového pokusili. Ustrašený Leo ale tvrdohlavě odmítá… Když se ovšem v úřadě opět setká s nesnesitelným šéfem Marksem, náhle vidí, že žije jako otrok, a na místě se rozhodne odejít a přidat se k Bialystockovi. Ten je nadšením bez sebe a oba hledají nejhorší hru, jaká kdy byla napsaná. Max nakonec vytipuje hru nazvanou „Jaro pro Hitlera“. Její autor, jistý Franz Liebkind, se ukáže být nadšeným chovatelem poštovních holubů a také bezvýhradným obdivovatelem Hitlera… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (119)

smrt.ka 

všechny recenze uživatele

Muzíkály patří mezi mé oblíbené žánry a Uma Thurman mezi mé oblíbené herečky. Film Producenti ale k mým oblíbeným filmům patřit nebude, i když se mi na něm pár věcí líbilo (ta velkolepost, kterou mám u muzikálů ráda, sehranost, divadelní atmosféra, pár chytlavých melodií). Peníze, které tento film ale utopil, mi přijdou využité nedostatečně. Chybí mi tam víc "vážnosti", a když ne vážnosti, tak alespoň víc VTIPNÝCH vtipů, pak bych jim ten laciný humor a´la Hitler homosexuál klidně odpustila. Dávám dvě h. Podle mě horší film, a průměrný muzikál. ()

Slartibarkfast odpad!

všechny recenze uživatele

Nejsem zrovna fanouškem muzikálů, ale dokáži ocenit ty lepší z nich. Tohle je však naprostý průšvih. Nesmyslný paskvil s odpudivými ksichty a laciným scénářem. Možná by si snad zasloužil jednu hvězdu za Umu Thurman, ale bohužel. Tohle je něco tak silně odrazujícího, co už v životě nepotřebuji znovu vidět ani letmým pohledem z letadla. 0% ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

"Keep it gay!" Neonacistický muzikál se podruhé vrací na filmová plátna... A podstatně hůře. Je to estrádnější, barevnější a prvoplánovitě lacinější než-li Brooksův originál. Satira z toho zcela vyšuměla a vlastně se to proměnilo v ukázkový příklad toho z čeho si předloha utahovala. Na druhou stranu je to stále příjemně švihlé a pocit pohody to také umí místy navodit perfektní. Kdyby tvůrci zkrátili stopáž většiny písní a úvod prostříhali tak aby se na samotný muzikál "Springtime for Hitler" nedostalo až po cca sedmdesáti minutách filmu, tak to mohlo fungovat výrazně lépe. Takhle vás tu ubije ještě předtím než k tomu dojde. Obsazení ujde. Celkově je to docela dobré. Což, vzhledem ke kvalitám originálu, je poněkud málo. Znáte-li původní Producenty, tak se těmto vyhněte, pokud vás však minuly, tak si v klidu pusťte tuto verzi. Třeba vás poté navnadí k sehnání té z roku 1968. A mimochodem, bude-li dostatečně trpěliví, tak i zde na vás čeká zpívající klasik Mel Brooks. ()

Janek 

všechny recenze uživatele

Napijme se čistého vína - je to spíše druhá třída, Cabaretu od Fosse či Moulin Rougei nesahá po kotníky, hudba je totiž spíše nevýrazná a texty suše odříkávány (teda až na Hitlerovo vystoupení, to má potenciál k tomu, abyste si melodii pobrukovali), síla producentů je někde jinde - a to především v karikaturnosti postav a grotesknosti mnohých situací (například homosexuálové jsou naprosto úžasní a stejně úžasně zahraní - mimochodem, homosexuální partner homosexuálního režiséra hraje v Zoufalých manželkách slizkého lékárníka, myslím si, že on je to nejlepší na tomto filmu). Něco vzejde do prázdna (hailující holuby???), ale suma sumárum...čekal jsem průšvih, ze začátku jsem se nechytal, ale pak mě to svým způsobem pohltilo a nakonec se mi to i líbilo. Podotýkám, že mám rád muzikály a že tento může někomu (a bude to spíše většina) připadat nudný a hloupý. Je na vás, jestli se vám podaří nadnést se nad film a pořádně si ho užít. Mě se to podařilo, a nakonec jsem rád, že jsem si ho půjčil (i když ze začátku jsem byl rozpačitý, prvních třicet minut je spíše nudných, ale jakmile začnou producenti hledat nejhoršího režiséra a nejhorší hru, nabere film obrátky). Nedoporučuji, ale já jsem byl mírně ale přece okouzlen. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Ve filmu se představí také Uma Thurman v roli Ully, švédské sekretářky a rádobytanečnice, a Will Ferrell jako Franz Liebkind, neonacistický dramatik a milovník holubů, který má na kontě "nejhorší hru všech dob". Scénář : Mel Brooks a Thomas Meehan. Kamera : John Bailey a Charles Minsky. Hudba : Mel Brooks ()

Galerie (46)

Zajímavosti (17)

  • Film je založený na divadelní hře z roku 2001, která vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1968. Ten je pro změnu o divadelním představení. (imro)
  • Původní snímek byl v Německu jistý čas zakázaný kvůli písni „Springtime for Hitler“. (imro)
  • Autor původního muzikálu Mel Brooks zkomponoval hudbu tak, že si broukal písně a nahrával na magnetofon. Pásku potom dal kamarádovi hudebníkovi, který melodie přepsal do not. (imro)

Související novinky

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama