Režie:
Richard WallaceScénář:
John TwistKamera:
George BarnesHudba:
Roy WebbHrají:
Douglas Fairbanks Jr., Maureen O'Hara, Walter Slezak, Anthony Quinn, George Tobias, Jane Greer, Mike Mazurki, Alan Napier, John Miljan, Brad Dexter (více)Obsahy(1)
V osmém vyprávění o velkolepém a nebezpečném dobrodružství námořníka Sindibáda se náš hrdina zmocní tajemného medailonu, s jehož pomocí lze získat legendární poklad Alexandra Velikého. Sindibád pomalu odkrývá tajemství mytického ostrova Daryabar, ztrácí hlavu při setkání s krásnou Shireen a utkává se s mocným emírem a ještě nebezpečnějším Melikem, kteří o bájné bohatství nezávisle na sobě rovněž usilují. (dopitak)
(více)Hrají
Douglas Fairbanks Jr.
USA
Nejlepší filmy:
State Secret (1950)
Zajatec na Zendě (1937)
The Three Musketeers (1921)
Maureen O'Hara
Irsko
Nejlepší filmy:
Zázrak v New Yorku (1947)
The Parent Trap (1961)
Zvoník od Matky Boží (1939)
Walter Slezak
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Michael (1924)
Zrozen k zabíjení (1947)
Záchranný člun (1944)
Anthony Quinn
Mexiko
Nejlepší filmy:
Lawrence z Arábie (1962)
Silnice (1954)
Žízeň po životě (1956)
George Tobias
USA
Nejlepší filmy:
Mildred Pierceová (1945)
Ninočka (1939)
Příběh Glenna Millera (1954)
Jane Greer
USA
Nejlepší filmy:
Pryč od minulosti (1947)
Columbo (1971) (seriál)
Nebudou mi věřit (1947)
Mike Mazurki
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Někdo to rád horké (1959)
The Thin Man Goes Home (1945)
Gentleman Jim (1942)
Alan Napier
Velká Británie
Nejlepší filmy:
My Fair Lady (1964)
Píseň o Bernadettě (1943)
Madam Curie (1943)
John Miljan
USA
Nejlepší filmy:
Desatero přikázání (1956)
Samson & Dalila (1949)
Juarez (1939)
Brad Dexter
USA
Nejlepší filmy:
Sedm statečných (1960)
Von Ryanův Expres (1965)
Asfaltová džungle (1950)
Glenn Strange
USA
Nejlepší filmy:
Konvoj do Murmanska (1943)
Hrubá síla (1947)
Poslední rodeo (1952)
Sheldon Leonard
USA
Nejlepší filmy:
Život je krásný (1946)
Uncertain Glory (1944)
Pláň Tortilla (1942)
Harry Harvey
USA
Nejlepší filmy:
Byl jsem lynčován (1936)
Eso v rukávu (1951)
Varování před bouřkou (1951)
Ben Welden
USA
Nejlepší filmy:
Bouřlivá dvacátá léta (1939)
Hluboký spánek (1946)
Zrodila se píseň (1948)
Chuck Hamilton
USA
Nejlepší filmy:
Moderní doba (1936)
Sunset Boulevard (1950)
Jako zabít ptáčka (1962)
Max Wagner
Mexiko
Nejlepší filmy:
Život je krásný (1946)
Bouřlivá dvacátá léta (1939)
Jako zabít ptáčka (1962)
Louis Jean Heydt
USA
Nejlepší filmy:
Pan Smith přichází (1939)
Jih proti Severu (1939)
Hluboký spánek (1946)
George Chandler
USA
Nejlepší filmy:
Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)
Edison (1940)
The Name of the Game (1968) (seriál)
Hugh Prosser
Nejlepší filmy:
Konvoj do Murmanska (1943)
Samson & Dalila (1949)
Bílá legie (1943)
Cy Kendall
USA
Nejlepší filmy:
Šarlatová ulice (1945)
Zvoník od Matky Boží (1939)
San Francisco (1936)