Reklama

Reklama

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku

  • USA The SpongeBob Movie: Sponge on the Run (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

SpongeBob je nejoblíbenější mořská houba na světě a to nejen proto, že dělá ty vůbec nejlepší krabí hambáče. Chválil by ho zejména jeho šnečí mazlík Gary, kdyby ho ovšem právě kdosi neušnekl. A protože SpongeBob je doopravdy velký správňák, všeho nechá a vyrazí za Garyho záchranou. (CinemArt)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (68)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dobře, třetímu dílu už nenapálím pětihvězdu jako předchozím dílům. Pořád ale musím říct, že tohle je dobrej relax. Takhle vtipnej animák jsem zase zatraceně dlouho neviděl a Keanu Reeves v roli mentora byl totálně boží. Navíc si pořád myslím, že tvůrci musí být totálně zhulení nerdi, protože jinak nedokážu pochopit, že někdo něco takového vůbec vymyslí. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Porad je to vtipna, svizna jizda, jako v pripade prvnich dvou dilu, ale bohuzel lehce sestupna tendence pokracuje. Hlavni problem je vicemene stejnej jako v pripade druhyho dilu, obcas zbytecna vata okolo, vyhazet dvacet minut a mame tu zas komedialni pecku. Vse ostatni je vlastne taky pri starym, dementni pribeh, mizerna-stylova animace a samozrejme halda totalne dementnich foru dohnanejch do krajnosti. S hercu se tentokrat predstavi Keanu Reeves a Danny Trejo a nejvtipnejsi na tom je, ze Keanu podava lepsi hereckej vykon, nez ve svejch normalnich filmech=furt mizernej, ale i tak pokrok. Takze celkove za me spokojenost, oddechovka paradni, ale jednicka zustava stale neprekonana. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

S opravdu těžkým srdcem musím říct, že navzdory velkým příslibům přináší třetí SpongeBobův celovečerák velké mrzení. Stejně jako u předchozího filmu spočívá hlavní problém v tom, že producenti zjevně nevěří kmenovým scenáristům seriálu. Angažování Jonathana Aibela a Glenna Bergera, kteří mají na kontě masové hitovky "Kung Fu Panda" a "Trolové", zavání snahou vsadit na jistotu, ale to právě SpongeBobovi podráží nohy. Aibel a Berger mají na svědomí i předchozí "Houbu na suchu" a tentokrát se ještě zřetelněji vyjevuje, že tohle duo možná dokáže udělat líbivý celovečerní animák, který nikoho neurazí a vydělá kupu peněz, ale rozhodně vůbec nechápou podstatu a kvality SpongeBoba (respektive jimi sami nedisponují). Seriál o žluté houbě sice oplývá bravurně expresivní animací, dadaistickou absurditou a meta humorem, ale to ho ještě v principu neodlišuje od ostatních seriálů konce 90. let uváděných na Nickelodeonu či Cartoon Networku. Jeho unikum naopak spočívalo v profilaci SpongeBoba a z ní vycházejícího celkového stylu seriálu, do kterého Stephen Hillenburg projektoval svou pověstnou dobrosrdečnost, která pak sálala z každého dílu. Aibel a Berger naproti tomu jsou jen cyniční kalkulátoři, kteří svůj úspěch staví na upjatém naplňování ozkoušené šablony a na stupidní doslovnosti. Proto pod jejich vedením SpongeBob a jeho přátelé o srdečnosti a empatii musejí žvanit v křečovitě sentimentálních pasážích namísto, aby se tak prostě projevovali. SpongeBob v jejich scénáři přišel o své klasické atributy v čele s nadsázkou, nevázaností, ale také přirozenou upřímností a nápaditostí. Film zásadním způsobem zachraňuje a povyšuje jeho špičkový vizuál, který v novátorském uchopení výtvarné i animační stylizace 3D figur a objektů vyloženě bere dech. Navíc zachovává expresivitu kreslené animace a současně disponuje fascinující plasticitou a texturami. Jenže enormní dřina animátorů se nemá pořádně o co opřít. Bezradnost scénáře se vyjevuje obzvláště v cameo rolích, které opět postrádají nadsázku a jsou natahované za hranu svého wow efektu a stávají se jen vyprázdněným a nenápaditým opáčkem toho, co fungovalo v úplně prvním filmu. Právě "The SpongeBob SquarePants Movie" nejen že nestárne, ale díky zapojení Hillenburga a předních seriálových talentů zůstává strhujícím a současně dojemným i nezřízeně zábavným dokladem, jak vypadá opravdový spongebobovský celovečerák na rozdíl od tohoto tuctového bijáku, ve kterém SpongeBob jen vystupuje. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Absurdný príbeh o priateľstve a podpore sebadôvery s absurdnými postavičkami v absurdnom prostredí? No a čo by nie. Netvrdím, že som sa šúlal od smiechu, ale nebola to taká tragédia, ako som sa pôvodne domnieval. Každopádne, toto bola moja prvá skúsenosť so “špongiou” z ktorej nie som vôbec sklamaný. Na jeden krát to ušlo, humor sa mi pozdával aj keď je tak povediac “detskejší”. No a hudba trefná :) ()

Galerie (101)

Zajímavosti (27)

  • Ve filmu několikrát zazní melodie z filmu Titanic (1997), a to během hraní na klarinetu. (Duoscop)
  • Když Spongebob (Tom Kenny) v kuchyni říká panu Krabsovi (Clancy Brown) s francouzkým přizvukem, že všechno bude čisté, má čepici na levé straně, ale v další sceně ji má na pravé straně a pak zase na levé straně. (petr.koca)

Reklama

Reklama