Tenhle film prostě žeru. Teď jsem ho viděl po strašně dlouhé době; z let dětských jsem na něj měl uchované pouze mlhavé prazážitky. Námět Návštěvníků je více než vděčný. Jakákoli situace konfrontující dnešní dobu se středověkem zákonitě musí vyvolat salvu smíchu, čehož autoři pochopitelně využívají. Ústřední duo je jednoduše báječné, nejlepší jsou jejich středověké manýry, něpříliš kompatibilní s naší moderní dobou... 80%(7.7.2010)

Tohle je klasický případ mého vztahu k některým filmům. Pamatuji si, jak to přišlo do kin, vyvolalo letmé haló a všichni o tom mluvili. Já to, klasicky, neviděl. Pustil jsem si to až po letech, někdy počátkem nového tisíciletí. Ale vůbec nic mi z toho v paměti neutkvělo. Možná proto, že to zase až taková sranda není. Asi dva dobré vtipy na komedii mi přijdou docela málo. Postavově a herecky mě ale příjemně zaujaly Isabelle Nanty (dlouho jsem se navzpomínal, kde jsem ten její obličej už viděl, než mi došlo, že v Amélii a tam i tady je prostě nepřehlédnutelná) a Valérie Lemercier.(14.3.2018)

Když jsem tuto francouzskou komedii viděl poprvé, opravdu jsem nemohl se nepřestat smát. Opravdu vynikající námět a ještě lépe napsaný scénář. Christian Clavier zde podával jeden ze svých nejlepších výkonů a moderní věci si dosyta užíval :-) A Jean Reno měl tu čest před Leonem předvést svůj skvělý komediální talent. Opravdu jedna z nejlepších francouzských komedií, která jede nonstop.(12.1.2008)

|| Scenár: Jean-Marie Poiré, Christian Clavier | Hudba: Eric Lévi (Era), Felix Mendelssohn Bartholdy | Produkcia: Alain Terzian | Rozpočet: 50 miliónov FRF | Tržby: 98,754,810 $ || U žiadneho filmu som sa toľko nenaplakal smiechom. Efektivita srovnateľná s 200 brušákmi na jeden záťah, čo sa svalovky na dva dni týka :) Dvojka Clavier - Reno hereckým pokladom komediálneho žánru.(26.5.2012)

Originalita se prvním "Návštěvníkům" upřít nemůže, přesto je beru pouze jako předskokana k mnohem střelenější a vtipnější dvojce (*****). Pořád se rozhoduji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami (dojem mi kazí ne zrovna povedený český dabing), ale nakonec zaokrouhluji - díky božímu Clavierovi - nahoru a dávám čtyři.:-)(23.3.2008)

• - Natáčelo se ve středověkém městě Carcassonne na jihu Francie, zámek Montmirail byl ztvárněn zámkem Château d'Ermenonville, který leží zhruba 50 km severovýchodně od Paříže a dům Beatrice se nachází ve městě Thoiry přibližně 50 km na západ od Paříže. (Cheeker)

• - Jean-Paul Muel byl v době natáčení filmu skutečně četníkem. (Cucina_Rc)

• - Na výrobě filmu se podílel i český dirigent Mário Klemens a Český filmový symfonický orchestr. (jexik)