Malá Miss Sunshine

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Jestli fakt existuje takovát dětská soutěž krásy, měl by se její tvůrce nechat vyšetřit. Z promenád holčiček v bikinách mi bylo fakt zle. Lidi co do něčeho takového přihlašují své dcery jsou divní. Jinak je Little Miss Sunshine vydařená komedie a road movie, která ač jede po již vyznačených tratích, umí občas překvapit.(28.8.2009)

Jednotlivé charaktery sú úžasné (hlavne som si obľúbil strýka, syna a malú "Miss Sunshine"), ale to čo ich má držať, ten tmel alebo ako to nazvať (príbeh???), tak popravde vôbec nelepí a všetko sa to rozpadáva do síce pekných ale prázdnych obrázkov a bizarných (ne)vtipných scénok - proste v štýle súčasnej americkej nezávislej produkcie. Mám rád túto vlnu filmov, ale s výnimkou Stevea Carella a bohovskej hudby od mojej milovanej kapely DeVotchKa tu niet veľa čo by mohlo zaujať. Azda tá satirická a absurdná záverečná scénka - ale to je málo.(23.2.2008)

Svěží, vtipné, bez hluchých míst a s neuvěřitelným koncem. Přes počáteční odpor byl pro mě nakonec nejlepší postavou Kinnearův "otec motivátor", což bych rozhodně nečekal. Super jsou ale i všichni ostatní, snad kromě upozaděné, příliš normální matky. Zkrátka pohodový film, velice chytře operující s trochu vážnější linkou.(22.3.2007)

Příjemný filmeček, celkově ale mírné zklamání. Očekávání byla vysoká a jak to většinou dopadá, výsledek není až tak vysoké kvality, aby očekávání splnil. Malá Miss Sunshine předvádí hodně muziky a sofistikovaných slovních přestřelek za málo peněz, což jej vlastně dělá tak osobitým dílem. Levné, tragikomické road movie s bezchybným Stevem Carellem a Alanem Arkinem, držící pohromadě díky životně hrajícímu Gregu Kinnearovi. Suma sumárum jde o originálně pojatý a výborně zpracovaný film, který však nesplnil veškerá má očekávání a tak mu čtvrtou hvězdičku musel vybojovat zaseknutý klakson.(28.9.2008)

Švíklá rodina se vypravuje se žlutým vehiklem na soutěž krásy. Inu né že by film překvapoval něčím novým, rozhodně se ale při jeho sledování královsky pobavíte. Všemu dává korunu skvělé obsazení herců, kteří mi okamžitě přirostli k srdci a připadali mi jako opravdová rodina. Bude natočeno ještě spoustu takových filmů jenže žádný už nebude takový jako Little Miss Sunshine. Na fesťáku v Sundance lidi tleskali vestoje a já to udělám taky...(25.7.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Scény z Redondo Beach v Kalifornii se ve skutečnosti natáčely ve Ventuře, taktéž v Kalifornii. Žádná hlavní cesta poblíž Redondo Beach nevede na pláž. (HellFire)

• - Mikrobus značky Volkswagen, který doprovází rodinku celým příběhem, je k vidění v Petersenově automobilovém muzeu v Los Angeles. (Avalon820)