Předlohu jsem neviděl! --- Velice vtipné, ujeté, plné šílených postav a W. Ferrell. Já jsem se bavil královsky, v žánru lehkých (jednodušších) muzikálů jasný nadprůměr. Zajímavé písničky atd. Akorát by to mohlo být trochu kratší. Dějově mírně rozbité. Pohodová zábava pro deštivé odpoledne, která zvedne náladu. Hábn zí gehért das Dojče band? :D(18.11.2009)

• Miki68

Ano, s MelBrooksovou klasikou se tohle opravdu nedá srovnávat, přesto je to tisíckrát vtipnější a řemeslně zpracované, než totéž na prknech karlínského divadla. Ale stejně si nemůžu nevzpomenout na skvělou hitlerovskou kreaci Willa Ferella. Nebýt té rozvleklosti, mohl film dostat i 3*, takhle o jednu méně.(18.3.2008)

Určitě jsem ovlivněná tím, že jsem neviděla ani divadelní inscenaci ani původní filmovou adaptaci. Proto musím říct, že po poněkud rozpačitém začátku jsem se královsky bavila. Nacistický autor Will Ferrell, teploušská suita kolem režiséra Garyho Beache, tančící (!?) švédská subreta Uma Thurman, to všechno mě nadchlo. Až uvidím jiné zpracování, třeba změním názor, ale zatím dobré.(17.3.2008)

Oproti originálu to je slabota. Ale tato filmová verze spíše vychází z brodwayského megahitu z přelomu tisíciletí a je to na filmu vidět. Hudební doprovat a texty písní jsou perfektní, ale zbytek filmu už takový není-divadelnost je na filmu znát hodně sině. Navíc má film i přemrštěnou stopáž s nezvládnutým úvodem a koncem, nebýt tam prvních a posledních 20 minut nebylo bz to vůbec ke škodě. Ale co je mezi tím nemá chybu. Perfektní zábava, zvláště kdykoliv se na scéně objeví fanatický nacista a milovník holubů v podání fenomenálního Willa Ferrella. Z ústřední dvojice je hodně nevýrazný M. Broderick--ten je v mnohých momentech přímo nesnesitelně křečovitý, za to Nathan Lane je uvolněný. No a Uma Thurman je zde pouze na okrasu (ale čas bych si na ní udělal kdykoli v 11h). Celkově je tato filmová podoba muzkálu z jeviště silně nedotažená, problémová a na každou podařenou věc v ní, tu najde divák tři kiksy. Ty**** jsou silně přidané, hlavně za svělou prostřední hodinu, u které jsem se neskonale bavil a celou podobu Hitlerova jara jsem se prosmál se slzama na tváři. PS: scéná na střeše s hajlujícím holubem a oblýbeným tancem píči s knírkem taky nemá chybu.(15.10.2010)

Muzikálová vystoupení nebyla špatná, trochu absurity mi nevadí. Bohužel všechno ostatní bylo špatně. Už úvodní scéna byla naprosto příšerná a vůbec bych se nedivila, kdyby po ní spousta lidí film rovnou vypla. Myslela jsem, že se to zlepší, ale bohužel byl takový celý film. To co asi mělo být "vtipné", bylo jenom trapné. Celkově ve mně film vyvolal takové rozpačité pocity. Nechápu, jak se herci jako Lane, Broderick a Thurman, mohli k takovému filmu upsat. Asi ani nečetli scénář, protože jinak nevím, proč by to měli zapotřebí. Ale jak říkám, ta muzikálová čísla nebyla tak špatná, tak nechám zlatou střední cestu.(17.4.2010)

• - Spoluautor filmu a také divadelního představení Thomas Meehan si zahrál v Producentech Maxova právníka. (imro)

• - Navzdory zkušenostem z Pulp Fiction (r. Quentin Tarantino, 1994) zaskakovala Umu Thurman v mnohých tanečních scénách Angie L. Schworer, jež ztvárnila Ullu v představení na Broadwayi. (imro)

• - Kromě Willa Ferrella a Umy Thurman si všichni herci v hlavních rolích reprízují své postavy z hry uváděné na Broadwayi. (imro)