Předchozí verzi jsem neviděl. Proto hodnotím výchozí nápad jako velice originální – muzikál s Adolfem Hitlerem a zpívajícími SS, to stojí za vidění snad i v kině. Sem tam má film velice vtipné dialogy, herecké výkony jsou na úrovni – každý svou postavu karikuje s ohromným zápalem, měl jsem dojem, že natáčení všechny bavilo. Jako celek má však film dvě vady – ta první je strohost prostředí, v nichž se jednotlivé výstupy odehrávají. Často je to jedna místnost, jedna střecha Film je sice širokoúhlý, to co vidíme však tomuto velkorysému pojetí naprosto neodpovídá. Scénografie by se hodila spíš na malý formát televize než velké plátno. Možná je to proto, že film je ovlivněn brodwayským divadelním představením, rozhodně se film mohl víc odvázat. K tomu snad trochu patří i nenápaditost choreografie Druhá, a rozhodně nejzásadnější vada jsou písně. Skladby v podstatě jen neuvěřitelně zdlouhavě rozvíjejí pořád ta samá schemata. Neuslyšíme tu žádnou „silnou“ melodii, většinou jen opakování jedné věty dokola bez výraznějšího nápadu. Většina písniček je například o něčí nerozhodnosti, přičemž je jasné, jak se ten člověk nakonec rozhodne. Orchestr sice hraje mohutně, jednoho by to zvedlo ze židle, bez nějaké myšlenky to však víc a víc nudí. Největší chybou Producentů je tedy fakt, že jsou sami muzikálem.(9.4.2006)

Určitě jsem ovlivněná tím, že jsem neviděla ani divadelní inscenaci ani původní filmovou adaptaci. Proto musím říct, že po poněkud rozpačitém začátku jsem se královsky bavila. Nacistický autor Will Ferrell, teploušská suita kolem režiséra Garyho Beache, tančící (!?) švédská subreta Uma Thurman, to všechno mě nadchlo. Až uvidím jiné zpracování, třeba změním názor, ale zatím dobré.(17.3.2008)

Předlohu jsem neviděl! --- Velice vtipné, ujeté, plné šílených postav a W. Ferrell. Já jsem se bavil královsky, v žánru lehkých (jednodušších) muzikálů jasný nadprůměr. Zajímavé písničky atd. Akorát by to mohlo být trochu kratší. Dějově mírně rozbité. Pohodová zábava pro deštivé odpoledne, která zvedne náladu. Hábn zí gehért das Dojče band? :D(18.11.2009)

Tohle zpracování muzikálu je spíš divadlem než filmem, často velice statická kamera není moc zajímavá a třeba na Moulin Rouge z tohoto hlediska prostě nemá. Ale tady jde o parodii, čemuž odpovídá i herectví všech zúčastněných. V čem jsou ale Producenti zajímaví, je ten neustálý proud nových a nových humorných situací a vtipných dialogů („don’t be stupid, be a smartie, come and join the Nazi party...“). Nutno ale dodat, že některé scény už zavánějí trapností a nevkusem (např. tím utahováním si z homosexuálů). Prostě ne vždy ty vtípky zafungují tak, jak bylo zamýšleno. Ani po hudební stránce nejsou Producenti ničím výjimečným. V písních se víceméně opakuje již vyřčené a neposouvají děj nikam dopředu. Písně lze vnímat spíš jako hudební vložky než jako nosnou konstrukci. Asi nejlepšími hudebními scénami jsou v úvodu I Wanna Be A Producer a pak především vlastní provedení představení Springtime For Hitler. I přes některé slabší chvilky, kdy film balancuje na hraně trapnosti je to přece jen povedený snímek, který nikoho neurazí, ale ani nějak moc nenadchne. Dobrý průměr.(29.6.2006)

• Fiftis

Nemám rád muzikály, tomuto som dal šancu, pretože sa mal odohrávať v pre mňa zaujímavých rokoch. Cez dve hodiny je to ale trochu utrpenie, aspoň, že na Umu Thurman bol pekný pohľad. Tá to navyše zachraňovala, pretože hlúpučký Matthew Broderick mi po chvíli liezol na nervy a jeho protihráč mal šťavu asi ako ruský čaj. Nemôžem porovnať s originálom, pretože som ho nevidel, ale zachraňovať zo dna tento film rozhodne nebudem. Evidentne nezvládnutá réžia, každý ako by tam bol sám za seba a hral iba na seba.(4.1.2015)

• - Autor původního muzikálu Mel Brooks zkomponoval hudbu tak, že si broukal písně a nahrával na magnetofon. Pásku potom dal kamarádovi hudebníkovi, který melodie přepsal do not. (imro)

• - Původní snímek byl v Německu jistý čas zakázaný kvůli písni „Springtime for Hitler“. (imro)

• - Gary Beach je stejně jako jeho postava Rogera gay. Roger Bart ne. (janejudyjune)