Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

whoof

Občas si říkám, že není možná úplně vhodný se tolik podřizovat žebříčkům csfd, tenhle film jsem dlouho odkládal, protože jsem nechtěl zabít hodinu a půl svyho života zbytečně, ale nakonec jsem se k tomu dokopal a byl jsem hodně mile překvapenej, protože film byl fakt supr :) I když je to v podstatě obyčejnej film o obyčejným životě tří dospívajích zmatených holek, tak to rozhodně není nuda a ta atmosféra na mě mocně dosedala, protože to eště neni tak dlouho co jsem vylezl školu a je mi tenhle film příběhově hodně blízký, protože jsem se taky dlouhou dobu zuby nehty bránil bejt vrženej do světqa dospělých a zažíval jsem obdobný pocity. Jinak holky hrály suprově, nejvíc se mi líbila Maruška. Určitě bych taky vyzdvihl příjemný soundtrack Muchow umí. Rozhodně na tenhle filmeček nezapomenu a časem si ho zase pustím, protože v české tvorbě , patří pusinky určitě k tomu lepšímu. A že je těch dobrých českých filmů v poslední době pomálu. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale když vidím těch 56% tak dávám plnej počet. ()

karmalat

Naprosto přesné zobrazení pocitů citového a jiného tápání před tím pomyslným překročením prahu dospělosti. navzdory product placementu, což považuji za jediný zápor filmu, jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Naprosto mě zasáhla a oslovila ta neurčitost děje a jednání postav, kdy nic není předem dané a vše má ještě volby, které se s vývojem filmu zmenšují. reálie dobře vybrané, takovéhle Severní Čechy za pár let už neuvidíme (to už v každém filmu bude McDonald a nepoznáme, jeslti se vůbec jedná o Čechy). Určitě malá filmová událost. ()

Otakara

Myslím, že si tenhle film zaslouží mnohem vyšší ocenění, než má. Není to žádná plytká komedie typu Snowboarďáci (fanoušci snad prominou). Tenhle film chce říct něco víc. A daří se mu to. ()

linsi

Pusinky nejsou jen "reklama na to, jak netrávit prázdniny", jak se vyjádřila jedna má kamarádka. Film toho říká mnohem víc. Ale určitě asi není pro každého. Co vím, dost lidí od Pusinek čekalo dívčí variaci na Snowboarďáky a mě velice mile překvapilo, že tomu tak není. Pitomých komedií (i když třeba příjemných ke shlédnutí) je dost. Tohle je nezkrášlená realita. Každá z kamarádek má problém sama se sebou, každá v podstatě samu sebe nenávidí, i když se to u všech projevuje jiným způsobem. Mně se snímek líbil moc, i když jsem díky němu pak měla lehce depresivní náladu. A jednoznačně nejsympatičtější postava je pro mě Išky bratr. Jeho roli zachránce své sestry mu vůbec nezávidím, ale ujal se jí skutečně svědomitě. ()

modrafixa

Jeden z mála filmů, ze kterých jsem byla zhnusená. A to v něm hrály mí oblíbení herci, navíc je český,což je pro mě vždycky velké plus,ale nemůžu si pomoct. Vadil mi ten záměr šokovat za každou cenu, v každé důležité scéně. Z celého filmu se mi nakonec vybaví jen čůrání na zem,první sex na pumpě a nechutný Filip Blažek. Dojem mých kamarádů byl ale jiný :,,Super film, svlíkne se v něm Nováková." Asi jsem ten film brala příliš osobně.Jedno puls mu ale upřít nemůžu, jako jeden z mála řeší nějaké nové tabu. ()

andy60

Po deseti minutách jsem váhal, jestli nezmáčknout stopku. Napadlo mě, že to asi bude taková česká variace na "Prcičky", což se naštěstí nepotvrdilo.Vydržel jsem a nakonec to mělo i něco do sebe.Přinejmenším film vybočoval z řady naší současné kinematografie, což je jedině dobře. (nešlo si ovšem nevšimnout, jak jedna z holek vyleze z bazénu a vlasy má naprosto suché) ()

Necrophobic

Velmi slušné( spíše )drama .Dobré herecké výkony ,kamera i hudba sedí. Tak trochu nezávislý snímek jako dělaný pro ČT2.Klobouk dolů! ()

marek1972

6 rokov som nevedel o tomto filme. Ešte dobre, že Karin Babinská natočila nový film. Ale naspať k Pusinkám. Hudba-Jan.P.Muchow, záruka kvality už od Samotarov. Príbeh-nenudil som sa. Výber hlavných predstaviteliek-výborny. ()

El_Koko

Čisté hovno, které od odpadu zachránil jen blowjob v kině, ve kterém jsme byli s bývalkou na tomto skvostu sami. A hudba Jana P. Muchowa, kterému nechci křivdit, když zbytek této sračky odsoudím. Nemám fakt nic jiného co bych řekl dobrého, tenhle film je pro mě čisté pseudo. Pseudo - intelektuálky (studoval jsem práva a filosofii a takovéhle wannabe hipsterky jsem si užil všude dosyta, skutečné intelektuálky které jsem poznal by si o ně neopřely ani svoje úplně normální kolo) na pseudo - cestě (jeli jste někdy někam nad 500 kilometrů na déle než dva dny? autoři filmu ne). Holky to chtěj taky odvázat a ukázat, že jim škatulky teda nikdo nepřiřkne, zatímco do těchto škatulek zapadávají postupem celého filmu samy. Byl to pro mě tak silný zážitek z hrozného filmu, jaký jsem dlouho neměl. Vše to podkresluje amatérské herectví. Amatérské herectví je ve filmu, který má očividnou (pro mě zábavnou) snahu tvořit díry do světa české nezávislé road movie (hanba mě fackuje když dávám taková slovní spojení, naprosto nekorespondující s obsahem této sračky do spojitosti s touto sračkou) velice na škodu, holkám to prostě nevěřím, jestli takhle předstírají orgasmus, potěš Pánbu, ale aspoň bude ve světě trochu víc upřímnosti. Mělo to jako znamenat že to bylo natáčeno jako "real story"? Autorka se pustila do tématiky, kterou naprosto nezvládla, nebavilo to ani trochu, jenom jedna herečka byla sexy a emancipaci žen tento snímek určitě nepomohl. Pusťte si Jízdu, Aňa je tisíckrát víc věrohodnou ukázkou svobodného ženství než všechny tyhle tři můry dohromady. "Jsem nic, nemám nic a nepotřebuju si k sobě pustit dalšího, co ze mě udělá dvakrát nic.... Co je to za příměry? Nikdo nemáme nic, nikdo nejsme nic.... Tak proč si ty svoje nic zapisuješ? ...Třeba právě proto". Komentář číslo jedna cituje tuto větu. Má tato věta ukázat hloubku Pusinek? Nejsem vulgární, jen sprosťák, tak se prosím neurazte, když řeknu, že tohle možná tak ukáže hloubku pičinek. 10% jen díky hudbě. Tento film vyšel a patří na levná DVD. MENE TEKEL!! ()

Lonelybiker

Docela slušně vypovídající malé drama o třech "kamarádkách" a jednom bráchovi - o tom, že před dospělostí člověk nemusí nikam patřit a nemá leckdy kam jít. Proto jedou holky na společnou cestu stopem do Holandska, ale postupem času odhalí, že nejsou až tak dobrými kamarádkami a každá z nich chce trochu něco jiného. Pro mě jsou Pusinky filmem, který si na nic nehraje a jeho režisérka a hlavní hrdinky do něj šly po hlavě bez jakéhokoliv studu a ukázaly nám svoje charaktery, kterým jsem rozhodně uvěřil. ()

Martin29

Hodně velká nuda. 3 holky jedou do Holandska vezmou s sebou otravného kluka (aby to nebylo feministické a byl tam mužský element). Celý film je plný blbých keců typu jeden den je někdo šťastný druhý den si pro změnu říká nebaví mě život chci se zabít a podobných sraček. Na konci zjistí, že jedna z nich je lesba a líbí se jí ta druhá tak si to rozdají a pak si to rozmyslí (to Holandsko) a vratí se domů. ()

elma odpad!

Co to mělo být!!!??? O čem to jako mělo být? Co to mělo vypovídat. Tak špatný střih už jsem dlouho neviděla. A ten kdo tenhle příběh napsal, si měl nechat dílo opravdu pro sebe. A nebo to nechat na odborníkovi. Ještě, že jsou češi hodní a dali tomu 53%, pro mne odpad! Nejsem zkrátka tak hodná. ()

Andrmen221

Doležalová byla, je hrozná herečka, tanečnice apod. Nováková a Nesvačilová to bylo pravé terno, nahotou se nešetřilo a jako mužj sem si přišel na své. Najs, ale děkově nic moc. Celkem shitstorm, 53% mluví samo o sobě. ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)