Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

22matelko

Nečakal som že tento film sa mi bude až tak páčiť. Veľmi milo ma prekvapil. Bol to skvelý príbeh zo životaplný výborných a vtipných scénok. ()

mira007

Nějak mi nejde do hlavy proč se točí tak depresivní beznadějný filmy, ale tady jsou holčiny, které dobře hrajou, hezky se svlíkaj a chlastaj a tancujou a jedou do Holandska, kam za celý film nedojedou. Tak aspoň, že na konci je něco jako náznak ani ne happyendu ale světlé naděje. PS: Už dloho v českém filmu jsem neviděl takovej striptýz hlavní hrdinky jako předvedla sandra ()

ArthasKarfa

No to byla pěkná kravina, fakt nevím proč tohle někdo točí, jako duševní pochody dospívajících dívek v Čechách? Trošku moc žluče a málo sluníčka ne? Koho tím chceme demotivovat, ty holky, nebo nás co to tak doposud neviděli? Myslím, že ne...film chce šokovat a zase jen to. ()

Kingpin

Prosim, premyslel jsem o hodnoceni filmu, je pravda, ze herecke vykonu jsou v mnoha pripadech pekne, ale ten preibeh, boze to jde, aby kazdy trpel neurozou, chybel mi tam aspon malinky nadech normalnosti. U jednoho, spon u jednoho ()

Gore

Tak tohle má být dívčí generace budoucnosti? To snad proboha ne! Ne teď vážně. Tři hloupý, nadržený, ubulený, naivný, nesympatický krávy se chystají odcestovat do Holandska, ale místo toho se nedostanou ani k hranicím a nalézají cestu sami do sebe. Film, na který byli pěny velké množství chvály, zejména kvůli na Česko nezvyklým a odvážným námětem, ale mít atypyckej námět neznamená rovnou skvělej film. Bylo vidět, že Babinská odkoukávala od evropských tvůrců (Noe, Breillat, Haneke, Von Trier...), kteří jsou proslulí svými otevřenými filmy. Na rozdíl od nich, však Babinská zůstala uvězněna na půl cestě a neodvážila se zajít dál, a zkusit, co všechno je divák ještě ochoten přijmout a vydržet. Svým způsobem to chápu, že i kdyby měl režisér takový záměr, tak nikdy nemůže být u nás úplně svobodný. Vždy se musí přiklánět k mainstreamu, aby film něco vydělal. A to je škoda, ale zpátky k filmu. Film byl zejména postaven na 3 hlavních hrdinkách, které vesměs neslezli z plátna. A zrovna všichni tři se chovali a jednali spíš, jakoby dokončili základku a ne střední. Navíc velké množství bezúčelné nahoty, která spíš filmu uškodila. Měla šokovat, ale popravdě mě spíš nudila a vadila. A to jsem fanouškem nahoty ve filmu, ale účelné, která má svá opodstatnění. Škoda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Za jiných okolností to mohl být velmi pozoruhodný počin. ()

panmroz

já myslím dobré. takovej ten chybující film, "Divoké včely". jakože je tam spousta věcí, který mi vadí, ale dá se to hodnotit jako celek, což je s ohledem na zemi vzniku paráda. ovšem fakt, že nejlepší mužský herecký výkon předvádí Filip Blažek...je...rozpačité. ()

cherita

Nepochybuju o tom, že Karin Babinská chtěla svým filmem říct něco velmi závažného. A jelikož jsem vpodstatě stejná generace jako ty holky, nemělo by být pro mě tak těžké to poselství odhalit, jenže při pohledu na lesbické hrátky na záchodcích, sex s cizím chlapem u popelnice a akrobatické kousky na zrezivělé trubce mě spíš než „teda, to dospívání není žádná sranda“ vyvstávala na mysl žloutenka, kapavka nebo tetanus, podle toho, co bylo v dané situaci zrovna největší hrozbou. Takže u mě se ta syrovost trochu minula účinkem. ()

muoaner

Celý film o 3 pubnách, které si asi nevzaly prášky na menzes a zapomněly se z vycházky z kravína, nemá cenu sledovat. Vyhnout se velkým obloukem před tímto filmem. ()

Gagner

Je pravda, že se film aspoň pokouší vybočit z přihlouplých teen komedií, ale i tak mě dokázal znechutit. Největší děvka, zoufalka, která chce být taky děvkou a úplná blbka, která polovinu filmu vypadá, že je úplně mimo a bůh ji neobdaroval rozumem, chtějí jet do Holandka. Cestu sice plánovali půl roku, ale že je problém dostat se i k autobusu směrem k jejich vysněnému cíli, to je asi trošku náročnější. No hlavně, že roztáhneme nohy před každým borcem, kterého během našeho putování potkáme a ožerem se tak, abysme udělali nejednu ostudu, jakou by si nedovolila většina prasáků. Bohužel mi ani jeden hlavní hrdina nebyl sympaticky a přál jsem si, aby jim ta cesta skončila co nejdříve a dostali pořádně na holou. Dávám jednu hvězdu, za tu snahu a skrytý potenciál vážného dramatu. PS: Doufám, že si z tohodle filmu a přístupu neberou dnešní holky příklad ... ()

sedlo03

Češi prostě pořád pokulhávají. A já se těšil, že aspon jednou přitlačí na pilu a popuzdí uzdu své omezené fantazie! Jestli tohle je všechno, tak je mi nás líto.. ()

Raimok odpad!

Hrozná blbost. Sandru Novákovou mám rád, ale tady hraje krávu po boku dalších dvou ještě větších krav. Děj o ničem, je to jedna velká hnusná nuda. Nahotinky každých deset minut to nemůžou zachránit. Naštěstí už je to za mnou. 8 % ()

Kerbello

Jednou za čas potřebuju film, který není naučný, historický, fantasy/sci-fi a který není nijak výstřední. To vše, co jsem teď jmenoval jsou mé oblíbené žánry, ale člověk potřebuje jednou pauzu. Proto mi zůstávají české letní filmy. Tenhle jsem si vybral protože road movie a nám skončilo léto, tak se potřebuju povyrazit. Tady rozhodně odmítám příměr k Rafťákům, ikdyž příběh je takmer totožný. Ale tady je podán sirověji, s větší realističností měnším důrazem na komedii. Vážně jsem si film užil, ikdyž občas bych scénáristy zbil násadou od lopaty za některé dialogy. Postavy jsou celkem i uvěřitelné, Doležalová obvzlášť, jen občas jsem trnul nad mladším bratrem a Sandrou. No nechme být. Příjemný film. ()

xxxvodnikxxx

Klasickej českej průměr, čili v poměru k ostatním celkem i kvalita. Takovej ten příběh, když si mladý holky vyrazí do světa. Žádnej zázrak, ale zkouknout se to dá, za pár záběrů to i stojí :) ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)