Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

"Okay. Everybody just pretend to be normal, okay? Like-Like everything's normal here." Taková malá milá roadmovie. Ve filmech typu jedeme-odněkud-někam-za-konkrétním-účelem jde podle mě spíše o průběh dané cesty, než o události, které se přihodí v cílové destinaci. V Little Miss Sunshine tomu není jinak, protagonisté (očividně nefungující rodina) procházejí a prožívají cestu sebepoznání, aby na konci zjistili, že jsou to vlastně oni, jediní, kdo to má v hlavě v pořádku, s nálepkou normální... Film, který pohladí po duši, a ke kterému se nejeden rád vrátí.(16.12.2007)

Tak tohle byla neuveritelna jizda. Ukazkovej priklad vtipne uchylnyho filmu. Zhruba behem deseti minut je danej pribeh a zacina neuveritelna smrst vetsinou hodne vtipnejch scen a dialogu. Sice tempo misty polevi a odehraje se nejaka dramatictejsi scena a v tehle momentech film vyjimecne krapet nudi, ale diky naprosto masakralnimu zaveru si na to za chvily ani nevzpomenete a budete se jeste dlouho po skonceni filmu smat jak idioti. Herecka sestava byla vybrana perfektne, vsichni sou ve svejch rolich prirozeny, ale nejhustsi je asi deda v podani Alana Arkina a Steve Carell, kterej se tvari desne vypraskane. A jak tu nekdo zminuje, ze se jedna o napraveni rodiny, tak to bych teda nerek, podle me se nijak zvlast neudobrili. Taky stoji za zminku hudba, ktera sice pusobila, jako bych ji uz nekde slysel, ale k filmu se skvele hodila. Vynikajici komedie.(12.11.2006)

„Kura? ZASA to posraté kura? Celé dni nežerieme nič iné, len zasraté kura, všade samé kura, doriti s kurami!“ – „Tak si var sám.“ – „Len som sa pýtal.“ Občas sa taký film zjaví a niekedy je dokonca z Ameriky, zaklope vám na dvere a zrazu s ním jete čokoládové špice a od smiechu sa dusíte pomarančovým džúsom. Toto je prvý film po takmer tridsiatich rokoch, ktorý sa môže sebavedomo postaviť po bok Griswoldovcov. Pritom sú to oba úplne iné (aj žánrové) kategórie. Ale trvám si na tom. Pred koncom, vysilený smiechom i dojatím, som si hovoril, že by som musel byť riadna sviňa, aby som nedal 100%. Ale povedal som si, že aby chalanom zbytočne nenarástol kohútik, dám len 80%. 100% iba pod podmienkou, že sa k hrdinom na konci s potleskom pridá ten drsný rocker v rifľovej bunde. Pridal. Veci sú to detailoch. A aj ja mám najradšej čokoládovú. „Dobre, že si sa rozhodol zasa hovoriť.“(28.5.2011)

Ecce Homo Hoover aneb ztroskotanci si odjakživa nejvíce libují právě ve svém ztroskotání.. Hořké mžourání skrz růžové brýle bez dioptrických skel, jemuž uškodil závěrečný vykonstruovaný katalyzátor rodinné sounáležitosti a vůbec, přečtěte si komentář uživatele Lima, protože cokoliv chce kdo napsat, či říct už dávno na světě někdo napsal nebo řekl. A líp.. Do otázky, jestli je Carell retardovaný blázen, mi vnesla burleskní Miss Sunshine ještě více otazníků..(22.10.2012)

Bankrot?,rozvod?,samovražda?...No to je iba zlomok toho, okolo čoho sa točia problémy tejto podarenej rodinky. Malý, nízkorozpočtový filmík s otrepanou zápletkou, ktorý vás napriek tomu dokáže baviť i dojímať po celú stopáž. Dobré herecké obsadenie, výborné dialógy a celkom fajn nevtieravý humor. Najviac som sa pobavil pri prvom slove syna, ktorý mlčal už deväť mesiacov a komunikoval iba odkazmi na papier (....!!!) Bonton to pokazil tým, že DVD neobsahuje dabing. Mne nechýba, ale obehal som kôli nemu tri požičovne, pretože pre majiteľov je film bez dabingu stratový (kto by už v dnešnej dobe čítal, však?)Kto ho má po ruke, nech neváha. Netvrdím, že je to niečo svetoborné, ale bavil som sa slušne. A dva oscary (herecký výkon a scenár)tiež hovoria samy za seba. 80%.(6.2.2009)

• - Všechny účastnice soutěže „Little Miss Sunshine“ - kromě Abigail Breslin – jsou veteránkami soutěží krásy. Při svém vystoupení nosily stejné kostýmky, včetně make-upu a úpravy vlasů, jako při soutěžích krásy, kterých se obyčejně účastní. (HellFire)

• - Franka (Steve Carell) měl původně hrát Bill Murray a druhou volbou byl Robin Williams. (imro)

• - Malá Miss Sunshine získala čtyři nominace na Oscara, ale nakonec se radoval jen Alan Arkin za vedlejší roli a scénárista filmu. Dvě nepřeměněné nominace má snímek i ze Zlatých globů – Nejlepší muzikál/komedie a ve stejné kategorii i Nejlepší herečka (Toni Collette). (imro)