Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

Dashiella

Pamätám si ako sme šli na tento film do kina, jeden kamarát s nami nešiel, pretože on "nepozerá nič z americkej produkcie". Už úvodná sekvencia mi zdvihla tep tak na 1000bpm... a nakoniec sa tento film pre mňa stal členom TOP 10 mojich naj filmov a stále v nej je. Totálna srdcovka, ktorú si idem hneď a zaraz naordinovať pre lepšiu náladu. ()

MrMir

Celý film jsem si říkal, co se na tom těm lidem tak líbilo - poměrně ukecaná, úsměvná, nekomerční komedie, s výbornými herci, netradičním humorem...takových tady již bylo. Typická tříhvězdičkovka. Pak přišel závěr, vtipné morální poučení a hlavně sólo malé Olive a její crew. Resp. posledních 10 minut vytáhlo film o úroveň výš. Každopádně to nic nemění na tom, že MMS je pro mě mírné zklamání vzhledem ke všem nadšeným recenzím. ()

Jerris008

S touhle rodinkou jsem se bavila královsky! No a jak jinak? Holčička, co chce být Miss, lehce perverzní děda, sebevrah, nemluvící budoucí pilot, chlap, co se řídí pravidlama a žena, která je všechny usměrňuje. To nešlo u takového blázince jinak. Takhle si představuji směs dramatu a komedie, kde konec vyzdvihne právě komedii a já nevypínám přehrávač s depresí. To, co ta malá předvedla na podiu Miss krásy ve volné disciplíně s informací, že to všechno ji naučil děda, tomu se nešlo nezasmát. Skvělé! "Děda je v kufru našeho auta." ()

kubas369

Road movie o tom jak naprosto normální americká rodinka (takže ve svý podstatě naprosto šilená) hledá cestu sama k sobě a tak říkajíc jdouc přes mrtvoly se jí to i daří. Film, který se ve své podstatě nepokrytě vysmívá všemu americkému a vlastně i sám sobě s tak srdečnou upřímností jaká se vidí jen málo kdy. Pro mě je velkým překvapením Steve Carell který tu předvádí svůj životní výkon jako depresivní specialista na Prousta. ()

Le artist nova

Příběh, povídka, výsměch čí satira? Snad... příběh o americké rodině, který se dá shrnout pár slovy do tvaru krátké povídky. Výsměchem všem konvenčním rodinám, satirou na stereotypní způsob žití. Malá, růžolící se tvářička skrytá za kostěnými brýlemi, snad lesknoucí se sen? Omlouvám se, ale o čem byl v podstatě tenhle film? Homosexualita, drogy, krach, sen... Jak v podstatě snímek končí a jak začíná? Jak jen tenhle film pojmout, abych správně porozuměl... Avantgardní myšlenka nemyslíte? A co s nic neříkajícím komentářem... ()

meemini

Hezký film o jedné americké rodince, která jednoho dne neplánovaně vyráží na výlet. Cílem je soutěž krásy malých dívčin. Nutno podotknout, že každý člen rodiny je naprosto jedinečná bytost. Já bych třeba tak dlouho hubu držet nevydržel. Možná bych ani nesvedl se takhle odvázat a zajuchat si při finále na You can touch this! Takový super-cool Freestyle, který mě naučil můj milovaný dědeček. Oni to dokázali společně a spontánně se ocitli navzájem blíž než kdy předtím. ()

Heyyy

Asi můj nejoblíbenější film. Alespoň z komedií. Pobavíte se, děj není tuctový, je originální, řekla bych ze života snad každé rodiny (pojem "černá ovce"), jen tady je těch cvoků asi trochu víc :) A ke konci se ukáže, jak rodina drží při sobě, i když to vypadalo, že se navzájem nesnesou, takže to zahraje i trochu na city. Prostě parádní film, kterýmu nemůžu vytknout ani jedinou vteřinu, a tak to má být. ()

nula87

Malý film oslavující jinakost ve své nejlepší podobě. Film místy až zvrhle vtipný, přitom se ale vyhýbající prvoplánovosti. Skvělá kombinace postav, které dohromady složí zábavnou mozaiku, která vyvrcholí až neuvěřitelně vtipným závěrem. 80% ()

iz67

O tom jak rodině totálních loserů může být společně docela hezky, což překvapí nejvíc právě je. ()

eagles22

Jednou za čas člověk narazí nečekaně na vyjímečný film. Při závěrečných titulkách jsem měl přesně tenhle pocit. Perfektní mix skvělých herců (postav) a velice příjemného a zábavného příběhu. Takhle nadšený a spokojený jsem již u filmu dlouho nebyl a moc mi to chybělo. Chci vidět ještě mnohokrát. Čistých ***** ()

Doutas

Chronicky neúspěšný motivační kouč, homosexuální proustolog se sebevražednými sklony, šňupající děda, pubertální syn, který se rozhodl nemluvit, relativně normální matka, malej brejlatej špekounek, který se touží stát dětskou královnou krásy, žlutá hippie dodávka a dlouhá cesta z Albuquerque do Kalifornie. To jsou hlavní přísady sympatické rodinné komedie, která mile překvapí minimem hluchých či trapných míst a originálními a vtipnými postavami, kterým se nedá nefandit. Film se sice rozvíjí jako klasická road-movie dle konceptu problémové soužití -> cesta -> sblížení, ale samotný závěr mile překvapí. ()

teba

To jsem se zase jednou pobavila :o) Spousta neotřelých zápletek, zajímavé postavy (Největší odborník na Marcela Prousta? Kdo tohle vymejšlí...:o))) a výborná taneční akce na závěr. K tomu krásné obrázky a připomenutí fotogeničnosti VW mikrobusu... Jo, a děvčátkům jako Olive vyloženě fandim ;o) ()

mmoi

Americký sen versus realita. Zdánlivě naprosto odlišné světy se střetávají uprostřed ( ne)normální americké rodinky. Situace dovedené ad absurdum. Neotřelé a vtipné. ()

joelly01

Naprosto famozni velky maly film. Svira srdicko a zaroven se clovek usmiva. To se ted u filmu take hned tak nezazije. Kazdy z rodiny je Charakter sam pro sebe a nikomu z nich nejde nefandit. Little Miss Sunshine? Ale kdykoliv prece! ()

PlayEasy

Konečně jsme tuto právem úspěšnou a velice přijemnou road movie shlédli a myslíme si, že film dopředu posunuli především skvělé výkony celé partičky hlavně malé Abigail a samozřejmě Alana Arkina, ale dle nás ho odstranili příliš brzy. Jinak scénář dobře vymyšlený, tak aby upoutal a zároveň aby nechal zamyslet nad smyslem života. Samotný konec se nám úplně tak nelíbil a občas to bohužel sklouzávalo do stupidní americké komedie, ale to tomuto filmu odpustíme a musíme říct, že jsme viděli hezký film! 65% ()

Vera2613

Veľmi príjemná komédia s dobrými hercami, skvelou atmosférou a absurdnými príhodami, ktoré pobavia :) A maličká Abigail bola rozkošná 4* ()

Ukrizku

Úžasná herecká estráda! Skvělá orientace na lidský charakter a na rodinné priority. Zásadový syn, naivně ambiciozní dceruška, extravagantní děda, zádumčivý strýc a odhodlaný tatínek mě přesvědčili o tom, že rodina může fungovat jako tým při sportu. Sice se občas nesnáší, ale když o něco jde, pak jsou jako organická jednota. To by ovšem nefungovalo, nebýt nenápadné maminky, která je všechny chápe, podrží, podpoří, sama se neprosadí, jen vše skromně pozoruje a naslouchá. Tohle je podle mého prototyp láskyplné rodiny. A jednu * dolů jen proto, že v těch potrhlostech chybí logika a detaily mi připadají nedotažené. Osobně bych se obešla bez nefunkční spojky, klaksonu i bez násilně vloženého testu zrakové percepce. Ale každopádně je to komedie 1. ligy. ()

Fabe

Znáte takový ty lidi z hvězdný pěchoty Superstar (týpek se stávkou DJů, Anička Dido, atd.)? Tak tohle je film o jejich dětství a jejich snech. Sny jsou důležité, ale stejně tak je důležité znát své hranice, do kterých se v tomhle filmu narazí opravdu mnohokrát. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)