poster

Pusinky

 • anglický

  Dolls

Komedie / Drama / Road movie

Česko, 2007, 99 min

Externí recenze k filmu (6)

 • Filmpub.cz (Milada Hrušková) ****

  "Pusinky vlastně mají jediný problém, a tím je jejich tempo. Zpočátku je zběsile rychlé, závažné události se dějí jedna za druhou a divák nemá ani čas je pořádně zpracovávat. Na některé se téměř zapomíná, ačkoliv působí důležitě, a film se neustále žene kupředu. Jakmile u konce zvolní, značně to…"

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ****

  "Pusinky svým obsahem i náladou vzdáleně připomínají nádherný švédský film Fucking Amal o dospívání mladé dívky, která má problémy, protože se cítí být lesbičkou. Oba filmy spojuje především otázka, zdali je mládí schopno se správně rozhodnout. Autoři snímku Fucking Amal ve své postavy a jejich…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) **

  "Karin Babinská svůj celovečerní křest neustála. Samozřejmě, že třeba „lízačku na hajzlu“ nasnímala precizně, jinak ale její formální vyjadřování totálně zahltila záliba v detailech. Její zaujetí obličeji lze zprvu tolerovat, protože ze tváří se snáze preparují pocity. Spojování obličejů roztažených…" (více)

 • Rozhlas.cz (Agáta Pilátová)

  "Drsná podoba road movie odehrávající se v industriální krajině a syrových interiérech putyk, téměř chlapský slovník hrdinek i pointy jejich zážitků - to vše odpovídá době, ať se nad ní pohoršujeme víc nebo míň. V souladu s ní jsou i podoby protagonistek; mimo jiné také tím, že mají k ideálnímu…" (více)

 • Showbizz.centrum.cz (Irena Hejdová)

  "Nejde tu ani tak o propletenec vztahů a jeho peripetie. V Pusinkách se vlastně zas tak moc nestane - jen pár \"péesek\" (pohlavních styků) a ranních kocovin. Mnohem důležitější jsou tu zámlky a rozpaky, naschvály a náhody, pokusy a omyly, rána a večery, lásky a zklamání; rychle odezní, ale přitom…" (více)

 • Tiscali.cz (Darja Nečasová)

  "Pusinky vynikají v kresbě charakterů tří hlavních hrdinek, zatímco dramaturgická stavba působí trochu nevyváženě. Na začátku scenáristka nastolí spíše pomalé tempo, dlouho se jakoby nic neděje, až ve finále se to autorky jakoby snažily dohnat. Ve zrychleném tempu popostrčí každou členku dívčího…"