Na tento film jsem se těšil především, protože v mých top 20 uživatelů padlo všechny hodnocení kromě _odpadu_. Já se teda přikláním k tomu, že to bylo zábavné, hlavně CH. Clavier --> ten byl to nejlepší na celém filmu. Rytíř Godefroy(Reno) aneb "stříhal jsem se podle kastrolu" mi tu moc neseděl, ale tak to bylo takový jedno z mála, co se mi nelíbilo. Povedená komedie, kterých má Francie na svém kontě i více. 70%(Drž Hubu jsem dal 4* tohle o fous horší)(15.7.2011)

Komedie u které se pokaždý zasměju. Hlavní dvojice hrdinů je bybrána perfektně a jejich hlášky nemají v cz dabingu ve staročeštině chybu. Příběh je pěkný, vtípků je zde spousta a filmek svižně utíká. Když to budu brát jako začátek filmové série tak je to pro mě zatím nejslabší díl, ale pořád je to super komedie. Za mě 85% :)(28.2.2014)

No tak mě se to zdálo horší než americkej remake cesta do ameriky, možná to je tim,že jsem ten remake viděl dřív a je to až ne pár výjmek stejný a to dokonce i vtpný scény jsou ve většině případů stejný, jenom trošku jinak zpracovaný a v jiný části děje, ale jinak totéž a to asi přispělo, že se mi to už nezdálo tolik vtipný, i když Cestu do Ameriky jsem taky viděl několikrát a vždyycky jsem se bavil víc než u tohohle. Taky mi připadalo, že v remakeu byl jak Jean Reno, tak i Christian Clavier daleko lepší, vtipnější a celej děj byl mnohem svižnější, tohle se tak nějak vleče do toho nic moc vtip, kterej už jsem buhužel znal a místo Christiany Applegate je tam nějaká hnusná Valérie Lemercier. Celkově je to určitě slabší a hůř zpracovaný(14.7.2005)

Existují dvě nejlepší komedie 90. let. Návštěvníci a Návštěvníci II. Dokonalý Clavier hraje dokonalého debila. Dokonalý Reno hraje dokonalého rytíře. Ale hrají to tak, že opravdu vypadají, jako by byli fakt ze středověku. Za tuhle roli měli dostat nějakou cenu. Jednička paráda, úžasný. Ke dvojce mám sice vřelejší vztah, i když se tam už některý fóry opakují. Tak či onak, je to prostě klasa mezi komediemi.(2.4.2006)

• Vodnářka

Asi jsem na film nebyla ve správné náladě, nebo fakt nevím, ale pořád jsem hledala ty tolik vychvalované vtipy, humor a výborný příběh...a pořád bez výsledku. Místo nich se mi před očima promenádovali jen dva cvoci, jejichž pokusy rozesmát diváka už kdysi na pár dětech vyčerpali Asterix s Obelixem. Bůhvíproč si dávali všechny dialogy v průběhu snímku tak třikrát minimálně a dost mě deprimovala jakákoliv další nudná postava, se kterou se setkali. Každou scénu by dokázal napsat zajímavěji a neočekávaněji student prvního stupně základky při povinné slohovce, sentimentální konec navíc vrhá pocit trapnosti na jakoukoliv francouzskou komedii, které se film jen z dálky podobá. Třeba mě někdy v autobuse donutí strávit cestu opět s tímto filmem a změním názor. Zatím jen nechápavě hledím na všechna ta slova nadšení svého okolí...:-)(14.7.2011)

• - Na počátku filmu mluví anglický král a jeho milá - dcera Ludvíka VI., řečenéhoTlustý, anglicky. Ve filmu jsou francouzké titulky. Jedná se o rok 1122. Není to však možné. Roku 1066 dobyl Anglii Vilém I. Dobyvatel a usedl na trůn. Anglii vládla francouzká šlechta, úředním jazykem byla francouština a latina. Francouština neměla v tomto období pevnou, jednotnou formu. Byly např. velké rozdíly mezi Normadií a Provensálskem. Ve fimu zmiňovaný Jindřich I. Anglický byl synem Viléma I. Dobyvatele. (skipi)

• - Valérie Lemercier si za dvojroli Frénégonde de Pouille a Béatrice de Montmirail odnesla sošku Césara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)

• - V úvodní části odehrávající se roku 1123 jsou vesměs bojovníci, včetně Godfroye (Jean Reno), oděni do plátových zbrojí z mnohem pozdější doby (min. pol. 14. století). (Merenre)