Transexuál Bree (Felicity Hoffman) šetří každý dolar, aby mohl zaplatit za vytouženou operaci, která z něj konečně udělá ženu. Jednoho dne zvedne telefon a dozvídá se, že jeho syn Toby sedí ve vězení v New Yorku. Neochotně se tedy vydává no New Yorku dostat kluka z vězení. Syna mu předají beze slova vysvětlení a Toby považuje tu divnou ženskou za potrhlou misionářku. Bree nevidí důvod, proč něco vysvětlovat a Toby chce co nejdříve zmizet do Los Angeles. Rozhodnou se tedy, že pojedou spolu, přičemž Bree má v plánu vysadit Tobyho u pěstounů. Začíná trans-americká cesta, která oběma připraví nejedno překvapení. (oficiální text distributora)

jiri.twist

Většinou samá chvála na tento film a já se přidávám, především s důrazem na velmi dobré herecké výkony obou hlavních postav. Oddychovka na pohodový večer s tématem malé skupinky lidí s tímto problémem. Až u mě na drobný problémek s americkým komediálním afektem, především u scén s rodiči ... 7977 ()

Filmárik

Transameriku možno označiť za oxymoron ako jednoducho-komplikovaný film. Zdanlivo prostý príbeh je zároveň sonda do utrápenej duše človeka ktorý to rozhodne nemal v živote ľahké. Podopne ako Persepolis tak aj Transamerika je film, ktorý má čo povedať každému človeku bez ohľadu na to kým je. ()

agassi68

Na naše pomery dosť kompikovaná záležitosť so sexuálnou orientáciou. Chlap, čo chce byť ženou, je otcom syna - homosexuála, ktorý je navyše prostitút. Jeho rodičia sú typickí zbohatlíci bez vkusu. k tomu sa pravdaže pridávajú otázky na minulosť a potom aj na budúcnosť. Nezvyčajný kokteil sa končí happyendom. Na Breakfast on Pluto to nemá aj keď hlavná postava bola vynikajúca. ()

alambert

Problém? Nevěřil jsem hercům ani nos mezi očima. A výkony trojky Elizabeth Peña, Fionnula Flanagan a Burt Young nelze pojmenovat jinak než fekální. ()

matkoulko

Film mi neprisiel ani dramaticky, ani komedialny. A uz vobec nie dobrodruzny a malo road. Herecke vykony vyborne ale mozno boli pre mna jednotlive postavy priliz prekombinovane, ich problemy pre mna "na hony" vzdialene a nakoniec mi nebol nik zvlast sympaticky. Mozno by niekto povedal, ze tak to niekedy v zivote byva... mozno v (trans)amerike. ()

Ben Nevis

Zápletka jako z Pyšné princezny, když on/ona čeká na správný moment odhalit identitu a i když je synáček z těch lží rozhořčený, už si vybudoval k té podivné bytůstce vztah. Postavy jsou příjemně nečernobílé a komediální momenty fungují. Hlavně to není uplakané s poselstvím, jak LGBT trpí nedostatkem respektu. ()

FeiNike

Felicity Huffman asi všetci registrujú ako zúfalú manželku..U mňa však naplno zabodovala práve v tomto filme, kde fascinujúcim a takmeroscarovým spôsobom stelesnila transsexuála [ tiež viac menej zúfalého ]..Transamerica je drsnou komédiou, psychologickou drámou i príjemnou road movie a vo všetkých týchto polohách funguje päťhviezdičkovo. ()

Chauncey

Nesentimentální příběh ze života. Velmi úsporný, o to působivější. Ani na chvíli se nebudete nudit. S hlavním představitelem/představitelkou v podání Felicity Huffman to ani nejde. Pohodový inteligentní snímek. ()

Shaleman

Má přítelkyně byla z tohoto filmu nadšená. Buď přede mnou něco skrývá a nebo jsem málo ženou. On je to pěkně natočený nenáročný film s výbornou Huffmanovou, která zde bravurně dokazuje, že není pouze obyčejnou zoufalou manželkou. Víc toho však film ve skutečnosti nenabídne. Problematice transexuality i konfliktu otec/matka vs. syn se věnuje spíše okrajově a pokud se zdá, že začíná jít více do hloubky, změní se v poněkud morbidní komedii. Své diváky si lehce najde a některé i lehce podmaní, ve vzpomínkách však dlouho nevydrží. ()

mira.l

Když jsem po pár desítkách vteřin viděl poprvé obličej hlavní představitelky, lehce jsem se lek, to přiznám, přitom je tam pár momentů, kdy se dá říct, že vypadá jako celkem pohledná ženská:). První polovina mi přišla docela podivná, ale ke konci se to vyvinulo docela zajímavě, je to takové neotřelé téma, i když lehce zvláštní, člověk si říká, jak že to vlastně dopadne. Nakonec docela poctivé 3 hvězdičky, jen kousek od čtyř. Třeba někdy na druhé podívání... ()

Oskeruše

Na co já si vlastně pořád stěžuju? V holčičím těle jsem, když pominu drobné nedostatky nebo naopak přebytky, docela spokojená, s rodiči kromě věčných sporů o večerní program v televizi problémy prakticky nemám a udělat kariéru u pornofilmu se taky nechystám… Můj život je holt zatraceně jednoduchej a je fajn, že mi to občas někdo (třeba Duncan Tucker) připomene. Nevšední road movie, nezáviděníhodné rodinné vztahy a skvělé herecké výkony. Kevin Zegers mi několikrát připomněl mlaďounkého Leonarda DiCapria v Marwinově pokoji. Jó, rebelové s citlivou duší. :-) ()

husoko

Ak si precitate obsah filmu a myslite si, ze tento film uz nemoze byt bizarnejsi, tak si okamzite sadnite pred telku a stukajte PLAY, pretoze sa mylite:) ()

soldiersn

Pekna road-movie se zajimavymi postavami. Byt transexual okolo ctyricitky, tak bych si urcite pral mit homosexualniho prostituta a zaroven fetaka za syna... ;-) ()

Tominni

Zajímavý film Duncana Tuckera o transexuálu Bree (opravdu vynikající Felicity Huffman), který pár dní před vysněnou operací, zjistí, že má syna. Rozhodně stojí za vidění - a ne jenom jednou. ()

nula87

Příjemná, poctivá road-movie natočená střízlivým způsobem, který netlačí zbytečně na pilu. Velmi dobré výkony hlavní dvojice, a osvěžující zpestření v podobě návštěvy rodiny hlavního hrdiny/hrdinky. 70% ()

miki68cz

Navrhuji Felicity Huffman dodatečně na Oscara za hlavní roli. Fantastický výkon. Zajímavé téma, zábavné, milé, chytré. Výborný soundtrack. Vřele doporučuji ()

PlysovyMacko

Podľa názvu som myslela, že film bude rozoberať problematiku transexualov, ale žiadna hlboká sonda to není, film len kĺže po povrchu. Ide o rodinné road movie, v ktorom sa toho moc neudeje. Scenár mohol viac pritlacit. ()

18.01.2006

14.12.2005