Malíř Horác za pomoci kriminalisty ve výslužbě Vašátka řeší záhadu zamčeného pokoje v souvislosti s podivnou „sebevraždou" sester Vojínových... Horác (J. Bartoška) navštíví svého přítele, bývalého kriminalistu (R. Hrušínský) a je zaujat dvěma zvláštními ženami, které bydlí v domě naproti. Ty staré sestry spolu žijí celý život, škorpí se, dělají si naschvály, ale být bez sebe nemohou. A pak jsou jednoho dne obě dvě sestry nalezeny ve svém zamčeném bytě mrtvé. Otrávily se plynem. Takže oficiálně je případ uzavřen jako sebevražda. Jenže Horácovi se to nějak nelíbí. I když ho jeho přítel kriminalista odrazuje, pátrá dál. Byly ty ženy zavražděny? A má v tom prsty Janza, nebo jejich přítel Pesný, který měl bydlet v jejich bytě? Dramatizace detektivního románu Hany Proškové s jejím oblíbeným hrdinou malířem Horácem byla natočena v roce 1987. (Česká televize)

Pitryx odpad!

Kamelot se jmenuje Pesný, ne Pevný, jak někde uváděno. Jinak jde o velmi nudnou inscenaci, bez vzruchu, bez emocí. Takových se tehdy točilo, jéje. ()

javlapippi

Detektív amatér/maliar sa pokúša vyriešiť záhadnú samovraždu dvoch šibnutých staropanenských sestier. Okolo sa motajú potenciálny nájomník, kriminalista vo výslužbe a čítač z ruky. Atmosféra hustá, herci slušní, pôvodný zámer asi dobrý, ale nejako to nevyšlo. ()

PetrJulian

Asi mám obrácený vkus, ale nemůžu se zdejším vysokým hodnocením souhlasit. Tenhle tv film je z kategorie "Jednou a dost" (což navozuje otázku, proč byl teda natočen, když je na jedno použití). Nezáživné, ireálné, nepříjemný rozostřený obraz v "retrospektivních" scénách... Kdyby se raději někdo pustil do zfilmování vraždy Anežky Hrůzové, myslím, že by udělal líp :)- ()

rigby

Výborné herecké obsazení, ale zpracování na dnešní dobu už silně pokulhávalo. Ta televizní inscenace je z toho fakt děsně vidět. Na můj vkus také možná trochu zmatené psychologické hrátky s myšlením postav. ()

Hombre8

Svět pokřivených zrcadel. Výběr výborných herců, kteří se slušně zhostili svého údělu. Výsledek ale z nějakého zvláštního důvodu nebyl podle mýho takový, jaký by měl a mohl být. Někdy se prostě nepodaří. ()

Trucker

Detektivka na jedno použití, tj. jednou a nikdy více. Děj je nudný, zápletka chatrná a malíř pletoucí se do vyšetřování je opravdu nevěrohodný. Kromě toho jsem měl co dělat, abych to vůbec dokoukal, protože je zejména druhá půlka už opravdu o ničem a byla to taková nuda, že jsem jen čekal, kdy to skončí, přičemž mi už bylo úplně jedno, jak to vlastně dopadne. ()

huspenina33

Obsazení hodně dobré, ale nějak mě to nebavilo a to staré detektivky z výroby socialistického Československa miluju, pro pobavení. Ale tohle se táhlo, nějak mě to nechytlo ()

Anubiska

Průměrně zpracovaná detektivní povídka Hany Proškové. Co v knize funguje bezchybně, to je tady takové nějaké ukoptěné a amatérské, nicméně Bartoška je k sežrání a bylo milé vidět Čepka a Macháčka. ()