Dennis - postrach okolí

• Česko Postrach Dennis (více)
Trailer

Pohromou pro poklidné městečko je šestiletý chlapec Dennis. Obětí jeho dobře míněných nápadů se stává soused, starý pan Wilson, který prchá, jen zaslechne charakteristický zvuk Dennisova kola. Zatímco jsou jeho rodiče v práci, vydá se Dennis s kamarády na výpravu do okolí. Pan Wilson se připravuje na velkou oslavu - na deset vteřin má rozkvést vzácná orchidej. Večer Dennise hlídá dívka Polly, kterou navštíví její přítel. Chlapec se dostane z domu a neustále jejich schůzku ruší zvoněním. Odnese to, kdo jiný, pan Wilson, kterého Polly poleje vodou a posype moukou v domnění, že to zvonil on. Když pak nese ráno Dennis panu Wilsonovi psaníčko s omluvou, způsobí starému pánovi další nepříjemnosti. Dennisovi rodiče musí odjet na služební cestu a marně hledají někoho, kdo by syna pohlídal. Nakonec přemluví hodnou Martu, manželku pana Wilsona, který nakonec svolí a navíc ukáže Dennisovi svou sbírku mincí. Velmi brzy se však stane obětí dalších nehod a katastrof způsobených malým rošťákem. (TV Nova)

Trailer

LencaN

Walter Matthau byl grandiózní. Ty jeho žvýkačkové zoubky nezapomenu. Nebýt jeho, nebyl by film vůbec tak dobrý. On je tahounem všeho. Ano, ostatní obsazení je taky fajn, hlavně rodiče. Malý blonďatý Dennis taky hraje dobře. Ale Matthau je prostě klasa. K tomu se přidalo pár opravdu dobrých vtípků. Mám pocit, že čím jsem starší, tím víc dokážu ocenit filmy pro děti. Zvláštní. ()

OughJay

Tohle je film mojeho dětství a i když ho tady většina lidí dost kritizuje, mě dokáže pobavit i teď po tolika letech. Ten vztah mezi Denisem a panem Wilsonem je fakt neuvěřitelnej, mě otravovat takovej spratek, tak vezmu klacek a řežu ho hlava nehlava. Každopádně kdybych měl bejt zmetek, tak bych chtěl bejt přesně takovej jako Denis. Jenže spratek nejsem, bejvák na stromě jsem taky nikdy neměl a prdel panenky jsem nikdy nepolíbil. :)) Ale možná mám toho spratka někde v sobě a když se dívám na tenhle film, tak to je jako kdybych se díval přesně na něj. Možná proto mám Denise - postrach okolí tak rád. :) A Christophera Loyda jako hlavního záporáka jsem se dřív fakt bál, byl to pro mě prototyp dokonalýho zločince. :) ()

see_sawandrew

Slušne zpracovaný filmový doplněk ke slušnému televiznímu seriálu. Film je naštěstí výborně obsazený (Christopher Lloyd v roli hloupého zloděje doslova exceluje), velice pečlivě sestříhaný a s dobrým hudebním doprovodem. Kamera si šikovně vybírá detaily až bizarní makrodetaily, které jsou úsměvné samy o sobě (a jakmile kamera zaměří detail na Dennisovy proplétající se prsty, je jasné, že to smrdí průšvihem). Kdyby měl film o něco lepší scénář a dokázal by kromě jednotlivých skečů nabídnout více, film by si zasloužil i vyšší hodnocení. 60% PS: Nejvíce mě pobavily dětské dialogy o mateřství a rodině: "Kdyby nebyly ženy, neměli byste děti, což znamená, že by nebyli ani lidi." - "Kdyby nebyli muži, kdo by vozil dámy do nemocnice?" // "Ženy nemají břicho naplněný miminama, musí si je nechat instalovat!" - "A kdo je tam instaluje?" - "Pastor nebo doktor." - "A jak?" - "Mají pupík, a ten se otevře." - "Ale muži ho mají taky." - "To aby nevypadali divně v plavkách." ()

iXtr3m3

Pozrel som si to po dlhých rokoch aj so šesťročnou dcérkou a musím povedať, že stále to má čo do seba. Síce hodnotenie je viac nostalgické, ako reálne na dnešnú dobu, ale keďže som film videl kedysi dávno aj v kine na "dedinskej" projekcii, tak mám skvelé spomienky. Bol to pekný zárez k filmom typu Sám doma. ()

golfoxovox1

Já jsem to viděl snad po 15 letech a vybavil jsem si, že jako malý jsem film evidentně bral vážně, protože onen vizuál zloděje se mi tehdá přenesl do nočních můr... Teď se na kompletní dílo dívám trochu jinak, v motivacích je strašně jednoduché a obsahuje nelogičnosti... (Ale tak to má být, aby si i děti přišly na své)... Nenadhodnocuji ovšem z nostalgie, ale standardně kvůli hudebnímu podtextu Jerryho Goldsmithe, protože zde opět ukazuje svůj cit pro emoce (sranda, strach, rodina apod.) a hudba na mě určitě působila už tehdy, stejně jako dnes... Jenom dnes s větším nadhledem a zaměřením ;-) ()

• Ve filmu se již po čtvrté sešli herci Christopher Lloyd a Lea Thompson, který společně natáčeli sérii Návrat do Budoucnosti. (A.MacGyver)
  • Představitel Denise byl vybrán z více než 20 tisíc dětí. (Dlee)
  • Pes Ruff je ve skutečnosti fenka Betty. (Rominator)