Reklama

Reklama

Malá Miss Sunshine

  • USA Little Miss Sunshine (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (894)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem, že mě tento snímek osloví až tak moc. Jedna z mála amerických komedií, u níž jsem se opravdu od srdce zasmál a sledoval ji se zaujetím a bez pohoršení nad tím, jak jsou některé vtipy připitomnělé. Děda, Dwayne a Olive jsou suverénně nejlepší postavy, avšak potěší také strýček. Herecké výkony můžeme obdivovat zejména u Abigail Breslin, avšak velmi uvěřitelně a přirozeně se mi jevil také Steve Carell. Když k výše uvedeným kladům připočtu soundtrack a můj oblíbený žánr road-movie, nemusím o hodnocení více uvažovat. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Netradičné výkyvy v jednej podarenej americkej rodinke pojednávajúce o bizarnosti každého jedného člena vo veľmi zábavných sekvenciách. Nie je tam síce žiaden osamelý odporca života a la literárny umelec Jack Nicholson či komická hrdinka zachraňujúca život svojich ,,reálnych" postáv, Emma Thompson, ale jeden malý zaokrúhlený fracek, ktorý zaručene spôsobí svojej rodine predčasný infarkt :-). Dedko fičiaci na drogách, tvrdohlavý brat, namyslená Olive, komunikant otec a stresor v podaní milujúcej matky. Už mi stačil iba kvalitný scenár, roztomilé situácie a o zábavu bolo maximálne postarané. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to vypadá docela nadějně, jenže těch úvodních asi tak 15 minut je rozhodně největší zábava. Pak to jde s filmem pomalu s kopce. O nějaký dobrý komedii se dá mluvit asi tak do chvíle, kdy zmizí ze scény Alan Arkin. Dál už se to začíná podobat spíš nějakýmu neškodnýmu rodinnýmu filmu. Samozřejmě nesmí chybět klišé o tom, jak se ta rozhádaná rodina stmelí a všichni začnou táhnout za jeden provaz. Závěr filmu s jakousi bizarní dětskou miss je už totální blbost. Potěšilo celkem zajímavý herecký obsazení. Akorát jsem se těšil na nějakou další "divnou" roli Mary Lynn Rajskub a ona tam má asi minutovej štěk. Slabý 3 hvězdy. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Neskutečně vtipné, hlavně ale trefné - zejména ironizující ztvárnění celostátní soutěže "Little Miss" včetně odzbrojujícího tanečku malé Olive v podání Abigail Breslin. Vůbec celá praštěná rodinka byla neodolatelná. Moralizování o síle a vzájemné podpoře rodiny, která má držet při sobě, bych sice vynechala, ale jinak nemám, co bych vytkla. Každá z těch postaviček by si totiž zasloužila vlastní film. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Vtipné, inteligentní, příjemně odsýpající, skvěle zahrané, podbarvené skvostným soundtrackem. Ač nezávislé, tak přístupné všem. Navíc i s velkou dávkou postupně budovaných sympatií k jednotlivým postavám, takže na konci vám zdaleka nebudou jedno a budete se s nimi jen těžko loučit... Vše je jak má být a navíc ještě v nadstandartní kvalitě. DOPLNĚNO : Po Malé Miss Sunshine ve vás dlouhodobě zůstane tak skvělý pocit pohody jako po žádném snímku z poslední doby a i na podruhé má stejný účinek. Proto zvyšuji ještě o jednu *. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (33)

  • Film byl částečně inspirován citátem Arnolda Schwarzeneggera, který řekl: „Pokud bych měl jmenovat jednu věc na tomto světě, kterou opovrhuji, tak by to byli poražení. (Zdroj: Chi.cz)
  • Snímek byl natočený chronologicky. (imro)
  • Nezávislá komedie stála 8 milionů dolarů a svému distributorovi Fox Searchlight vydělala během prvních tří dnů promítání (28.-30. 7. 2006) 370 998 dolarů v sedmi kinech, což stačilo na 20. příčku návštěvnosti. Kina postupně přibývala, a tak se celkový výdělek postupně zastavil několik dolarů před úctyhodnými šedesáti miliony. (imro)

Související novinky

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)

Reklama

Reklama