Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vojáci nacvičili náročnou sestavu na Spartakiádu. Jejich zdatnosti pyšně přihlížejí major Melichar a major Rybár, nadšení z dlouhého potlesku diváků. Jen kapitán Chmelař, který mladíky na vystoupení připravil, zde chybí. Úkol to byl náročný. Major Melichar totiž trval na tom, že muži ani při nejtěžším tréninku nesmí zanedbávat své obvyklé vojenské povinnosti. (Filmbox)

(více)

Recenze (33)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tohle vypadá skoro jako nějakej prequel k seriálu Chlapci a chlapi. A nutno dodat, že je to snad ještě naivnější a hloupější, než celej seriál. A to už je teda, co říct. Občas jsem měl pocit, že některý ty hlášky snad ani nejsou myšlený vážně, ale že si fakt z toho dělali prdel. Třeba jeden z těch uvědomělých vojáků tam prohlásí něco v tom smyslu, že všechno musí jít kvůli nácviku na spartakidáu stranou. Že budou trénovat v době osobního volna, místo vycházek, atd... A největšim trestem pro takovýho neposlušnýho vojáka je to, že je vyřazenej ze spartakiádního družstva a musí odevzdat bílý trenýrky. A ten se tváří, jak kdyby dostal elektrický křeslo. Jediná trochu normální postava z celýho filmu je voják, kterýho hrál Daniel Rous. Ten tu vojnu narozdíl od ostatních moc nežral. Mimochodem si vzpomínám, že Daniel Rous v nějakym pořadu řikal, že když pak byl o pár let později opravdu na vojně, tak jim tam pořád promítali tenhle film v rámci nějaký politický výchovy. No nevim, jak tohle ohodnotit. Objektivně je to zralý na odpad, ale jako nechtěná komedie to docela pobaví. ()

Kovaja 

všechny recenze uživatele

Sakra práce!!!Nic než Spartakiáda.Armádní velitelé by se zbláznili aby jejich pluk byl na Spartakiádu pořádně našlapaný a tak tlačí na tělovýchovného náčelníka aby vše chodilo jak na drátkách.Ovšem Mrkvička jako pořádnej zapálenec nenechává nic náhodě a svoje mužstvo si vycepuje k dokonalosti.Trošku bláznivá komedie nejen z vojenského prostředí,řeší se zde taky mezilidské vztahy ale dívat se na to dá.pro nás co tuhle dobu nezažili je to taková zvědavost a neznalost. ()

Reklama

Aberdeen odpad!

všechny recenze uživatele

Chceš zaručený recept na výrobu odpadu? Vezmi spartakiádu, smíchej ji s povinným optimismem a absolutně zkresleně podaným prostředím Československé lidové armády, okořeň to pitomým scénářem a ovzduším vlády jedné strany konce 70. let 20. století a výsledek jest zaručen. Přiznávám se zároveň, že jako starý recesista bych toto veledílo rád vlastnil ve své videotéce. ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Prequel k seriálu Chlapci a chlapi? Odvážná parodie na ČSLA? Snaha zmírnit budoucí dopad spartakiádního maniaka? Rozhodně je to jeden z nejstupidnějších výplodů tehdejších filmů v "zeleném". Přít se o zelenkavou barvu má svůj smysl, ač se to nezdá, film je (patrně nevědomky) poměrně nahláškovaný a pochopitelně je uvědomělý. Mrkvička má u svých vojáků velký kredit, ti ho v těžkých chvílích nenechají padnout, zelené sukno působí i eroticky, nechybí scény, kdy se smyčkově opakují scény, kdy se Mrkvička probouzí vedle mladinké Jitky Smutné, která permanentně vrací nastavený budík na ranní buzení o nějakou tu hodinu zpět. Blbost, nadšenost i uvědomělost mlátí všemi přítomnými, ustál to jen Josef Langmiler, který jediný působí důstojným dojmem. Jen s vypětím všech sil se dá film vydržet až do konce. Vojíni jsou ve svém postoji jen těžko stravitelní, talent být tím nejodpornějším uvědomělým svinstvem spolu s věčně neutuchajícím optimismem jim rozhodně nechybí. Stanislav Strnad stvořil dílo, které se za své vymývání zelených mozků nestydí, ke všemu to má otřesné střihové pojetí, prokládané dokumentárními záběry ze spartakiádního vystoupení vojáků roku 1980. Strnad šel po tomhle ideologicky zhůvěřilém filmu tvůrčím způsobem dolů, jeho dalším filmům často chybělo výraznější pojetí, nic už tak úděsného ale jeho filmografii nehyzdí. Dva díly "prima bráchů" zůstanou navždy jeho televizními odrhovačkami. Čistý tvůrčí blábol a čistý odpad. 0/10 ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,Co to vidím, co je? Opaluju se!“ Když se ve filmu spojí crazy komedie se socialistickou vojnou a ještě spartakiádou, vznikne z toho zajímavý, ale trochu křečovitý mišmaš. Největší komediální perly tu vznikají z potrhlosti hlavní postavy a šikanování obézního kuchaře, což není nic moc. Ale větší legraci tu obstarává to nadšení vojáků do spartakiády takovým způsobem, že chtějí nacvičovat místo basketbalu, nebo si rovnou ruší vycházky. Tohle sledovat je prostě k popukání. Na druhou stranu jsem si užíval drobnosti tehdejšího každodenního života, výbava bytu, telefony, atd. Ve filmu je také množství záznamů skutečných spartakiád, což je dechberoucí sledovat ať je averze vůči minulému režimu jakákoliv. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (3)

  • Ve filmu jsou použity dokumentární záběry ze spartakiádního vystoupení vojáků v roce 1980. (sator)

Reklama

Reklama