Osm statečných

8 statočných

Antarctica

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2006, 120 min

Klasický produkt made by Disney, který se však tváří trochu jinak, než jaký doopravdy je. Namísto desítek minut s pejsky dostanete otravné psychologizování, spoustu kýče, plastu a cvičených zvířecích svěřenců, kteří koukají mimo záběr na své trenéry. A digitálního tuleně. Zdaleka nejzábavnějším faktem na celém filmu je, že ho točil člověk zodpovědný za survival thriller Přežít ;)(25.6.2006)

Pekelná citovka u který mi i ta slza ukápla. Původně jsem si to sehnal, jenom abych zjistil, jak zahraje Paul Walker v jiným filmu než jenom F&F. Ale opak byl pravdou, a děj se ubíral spíš na psy. Samozřejmě, že on z lidskejch postav zahrál na jedničku, Jason Biggs tentokrát v jiný roli než komediant, ale jeho povaha se v něm nezapřela. Příběh psů zanechanejch napospas uprostřed Antarktidy v bouří několik dnů na mě zanechal takovej dojem...skvěle vycvičení psi, naprosto dokonale natočený, jak si navzájem pomáhali, lovili... Dokonce i jedna hororová lekačka tam byla, scéna s tuleněm bezchybná. A koncovka...ta to dorazila.(18.7.2012)

Veľmi priemerný americký film, tá jedna hviezdička naviac len preto lebo mám rád psov a bolo mi ich ľúto. Otázočka pre biológov a klimatológov: lietajú v -40 stupňoch čajky v Antarktíde??? A nepokrýva náhodou celú Antarktídu (aj s pohoriami) jeden veľký, hrubý ľadovec???? (vo filme som si totiž niekoľkokrát všimol pekné Aljašské hory :))(19.9.2009)

Veľmi pekný rodinný film v krásnom prostredí s veľmi peknými psami. Ja osobne uprednostňujem film Snežní psi, ktorý je tak trochu komédiou, ale ani tento nie je zlý, len naozaj v niektorých chvíľach nemá energiu. Keď už bolo toľko dní nasunutých do dvoch hodín, tak mal vyzerať inak, lebo som sa niekedy nudil. Herecky to tiež nie je fantastické, ale je to pekný rodinný film, ktorý je pozerateľný.(28.1.2013)

Film má docela utahané tempo. Je v něm dost částí, kde se nic neděje. Na druhou stranu se odehrává v překrásném prostředí, takže je téměř pořád možné se alespoň kochat přírodou. Ale myslím, že se to mohlo udělat mnohem napínavější, přišlo mi, že byly emoce hlavního hrdiny docela utlumené a nějak jsem nepostřehl, že by měl ke svým psům tak věrný vztah. Ale je to možná jen můj pocit. Každopádně to, že je film podle skutečné události mu dost pomohlo. Výkony pejsků jsou také vynikající. Ale moc mi neseděl ten utahaný styl. Howgh!(21.11.2010)

• - Výcvik psů začal v Kalifornii a potom, tři měsíce před začátkem natáčením, se psi a jejich dvacet trenérů přemístili na zasneženou farmu nedaleko kanadského Smithers, aby se aklimatizovali na zimu a led. (hippyman)

• - Spoiler: Příběh byl sepsán podle skutečné události z roku 1958, ve skutečnosti se ale odehrál se sachalinskými husky. Japonská expedice musela opustit 15 psů, a když se po roce vrátila, dva psi (bratři Jiro a Taro) byli stále naživu. Dalších sedm bylo stále uvázáno a mrtvých, pět bylo pohřešováno a jeden zemřel přímo před polární stanicí Showa Station. Taro se vrátil do Sappora v Japonsku a žil na Universitě Hokkaidó až do své smrti v roce 1970. Po smrti byl vycpán a vystaven v universitním museu. Jiro zemřel v Antarktidě roku 1960 z přirozených příčin. (Latifah)

• - Dobrodružný snímek debutoval v amerických kinech (17. – 19.2.) s překvapivým obratem 24,9 mil. dolarů a celkový výdělek se vyšplhal na 81,5 milionu. (imro)