Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Nudné, málo vtipné a bez zapamätateľných scén? Užívatelia, ktorí toto napísali, si zrejme pomýlili profil filmu a omylom sem dali komentár k nejakej českej komédii z poslednej doby ;-). Ja som si túto pohodovku vychutnal tak veľmi, že som uvažoval aj o 5*. Ale je pravda, že Bokovka alebo Americká krása to naozaj nie je, preto "iba" 4*. Z celého filmu sa mi najviac páčil Greg Kinnear. Divák si ho tak trochu "nevšimne" popri Carellovi, hláškujúcom Arkinovi a hlavne skvelej malej Abigail ("Naozaj veríš, že vyhráš, moja?"; "YES!!!" ;-)), ale ten chlap to vlastne celé herecky ťahal dopredu, bol motorom filmu. V skutočnosti by som toho Oscara dal radšej jemu.(9.8.2007)

Nečekal jsem, že mě tento snímek osloví až tak moc. Jedna z mála amerických komedií, u níž jsem se opravdu od srdce zasmál a sledoval ji se zaujetím a bez pohoršení nad tím, jak jsou některé vtipy připitomnělé. Děda, Dwayne a Olive jsou suverénně nejlepší postavy, avšak potěší také strýček. Herecké výkony můžeme obdivovat zejména u Abigail Breslin, avšak velmi uvěřitelně a přirozeně se mi jevil také Steve Carell. Když k výše uvedeným kladům připočtu soundtrack a můj oblíbený žánr road-movie, nemusím o hodnocení více uvažovat.(14.7.2014)

Jednou za pár let se stane, že nějaký nenápadný filmík zcela nečekaně narazí na "zlatou žílu" v podobě velkého diváckého zájmu a příznivého kritického ohlasu, ale přitom šuškanda a aureola "báječné komedie" vzniklá kolem něj daleko převyšuje jeho skutečnou hodnotu. Příkladem z poslední doby budiž třeba taková ´Moje tlustá řecká svatba´a právě nyní Malá Miss Sunshine - nejpřeceňovanější komedie posledních let. Příjemně pronuděných 97 minut, se zcela banálním humorem, s několika do očí bijícími konstrukty (poněkud opožděný objev barvoslepectví) a s jednou z nejNEpochopitelnějších oscarových nominací pro Alana Arkina coby párkrát hláškujícího dědy. Vyhypeovaná záležitost, která se do budoucna klasikou zcela určitě nestane. Taneček roztomilé Abigail Breslin to nezachrání.....(26.2.2007)

Povedeně nahořklý film se spoustou vtipných momentů a úhledně spletenými osudy všeho druhu. Snad jedině ta barvoslepost mi připadala až příliš naroubovaná a jakoby nepřirozeně trčící z jinak krásně plynoucího příběhu jedné "normálně podivné" rodinky. Z herců se mi chce nejvíce chválit úžasného Steva Carella a maličkou Abigail Breslin, ale pravdou je, že špatný nebyl nikdo z nich.(14.4.2015)

Pouze průměrná dramatická road movie s komediálními prvky. Rozhodně se nejedná o nějakou bombu, ale na druhou stranu to vůbec není špatný film. Taková trochu přehnaná, oddychová jízda s občas depresivní, s občas pohodovou atmosférou. Abigail Breslin dokázala, že se z ní stává velká herečka. 60%(30.9.2011)

• - Spoiler: Greg Kinnear si byl svým tancem tak nejistý, protože si z něj manželka na svatbě utahovala, že požádal o vystřižení svého vystoupení. (HellFire)

• - Mikrobus značky Volkswagen, který doprovází rodinku celým příběhem, je k vidění v Petersenově automobilovém muzeu v Los Angeles. (Avalon820)

• - Spoiler: Dědečkovo celé jméno - Edwin Hoover - je odhaleno až po jeho smrti. (HellFire)