Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

tom912

Bohužel Hollywod ví, kde mám slabá místa a ono to funguje. Co se týče nejlepšího přítele člověka psa, tak stačí se ukázat jenom na chvilku na filmovém plátně a já vím, že tento film budu mírně nadhodnocován a odpustím mu některé průměrné chyby. Pro mě příjemně strávené odpoledne :). 75%. ()

renoarko

Krásne psíky, ktoré sa snažia prežiť v nehostinných podmienkach a fešný Walker - to sú dôvody, prečo si vždy rada pozriem tento filmík. ()

Sophia

Film se mi velmi líbil, a nejen pro to, že hlavní roli obsadili moc příjemní a sympatičtí herci (a herečka), ale i kvůli pejskům... Moc krásný příběh, nádherná zasněžená a ledová krajina... Ve snímku jsem nalezla vše, co dle mě, má v dobrém filmu být - legraci, dojetí, radost, smutek, dobrodružství, romantiku a samozřejmě happy end .:) palec nahoru !!! ()

Chip89

Nádherná příroda, životní podmínky, ve kterých si dokáží poradit psy skoro s lehkostí, ale člověk by v takových podmínkách nevydržel ani týden. Neuvěřitelné, co všechno ty psy museli naučit, aby vznikl tak krásný příběh. Film plný věrnosti, odhodlání o přežití a přátelství, tolerance ve smečce. A nad tím vším stojí pan Walker, na kterého se hezky kouká. ()

neo93

Pěkný, milý snímek. Dobrodružství 8 husky psů, kteří jsou odsouzeni k přežití v antarktické divočině bez lidí. Je to celkově velmi dobře natočené s nádhernou přírodou, dobrým Paulem Walkerem a především skvěle vycvičenými a krásnými psi, kteří obstarávají veškerou zábavu. Hlavně scény jako jsou lov ptáků a boj s tuleněm jsou opravdu skvělé. Příjemný film o psích hrdinech, přátelství a věrnosti. ()

danny_21

Rodinný film z produkce Disneyho ne o tom jak chundelatí hafani zachrání člověka, ale naopak - záchrana opuštěné smečky huskiů ve zmrzlé Antarktidě. Sentimentu tak akorát, scénář taky - prostě pohodová podívaná pro celou rodinku - 65 % ()

Nix

Krásný příběh o tažných psech. Paul byl sympaťák a v tomto filmu sice nějak neexceloval, ale určitě tomu přidal fazónu. Plus hezký prostředí na Antarktidě. Takový rodinný dobrodružný snímek, to mne nikdy neurazí. ()

xenopus

Ne, ne, říkejte si, co chcete, ale já dám pět. Nelze si nevšimnout poněkud rozvláčné poslední třetiny, digitálního tuleně i krutého přebytku sentimentu. Jenže co naplat, moc pěkně se na to kouká, zvlášť když jsou na plátně psi samotní (jejich "herectví" přebíjí lidské herce). Scéna, kterak Maya předává vůdcovství smečky Maxovi, to je dokonale odvedená práce, jak od trenérů psů, tak od Franka Marshalla. Velice příjemné překvapení - vůbec neurazilo a výborně zabavilo. (jasně, víckrát to vidět nemusím...) ()

KdG

Film pro děti a podle toho to dopadlo. Málo dobrodužné, málo napínavé, tak akorát dojemné a pochopitelně s happyendem. ()

kittyMITTY

Pokud to budu brát jako film, který je určen dětem, tak je to rozhodně jeden z těch lepších. A ty psí záběry jsou fajn...;-) ()

Sundance.cz

Nebylo to ani dost dobrodružný, ani moc emotivní, ani moc pohádkový. Byl od všeho něco. Dalo se na to dvě hodiny dívat, ale v tomhle filmu prostě nebylo nic, co bych mohl výrazně vyzdvyhnout. 45 % ()

Pulper

Na Disneyho překvapivě drsný film inspirovaný EHM EHM skutečnou událostí. Na překrásných pejscích bylo moc vidět, že jsou vycvičení, ale na druhou stranu velmi dobře. Technické zajímavosti mě potěšily, počítačová obluda ne. Jen mě vyděsila k smrti :-) Jsem zvědav, jestli hodnocení snížím, až mrknu na japonský originál, který je skutečné události opravdu věrný. ()

windows

Tragický výkon Paula Walkera. Jelikož se pohybuju s lidmi z kynologie, musím se smát chování psů v tomto příběhu. Film jsem shlédl pouze jednou a zaráží mě řada nesrovnalostí a nepřesností. Rozhodně jsou daleko lepší filmy o poutech psů s lidmi... Naprosto odporná hudba! ()

karchinho

Paul Walker (R.I.P.) nemůže hrát ve špatných filmech! Dojemný příběh, krásná krajina, akorát ten Jason mi tam do toho nějak nesedí. ()