Přišel zpoza těch nejvzdálenějších hvězd, aby vás zavedl do světa těch nejúžasnějších snů... Král popu Michael Jackson (1958–2009) v roce 1988 zmapoval svou bezmála pětadvacetiletou hudební kariéru v částečně klipové retrospektivní koláži filmu Moonwalker, fantaskním muzikálu plném speciálních efektů a animace, v němž on osobně, obdařený magickými schopnostmi, musí zachránit malou Katie před drogovým bossem Mr. Bigem v podání Joea Pesciho. Tomuto ději však předchází samotná přehlídka klipů, která začíná záznamem živého vystoupení písně "Man In The Mirror" z jeho nejnovějšího alba "Bad". Vzápětí se poté vrací ke svým počátkům, kdy od svých pěti let vystupoval se skupinou Jackson 5, připomíná také své hity z nejprodávanějšího alba historie "Thriller" z roku 1982 a končí klipy z alba "Bad", které následně provázejí i zbytek filmu. V něm bezesporu nejvíc dominuje propracované tanečně–hudební číslo "Smooth Criminal". (Česká televize)

corpsy

Je to iba spojenie technicky dokonalých scén - vidoklipov, ale neskutočne kúzelné a ohromujúce. Fanúšik zaplesá. Napriek gigantickej popularite Michaela Jacksona, nechápem absenciu tohto filmu v amerických kinách, vyšiel len na videu. ()

Falcor

Dlouhý akční videoklip s Michaelem a dětmi nejen pro děti. ...aj lavju, děti... asi opravdu, když si zařídil takovou dobrodružnou exhibici. ()

Tryskomyš

Ani jsem nemohla uvěřit že jsem tento film ještě neviděla. Asi u nás neběžel. Jak vždycky říkám svému malému synkovi - Michael Jackson je hudební génius a skvělý tanečník. ()

kobejn

Jako většina filmů, kdy jsou do hlavních rolí obsazeni známí zpěváci, prakticky nekoukatelné. Jako film je to naprosto zbytečný. Jako hudební dokument s klipy ok. Ale jako film je to zhola zbytečný. Jenže MJ byl v tý době taková megastar, že se prostě něco takovýho natočit muselo. ()

Makky

Veľká zbytočnosť a hlavne blbosť... ale hudba bola samozrejme dobrá, Michael s Joeom Pescim excelentní a ten malý, čo hral Jacksona v detskom videoklipe Bad tiež. Plus nezabudnuteľný úvod s Man In The Mirror a bezchybný Smooth Criminal, mňam. ()

Rakosnicek77

Jackson, ať si říká kdo chce co chce, byl co se týče hudby, show, preciznosti a píle naprostý génius a zůstane myslím trvale nepřekonán! Je to radost sledovat! ()

slunicko2

Fuj, co to bylo? Asexuálního Michaela Jacksona si vážím pro jeho přínos pop music i jako tanečníka, ale zde hodnotím film a ne jeho protagonistu. ()

CageDepp

Viděno hodně dlouho po natočení takže něco poznamenal čas, ale Jackson a jeho taneční kousky jsou pořád koukatelný. A hlas Joe Pesciho je asi jediný, který poznám z amerických herců bez zaváhání. ()

easaque

nehodnotím Jacksona, ale film - ten děj je opravdu hrozný. Ta hvězdička je právě jen za hudbu a taneční kreace - Michael prostě uměl, to se nedá vzít. [ PŘÍBĚH: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

ilemas

Jacksona dnes už nemusím, poslouchám už jiný žánr a v době kolujících VHS, kteroužto originálku s těžkým srdcem prodávám to byla bomba. ()

honajz2

Už jsem viděl tři "videoklipové" filmy a Moonwalker byl jednoznačně nejslabší. Proč? Ze značného důvodu - byl to jenom sled videoklipů bez souvislého děje. V The Wall sice taky nebyl děj, ale zato je ten film myšlenkově hluboký a v Interstelle 5555 děj byl a to celkem promyšlený. Tohle prostě jen byla koláž klipů, náhodně poskládaných za sebou. Teda jo, v druhé půlce se objeví něco jako děj - Michael Jackson pomáhá třem dětem a zachraňuje svět před zlými drogovými (a asi i pavoučími?) dealery, kteří chtějí zdrogovat mládež po celém světě. To však Michael nenechá dopustit a stane se z něj transformer. Padouchy přemůže a zachráněná děcka vezme na svůj koncert a tím celý Moonwalker končí. I když Jacksona uznávám a některé jeho písničky mám fakt rád, celkově mě tahle koláž dost nudila a ani neměl čím zaujmout. Nějaká hloubka v tom není, děj to taky nemá a sledovat koláž klipů mě nebere. Radši si ty písničky pustím jednotlivě. Co se dá dělat, zklamalo mě to a to jsem po nadšení z Interstelly 5555 čekal fakt něco pořádného... Tak bohužel. Hudba fajn, některé klipy fajn, jako celek nijaké. Lepší 2* ()

Martin741

Ked si odmyslim piesne MJ, tak mi ostava sucharina a prepalena srajda, ktoru reziser Jerry Kramer nevie podat zaujimavejsim stylom. S prizmurenim jedneho oka 40 % /to za pesnicky MJ/ ()

Juto

Jacksonovi fanúšikovia budú milovať celý materiál, ale fanúšikovia filmu si to zvlášť nežijú. Vizuálny koncept je v niektorých bodoch dobrý (počas edície všetkých MJových klipov), no v iných momentoch je priam hlúpy a smiešny (MJ sa mení na bláznivého králika a stvorenia, ktoré ho sledujú v hollywoodskom štúdiu). 6/10 ()

dr.fish

Ve své době jistě převratný videoklip, který ale vyčpěl. Zbyla Jacksonova muzika, která se někomu líbí a někomu ne. Pro mne je to vzpomínka na roky střední školy, takže jednou ročně klidně poslechnu...60% ()