Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

RanMori

Geniální komedie, na kterou se můžu dívat pořád dokola a prostě se neokouká. A neoposlouchá. Jeden z důvodů, proč je to tak perfektní, připisuji i českému dabingu, který se vypálí do paměti a smějete se jen při vzpomínce na to podání. "Fuj, tady to divně smrdí. Jako nohy nebo co..." ()

Potjoc

Jeden z mála francouzských hraných komedií, které jsem viděl, pochopil obsah a líbily se mi. Dost hutný obsah, podobně jako u Fantozziho, což je u celovečerních filmů vzácné. Navíc na hrané komedie z poslední doby, vzácný groteskní obsah. ()

avalonek

Nejlepší díl,a Christian Clavier je naprosto dokonalý.Jeho herecké dovednosti jsou prostě úžasné a já se opravdu bavím pokaždé když to vidím.Škoda že další díly už to jen kazily.. ()

baron156

Nikdy nestárnoucí komedie. Hrátky se středověkem a novou dobou se jen tak nevyplácí. A nezapomenu pochválit velmi povedený český dabing. PANE, JESTI TO VYPIJETE TAK SE PROMĚNÍTE V PRDEL JEPTIŠKY. AŤ ZHYNU JESTI USTOUPÍM. ()

soukyd33

Pecka a super nápad na spojení středověku s moderní dobou. Tedy rok cca 1987. Tedy cca skok 800 let dopředu. Scény super a skvělé. Herecké výkony TOP. Příběh je dobrý, všechno dobře zapadá. Hlášky jsou super. Přidávám jednu hvězdičku za Soundtrack, ERA je moje TOP. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Bogrant

Pre niekoho možno absurdné a odpudzujúce, ale pre mňa fakticky vtipné a šialné. Táto výborná absurdne-odpudzujúco-streleno-zábavná komédia, ktorej humor nie každému sedí, ale mne vyhovuje a vyhovovala mi celá, je pekným osviežením už i tak bohatej francúzskej zábavy. Lavína smiechu do začiatku až po koniec. ()

vinducha

Pánové Clavier a Reno ve své nejlepší formě , na cestě ze středověku do současnosti a možná i zpět , geniální dílko pana Poirého. Výborná zábava zaručena. ()

SkeeveTulp

Krásně bláznivá francouzská komedie, které český dabing (obzvláště hysterický Oldřich Vízner) dodává ještě spoustu bodů navíc. Další dvě pokračování už stojí za prd, ale toto je fakt skvělé. ()

OLAFtrueLOVE

Dvakrát jsem zkusil, dvakrát nedokoukal. U komedií jako je tato není, myslím, co řešit. Buď Vás baví a nebo ne. No mě tahle nebavila. ()

Monrico

Dobrá střeštěná komedie s celkem originálním nápadem. Ideální relax bez nutnosti něco řešit. I tyhle filmy mají svůj význam. ()

Jurator

Statečný a neústupný rytíř a jeho přitroublý sluha se vlivem špatně zamíchaného kouzelného lektvaru ocitnou ve 20. století. Ačkoliv upoutávají jednou pozornost za druhou, snažíc se protlouct zcela neznámým prostředím, nelze upřít, že by takoví skuteční ,,návštěvníci" reagovali přinejmenším podobně. Vyšla z toho absolutně dokonalá komedie s originálním nápadem, kde se člověk nenudí ani vteřinu a právem si zaslouží plný počet. ()

klaus

Nejhustší byl ten rosol co měl vždy příchuť nějákého extra jídla! K filmu mě přivedli rodiče už když mi bylo tak 10 ale v té době jsem ještě nechápal vtipnost některých gagů ()

Aaron_Hill

Tento snímek jsem viděl opravdu hodněkrát. Nevím jak je to možné, ale jako deseti letý kluk jsem jím byl přímu uhranut. Pamatuji se, že jsem si dokonce počítal kolikrat jsem snímek videl a stejně jsem se ho nedokázal nabazit. Výborná komedie která stojí na tom že je jiná než ostatní filmy podobného námětu. Když se třetí díl přestěhoval do USA bylo kouzlo pryč. Nezapomenutelné scény a nezapomenutelný film. ()

terc

Pozerať tento film bolo ako nechať si vytrhnúť zdravé zuby bez umŕtvenia. Je to film plný stupidít, vresku a nechutností. Nepochybujem, že si nájde svoje publikum, ale ja tam určite nebudem. Nemám veľmi rád komédie založené čisto iba na gagoch a hlúposti postáv (alá Borat...aj ten je lepší ako toto). Keby to bola paródia na niečo, tak budíš, ale tak je to nízko podpriemerný film. Jedna hviezdička za Rena, ale to je tak všetko...aj keď toto si mohol nechať ujsť ()