• Opferlamm
  **

  Nevěrohodná atmosféra, která místy snižovala seriál Chlapci a chlapi, je v tomto filmu všudypřítomná. Karikaturně působí velitel pluku, stejně jako většina vojínů, s výjimkou přirozenějšího D. Rouse. Takže vlastně hodnotím jen určitou výpověď o době vzniku a zajímavé záběry ze strahovského stadionu.(17.8.2015)

 • Aberdeen
  odpad!

  Chceš zaručený recept na výrobu odpadu? Vezmi spartakiádu, smíchej ji s povinným optimismem a absolutně zkresleně podaným prostředím Československé lidové armády, okořeň to pitomým scénářem a ovzduším vlády jedné strany konce 70. let 20. století a výsledek jest zaručen. Přiznávám se zároveň, že jako starý recesista bych toto veledílo rád vlastnil ve své videotéce.(8.8.2008)

 • Big Bear
  odpad!

  No dnes je to rekord. Dva odpady za sebou, to jsem tu snad ještě neměl... Na rozdíl od předchozího filmu jsem to ale tady čekal. Mně tyhle filmy z minulé éry celkem dost baví, sleduji je a bavím se nad jejich častou debilitou, naivitou a neumětelstvím. Je jedno jestli se jedná o snímky z padesátých let, či z doby socialismu a normalizace... Již sám název tohohle majstrštyku mi zavoněl jako masařce flákota na sluníčku... ale že to bude tak blbé, to jsem nečekal. Můj předpoklad byl, že se asi divák seznámí s partou záklaďáků, kteří byli vybráni cvičit na Strahově a mají ty své strasti s bojovou přípravou a secvičováním sestav... V tom jsem se až tak nezmýlil, ale scénář ten byl tak pitomý, že by jej nikdo normální nevymyslel. Do celé té rádobyvtipné šaškárny jsou promítány dobové záběry ze stadionu... Důstojníci jsou zde charakterizováni jako moudří hodní otcové, kteří mají pro své kluky pochopení... Kluci zase milují svého předcvičovatele a ten když je mu za trest předcvičování odebráno je zavalen jejich projevy smutku a podpory! Ale úplně nejhustčí trest je ve filmu určen těm nejhorším z pluku. Ti totiž musejí odevzdat cvičky a bílé trenky s tílkem a nesmí nastoupit na značky... No masakr. Tomuhle nejde dát nic jiného než odpad, sledování nácviku na spartakiádu v seriálu Chlapci a chlapy je proti tomuto silným duchovním zážitkem... - ODPAD!(6.10.2015)

 • Drom
  *

  No to byla zase jednou prvoplánová agitační telenovela, počínaje gumákama, kteří jsou odpovědní, spravedliví a vlastně pro ty své brance a cvičence v jedné osobě jako tátové, přes společné úsilí vybudovat efektivní bojovou obrněnou jednotku a zároveň nezklamat závazek společného díla spartakiádního, po těžkosti osobního života vojáka naší lidově-demagogické armády. Opravdu za to stojí jen některé vyloženě trapné hlášky jako Vidíš, tady to klape, Mohla bych si udělat nějaký fotky, tady přes ty krásný tanky nebo Sám? Mám na starosti vojáky... no a pak záběry z hromadného cvičení na spartakiádě. Tak tak, že to není odpad...(27.7.2014)

 • dobytek
  **

  Tohle vypadá skoro jako nějakej prequel k seriálu Chlapci a chlapi. A nutno dodat, že je to snad ještě naivnější a hloupější, než celej seriál. A to už je teda, co říct. Občas jsem měl pocit, že některý ty hlášky snad ani nejsou myšlený vážně, ale že si fakt z toho dělali prdel. Třeba jeden z těch uvědomělých vojáků tam prohlásí něco v tom smyslu, že všechno musí jít kvůli nácviku na spartakidáu stranou. Že budou trénovat v době osobního volna, místo vycházek, atd... A největšim trestem pro takovýho neposlušnýho vojáka je to, že je vyřazenej ze spartakiádního družstva a musí odevzdat bílý trenýrky. A ten se tváří, jak kdyby dostal elektrický křeslo. Jediná trochu normální postava z celýho filmu je voják, kterýho hrál Daniel Rous. Ten tu vojnu narozdíl od ostatních moc nežral. Mimochodem si vzpomínám, že Daniel Rous v nějakym pořadu řikal, že když pak byl o pár let později opravdu na vojně, tak jim tam pořád promítali tenhle film v rámci nějaký politický výchovy. No nevim, jak tohle ohodnotit. Objektivně je to zralý na odpad, ale jako nechtěná komedie to docela pobaví.(16.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace