Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (898)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je pěkně ulítlá komedie. Ale bavil jsem se opravdu maximálně. Každá postavička z téhle střelené rodiny mě něčím zaujala, ikdyž nejvíc ta malá, děda a synek. Všichni si prošli svými krizemi, ale prostě se rozhodli, že té malé holčině nemůžou pokazit její velký sen. Tolik skvělých hlášek sem také za poslední dobu nezažil. Mojí mamku asi nejvíc rozesmálo to jejich "ježdění" v autě, ale to byl jen 1 z mnoha opravdu "smutných" (jenže člověk se prostě tomu musel smát) momentů v celém filmu. Pěkný a střízlivý konec. A vůbec, říkejte si, co chcete, dávám 5* ;-) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nepřišlo mi to jako komedie i když pár vtipných scén by se tu našlo, ale jako tak trochu pofidérní drama s jednoduchým příběhem a debilním koncem. Členové rodiny jsou svým způsobem velice zvláštní a oné zvláštní atmosféře v rodině přispívají hlavně velice slušné herecké výkony i mimo jiné pro mě stále zajímavějšího herce Steva Carella, který zahrál post-traumatizovaného sebervraha vcelku originálně. Dalo by se říct, že celý film se staví jenom na dialozích, které zato nenudí, ale jsou brány s vážností a docela by se hodilo je okořenit trochou humoru. Krom toho mě ještě zaujala hudba, ale to musela být zřejmost jelikož oba režiséři filmu s ní mají mnoho společného a celkově film vyzdvihuje o stupeň výše. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Jestli fakt existuje takovát dětská soutěž krásy, měl by se její tvůrce nechat vyšetřit. Z promenád holčiček v bikinách mi bylo fakt zle. Lidi co do něčeho takového přihlašují své dcery jsou divní. Jinak je Little Miss Sunshine vydařená komedie a road movie, která ač jede po již vyznačených tratích, umí občas překvapit. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

"Okay. Everybody just pretend to be normal, okay? Like-Like everything's normal here." Taková malá milá roadmovie. Ve filmech typu jedeme-odněkud-někam-za-konkrétním-účelem jde podle mě spíše o průběh dané cesty, než o události, které se přihodí v cílové destinaci. V Little Miss Sunshine tomu není jinak, protagonisté (očividně nefungující rodina) procházejí a prožívají cestu sebepoznání, aby na konci zjistili, že jsou to vlastně oni, jediní, kteří to mají v hlavě v pořádku. Film, který pohladí po duši, a ke kterému se nejeden rád vrátí. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Povedeně nahořklý film se spoustou vtipných momentů a úhledně spletenými osudy všeho druhu. Snad jedině ta barvoslepost mi připadala až příliš naroubovaná a jakoby nepřirozeně trčící z jinak krásně plynoucího příběhu jedné "normálně podivné" rodinky. Z herců se mi chce nejvíce chválit úžasného Steva Carella a maličkou Abigail Breslin, ale pravdou je, že špatný nebyl nikdo z nich. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (33)

  • Snímek je věnován Rebecce Annitto, čtrnáctileté neteři producenta Petera Sarafa, která zemřela při autonehodě. Ve filmu se objevila v komparzu v restauraci. (HellFire)
  • Mikrobus značky Volkswagen, který doprovází rodinku celým příběhem, je k vidění v Petersenově automobilovém muzeu v Los Angeles. (Avalon820)

Související novinky

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)

Reklama

Reklama