Dennis - postrach okolí

Dennis the Menace

Postrach Denis

Komedie / Rodinný

USA, 1993, 92 min

Velmi povedená "hraná animovaná komedie", podle mě snad jediná, která se svezla na vlně úspěchu Sám doma a přitom dokázala uspět. Malý Dennis je opravdové ztělesnění čirého zla, nicméně Wilson v podání Waltera Matthaua mu čelí statečně a Kudly v podání (zase jednou) krásně vyšinutého Christophera Lloyda je člověku skoro líto. A abych nezapomněl, Jerry Goldsmith pro film složil skvělý soundtrack - sice už pochází z toho jeho neexperimentálního období, ale je vynikající.(21.8.2016)

Slušne zpracovaný filmový doplněk ke slušnému televiznímu seriálu. Film je naštěstí výborně obsazený (Christopher Lloyd v roli hloupého zloděje doslova exceluje), velice pečlivě sestříhaný a s dobrým hudebním doprovodem. Kamera si šikovně vybírá detaily až bizarní makrodetaily, které jsou úsměvné samy o sobě (a jakmile kamera zaměří detail na Dennisovy proplétající se prsty, je jasné, že to smrdí průšvihem). Kdyby měl film o něco lepší scénář a dokázal by kromě jednotlivých skečů nabídnout více, film by si zasloužil i vyšší hodnocení. 60% PS: Nejvíce mě pobavily dětské dialogy o mateřství a rodině: "Kdyby nebyly ženy, neměli byste děti, což znamená, že by nebyli ani lidi." - "Kdyby nebyli muži, kdo by vozil dámy do nemocnice?" // "Ženy nemají břicho naplněný miminama, musí si je nechat instalovat!" - "A kdo je tam instaluje?" - "Pastor nebo doktor." - "A jak?" - "Mají pupík, a ten se otevře." - "Ale muži ho mají taky." - "To aby nevypadali divně v plavkách." (7.11.2010)

Pohodová komédia s perfektným Mathauom o takom jednom zlobviém decku. Našťastie tá jeho neposlušnosť vychádza s čisto deckých princípov zvedavosti, neposednosti a nepoznania hraníc, vďaka čomu sú komické situácie naozaj zábavné. A pomyselný súboj deti vs. dospelí je oveľa uveriteľnejśí, ako napr. v "Ten kluk je postrach". A je tu ešte jeden pre mňa osobne veľmi silný moment, pri ktorom sa mi stiahlo hrdlo a, za ktorý si film zaslúži ešte jednu hviezdičku navyše.(8.7.2005)

Fakt dobrá snímka, pretože Denisa pozná asi každý a pána suseda si tu zahral skvelý Walter Matthau takže sa máte na čo tešiť. Walter je tu nezabudnuteľný rovnako ako v roli Einsteina vo filme I.Q. Veľmi dobrý príbeh plný srandy a zábavy a dobrodružstva. Nesmie chýbať ani úplne nemotorný zlodej, ktorého hlavný hrdina oklame svojou chytrosťou. Ja som sa teda dosť nasmial, ale toto všetko si pamätám z detstva. Film som už dobrých 15 rokov nevidel, takže ma berte s rezervou. Neviem či v súčasnej dobre mladých zaujme.(27.1.2015)

Je zajímavé, že Kevina (Sám doma) můžu vidět kdykoliv i teď ve 20 letech a jsem z něho úplně nadšený a tohoto klučinu sice taky můžu teď zkousnout, ale krásně se mi tam vytvoří ta kvalitativní propast mezi těmito filmy. Takže jak to tedy zhodnotit. Když jsem byl malý - miloval jsem tento snímeček, ale dnes už jsem si vědom jeho nedostatků a tak dám hezké 3 hvězdičky.(22.11.2009)

• - Velká část natáčení probíhala v Evanstonu ve státě Indiana. Ve volném čase si pak herec Mason Gamble, představitel Denise, hrál s dětma z okolí. (Dlee)

• - Ve filmu se již po čtvrté sešli herci Christopher Lloyd a Lea Thompson, který společně natáčeli sérii Návrat do Budoucnosti. (A.MacGyver)

• - Během natáčení Masonu Gambleovi vypadly 2 mléčné zuby, díky čemuž musel nosit zuby falešné. (Dlee)