Výborná, originální francouzská komedie opravdu na úrovni! Tento film má opravdu perfektně propracovaný scénář, strašně rychlý spád, ohromné "české" hlášky Jean-Pierra a Jean Reno s Christianem Clavierem tu taky tvoří nezapomenutelnou dvojici. Český dabing od ČT patří taky k nejlepším, stejně jako v druhém díle. Jedna z nejlepších francouzských komedií. "Jsi paranoidní! Tady se na tebe přece nikdo nedívá!"(27.1.2007)

Z téhle komedie žijeme na všech středověkých akcích, které navštívím. Totálně šíbnutý a fekální humor plný nelibých závanů, anusu a vyměšovaných tekutin, Christian Clavier co odporný sluha Jacquouille, Jean Reno coby noblesní rytíř de Montmirail a čelní náraz středověku do současnosti. Crazy komedie jak má být, ztřeštěná, odpočinková, svá... Jedna z nejlepších komedií, co znám. Můžete ji osočovat z přízemnosti, ale sakra přečtěte si Mastičkáře nebo Rabelaise a možná vám dojde, že dva středověcí vykukové by si v současnosti počínali přesně tak, jak Návštěvníci naznačují...(31.1.2004)

Výborně zpracované klasické téma o cestování v čase, tentokrát ale na francouzský způsob. Evidentně to Francouzům sedlo jako zadek na hrnec a samozřejmě taky, protože takhle jsem nepobavila už dlouho. Francouzi prostě mají svůj specifický humor a ten se dá jen strašně těžko zapřít. Navíc dvojice Jean Reno a Christian Clavier je perfektní a skvěle se doplňují.(22.7.2011)

Nebudem tu obhajovať Návštevníkov, že sa mi nepáčili iba vďaka mojim vysokým očakávaniam. Tým by som urazil všetky filmy, ktoré ich naopak ešte prekonali. Návštevníci a navštívení neustále celých 107 minút melú a melú, až mi začalo byť úplne jedno o čom a o kom. A to mám rád rovnako ukecaného Blbca na večeru. Veľmi divný humor, ktorému som prišiel na chuť iba v scénkach, odkazujúcich na nemú grotesku. Čiže vtedy, keď niekomu skončí na hlave hrniec s jedlom. No a to je trochu až trochu dosť málo. Reno aj Clavier mi tu boli značne nesympatickí a mal som chuť ich poslať namiesto nazad do minulosti skôr do horúcich pekiel. Čudujem sa vedľajším postavám, že tak neučinili a podľa diváckych očakávaní sa s hosťami začali zbližovať. Možno niekedy nabudúce tomu prídem na chuť. Aspoň že záverečná pointa bola vydarená. 50%.(26.10.2013)

Jedna z mála komedií, u nichž jsem se opravdu poctivě řehonil skoro celou dobu. Možná jsou ty vtípky primitivní, ale Jeana Reno jsem si tu zamiloval. I kdyby ne pro všechny ty gagy nebo pro tu srdceryvnou romantiku, tak určitě kvůli bohorovné nonšalanci a neochvějné důstojnosti, s jakou jeho na dnešní poměry buranský velmož Godefroy důstojně proplouvá trapnými situacemi.(31.8.2011)

• - Godefroy (Jean Reno) v jednom z rozhovorů pronese, že u něj v království nezůstal už ani jeden hektar volné přírody na lov. Hektar a obecně metrický systém byl zaveden až po Velké francouzské revoluci roku 1789, kdežto film se odehrává v 11. století. (Mr.Hudson)

• - Na počátku filmu mluví anglický král a jeho milá - dcera Ludvíka VI., řečenéhoTlustý, anglicky. Ve filmu jsou francouzké titulky. Jedná se o rok 1122. Není to však možné. Roku 1066 dobyl Anglii Vilém I. Dobyvatel a usedl na trůn. Anglii vládla francouzká šlechta, úředním jazykem byla francouština a latina. Francouština neměla v tomto období pevnou, jednotnou formu. Byly např. velké rozdíly mezi Normadií a Provensálskem. Ve fimu zmiňovaný Jindřich I. Anglický byl synem Viléma I. Dobyvatele. (skipi)

• - Jean-Paul Muel byl v době natáčení filmu skutečně četníkem. (Cucina_Rc)