Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Veľmi podarené herecké obsadenie. Jedna radosť sa na tých hercov pozerať. Greg Kinnear (Otec Richard) bol zo začiatku dosť nesympatický, ale jeho prerod je skvelý a má veľmi ľudský ksicht. Steve Carell (strýko Frank) a jeho flegmatický homosexuál je tiež veľmi podarená srandovná postava. Trtkaj veľa žien! Nie len jednu. Počuješ čo Ti hovorím? Trtkaj ich veľa! Alan Arkin (dedo Edwin) dostal za svoju úlohu Oscara, stačilo aby otvoril hubu a ja som skoro plakal od smiechu. No je tu ešte malá slečna Abigail Breslin (dcéra Olívia) ktorá je veľmi zlatá a na počudovanie mi vôbec nešla na nervy (čo mi deti občas zvyknú). Veľmi dobrý scenár, dialógy, skvelý soundtrack a parádny tanec na konci. To bolo vážne podarené a Miss Kalifornie bola na zjedenie! Vieš čo znamená byť stroskotancom? Naozajstný stroskotanec je ten, ktorý sa bojí, že prehrá a preto to nikdy neskúsi. Ale Ty to skúsiš, však? Veľmi príjemný film. Usmieval som sa často a rád si ho pozriem znovu. 85%(31.8.2008)

"Okay. Everybody just pretend to be normal, okay? Like-Like everything's normal here." Taková malá milá roadmovie. Ve filmech typu jedeme-odněkud-někam-za-konkrétním-účelem jde podle mě spíše o průběh dané cesty, než o události, které se přihodí v cílové destinaci. V Little Miss Sunshine tomu není jinak, protagonisté (očividně nefungující rodina) procházejí a prožívají cestu sebepoznání, aby na konci zjistili, že jsou to vlastně oni, jediní, kdo to má v hlavě v pořádku, s nálepkou normální... Film, který pohladí po duši, a ke kterému se nejeden rád vrátí.(16.12.2007)

Road movie o rodince "pošuků", jejímuž kouzlu snadno podlehnete. V podstatě je to film bez nějaké zásadnější zápletky o tom, že vaše rodina k vám prostě patří a vy s tím nic nenaděláte, ale všechno je to tak skvěle podané, s vyváženými scénami, trefnými dialogy, bez okatého moralizovaní, že to z Little Miss Sunshine dělá výjimečný zážitek.(7.2.2007)

Už po dvaceti minutách jsem se přistihl, jak ležím, přiblbe se culím a s pootevřenou pusou koukam na Malou Miss Sunshine, jako kdybych objevil neco necekaneho. Ano, i tak se to da nazvat, dokonaly avsak casto absurdni pribeh mne uplne dostal! Urcite i diky vybornym hereckym vykonum vsech zucastnenych v cele s Alanem Arkinem a mladickou Abigail Breslin, ktera si nominaci zaslouzila jako nikdo v jiny! Skoda jen za dedovu brzkou smrt, jeho hlasky byla uzasne. Ja vim, ze jsem pouzil asi hodne chval na jeden film, ale tahle jsem se dlouho nebavil a diky zaveru je to zaslouzenych pet hevzd! 9/10(6.3.2008)

panečku!! tak tohle to byl nářez!! co na tom, že film se může někomu zdát lehce přitažený za vlasy.. co na tom, že je místy vyhnán do absurdit.. tohle je opravdovej příběh! upřímnej, dojemnej, vtipnej.. tu malou, obtloustlou, obrýlenou holčičku si musí každý zamilovat.. není nad to mít homosexuálního strýčka, co vám dá pár dobrých rad do života.. není nad to mít tak nechutně pozitivního tatínka, co bere jen vítězství.. není nad to mít dědečka, co šňupe heroin.. může se projevit jako vynikající choreograf..;-) není nad to mít takhle bláznivou rodinu.. není nad to mít rodinu..:)(27.2.2008)

• - Spoiler: Dědečkovo celé jméno - Edwin Hoover - je odhaleno až po jeho smrti. (HellFire)

• - Thomasu Hadenu Churchovi byla nabídnuta role Richarda Hoovera, on ji však odmítl. Jak ale sám řekl, rozhodnutí později litoval. (Avalon820)

• - Malá Miss Sunshine získala čtyři nominace na Oscara, ale nakonec se radoval jen Alan Arkin za vedlejší roli a scénárista filmu. Dvě nepřeměněné nominace má snímek i ze Zlatých globů – Nejlepší muzikál/komedie a ve stejné kategorii i Nejlepší herečka (Toni Collette). (imro)