poster

Dennis - postrach okolí

 • Česko

  Postrach Dennis

 • USA

  Dennis the Menace

 • Slovensko

  Postrach Denis

Komedie / Rodinný

USA, 1993, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Velmi povedená "hraná animovaná komedie", podle mě snad jediná, která se svezla na vlně úspěchu Sám doma a přitom dokázala uspět. Malý Dennis je opravdové ztělesnění čirého zla, nicméně Wilson v podání Waltera Matthaua mu čelí statečně a Kudly v podání (zase jednou) krásně vyšinutého Christophera Lloyda je člověku skoro líto. A abych nezapomněl, Jerry Goldsmith pro film složil skvělý soundtrack - sice už pochází z toho jeho neexperimentálního období, ale je vynikající.(21.8.2016)

 • see_sawandrew
  ***

  Slušne zpracovaný filmový doplněk ke slušnému televiznímu seriálu. Film je naštěstí výborně obsazený (Christopher Lloyd v roli hloupého zloděje doslova exceluje), velice pečlivě sestříhaný a s dobrým hudebním doprovodem. Kamera si šikovně vybírá detaily až bizarní makrodetaily, které jsou úsměvné samy o sobě (a jakmile kamera zaměří detail na Dennisovy proplétající se prsty, je jasné, že to smrdí průšvihem). Kdyby měl film o něco lepší scénář a dokázal by kromě jednotlivých skečů nabídnout více, film by si zasloužil i vyšší hodnocení. 60% PS: Nejvíce mě pobavily dětské dialogy o mateřství a rodině: "Kdyby nebyly ženy, neměli byste děti, což znamená, že by nebyli ani lidi." - "Kdyby nebyli muži, kdo by vozil dámy do nemocnice?" // "Ženy nemají břicho naplněný miminama, musí si je nechat instalovat!" - "A kdo je tam instaluje?" - "Pastor nebo doktor." - "A jak?" - "Mají pupík, a ten se otevře." - "Ale muži ho mají taky." - "To aby nevypadali divně v plavkách." (7.11.2010)

 • Le_Chuck
  ***

  Pohodová komédia s perfektným Mathauom o takom jednom zlobviém decku. Našťastie tá jeho neposlušnosť vychádza s čisto deckých princípov zvedavosti, neposednosti a nepoznania hraníc, vďaka čomu sú komické situácie naozaj zábavné. A pomyselný súboj deti vs. dospelí je oveľa uveriteľnejśí, ako napr. v "Ten kluk je postrach". A je tu ešte jeden pre mňa osobne veľmi silný moment, pri ktorom sa mi stiahlo hrdlo a, za ktorý si film zaslúži ešte jednu hviezdičku navyše.(8.7.2005)

 • Fiftis
  ****

  Fakt dobrá snímka, pretože Denisa pozná asi každý a pána suseda si tu zahral skvelý Walter Matthau takže sa máte na čo tešiť. Walter je tu nezabudnuteľný rovnako ako v roli Einsteina vo filme I.Q. Veľmi dobrý príbeh plný srandy a zábavy a dobrodružstva. Nesmie chýbať ani úplne nemotorný zlodej, ktorého hlavný hrdina oklame svojou chytrosťou. Ja som sa teda dosť nasmial, ale toto všetko si pamätám z detstva. Film som už dobrých 15 rokov nevidel, takže ma berte s rezervou. Neviem či v súčasnej dobre mladých zaujme.(27.1.2015)

 • heyda
  ***

  Je zajímavé, že Kevina (Sám doma) můžu vidět kdykoliv i teď ve 20 letech a jsem z něho úplně nadšený a tohoto klučinu sice taky můžu teď zkousnout, ale krásně se mi tam vytvoří ta kvalitativní propast mezi těmito filmy. Takže jak to tedy zhodnotit. Když jsem byl malý - miloval jsem tento snímeček, ale dnes už jsem si vědom jeho nedostatků a tak dám hezké 3 hvězdičky.(22.11.2009)

 • - Velká část natáčení probíhala v Evanstonu ve státě Indiana. Ve volném čase si pak herec Mason Gamble, představitel Denise, hrál s dětma z okolí. (Dlee)

 • - Ve filmu se již po čtvrté sešli herci Christopher Lloyd a Lea Thompson, který společně natáčeli sérii Návrat do Budoucnosti. (A.MacGyver)

 • - Během natáčení Masonu Gambleovi vypadly 2 mléčné zuby, díky čemuž musel nosit zuby falešné. (Dlee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace