Reklama

Reklama

Dennis - postrach okolí

  • Česko Postrach Dennis (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Pohromou pro poklidné městečko je šestiletý chlapec Dennis. Obětí jeho dobře míněných nápadů se stává soused, starý pan Wilson, který prchá, jen zaslechne charakteristický zvuk Dennisova kola. Zatímco jsou jeho rodiče v práci, vydá se Dennis s kamarády na výpravu do okolí. Pan Wilson se připravuje na velkou oslavu - na deset vteřin má rozkvést vzácná orchidej. Večer Dennise hlídá dívka Polly, kterou navštíví její přítel. Chlapec se dostane z domu a neustále jejich schůzku ruší zvoněním. Odnese to, kdo jiný, pan Wilson, kterého Polly poleje vodou a posype moukou v domnění, že to zvonil on. Když pak nese ráno Dennis panu Wilsonovi psaníčko s omluvou, způsobí starému pánovi další nepříjemnosti. Dennisovi rodiče musí odjet na služební cestu a marně hledají někoho, kdo by syna pohlídal. Nakonec přemluví hodnou Martu, manželku pana Wilsona, který nakonec svolí a navíc ukáže Dennisovi svou sbírku mincí. Velmi brzy se však stane obětí dalších nehod a katastrof způsobených malým rošťákem. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (175)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: John Hughes .. Zdánlivě průměrnou rodinnou zábavu povyšuje na zábavnější a inteligentnější podívanou postarší pan Wilson (skvělý Walter Matthau) a později i tragický zlodějíček (v podání Christopher Lloyd). Některé vtípky jsou velmi povedené, zábavné a přiznám se, že jsem se i po několikátém zhlédnutí dobře bavil. Ovšem býval jsem mladší.. 70%. ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Kasting dokonalý, Dennis síce ťaží z úspechu Kevina McCallistera, ale nevykráda ho a prináša do príbehu veľa svojho. Storočná rastlina a vilomeniny, ktoré si poväčšinou odnesú klaďasi. Jeho legendárny bicykel omotaný rapkáčom a plechovkami isté obdobie terorizoval aj moje okolie, lenže v reálnom svete nezožal až taký úspech. ()

Reklama

see_sawandrew 

všechny recenze uživatele

Slušne zpracovaný filmový doplněk ke slušnému televiznímu seriálu. Film je naštěstí výborně obsazený (Christopher Lloyd v roli hloupého zloděje doslova exceluje), velice pečlivě sestříhaný a s dobrým hudebním doprovodem. Kamera si šikovně vybírá detaily až bizarní makrodetaily, které jsou úsměvné samy o sobě (a jakmile kamera zaměří detail na Dennisovy proplétající se prsty, je jasné, že to smrdí průšvihem). Kdyby měl film o něco lepší scénář a dokázal by kromě jednotlivých skečů nabídnout více, film by si zasloužil i vyšší hodnocení. 60% PS: Nejvíce mě pobavily dětské dialogy o mateřství a rodině: "Kdyby nebyly ženy, neměli byste děti, což znamená, že by nebyli ani lidi." - "Kdyby nebyli muži, kdo by vozil dámy do nemocnice?" // "Ženy nemají břicho naplněný miminama, musí si je nechat instalovat!" - "A kdo je tam instaluje?" - "Pastor nebo doktor." - "A jak?" - "Mají pupík, a ten se otevře." - "Ale muži ho mají taky." - "To aby nevypadali divně v plavkách." ()

RobinPM100 

všechny recenze uživatele

Nedoceněný film se skvělým záporákem Christopherem Lloydem (Emettem Brownem). Parádní natáčecí lokace, kterou docení zejména introvertnější jedinci, milující poklidnější život mimo ruch velkoměsta :-) Dále také milovníci Foglara, jelikož film ukazuje v plné kráse kouzlo bezstarostného dětství, o kterém tak rád psával Jestřáb Jaroslav Foglar. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalá komedie, kterou jsem velmi často sledoval v dětství. Baví mě i dodnes. Hlavní představitel Dennise hrál výborně, mě bavil ještě víc herec Walter Natthauk, který podal mimořádný herecký výkon. Vtipných scén je zde neuvěřitelné množství. Nevím jak bych měl film zkritizovat. Celkově film hodnotím na 96% = ***** ()

Galerie (32)

Zajímavosti (13)

  • Dům, ve kterém bydlel Denis (Mason Gamble), sídlí ve skutečnosti na adrese 1624 Ashland Avenue, Evanston, Illinois, USA. (juras03)
  • Ve filmu se již po čtvrté sešli herci Christopher Lloyd a Lea Thompson, který společně natáčeli sérii Návrat do Budoucnosti. (A.MacGyver)
  • Vo Veľkej Británií bežal film v kinách pod jednoduchším názvom Dennis, a to z dôvodu, aby si ho ľudia nesplietli s kresleným seriálom s identickým názvom z 50. rokov. (vander19)

Reklama

Reklama