Dennis - postrach okolí

Postrach Denis

Komedie / Rodinný

USA, 1993, 92 min

• PKD

Proboha! Plný počet? To snad ne. Tahle srajda je koukatelná jen díky Matthauovi. Kreslenou verzi jsem měl rád. Ale to mi taky bylo 10. Tento pitomý film jen ukazuje naplno selhání(?) amerického stylu výchovy dětí. Ehm,chci říci,totálních spratků,kdy zabít je málo. Kevin,co je (byl, a bude) Sám doma,je ve srovnání s Dennisem,sv.František.(30.1.2018)

Velmi povedená "hraná animovaná komedie", podle mě snad jediná, která se svezla na vlně úspěchu Sám doma a přitom dokázala uspět. Malý Dennis je opravdové ztělesnění čirého zla, nicméně Wilson v podání Waltera Matthaua mu čelí statečně a Kudly v podání (zase jednou) krásně vyšinutého Christophera Lloyda je člověku skoro líto. A abych nezapomněl, Jerry Goldsmith pro film složil skvělý soundtrack - sice už pochází z toho jeho neexperimentálního období, ale je vynikající.(21.8.2016)

Jak já toho vykutáleného spratka měla ráda:) Dětsky roztomile ztřeštěná a bláznivá komedie o eskapádách jednoho blonďatého chlapce, jehož musí znát snad všichni ti, jejichž generace vyrůstala coby dítka Supermaxu:) Zkrátka Mason Gamble a Walter Matthau (toho budu stále vidět jako ubručeného a zamračeného pana Wilsona), dokonalost dětských let. V roli umatlaného a potrhaného lupiče rovněž exceluje Christopher Lloyd (jako malí jsme ještě ani nevěděli, o koho jde, že:) Zvučná a podmanivá hudba v podání Jerryho Goldsmithe. Nezapomenutelné scény s roznožkou v koupelně či rozkvétající květinou. http://www.youtube.com/watch?v=Ndt8qSQufjI(29.8.2011)

Scénář: John Hughes .. Zdánlivě průměrnou rodinnou zábavu povyšuje na zábavnější a inteligentnější podívanou postarší pan Wilson (skvělý Walter Matthau) a později i tragický zlodějíček (v podání Christopher Lloyd). Některé vtípky jsou velmi povedené, zábavné a přiznám se, že jsem se i po několikátém zhlédnutí dobře bavil. Ovšem býval jsem mladší.. 70%.(17.5.2005)

Kasting dokonalý, Dennis síce ťaží z úspechu Kevina McCallistera, ale nevykráda ho a prináša do príbehu veľa svojho. Storočná rastlina a vilomeniny, ktoré si poväčšinou odnesú klaďasi. Jeho legendárny bicykel omotaný rapkáčom a plechovkami isté obdobie desil aj moje okolie, lenže v reálnom svete nezožal až taký úspech.(15.4.2015)

• - Během natáčení Masonu Gambleovi vypadly 2 mléčné zuby, díky čemuž musel nosit zuby falešné. (Dlee)

• - Vo Veľkej Británií bežal film v kinách pod jednoduchším názvom Dennis, a to z dôvodu, aby si ho ľudia nesplietli s kresleným seriálom s identickým názvom z 50. rokov. (vander19)

• - Dům, ve kterém bydlel Denis (Mason Gamble), sídlí ve skutečnosti na adrese 1624 Ashland Avenue, Evanston, Illinois, USA. (juras03)