Reklama

Reklama

Keď tínedžer Loomis (Milo Ventimiglia) a jeho dvaja priatelia prídu za záhadných okolností – a navyše extrémne brutálnym spôsobom – o život, jeho sestra Emma (Lauren Lorbeck) nájde v jeho počítači mimoriadne realisticky pôsobiacu 3D-hru s titulom Stay Alive (Ostaň nažive). Keďže nechce mať vo svojom byte nič, čo by jej pripomínalo bratovu smrť, daruje hru jeho najlepšiemu kamarátovi Hutchovi (Jon Foster), ktorý zistí, že hra vychádza zo skutočného príbehu „Krvavej grófky“ (Maria Kalinina), šľachtičnej zo 17. storočia, ktorú príšerne mučili a nakoniec zavraždili – a ktorá sa potom ako duch, teda aspoň podľa legendy, nemenej krutým spôsobom pomstila svojim trýzniteľom! Netrvá dlho a Hutch a jeho priatelia hre úplne podľahnú temnému kúzlu hry, pretože každý z jej hrdinov vyzerá ako dokonalé virtuálne dvojča niekoho z nich! Čím ďalej sa v hre dostávajú, tým šokujúcejšie a jasnejšie je poznanie, že budú za svoju trúfalosť musieť zaplatiť privysokú cenu: „Krvavá grófka“ je im totiž v pätách a pokračuje vo svojej nemilosrdnej pomste! Keď zabije niektorú z postáv v hre, zomrie i hráč, ktorý k nej patrí, v reálnom svete – a navyše rovno brutálnym spôsobom! Priatelia umierajú jeden po druhom – a tým, čo sú zatiaľ nažive, pomaly dochádza čas... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Víc takových filmů. Děj, jehož součástí je videohra, na mě působí vždycky značně atraktivně a tenhle se docela povedl. Hru samotnou bych si s radostí zahrála, graficky i atmosférou vypadala na slušně hratelný survival (připomělo mi to Obscure), herci nebyli nejhorší (Jimmy Simpson a Frankie Muniz mi jsou dost povědomí a dámské obsazení mi přišlo celkem přitažlivé) a Čachtická paní? Ta mě nikdy nezajímala a hle, tady jsem jí v pozici vraždící postavičky zkousla daleko lépe, než třeba v Jakubiskově onanii. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tady to odnesla opět Bathoryovic Bětuše, kterou tentokráte poslali nejen za Atlantik pracovat jako plantážnici, ale rovnou i do videohry, skrze kterou řádila. Občas jsem měl doslova pekelnou potíž pochopit pravidla, kterých se americko-uherská hraběnka drží a podle kterých straší, což platí dvojnásob pro závěrečnou zúčtovačku, která probíhala naprosto bez ladu a skladu. Herci pochopitelně stáli za starou belu a jedinou osobu s talentem, Adama Goldberga, nechali pro jistotu odkrouhnout hned ze začátku, takže ani v tomhle směru Stay Alive nezabodovalo. Dá se vlastně říct, že jediným pozitivem je atmosférický začátek, což bylo poprvé a naposledy, kdy se o atmosféře dalo mluvit, a pak i další záběry ze hry, kterou bych si s chutí rád zapařil. Ale víc nic. 15% ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Byl jsem celkem překvapený. mě osobně se film docela líbil. Sice nejde o žádné veledílo, ale děj pěkně odsýpal a já se místy i dost pobavil. Hra vypadala sice zajímavěji než ostatní děj, ale já bych si jí z radostí zahrál. Herecké výkony jsou na průměrné úrovni stejně jako speciální efekty. Je to taková oddechovka, kterou si jednou za čas pustím rád znova. ()

Guzo 

všechny recenze uživatele

Když si vezmu včera viděný Clean Break a Stay Alive, víc než jednu hvězdu dát prostě nemůžu. Herecké výkony, zpracování, příběh o hraběnce Bathory, režie, všechno to je na velmi slabé úrovni (hlavně ti herci opravdu hódně přehrávají i tam, kde to opravdu není nutné). Jediné plus je zajímavý nápad, z kterého se dalo vymáčknout o dost víc.. ()

Terter 

všechny recenze uživatele

Další z řady filmů, který mě pobavil svou tupostí. Příběh o partě pařanů, kterým se do ruky dostane hra trochu více interaktivnější, než by oni sami chtěli, je zoufale předvídatelný a to, co divák ví po dvaceti minutách, pařánkům trvá hodinu a půl. To vše je vydatně podpořeno zoufalými hereckými nevýkony, díky čemuž jsem měl chuť všechny ty postavy vyzabíjet sám (tato antipatie téměř dosahovala mých antipatií vůči třem idiotským výletníkům v Blair Witch). Ta jedna hvězdička je za hororový úvod, který měl opravdu atmosféru, dokud se děj nepřepl na živé figury, a za smrt jedné z postav, u které jsem se málem udusil smíchem. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (8)

  • Tvorcovia chceli, aby film dostal R-kový rating, no štúdio trvalo na úprave finálnej verzie do takého stavu, aby dostal prístupnejší rating PG-13. (m.a.t.o.)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 43. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (ČSFD)
  • Posledný film, ktorý sa v New Orleans natáčal predtým, než mesto zasiahol hurikán Katrina. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama