Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

Sindibadx

Úžasný Anthony Hopkins, který na svém upraveném Indiánovi z roku 1920 dokáže pokořit rekord. Film o muži, který má svůj sen a dokáže jej proměnit ve skutečnost. ()

Xarxees

Nádhernej film. Nedovedu si v hlavní roli představit nikoho víc než Hopkinse. Jeho velmi jemný cit pro herecký detail ve vás zanechá po skončení filmu pocit "Jo, to je film o tom, že člověk by si měl jít celý život za svými sny!" Jeho role postaršího proutníka prohánějícího jak ženský co potká na svý cestě, tak motorku který zasvětil celej svůj život je prostě uvěřitelná. ()

Dejte na me

Hodně příjemnej film o něčem, o co jsem se nikdy nezajímal, ale stejně mě to moc bavilo.. Parádní výkon A. Hopkinse, žádný zbytečný natahování a i když to je přes 2 hodiny, tak to baví, supr! ()

ciapok

trochu ako koncert Phila Collinsa - neveril som že dokáže zaujať... film o ujovi, čo chcel dosiahnuť rekord na starej motorke ? Ťažko povedať, či to celé potiahol Anthony Hopkins, no tento kúsok sa musí vidieť, je plný, je zábavný, je mocný, je prepracovaný...dostal ma ()

Toro8

Anthony vás presvedčí už na začiatku že jeho sen je aj vaším snom , a keď sa to splní jemu splnilo sa to aj vám. Krásny dojemný film o ľudskej vytrvalosti a dokonale zahraná postava Burta. ()

Loooba

Proč nemít svůj sen? Protože sny jsou od toho jen snít nebo si něco vysnít, ale vědět, že je to jen sen, který je nesplnitelný? Tak všem, kteří to takhle cítí Anthony Hopkins okouzlujícím způsobem dokáže, že jít si za svým snem má cenu, protože sny se plní! Cesta Novozélanďana, který celý život tráví na výrobě motocyklu Indian z roku 1920, aby pokořil rychlostní rekord, Amerikou, dostane každého, kdo začíná pochybovat o svých snech. Jde to! ()

jaffa.kl

jednou sem cestoval a nebudete věřit, teda těžko, no prostě Road movie a to sem jich viděl, strašně rád cestuji Anthony100% film 100% ()

Straspytlik

Papírový obal s DVD s tímto filmem na mě ze skříně vypadl úplně náhodou. Byl tam zavřený s ostatními AHA!, levné knihy, blesk aj. do papíru zabalenými "superbijáky". A já jsem myslel, že je tam správně. "Dévédéčko" mi pak leželo půl dne na stole a já je zdatně ignoroval. Hopkinsova tvář a věta "Natočeno podle zatraceně pravdivého příběhu" mě ale nakonec přesvědčily a film jsem si pustil. A musím uznat, že byla chyba jej házet mezi ostatní "dvacetikoruňáky" (tenhle stál navíc 49,-!). Excelentní Anthony Hopkins v roli muže, který to asi jen tak nevzdá a jde si houževnatě za svým snem. Nutno ale podotkout, že, pomineme-li nějaké ty spediční komplikace, má zatraceně velké štěstí. A to hlavně na lidi, které cestou potká. Protože kdyby v tom řetězci náhodně vytvořených vztahů narazil byť jen jednou na někoho, kdo by pro něj neměl pochopení, asi by se včas až do Bonneville nedostal. ()

andy60

Film, který dokáže vlít spoustu optimismu do žil, dojmout a vykouzlit na tváři úsměv. Hopkins naprosto bezchybný, roli muže, který si chce splnit svůj sen jsem mu věřil beze zbytku a přál mu, aby měl štěstí jen na samé hodné a chápavé lidi, což se mu nakonec splnilo (snad kromě toho taxikáře). ()

Hurikan_mdx

Další z filmů, kterým ubírá jeho základ podle skutečné události. Nechci ji ale nijak zlehčovat, ten dědula byl fakt machr. Žánrově mi spíš připínal Road movie, což není úplně můj šálek kávy. První polovina, možná 2/3, filmu mi přišly dost suché a příliš jednoduché. Za cenu mírného odklonu od reálných událostí by z této části šlo udělat opravdu drama, které mi vyloženě chybělo. Začátek byl tak nějak celkově bez velkých emocí. Film se mi opravdu začal líbit v momentě, kdy Anthony, kterému v tomto filmu opravdu komu čest, tomu čest, dorazil do Bonneville a začal závodit. A pak to bylo fakt super. Celkově filmu přilepším za skvělou výpravu (tak nějak trpím na staré auta :-) na rovné čtyři. ()

Krastom

Tak tohle je opravdu vynikající snímek. Anthony Hopkins mě překvapil s tím, jak dokonale se vcítil do role muže, který měl svůj sen a následoval ho. Miluji svobodu a tento film je velmi svobodomyslný. Těším se na další shlédnutí. ()

Rathe

Poslední dobou jsem viděl Anthonyho Hopkinse už ve 3 nebo 4 filmech. A to, jak v každým snímku mění barvu kabátu je naprosto skvělé. Anthony je herec, který si zaslouží zlaté z nebe. Na něm jde vidět, že ho to vážně baví a do každé role se dokáže vžít a prožít její příběh, ne ten svůj. K příběhu - moc se mi líbí, jak vlastně Burt Munro se dostal do světa, který mu nic neříkal. Člověk si jde za svým snem a oni ho za 30 minut okradou - jo kamaráda, vítej v Americe. A nejúžasnější bylo, jak si Burt Munro dokázal svým chováním získat lidi ve všech koutech světa všech různých povah. A to se mi moc líbilo. ()

Jan00

Výborný námět. Filmů natočených o motocyklech (dvoustopých vozidel) je natočeno ukrutně málo, proto jsem si to dokonale užíval....Jasně 5 hvězd, ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)