V zajetí rychlosti

• Nový Zéland

V zajatí rýchlosti

Dobrodružný / Drama / Sportovní / Životopisný

Nový Zéland / USA, 2005, 121 min

Stejně jako byl Burt Munro pohodář, tak i celé toto drama je pohodové. A ikdyž jste v zajetí rychlosti, žádný nátlak na diváka jsem nespozoroval. Všechny příběhy a cesta k Salt Lake jsou uvěřitelné a to hlavně díky A. Hopkinsovi, který nejenže umí dobře řídit svého Indiána, ale je také skvělý herec. Zajímavosti: Jméno Burt Munro zazní ve filmu snad 50x. +/- nepočítal jsem to, ale bude to víc než Bond. James Bond :-) 77%(18.6.2009)

VInikajuci namet kazi priemerny scenar, rutinna rezia, hlupe postavy, nevyrazny soundtrack, a moderne efekty posobia v pribehu z roku 1967 ako past na oko. Grand Prix (1966) ukazal, ze pocit nebezpecnej rychlosti sa da navodit aj bez specialnych efektov. To su veci, ktore mi takyto film proste nedovolia si naplno uzit. Jedine co skutocne zaujme je, ako som uz napisal, samotny namet a hlavna postava Burt Munro, ktorej sa zo ctou zhostil Antony Hopkins. Dedo, ktory svoj zivot zasvetil rychlosti si nemoze neziskat vase sympatie. Nakoniec, zle sa na to nepozera. Chcel by som vsak priaznivcom tohto filmu odporucit obsahovo podobny film Príbeh Alvina Straighta. Hlavna postava v nom sice neprecestuje polovicu sveta, ani nedosiahne takej rychlosti, avsak na ceste k vasmu srdcu sa dostane omnoho, omnoho dalej. To mi verte. (6.5/10)(11.1.2008)

Tonda Hopkins jako nejrychlejší důchodce na světě v přijatelně sentimentálním životopisném snímku. Ve filmu se toho vlastně moc nestane. Burt Munro z Nového Zélandu se rozhodne překonat rychlostní rekord na svém starém, zato notně upgradovaném Indiánovi a pro tento životní cíl se vydá do Ameriky, na nedozírné roviny solných jezer v Bonevillu. Většinu děje tvoří jeho cesta, takže není od věci mluvit o road-movie, ale stále je to hlavně úsměvné drama dožívajícího děduly, který hodlá všem ukázat, že ještě nepatří do starého železa. A právě Hopkins dopuje film osvěžující šťávou. Jeho vitální nahluchlý stařík, který s každým vyjde zadobře je jednou z těch filmových postav, kterou si zamilujete ať se vám to líbí nebo ne. 75% Zajímavé komentáře: wipeout, hudryhudry, Brandon(30.8.2006)

"Nemám brzdy, nepřijel jsem brzdit, ale jet. Nač padák? Nechci skákat padákem, ale chci uskutečnil rychlostní rekord. Nemám ochranný oděv, zato mám kvalitní košili z pravé novozélandské vlny". Štěstí přeje připraveným a Burt Munro byl připravený celá léta, aby si na svém Indiánovi uskutečnil celoživotní sen. Okouzující Anthony Hopkins v roli člověka, který na své pouti z Nového Zélandu do Utahu nejen rozesměje, ale i přinutí uvěřit, že žádná myšlenka není neuskutečnitelná.(28.4.2006)

Kdybych mohl hodnotit na deset hvězd, tak je dám určitě úplně všechny. Anthony Hopkins mě oslovil jako nikdy v životě. Příjemný, sympaticky stařík oplývá humorem a přátelskými gesty. Do toho masivní vrstva adrenalinu a na konec to vypustí úžasnou šťávu. Takhle jsem se nevžil ani do Eastwoodova Grand Torina. A to že bylo nějaké drama. Zde jsem dokonce i tak říkajíc, uronil slzu. Perfektní..... Nezapomenutelný Anthony a nesmrtelná věta: Co by se stalo, kdyby jsi otevřel pusu? Myslím, že by mi to odtrhlo kalhoty z prdele. :-D:-D:-D 100%(9.1.2011)

• - Životopisný film za 25 milionů se dostal do amerických kin 3. února 2006 a po prvním víkendu promítání vydělal v limitovaném počtu kin 400 000 dolarů, což stačilo na 29. příčku. Celkový výdělek se pak vyšplhal na 5,1 milionů. (imro)

• - Burt Munro (Anthony Hopkins) ve filmu tvrdí, že v Austrálii nežijí žádní hadi. Toto tvrzení platí pouze pro Nový Zéland, naopak v Austrálii žije největší množství jedovatých hadů na světě. (Stanley619)

• - Když Durt Munro (Anthony Hopkins) objedná místo čaje Coca Colu, servírka mu ji doleje zhruba do čtvrtiny sklenice. V dalším záběru má najednou ale Coly více, přestože neupil. Potom je ve sklenici opět méně. (Chundys)