Reklama

Reklama

Herkules a ohnivý kruh

(TV film)
  • Nový Zéland Hercules and the Circle of Fire (více)
Fantasy / Akční / Dobrodružný
Nový Zéland / USA, 1994, 87 min

Obsahy(1)

Královna bohů Héra odnesla pochodeň s věčným ohněm a lidstvu hrozí záhuba. Nepřemožitelný Herkules je povolán, aby dal věci do pořádku. Jako vždy mu na dobrodružné pouti stojí v cestě řada překážek. (oficiální text distributora)

Recenze (38)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je to pořád spíš průměr, ale stejně asi jeden z nejlepších dílů Hercula v téhle podobě. Anthony Quinn je pro mě prostě parádní Zeus a tady si trochu užil nějakou tu menší lascivnost. Pobavilo, celkem snesitelné postavy, Hercules má skvělou parťačku, takže je vidět, že se to trochu někam posunulo. Ani tak už ale prostě nejásám. Jak člověk stárne, už to pro něj prostě není. Tohle opravdu chce vidět v mladším věku. ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

V dalším pokračování Hercules zachraňuje svět ve kterém vyhasíná oheň. Musí najít Prometheovu pochodeň. Cesta je to těžká a Hercules zde musí použít všechnu svojí sílu a důvtip. Ohnivý kruh je pravděpodobně nejlepší z filmových pokračování Hercula s Kevinem Sorbem. Staví na dobrém příběhu a nepostrádá nic co se nám na těchto filmech tak líbí. Finální scéna s otcem Hercula Diem je ovšem výkvět vizuálních efektů a je neskutečně pojatá a působí dodnes silným dojmem. :) (90 procent) ()

Reklama

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Třetí a pro mě nejlepší samostatný film o Herculovi. Proto ho rozeberu trochu podrobněji, ačkoli se to týká většiny těch filmů - výborná hudba a hlavně úvodní znělka, skvělá výprava, herci a na tu dobu výborné efekty. Nezapomenutelné scény ze zasněžených hor, Prometheus a celá ta cesta za ohněm. Kevin Sorbo podává dobrý výkon a jako vždy vynikající Anthony Quinn v roli Dia zde dostává nejvíce prostoru ze všech Hercules filmů. Nesmím samozřejmě zapomenout na půvabnou Tawny Kitaen, která od té doby působila až do samotného seriálu. ()

Darth Revan 

všechny recenze uživatele

Nejlepší z řady Sorbových herkulovských filmů. Neřecky vyhlížející Kevin Sorbo zde s přispěním nejsenilnějšího Dia všech dob Anthony Quinna předvádí to, že jeho fyzickou sílu překoná jen síla, co má v srdci :D. Navíc je tu k vidění zmrzlý Prométheus a nejnaštvanější Héra (nebo spíše její oči) ze všech dílů. Zkrátka klasika mého mládí. 4* ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

...v časoch, kedy si bohovia robili, čo chceli... Ono pravdou sčasti je, že samotní starí Gréci si so svojimi bohmi robili, čo chceli a svoje mýty zrejme ľubovoľne a donekonečna prepisovali, ale až scenáristi v službách Sama Raimiho im ukázali, ako to urobiť poriadne. Stačí zmieniť ten srandovný fakt, ako tu Héra, bohyňa matka, chce vyhubiť ľudstvo... ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama