Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

RoyBatty444

Zaujímavý pohľad na morálku v tváry smrti. Film, ale už taký zaujímavý nie je jednoduchá zápletka a pár šokujúcich scén ani snaženie pani Mossovej nepomohlo. SLJ mal jeho štandardný výkon. ()

Mendax

Slabsie, tema asi aktualna pre Americanov, ale podla mna zbytocne predramatizovane, zbytocne dlhe, cely fim tak trochu zbytocny. Vobec som dako nepochopil motivaciu toho hlavneho hrdinu (muceneho), a realisticky, to mucenie by nevydrzal tak dlho ani nahodou... Tvorci sa asi snazili vytvorit dilemu (kto je ozaj dobry a kto zly, a ci ozaj ciel svati prostriedky), ale cele to bolo take nasilne a dost nepresvedcive. ()

naytsirk

Čekal jsem, čeho všeho bude Samuel schopný, aby ze zajatce dostal potřebnou informaci, a pořád jsem trochu doufal, že přeci nikdo nemůže vydržet takový výslech. Došel opravdu hodně daleko, ale stejně mu to nepomohlo. Napjatý jsem byl až do konce... ()

skunkos

Skvělý film, který popisuje otřesné téma. Syrový pohled na to, co se bezpochyby dělo (Guantanámo) a co se podle mě neustále děje a dít bude. Amerika a její EGO bude jednou katem celého lidstva, ty vám říkám a spousta lidí si pak vzpomene, kde že už cosi takového viděla. Famózní Michael Sheen (Duel Frost / Nixon) a taktéž S. L. Jackson. Vše je podáno neuvěřitelně skutečně až mi běhal mráz po zádech. VYTKNU jen jednu věc, a sice nedotaženou pointu na konci filmu - kdyby tady došlo k odhalení bomb ještě v závěru filmu, tak by to byl absolutní top, ale takhle je to filmek, jenž zůstal těsně pod vrcholem. ()

Matt2626

Skvele zrežírované, s prehľadom natočené, brilantne zahrané a hlavne, čo nebýva zvykom dobre na-dávkované napätie počas celého snímku. Jediný slabý moment (hoci chápem režiséra, že po filmovej stránke to bolo efektné) je práve záver. A to preto, že hoci nie som so CIA, FBI či pyrotechnického oddielu, tak viem, že okolie nukleárnej bomby by dokonale zabezpečili a hlavne 100% prehľadali pre prípad "poistnej" bomby, ktorá má odpáliť hlavnú bombu v prípade jej deaktivácie. Ale inak bez výhrad a s uznaním Samuelovi a Carrie, ktorí sa skutočne prekonali. 80% ()

Pavelkedar

Nemyslitelné, ano, to tam skutečně zaznělo, žádný " countdown ", což však asi lépe sedí a zní lokální distribuci. Ale Odpočítávání nevystihuje onen vnitřní konflikt zúčastněných, do jaké míry a doby je TO Nemyslitelné a o to tam podle mne šlo. Velmi slušné psychologicé komorní drama s jedním, nebo dvěmi neočekávanými momenty. Více než S.L.Jackson mě zaujal Michael Sheen, myslím že v budoucnu o něm uslyšíme stále častěji. A fešanda Carrie z Matrixe ? Doufám že její " nastajlování " do suše vypadající agentky je opravdu jen prací stylistů, i když na druhou stranu-čas pracuje proti nám všem. ()

Trescha

Hodně silné tři,do čtyř moc nechybí.Je vidět že i amíci ještě umí udělat za málo peněz hodně muziky.Film stojí na vynikajících výkonech ústřední trojice a s tím si Jordan prakricky vystačí až do konce.Psychologocká válka graduje a S.L. Jackson se z ledového klidu,se kterým mučí teroristu Sheena,propracovává až k maniakálním sklonům dostát svého.Mossová se snaží být humanistka,ví že to neni lidské,ale existuje jiná možnost? ()

Denuna

Snímek, který rozhodně není pro slabší povahy a který obsahuje hned několik sekvencí velmi brutálního mučení konaného za úmyslem záchrany milionů lidí. Rozhodně k zamyšlení. Za málo peněz se zde ovšem podařilo natočit velmi dobrý příběh, jenž má jen velmi málo vad na kráse. Osobně největší mínus spatřuji v postavě Carrie-Anne Mossové (nejspíš nutné zlo, aby to celé nevyznělo tak jednoznačně). Naopak to nejlepší, co Unthinkable nabízí jsou herecké výkony obou hlavních mužských protaginostů, jak Michaela Scheena, tak především Samuela L. Jacksona. Hlavně druhý jmenovaný film povyšuje o třídu výš. 4 a půl hvězdičky k tomu. ()

joywork

Film vás vystaví rozhodnutí, ve kterém jste nuceni ospravedlnit mučení muže, ženy a dětí v zájmu přežití většiny. Člověk se alespoň dozví něco o svých morálních a etických hodnotách a toto zjištění nemusí být vždy příjemné. 5 nedávám filmu, ale tomu kopnutí do ksichtu, které mi ta volba uštědřila. Jako zastrašující materiál pro potencionální teroristy to, myslím bude fungovat dobře. ()

Shim-my

Levný špionážní thriller, jehož jedinou devizou je úžasný Samuel L. Jackson, který svou ujetou postavu ztvárnil s profesionální ležérností a nadhledem. ()

Tomiczekk

Ke konci neskutečný obrátky dostal film :) napínavý poté až do konce...ze začátku se to sice trošku táhlo, ale pak to gradovalo ()

e-pilot

Původní anglický název je, podle mého, mnohem přesnější - NĚCO NEMYSLITELNÉHO. Co až musí mučitelé vykonat, aby se dozvěděli pravdu "v zájmu obecného blaha" a kam až je nechají "slušní lidé" zajít? Je týrání zajatců podezřelých z terorismu ospravedlnitelné? Tyto otázky si každý divák musí zodpovědět sám. ()

montel

Bývalý vyjednavač Henry Herald (Samuel L.Jackson) je opět povolán do akce. Má vyslýchat teroristu, který rozmístil ve velkých městech v USA tři bomby, které můžou zabít desítky miliónů lidí. Jeho brutální metody se většině zůčastněných agentů vůbec nelíbí, je to ale zřejmě jediná možnost, jak se k trhavinám dostat...No začátek vypadá zajímavě. Čekal jsem zběsilou akci a napínavé hledání ukrytých bomb. Místo toho se většinou jen tlachá a neustále jen mučí terorista, který ne a ne promluvit. No slabší kousek tento film. 40% ()

matthew_tv

Pomerne dobrý priam psychologický triler rozpráva o úplne odlišných ľuďoch s tajomnými osudmi, ktorých cesty sa nečakane stretávajú pri hľadaní teroristu, resp. získavaní miest, na ktorých sú umiestnené atómové bomby... Film ma celkom zaujal, a jeho stupňujúca akcia pozorovateľovi nedovolí vypnúť ho. Dávam 4 hviezdičky. ()

complex

Naozaj netradičný film, príbeh vyostrený do posledného detailu, páčilo sa mi spracovanie sociálneho problému, obetovať málo a zachrániť veľa, alebo naopak. Koniec ma veľmi prekvapil a môžem povedať, že tento film patrí asi k najlepším za rok 2010, ale vytkol by som mu spôsob kamery, soundtrack a niektoré scény. Inak som naozaj, že spokojný, prekvapil ma tento film ()

certik6663

Tak toto je jeden s najlepších a najnapínavejších thrillerov aký som kedy doposial videl. Dejovo sa ani nejadná o nejaky velkofilm proste jednoduchá myšlienka ale spracovanie tohoto thrilleru je neuveritelne precízne a napatie sa v tomto filme neskutocne stupnuje aš k záveru a preto vrele odporúcam tento film všetkym priaznivcom thrillerov a millovníkov herca Samuela L. Jacksna ktorý ma v tomto filme velmi zaujímavú úlohu ved uvidíte sami :-) ()

Kohi

Tendenční snímek, který se snaží ospravedlnit mučení, aniž by vedl širší etickou diskusi o dané problematice. ()