Za prvé téměř vše už jste mohli vidět v daleko starším filmu, tedy kromě písniček (Springtime for Hitler je ale i ve staré verzi), trošku jiného konce a neuvěřitelného přehrávání Matthew Brodericka. Uma v roli Ully nemá co předvést (původní Ulla jen tančila) a jediným plus je tak Will Ferrell a jeho nácek (Gutten Tag Hop Clop je nejlepší scéna filmu).(29.6.2011)

S původními Producenty Mela Brookse se to samozřejmě nedá vůbec srovnat už jen proto, že byli první a tohle je remake. Ale přesto je to celkem zábava a to i kvůli hereckým výkonům hlavních hrdinů. Je to vlastně spíš opereta, a to se všemi nešvary, který se snažil vymýtit už Oldřich Nový. Za ty nešvary považuju přílišnou barvitost a křiklavost, snahu o co nejvíc podbízivé pozlátko na plytkém příběhu, plno postav, líbivou hudbu, která neposunuje děj filmu kupředu, ale jen do nekonečna opakuje předchozí děj. Přesto to má něco do sebe, dobré a mnohdy i vtipné dialogy, herci, ta přeplácanost... Neříkám, že bych se na tento žánr dokázal dívat každý den, ale jednou za čas to bodne. Ale pravda je, že je to hodně dlouhý, a to aspoň o půl hodiny. Prostříhat to, hned by to na žebříčku postoupilo.(13.2.2006)

Předlohu jsem neviděl! --- Velice vtipné, ujeté, plné šílených postav a W. Ferrell. Já jsem se bavil královsky, v žánru lehkých (jednodušších) muzikálů jasný nadprůměr. Zajímavé písničky atd. Akorát by to mohlo být trochu kratší. Dějově mírně rozbité. Pohodová zábava pro deštivé odpoledne, která zvedne náladu. Hábn zí gehért das Dojče band? :D(18.11.2009)

Muzikálová vystoupení nebyla špatná, trochu absurity mi nevadí. Bohužel všechno ostatní bylo špatně. Už úvodní scéna byla naprosto příšerná a vůbec bych se nedivila, kdyby po ní spousta lidí film rovnou vypla. Myslela jsem, že se to zlepší, ale bohužel byl takový celý film. To co asi mělo být "vtipné", bylo jenom trapné. Celkově ve mně film vyvolal takové rozpačité pocity. Nechápu, jak se herci jako Lane, Broderick a Thurman, mohli k takovému filmu upsat. Asi ani nečetli scénář, protože jinak nevím, proč by to měli zapotřebí. Ale jak říkám, ta muzikálová čísla nebyla tak špatná, tak nechám zlatou střední cestu.(17.4.2010)

Ve filmu se představí také Uma Thurman v roli Ully, švédské sekretářky a rádobytanečnice, a Will Ferrell jako Franz Liebkind, neonacistický dramatik a milovník holubů, který má na kontě "nejhorší hru všech dob". Scénář : Mel Brooks a Thomas Meehan. Kamera : John Bailey a Charles Minsky. Hudba : Mel Brooks(22.5.2011)

• - Kromě Willa Ferrella a Umy Thurman si všichni herci v hlavních rolích reprízují své postavy z hry uváděné na Broadwayi. (imro)

• - Broadwayský muzikál získal rekordních 12 divadelních cen Tony. (imro)

• - Původní snímek byl v Německu jistý čas zakázaný kvůli písni „Springtime for Hitler“. (imro)