Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

„Kura? ZASA to posraté kura? Celé dni nežerieme nič iné, len zasraté kura, všade samé kura, doriti s kurami!“ – „Tak si var sám.“ – „Len som sa pýtal.“ Občas sa taký film zjaví a niekedy je dokonca z Ameriky, zaklope vám na dvere a zrazu s ním jete čokoládové špice a od smiechu sa dusíte pomarančovým džúsom. Toto je prvý film po takmer tridsiatich rokoch, ktorý sa môže sebavedomo postaviť po bok Griswoldovcov. Pritom sú to oba úplne iné (aj žánrové) kategórie. Ale trvám si na tom. Pred koncom, vysilený smiechom i dojatím, som si hovoril, že by som musel byť riadna sviňa, aby som nedal 100%. Ale povedal som si, že aby chalanom zbytočne nenarástol kohútik, dám len 80%. 100% iba pod podmienkou, že sa k hrdinom na konci s potleskom pridá ten drsný rocker v rifľovej bunde. Pridal. Veci sú to detailoch. A aj ja mám najradšej čokoládovú. „Dobre, že si sa rozhodol zasa hovoriť.“(28.5.2011)

Otec kariérista, matka náladová nervačka, strýc homosexuál se sklony k sebevraždě, syn drží bobříka mlčení, dcera sní o korunce královny krásy a dědeček bere heroin. Brilantně napsané a zahrané postavy v road movie plné vtipu, přátelství a snů bortících se jak domečky z karet, u kterého vám po chvilce dojde, že tentokrát se hollywoodský kýč opravdu nekoná.(17.9.2009)

Jedním slovem sympatické. Dvěma slovy ohromně sympatické. To asi sedí nejlíp. Podivná rodinka i její počínání při cestě na soutěž krásy a tak trochu i na cestě za sebepoznáním je přesně takové. Navrch spousta inteligentních a vtipných dialogů (podle mě ne úplně nepodobných těm z Gilmorek), a k dokonalosti už chybí jen málo.(28.1.2008)

Kurevsky zábavný a chytlavý, ale rozhodně sem se u toho nějak neřezal smíchy, i když teda ta poslední rodinná akce na podiu byla naprosto monumentální gigamasakr, ale jinak se spíš jedná o dost odlehčený dramatický road movie různejma vtípkama a nebo prostě úsměvnejma scénkama, ve kterých exceloval hlavně Alan Arkin co by děda od rodinky, to byl děsnej cybermaster a hlavně se super smyslem pro choreografii(12.2.2008)

Moja slabota k jednoduchým vzťahovým filmom robí z Little Miss Sunshine jednu z najlepších amerických v tomto sektore. Herecké výkony sú nadhollywoodske, zvlášť sa mi páčil Paul Dano, ten hoch je stvorený pre umenie. Keby sa do filmu bolo pridalo trocha viac európského ducha (ktorého ešte aj takto prekvapivo cítiť napriek am. produkcii) tak by som rozprával o svojej najmilšej KomedioDráme. Film: 85% Dub: Cz - 40%(7.3.2009)

• - Fox Searchlight koupil snímek do distribuce na festivalu v Sundance za 10,5 milionu, což je jeden z největších obchodů v historii podniku. (imro)

• - Heroin, který bere děda na začátku filmu, jsou podvržené vitamíny B. (imro)

• - Ve filmu není nikdy zmíněno Dwaynovo celé jméno. (HellFire)