Vojáci nacvičili náročnou sestavu na Spartakiádu. Jejich zdatnosti pyšně přihlížejí major Melichar a major Rybár, nadšení z dlouhého potlesku diváků. Jen kapitán Chmelař, který mladíky na vystoupení připravil, zde chybí. Úkol to byl náročný. Major Melichar totiž trval na tom, že muži ani při nejtěžším tréninku nesmí zanedbávat své obvyklé vojenské povinnosti. (Filmbox)

Pitryx

No, tak tedy že za komančů prošlo cenzurou ženské pohlaví, to mně tedy silně překvapilo, hihihi. Protože jinak je to film v podstatě o ničem. Vojáci, spartakiáda, potíže. To je asi vše. Přesto to mám švih a koukat se na to dalo. Ale asi jen jednou.121008 9239/9253 ()

krokodlak odpad!

Spartakiádně-armádní idylka s papírovými dialogy a křečovitým vedením hercům je sice velmi legrační, ale úplně jinak, než tvůrci zamýšleli. Nicméně jde o cennou ukázku pokleslé normalizační kinematografie. ()

yntelygent

Ja si myslim,ze aj samotni herci ,co tu hrali a vedeli o co ide na vojne,museli z toho mat neskutocnu prdel a brali to jako recesiu.Popravde fakt ani neviem,komu to malo byt urcene....v dobe vzniku ti co sme boli na vojne sme predsa vedeli,ze lampasaci su boli aj budu tupe , prechlastane primitivne individua,kdezto tu su vykresleni ako klon Matky Terezy,dokazu sa vzit a vcitit do problemov podriadenych....a ti co na vojne este neboli , tak tym to bolo jedno.Ako recesia by to bolo za 5 hvezd,dam 1 , lebo teraz sa tocia vacsie sracky. ()

sharka.68

Tak jsme včera koukala z nudy na TV a šel tenhle film...a já měním 3 hvězdy na 4, Mrkvička bykl boží..a vlastně to byl pěkněj film..proč už není spartakiáda a ZVS? Myslím, že by to lidem prospělo..ne socík,ale pohyb a týmová práce. ()

pds

To naozaj v tom čase nenašli na Slovensku herca primeraného veku, aby zahral vojaka zo Slovenska ? Ta otrasná rádoby slovenčina je k nepočúvaniu. ()

Aberdeen odpad!

Chceš zaručený recept na výrobu odpadu? Vezmi spartakiádu, smíchej ji s povinným optimismem a absolutně zkresleně podaným prostředím Československé lidové armády, okořeň to pitomým scénářem a ovzduším vlády jedné strany konce 70. let 20. století a výsledek jest zaručen. Přiznávám se zároveň, že jako starý recesista bych toto veledílo rád vlastnil ve své videotéce. ()

joywork

Vojenské filmy z období socialsmu mám rád, většinou se tam najde mnoho humorných scének. Tento snímek je však vyjímkou - několik hlášek se tu mihne, jinak ale těžkej podpůměr. Být na vojně a ještě v době volna nacvičovat na spartakiádu, tomu říkám pech! ()

Jara69

No trošku přestárlí vojáci. Desátníkovi 34 let, dalšímu 26.... Předabována Batulková i Smutná, ta tehdy byla ještě vcelku kočka .. Všichni zapálení do nácviku. To i ti Chlapci a chlapi byli uvěřitelnější... ()

SkeeveTulp

To je tak blboučký, až je to úsměvný. Přísný, ale v jádru lidský lampasák, nadšení vojáci, kteří by pro účast na Spartakiádě položili život. Jeden za všechny...  "Žádnej strach, tankáni uměj všechno. Dejte nám vercajk, my to zmáknem." Chvílemi mi přišlo, že si z toho někteří herci dělali skrytě srandu, když deklamovali ty strašný kecy. Dramaturgie kanálu CS film má ale poněkud zvrhlý vkus, když podobnou srajdu z vojenského prostředí, zařadí na den 55. výročí srpnové okupace. ()

Motherlovebone

Jasný důkaz, že za sociku byly drogy dostupnější. Ještě chvíli před koncem sem si myslel, že mrkvička tam má dvojroli. Moc pěkná píčovina. Jediná hvězda za budějckou spz hlavního hrdiny ()

pCCb

Je to odpad, ale po těch dlouhých letech, co mi něco takového skoro hrozilo, je to teď už spíš parodie, tak za to 2 hvězdy :-) ()

bighead

Pohádka o socialistickém ráji,kdy Jitka Smutná ještě nebyla smutná, že je tlustá,politruk byl ten nej táta na útvaru,Husák visel v každým kanclu a na politicko-výchovných světnicích se scházeli uvědomělí záklaďáci,aby řešili nácvik spartakiády,které se chtěl zůčastnit i tučný kuchař,který ,ač mlád, vypadal,že první infarkt už klepe na dveře.Jedna za občasné záběry vojenské techniky. ()

milos.bradik odpad!

Tak toto snad ani komanči nemohli myslet vážně. Jen nechápu co těm hercům dali, aby hráli v takové hrůze. Kdo tu dobu zažil, tak musí vidět, že je to hrůza. Já jsem sloužil v letech 1976 až 1978 a tak dobře vím, že to žádná legrace nebyla a od kluků, kteří se v pozdějších letech dostali i k nácviku spartakiády vím, že z toho nebyli nadšení, tento film to ukazuje naprosto zkresleně. Těch nesmyslů je tam tolik, že je ani nemá smysl vyjmenovávat. ()

Redyx1 odpad!

Odpadní komunistický paskvil o skvělém budování trapné armády,nácvik na spartakiádu a plejáda herců,kteři se za prachy neštítili takový odpady pro komunisty točit ...viz L.Mrkvička a další.Už tam chyběl jen věčný komunista Moučka. ()