Osm statečných

Antarctica

Eight Below

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2006, 120 min

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - -30°C to je rekord. To je kosa......... Z příběhu jde chlad, zima a smutek. Osm psů zanecháno napospas nepříznivému počasí v Antarktidě, si prožije své peklo. Jejich majitel Jerry musí udělat něco, čím opět získá klid v srdci. Nenásilný příběh u kterého si možná i pár lidí pobrečí.(7.12.2014)

Nie je to zlý film, ale podráža ho jeho vlastná nelogickosť a niekoľko momentov, pri ktorých sa budete sami seba pýtať prečo to preboha robia takto a nie inak. Samozrejme psy sú krásni, príroda tiež, ale nie je dobré znamenie keď zvierací herci prekonajú tých ľudských. Nuda to ale určite nie je a keby niekto náhodou aj zaspával, tuleň ho zaručene prebudí. :-)(4.1.2013)

V rámci „psích“ filmů patří Osm statečných k absolutní špičce. Frank Marshall si sice nedpustil trošku toho patosu, který navíc dokresluje hodně podbízivá hudba, ale nabízí nám i syrové osudy smečky psů, do nichž patří i nelíbivé události, jako napříkad smrt některých z nich. Psí herci jsou vůbec fantastičtí a jestli film někde vázne, tak v nadbytečně působících scénách z USA atp. Žádný z herců zkrátka není takový kalibr, aby mohl konkurovat těm čtyřnohým krasavcům. Tím nejlepším jsou scény z divočiny – přenádherná arkticky vyhlížející krajina je skvělou kulisou pro dojemné, místy napínavé a jednou dokonce i lekavé scény ze života psů.(12.1.2012)

Krásný film, téměř bych neměla výhrady.. jen asi to, že tam ty pesany vůbec nechali!! Co to jako bylo za nápad? A proč je vůbec nechali venku, když tam byl takový luxusní přístřešek? A tu černovlasou svini bych nejradši nakopala.. Prý, že se vrátí ihned zpět. Copak na té Antarktidě byla poprvé nebo co?? To jako nikdo z nich nevěděl, jaké počasí tam bude v tom období vládnou a že se tam nebude dát létat? Ale jinak to byl super film :)))(15.2.2013)

Dlouho jsem s tímto filmem otálel, můžu hovořit o x letech, než jsem se k němu dostal. Přece jen není často nálada na rodinný film. Dnes však ten den přišel a dnes již zesnulý Paul Walker nám tu se svou osmičlennou psí smečkou předvádějí skvělé výkony a skoro nezapomenutelný zážitek. Závěr nejednoho diváka dojal, avšak i více momentů bylo emotivních. Také oceňuji skvělou práci se psy, výcvik se opravdu povedl a člověk z jejich gest úplně věděl, co chtějí říct. Škoda, že ve skutečnosti osud pejsků dopadl jinak a chápu tvůrce filmu, že zvolili závěr takový, jaký zvolili. Přece jen je to rodinný film a v podstatě happy end zejména nejmladší diváky potěší a vykouzlí jim úsměvy. Dobrá práce. 75%(8.11.2014)

• - Protože se počasí v Kanadě mohlo dramaticky změnit každých několik minut, měli tvůrci na každý den připraveny tři různé scény, aby se mohla podle podmínek natáčet kterákoli z nich. (hippyman)

• - Každý pes absolvoval speciální výcvik schopností, které předvádí ve filmu – od stáhnutí obojku, přes nošení ptáka v ústech až po souboj s animatronickým leopardím tuleněm, který v Antarktidě supluje žraloka. (hippyman)

• - Na konci závěrečných titulků je také věnování režiséru Koreyoshimu Kuraharovi, autorovi filmu o osmi psech zanechaných na Antarktické základně Antarctica (1983), který zemřel v roce 2002. (Terva)