It's All Gone Pete Tong

• Velká Británie It's All Gone Pete Tong

Frankie Wilde (Paul Kaye) je DJský bůh, který na Ibize hraje již 11. rokem s nepřeberným množstvím fanoušků, drog, sexu, alkoholu a skandálů. Lidé ho milují, média nenávidí. Jenže organismus namůže snést takový nápor, tak se stane, že Frankie ohluchne, také kvůli vrozené vadě. Tím skončí jeho účinkování na taneční scéně. Manželka ho opustí, jediným východiskem je, brát co nejvíce drog. Jenže Frankie se nevzdává a pere se s osudem. Nakonec si najde způsob, jak vytvářet hudbu i jako úplně hluchý. Hraje své staré sety a vrhne se zase do práce. Film je pseudodokument o Frankieho životě obsahující výpovědi slavných dýdžejů, kteří ho znali. (BUD-SFIS)

3n3my

Tak to bola pecka! Výborne natočený film v štýle dokumentu. Pri niektorých scénach sa musíte pousmiať, ale vzápätí máte pocit, že to až také smiešne nebude - človek na pokraji zrútenia, predávkovania... A čo na tom že je príbeh vymyslený? Paul Kaye zahral Frankieho úplne dokonale a už len kvôli jeho výkonu a hlavnej myšlienke tohto filmu to treba vidieť! A kto má rád tanečnú hudbu, tak má o dôvod viac. A pretože I LOVE TRANCE, neváham a dávam 5*. Zaujimavé komentáre: Korbitch, Medwídek, sheilla. Prípadne žiadne nečítajte, film vás prekvapí ešte viac keď nič nečakáte :-) ()

Radiq

Něco takovýho jste ještě neslyšeli. Teda neviděli. Kokainová kočička nebo co to bylo, neměla chybu. Paul Kaye jako permanentně chlastající nebo sjetej šílenec neměl hcybu, ani chybu! Místama to bylo natočený dost vážně, ale kolikrát sem se musel fakt dost zachlámat. A nezapomenutelná je hláška, jak sděluje svýmu kámošovi, že 3 roky šukal jeho babu, ale jenom do prdele, protože sou kámoši, chch. A plno takovejch věcí, fakt dobrej film. Fakt. A pěkně mě zmátla ta informace o tom, že to je podle skutečné události. ()

tomeek

Výborná fikce, zajímavý příběh, skvělá hudba a krásná Ibiza. Vynikající Paul Kaye!!! Hlavní song Need to feel loved se samplem Thomase Newmana (Road to perdition - Ghosts) je asi ten nejlepší tranceový track, jaký znám. ()

Tomasso001

Hello Ibizáááá:-) Origiálně natočený film o Dj Frankie Wildovi, který z clubové scény nakonec ohluchnul a vrhnul se po hlavě do drog(ne že by v nich před tím nebyl). Nakonec se vyhrabal ze dna a jeho comeback zahýbal Ibizou. Do toho jsou komenáře slavných Dj jako C.Coxe atd. Vytváří iluzi reálného příběhu. Dobrá hudba a hlavně neskutečně dobře zahraná hlavní postava v podobě Paula Kaye. Asi se ho mnozí ptali jako Macháčka po Samotářích a to si to doopravdy nikdy nezkusil?? ()

nevermore

Sice je to smícháno z víc reálných příběhů, ale bylo to zvukově a i herecky docela povedené. Scény, kde se začíná stávat hluchým a kde bojuje se závislostí byly prvotřídní. ()

Brandon

Muzikant co jede v děvkách, drogách a chlastu. Jakmile se dostane za svoje fyzické, psychické hranice, problémy ho stáhnou ke dnu a finito. Známe, známe, takové příběhy jsem slyšeli už milionkrát. Až sem nuda. Jenže v půlce filmu dochází k obratu, Frankie díky ztrátě vjemu, který ho ho dostal na špici, získá šanci přehodnotit svůj postoj k životu. "Taky tě miluju.../bum, prásk, výstřely z brokovnice/" Jeho vysmažené já jde k zemi a hluchý DJ chytá svoji druhou vlnu. 3,5* ()

Musak

Eh, no nevim, proč tenhle film má označení komedie, se asi někdo šeredně seknul, protože vtipnýho se v tomhle snímku skutečně nedočkáte...Ale jinak mam rád filmy dle skutečnosti, takže 4* jsou naprosto na místě. Ačkoliv už tu podobné snímky byly v podobě kapel nebo hudebníků, tak jsem rád že jsem to viděl! ()

Ichabod

Mám rád trance, takže v pohodě zkousnu (možná teda zrovna tyhle tracky jsou až moc moc diskotékový, ale vcelku OK), navíc v moc filmech (a zejména dobrých) divák tuhle hudbu neslyší. Frakie Wilde je sice fiktivní postava, ovšem je podána tak přesvědčivě a její osud je natolik zajímavý a za srdce chytající, že mi to nebylo na obtíž. Hluchý DJ je asi tak platný jako slepý průvodce po horách a bylo mi ho líto a fandil jsem Frakiemu opravdu dost. Rozhodně skvělý film! ()

sheilla

Film mi prisel jako takovy pseudo dokument typu Rok dabla, akorat se odehrava na Ibize a zabyva se elektronickou hudbou. Autenticitu a dokumentarnost pribehu dodavaji rozhory se znamymi Djs svetoveho vehlasu. Diky bujaremu zivotu plnemu drog a sexu prijde znamy DJ Frankie Wilde o sluch, ale ani to ho vsak nezlomi. Naopak ho to primeje ke zmene hodnot a k navratu zpet, kdy se z neho stava jeste vetsi hvezda. Clovek by rekl, ze film bude plny klise. Navrat byvale nemocne hvezdy na vyslunni si o to primo rika, ale omyl. Film ma spad, takze se clovek ani na moment nenudi, cemuz prispiva jak skvela kamera, tak naprosto zdrcujici herecky vykon Paula Kaye. Stezi mohu uverit, ze si tu lajnu aspon jednou nedal :-). Doporucuji vsem, at uz se jedna o fanousky elektroniky, ale ani ostatni rozhodne nebudou zklamani. Naprosto zaslouzene 4*. Po druhem shlednuti 1* zvysuju :-) ()

Firebug

Moc příjemný snímek, který si mohou fanoušci taneční hudby a lidé, kteří z nějakého důvodu zbožňují klubový život, zamilovat. Já stojím na opačné straně barikády a stále jsem se skvěle bavil. Je to takové správně švihlé a třeba to vzdorování drogové závislosti ztělesněné obřím jezevcem (či co to bylo) nemělo chybu. Výpovědi "svědků skutečných událostí" mi trochu neseděly a být zakomponované více do děje (jako třeba v Pirates of Silicon Valley), neměl bych po formální stránce co vyčítat :-) ()

Arkanoid

Sledovanie vrcholov a pádov hviezdy. A ešte takej, čo neexistovala. Vsuvky známych osôb nie sú pútavé, a pouvedomení si faktu, že hlavná postava je fiktívny charakter, nemajú ani žiadnu hodnotu. Paul Kaye je ale tak presvedčivý, až mu chvíľu veríte, že jeho postava istý čas mohla chodiť po zemi. O problémoch hviezd a celebrít už boli natočené lepšie filmy, tento sa snaží zaujať hlavne ponúkanou hudbou, no očakávaný dej ňou až tak neosvieži. Poteší ale výkon hlavného predstaviteľa, vtipný boj so závislosťou a rovnako humorná snaha začleniť sa do života ako hluchonemý. ()

casioa....

Huh, tak nakoniec to u mňa predstihlo aj božský Human traffic! Ako inak, super soundtrack...a, dokonca niečo viac, ako len "party film";-)) ()

bari68

Film, u ktorého som v určitých momentoch nevedel, či sa mám smiať alebo nahodiť vážnu grimasu s ironickým úsmevom som snáď ani nevidel. Síce neviem, či je to dobre alebo zle, ale je to poprvý raz . Či už sa tento príbeh vážne stal, ktorý veľmi dobre vykreslil Paul Kaye síce neviem, ale každopádne patrí Kayovi za tento výkon veľká poklona. ()

ryoga

Ibiza is.... Frankie Wild is.... dva prsty hore Frankiemu!!! pekný filmík v ktorom je vidieť čo všetko Frankie Wild (síce v skutočnosti neexistuje) dokázal pre seba spraviť aby sa aj ako hluchý stal opäť DJjom - dokonca lepším a populárnejším než predtým keď nebol hluchý. Výborný výkon herca Paula Kaye. Výpovede známych DJjov ako Tiesto, PVD, Carl Cox robia film ešte zaujímavejším a reálnejším. ()

BlackTom

To, čo zo začiatku vyzeralo ako ďalší drogový exces (a že aj bol, a bombastický!) sa v priebehu krátkej deväťdesiatminútovej stopáže menilo na drámu, komédiu a znova na exces, to sa len tak nevidí. Paul Kaye je pre túto rolu ako stvorený, jeho debilné ksichty ma vedia rozosmiať, jeho patálie s jazvecom mi občas nahnali strach a nakoniec jeho vysporiadanie sa s hendikepom mi navodili príjemné zimomriavky. Nečakal som od tohto filmu veľa, zvlášť, keďže nie som žiaden veľký fanúšik techna, ale vďaka tomuto filmu som pochopil aj na diaľku (a vzhľadom nato, že som tam nikdy nebol a ani nikdy nebudem), prečo Ibiza is... Nenápadný a totálne uletený, no zároveň geniálny film (?), ktorý nemôžem inak, než odporúčať. A keď si spomeniem na rozhovor skoro-hluchého Frankieho a jeho producenta Maxa... :) ()

klukluka

Výborně jsem se bavil, představitel hlavního hrdiny byl absolutně famózní. Nápad s kokainovým medvídkem vynikající, atmosféra Ibizy vykreslená tak, že bych tam nejraději odletěl teď hned okamžitě. Život DJ's záviděníhodný, to už jsem ale bohužel prokaučoval. Poukaz na to, že ani tak ohromnou ztrátou nemusí nutně skončit smysluplná existence člověka, nadějeplný a posilující. Připomínka, že mám být vděčný za zdraví, za dar, kterého se mi dostává, aniž bych ho průběžně dokázal dostatečně ocenit, až ve třetím plánu, možná úplně neúmyslná, ale pro mě minimálně za jednu hvězdu, možná za šestou nebo sedmou. Moc dobrý! ()

Zagros

Ani nevím, kde jsem k tomuto filmu přišel. Pustil jsem si jej bez jakéhokoli očekávání a vědomosti o čem to bude. Dostalo se mi překvapivě zábavného výletu na Ibizu do světa DJs a jejich velké nepřetržité párty. Teda jen než dojde k jedné neočekávané komplikaci a hlavní postava a hvězda Frankie Wilde (parádní výkon Paula Kaye!) ohluchne, což je pro jeho povolání vcelku problém. To není prozrazení zápletky, ale spíš námět, který se dá vyčíst z hodně prozrazujícího obsahu. Hlavní postava je zejména zpočátku hodně protivný DJ a pařmen, který je většinu času mimo a dělá jeden psí kus za druhým. Když ale přistoupíte na jeho vidění světa, dokážete se skvěle pobavit. Film si vybral velmi zajímavý formát. Jde o jakýsi pseudodokument, který vypovídá o fiktivní postavě. Nebo lépe napsáno, ta postava je spíše složena z několika reálných DJs a vhodně zdramatizovaná pro film, i když na Ibize se dějí věci, které dramatizaci nepotřebují. Každopádně to působí na jednu stranu velmi reálně, zvlášť když se ve filmu objeví i takové hvězdy jako Tiesto, Paul van Dyk, Carl Cox a další. Na druhou stranu je to skvělá zábava, protože tvůrci se rozhodně vážně neberou a hlavní hrdina a jeho okolí to dostává místy pěkně sežrat. Režisér Michael Dowse dohromady dokázal umíchat zábavný a uvěřitelný koktejl. Ten byl navíc podpořený velmi vhodnou hudbou. Hned druhý den jsem si pustil soundtrack a u jeho poslechu jsem se usmíval, když jsem si vybavoval scény z filmu… čtyři velké hvězdy. ()