Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdina příběhu Seth Warner býval šťastně ženatým úspěšným lékařem s krásnou ženou a skvělou budoucností. Jenže před dvěma lety se jeho těhotná manželka utopila, když ji smetla vlna při procházce po pláži a od té chvíle stíhala Setha jedna katastrofa za druhou. Jeho kariéra skončila, když ho šéf vyhodil, při zemětřesení se v celé ulici zřítil pouze jeho dům, jeho pes byl zmrzačen a když v zoufalství na střeše newyorského domu své švagrové, kde právě žil, vzpínal ruce a ptal se Boha, zač ho trestá, když v něj celý život věřil a konal jen dobro, zasáhl ho blesk. Když se v nemocnici probere a vzdychá, že ho Bůh proklel, soudí jeho vychytralý švagr, reportér Harry Luce, že je to nesmysl. Důkazem je prý on sám. Každý den do oběda stihne porušit polovinu božích přikázání a přesto se mu daří vše, na co sáhne. To přiměje Setha k nečekanému rozhodnutí, zřekne se Boha a odpoví na léta utrpení záměrným porušením všech deseti biblických přikázání. Zpočátku to jde snadno, a Harry se dokonce rozhodne využít situace ve svůj prospěch, jenže pak se ukáže, že Seth a jeho švagrová Rachel jsou k sobě přitahování vzájemnou náklonností vyplývající nejen z toho, že zatímco on řeší krizi své víry, ona řeší krizi svého manželství. A to se Harrymu pranic nelíbí, zejména když si díky vzájemnému citovému vzplanutí může Seth odškrtnout ze seznamu další porušené přikázání. Nakonec ovšem Seth stojí před posledním přikázáním, které ještě zbývá porušit a to zní nezabiješ. Tady ovšem přestává legrace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

Shit 

všechny recenze uživatele

Jééé, já myslel, že to jako bude nějaká dobrá komedie a ono to bylo takový dost debilní drama o ničem. Furt tam byl někdo v depresi a pořád se tam řešily kraviny s rádoby dramatickým nádechem. Fakt nuda k posrání, která vůbec nedokáže zaujmout, prostě to nějak uběhne a člověk je rád, že si aspoň zapamatoval název filmu ()

Reklama

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Ani jedna ze tří hlavních postav není sympatická a všechno jsou docela svině, kterým nemá cenu jakkoli fandit. Zajímavý námět je totálně nevyužitý jak jako komedie (absolutně nevtipná) tak jako drama a jediné, co mi utkvělo v paměti je párání velrybího žaludku! ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Komedie bez vtipu, drama bez emocí. Navíc vypravěč je veskrze záporná postava, i když se tak zrovna nechová a hlavní hrdina nesympatický a neztotožnitelný podivín. Vše je pak dotvořeno směšně patetickým závěrem, který nejenže k předchozímu ději nemůže sedět, ale hlavně nechápete, kde se z cynismu a zmatku dostal scénář k zázrakům. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama