Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

Janek

Hezká práce s atmosférou, taková kafkárna - chlápek poskakuje po místnosti a chytá zmenšeninu sama sebe, aby posléze byl také chycen. ()

Earl_23

Pointa rozhodně zajímavá. Tahle prvotina sice ještě neukázala ten výjimečný talent, který Chris má, ale zároveň dala dopředu tušit, že jsme o tomto režisérovi neslyšeli naposled. Díky za to! :) ()

mm13

Zaujímavo (a šikovne) spracovaný, avšak nijak zvlášť originálny nápad. Hračička, za ktorou je tušiť talent, platí však, že utajenie režiséra by v niektorých (mnohých) prípadoch neprinieslo také vysoké hodnotenia. Môj dojem. ()

jerry12

60%. Lynchovský debut v podání supertalentovaného režiséra, který má vše, co by měl tříminutový film splňovat, ale katarze mi jaksi unikla... ()

ScarPoul

Nolanov prvý krátkometrážny počin sa dokáže pochváliť hútnou a depresívnou atmosférov. Zvláštnym strihom ale znamenitým a originálnym nápadom. Na konci mi prebehli po chrbte zimomriavky a celkový sled udalostí ktoré vedú k poslednému záberu nás absolútne na koniec nepripravia. Jediné čo z nich zostane je pocit úzkosti a tak trocha strach. Nolan chrlil originalitou už napočiatku a tento kraťas to dokazuje. ()

st.ranger

Z počátku to vypadá na typické nezávislé filmy bez dialogů, jejichž poselství mi vždy zůstalo skryto, ale tohle bylo úplně něco jiného. ()

Seabeast

Naším největším nepřítelem jsme my sami. A toto 3 minutové podobenství je toho důkazem. Strach je něco, co dokážeme sami vytvořit, sami krmit a dát tomu moc, až nás to nakonec může zničit. Strach je něco, čemu se nesmí člověk bránit a hlavně se vůbec pokoušet s tím bojovat a jestli ano, dopadnete jako hrdina z tohoto kraťasu. ()

Marek1991

Keby to niekto natočil dnes, už by mi to originálne nepripadalo, ale na rok 1997 to je ešte ako tak fajn. Najprv som myslel, že je to o paranoikovi, ktorý sa snaží zničiť svoj tieň, potom ma prekvapilo, čo sa z toho vykľulo. Je to ako obraz zrkadla v zrkadle. Už tu bolo vidieť, čím sa asi bude vyvíjať jeho kariéra, skúmanie reality, ilúzií, snov, dobrých a temných stránok mysle. Nolan svojím spôsobom dáva pohľad do mysle rôznych indivíduí, ktorí môžu byť pre bežných ľudí nepochopiteľní a ich bláznovstvo si nevedia vysvetliť. Ja u Nolana bojujem, lebo mám pocit, že počas svojej kariéry je z časti neoriginálny, len využíva pár vychytávok, ktorých sa iní nechopili tak, ako ich vie on spracovať. Toto bolo originálne, ale vystihlo to len ten môj aspekt strachu, ďalej číhania, teda možno aj iných ľudí, ale nič viac a to mi u Nolana často chýba. Príde mi, že nevyužíva svoj potenciál a aj keď jeho veci vyznievajú originálne, nanešťastie skôr skĺzavajú k plytkému hlavnému prúdu. ()

liquido26

Nebýt pointy, která na mé tváři vykouzlila nepatrný úsměv, tak by to byla neuvěřitelně těžká nuda. Takže za pointu přidávám dvě hvězdičky ()

F.man

Na to, že tenhle kraťas má jen tři minuty toho zvládne poměrně hodně. V první řadě nastolit zvláštní - depresívně temnou - atmosféru, což je dnes už snad klasický Nolanův trademark. V řadě druhé nabídne i jakýsi děj (za tři minuty!) a nakonec vše ještě uzavře vtipnou, ale zároveň chytrou pointou. Nějak extra bych tenhle kraťas nebral jako "Úvod do Nolana" (snad jen atmosférou - za tři minuty se nedá poznat nic objektivního) spíše jako moc dobré a originální dílko. ()

Džany

90% - Výborná pointa. Kdyby vám tohle někdo vyprávěl tak si řeknete co je to za kravinu, ale pod vedením Nolana vše nabere jiný směr. Už tady je vidět, že i na začátku vás do děje dokáže vtáhnout a z daného téma vytřískat co nejvíce! Pan Režisér. ()