Osm statečných

8 statočných

Antarctica

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2006, 120 min

Osm huňatých kožíšků, osm psích hrdinů ponechaných napospas antarktické divočině. Zvířátka se o sebe postarala, i když zůstala na řetězech. Hoši a psí holka si poradili, ale bohužel všem nebylo dopřáno dočkat se po dlouhých stopětasedmdesáti dnech svých člověčích přátel. Moc krásný a dojemný příběh podle skutečné události z jedné výzkumné základny na Antarktidě.(6.10.2014)

Filmy se psy miluju, sám jich mám devět ;-) vidět tenhle jako dítě byl bych nadšený, dnes krátce před třicítkou přeci jen na to koukám jinak. Film je inspirován skutečným příběhem, ve skutečnosti ale žádný ze psů nepřežil, to proto že psy se chovají přeci jen odlišně než ve filmu. Nejvěrnější případ jak by to asi dopadlo ukázal Starý Jack který žalem zůstal na místě a umrzl. Jinak je to moc hezký film který si méně jak 85% nezaslouží...... čest Paulu Walkerovi.(10.11.2014)

"Bože, prestaňte trepať o tom, kto chodí s inžinierom a choďte už konečne zachrániť tých psov!" Toto nebol citát z filmu, toto je môj citát počas sledovania filmu, ktorý dokonale vystihuje moje pocity- zatiaľ čo snaha psov o prežitie je napínavá, hravá i dojemná, tá ľudská časť je nudná a film len zbytočne naťahuje. Napriek tomu som bol so snímkom spokojný a posledných 10 minút som pozeral na telku s úsmevom idiota. Vidieť to tak pred 10 rokmi (a keby už vtedy film existoval), možno by to bola moja srdcovka. Takto pekných 70%(18.4.2010)

Ak pri preklikávaní televíznych kanálov naďabím na Ôsmich statočných vždy si kúsok pozriem. Samozrejme, že len tie časti, kde sa oko diváka stretne s huskyami. Či boli použité triky, tréneri alebo počítače je vcelku jedno. Výsledok je totiž omračujúci a je schopný vyvolať veľmi pozitívne, emočne bezprostredné prijatie celej solidárnej a navzájom si pomáhajúcej svorky. Ukazujúcej ľuďom cestu vzájomnej spolupráce pri záchrane samých seba.(6.12.2014)

Výborný film, překvapivě nejde o záchranu lidí, ale o záchranu psů, kteří museli zůstat na antarktidě přes 175dní.. Ukáplo mi i několik slz. Čekal jsem zase nějakou DISNYOVSKOU ho***inku, ale podle mne je to nejlepší hraná disniovka, kterou jsem kdy viděl.. Výborně obsazené lidské role (Paul Walker, Jason Biggs..) a úžasní psi, ke kterým si vztah našli hlavně děčtí diváci.. 90%(4.12.2011)

• - Filmaři našli ideální místo "Antarktidy" v kanadském lyžařském městečku Smithers ležícím v Britské Kolumbii asi 750 mil severně od Vancouveru. Smithers je na planině, která je bez stromů a umožňuje 360-stupňový výhled na divočinu. Nejspektakulárnější záběry filmu byly točeny na severu Grónsk; dodatečné záběry byly natočeny ve Stewartu, v Britské Kolumbii, a scény s ledoborci byly snímány na Špicberkách. Při natáčení klesaly teploty až k mínus 30 stupňům. (hippyman)

• - Výcvik psů začal v Kalifornii a potom, tři měsíce před začátkem natáčením, se psi a jejich dvacet trenérů přemístili na zasneženou farmu nedaleko kanadského Smithers, aby se aklimatizovali na zimu a led. (hippyman)

• - Spoiler: Příběh byl sepsán podle skutečné události z roku 1958, ve skutečnosti se ale odehrál se sachalinskými husky. Japonská expedice musela opustit 15 psů, a když se po roce vrátila, dva psi (bratři Jiro a Taro) byli stále naživu. Dalších sedm bylo stále uvázáno a mrtvých, pět bylo pohřešováno a jeden zemřel přímo před polární stanicí Showa Station. Taro se vrátil do Sappora v Japonsku a žil na Universitě Hokkaidó až do své smrti v roce 1970. Po smrti byl vycpán a vystaven v universitním museu. Jiro zemřel v Antarktidě roku 1960 z přirozených příčin. (Latifah)