Reklama

Reklama

Keď tínedžer Loomis (Milo Ventimiglia) a jeho dvaja priatelia prídu za záhadných okolností – a navyše extrémne brutálnym spôsobom – o život, jeho sestra Emma (Lauren Lorbeck) nájde v jeho počítači mimoriadne realisticky pôsobiacu 3D-hru s titulom Stay Alive (Ostaň nažive). Keďže nechce mať vo svojom byte nič, čo by jej pripomínalo bratovu smrť, daruje hru jeho najlepšiemu kamarátovi Hutchovi (Jon Foster), ktorý zistí, že hra vychádza zo skutočného príbehu „Krvavej grófky“ (Maria Kalinina), šľachtičnej zo 17. storočia, ktorú príšerne mučili a nakoniec zavraždili – a ktorá sa potom ako duch, teda aspoň podľa legendy, nemenej krutým spôsobom pomstila svojim trýzniteľom! Netrvá dlho a Hutch a jeho priatelia hre úplne podľahnú temnému kúzlu hry, pretože každý z jej hrdinov vyzerá ako dokonalé virtuálne dvojča niekoho z nich! Čím ďalej sa v hre dostávajú, tým šokujúcejšie a jasnejšie je poznanie, že budú za svoju trúfalosť musieť zaplatiť privysokú cenu: „Krvavá grófka“ je im totiž v pätách a pokračuje vo svojej nemilosrdnej pomste! Keď zabije niektorú z postáv v hre, zomrie i hráč, ktorý k nej patrí, v reálnom svete – a navyše rovno brutálnym spôsobom! Priatelia umierajú jeden po druhom – a tým, čo sú zatiaľ nažive, pomaly dochádza čas... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $9miliónovTržby USA $23,086,480Tržby Celosvetovo $27,105,095Tržby za predaj DVD v USA $13,246,074 //počet predaných kusov 843,435║ Toto bol teda riadny kopanec, najprv príde otrasná počítačová animácia, som sa ľakol že takto urobili už celý film ale aj potom keď ide o hraný film to nebolo o nič lepšie, tuctový dej, tuctové lakačky... či že ďalšia infatílna zbytočnosť, ktorá sa obtrie o meno Bathory. /15%/ ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Víc takových filmů. Děj, jehož součástí je videohra, na mě působí vždycky značně atraktivně a tenhle se docela povedl. Hru samotnou bych si s radostí zahrála, graficky i atmosférou vypadala na slušně hratelný survival (připomělo mi to Obscure), herci nebyli nejhorší (Jimmy Simpson a Frankie Muniz mi jsou dost povědomí a dámské obsazení mi přišlo celkem přitažlivé) a Čachtická paní? Ta mě nikdy nezajímala a hle, tady jsem jí v pozici vraždící postavičky zkousla daleko lépe, než třeba v Jakubiskově onanii. ()

Reklama

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Myslím, že rodiče teď mají v rukách dobrou zbraň v boji proti nadměrnému vysedávání svých ratolestí u počítače. Ne, teď ale vážně. Stay Alive není kdovíjak objevná záležitost, místy zdatně opisuje od žánrových kolegů a chování postav může občas vyvolávat úsměvy. Na druhou stranu však potěší sympatickým hereckým obsazením, slušným zpracováním a v neposlední řadě jsem si všiml i několika zajímavých nápadů. Je docela škoda, že Stay Alive působí tak hrozně béčkově, čímž je už předem odsouzeno k nízkým hodnocením a předním místům v regálech videopůjčoven hned vedle filmů Uweho Bolla. 50% ()

RAiken 

všechny recenze uživatele

Filmek, který je na začátku velice svěží a určitě navnadí spousty počítačových hráčů. Úvodní představení hry Stay Alive je celkem sugestivní a vskutku máte pocit, že protagonisté hrají nějakou poctivou počítačovou akci. S každou další uběhnutou desetiminutovkou ze stopáže se však začínáte čím dál více nudit, až vás naprosto přestane zajímat, cože se to vlastně na plátně odehrává. A nakonec byste nejradši popadli pořádnej joystick, respektive virtuální baseballku a vytvořili byste nejvyšší skóre v rozlousknutí hlaviček tvůrců filmu, kteří vypustili do světa takovou zvadlou filmovou břečku... ()

Terter 

všechny recenze uživatele

Další z řady filmů, který mě pobavil svou tupostí. Příběh o partě pařanů, kterým se do ruky dostane hra trochu více interaktivnější, než by oni sami chtěli, je zoufale předvídatelný a to, co divák ví po dvaceti minutách, pařánkům trvá hodinu a půl. To vše je vydatně podpořeno zoufalými hereckými nevýkony, díky čemuž jsem měl chuť všechny ty postavy vyzabíjet sám (tato antipatie téměř dosahovala mých antipatií vůči třem idiotským výletníkům v Blair Witch). Ta jedna hvězdička je za hororový úvod, který měl opravdu atmosféru, dokud se děj nepřepl na živé figury, a za smrt jedné z postav, u které jsem se málem udusil smíchem. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (8)

  • Do úlohy Millera bol pôvodne obsadený Steve Zahn, ale na poslednú chvíľu ju nakoniec získal Adam Goldberg. (m.a.t.o.)
  • Tvorcovia chceli, aby film dostal R-kový rating, no štúdio trvalo na úprave finálnej verzie do takého stavu, aby dostal prístupnejší rating PG-13. (m.a.t.o.)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 43. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Reklama

Reklama