poster

Malá Miss Sunshine

 • USA

  Little Miss Sunshine

 • Slovensko

  Malá Miss Sunshine

 • Velká Británie

  Little Miss Sunshine

 • Nový Zéland

  Little Miss Sunshine

 • Austrálie

  Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Ecce Homo Hoover aneb ztroskotanci si odjakživa nejvíce libují právě ve svém ztroskotání.. Hořké mžourání skrz růžové brýle bez dioptrických skel, jemuž uškodil závěrečný vykonstruovaný katalyzátor rodinné sounáležitosti a vůbec, přečtěte si komentář uživatele Lima, protože cokoliv chce kdo napsat, či říct už dávno na světě někdo napsal nebo řekl. A líp.. Do otázky, jestli je Carell retardovaný blázen, mi vnesla burleskní Miss Sunshine ještě více otazníků..(22.10.2012)

 • Radek99
  *****

  Další z podob Americké krásy, tentokráte nezávislá a až nezvykle rozverná, úžasně očisťující sebereflexe současné Ameriky a západního světa vyprávějící mnohé o životech, jaké ve skutečnosti žijeme - pod maskou úspěchu a zhmotňujícího se amerického snu jsou jen obyčejní smrtelníci, uvědomující si, že pocit štěstí je v jejich případě jen pouhá fikce a přetvářka... Velmi silný typizovaný příběh rodiny ztroskotanců, kde se dá jen těžko určit, kdo z nich by si odnesl cenu pro největšího losera (homosexuální vysokoškolský profesor coby intelektuál v depresích a sebevrah; otec, jehož rodina i podnikání je silně nefunkční; děda narkoman, jehož syn se nepovedl a nedává příliš důvodů k hrdosti; manželka, která s hrůzou zjistí, že žije s kreténem, pubertální synek se sklony k nihilismu řešící stěží sotva své krizové období, natož tlak disharmonické rodiny a ,,osobitého" otce) a jejímž jediným pojítkem a zprvu latentní nadějí je malá dcerka toužící stát se velkou miss. Celá tahle cesta (jde vlastně svého druhu o road-movie) až k ohromujícímu a sémanticky nosnému finále je tak svěží a uhrančivá, že ve svém existenciálním tápání a reflexi deziluze nese silné pozitivní motto - Buď sám sebou a ve své přirozenosti hledej svůj pocit štěstí! Vynikající film...(1.3.2008)

 • Madison
  ****

  Netradičné výkyvy v jednej podarenej americkej rodinke pojednávajúce o bizarnosti každého jedného člena vo veľmi zábavných sekvenciách. Nie je tam síce žiaden osamelý odporca života a la literárny umelec Jack Nicholson či komická hrdinka zachraňujúca život svojich ,,reálnych" postáv, Emma Thompson, ale jeden malý zaokrúhlený fracek, ktorý zaručene spôsobí svojej rodine predčasný infarkt :-). Dedko fičiaci na drogách, tvrdohlavý brat, namyslená Olive, komunikant otec a stresor v podaní milujúcej matky. Už mi stačil iba kvalitný scenár, roztomilé situácie a o zábavu bolo maximálne postarané.(5.12.2008)

 • mysicka
  *****

  panečku!! tak tohle to byl nářez!! co na tom, že film se může někomu zdát lehce přitažený za vlasy.. co na tom, že je místy vyhnán do absurdit.. tohle je opravdovej příběh! upřímnej, dojemnej, vtipnej.. tu malou, obtloustlou, obrýlenou holčičku si musí každý zamilovat.. není nad to mít homosexuálního strýčka, co vám dá pár dobrých rad do života.. není nad to mít tak nechutně pozitivního tatínka, co bere jen vítězství.. není nad to mít dědečka, co šňupe heroin.. může se projevit jako vynikající choreograf..;-) není nad to mít takhle bláznivou rodinu.. není nad to mít rodinu..:)(27.2.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Michael Arndt .. Kapku načernalá tragikomedie o přáních, touhách, snech, vítězích a poražených. Herecky skvělé, zábavné, přesto prosté nějaké geniální zápletky, plné podivných charakterů aka jedné obyčejné rodiny, která se vydá na cestu autem přes půlku Států na finále Little Miss, kde se během jízdy katalizují všemožné rodinné problémy (místy až křečovitě gradované). Samotná soutěž Miss Sunshine pak vypadá jako přehlídka plastických dětských prostitutek a naproti tomu když jedna ze soutěžících ve volné disciplíně předvede jemný striptýz, je z toho hotové pobouření... 70%.(27.11.2006)

 • - Dědeček Edwin (Alan Arkin) se v jedné scéně ptá Dwayna na jeho věk. Ten odpoví, že je mu patnáct. Ve skutečnosti bylo jeho představiteli Paulu Danovi už 22. (Coldrex)

 • - Franka (Steve Carell) měl původně hrát Bill Murray a druhou volbou byl Robin Williams. (imro)

 • - Původně se mělo cestovat z Marylandu na Floridu. (HellFire)