Jedna z mála komedií, u nichž jsem se opravdu poctivě řehonil skoro celou dobu. Možná jsou ty vtípky primitivní, ale Jeana Reno jsem si tu zamiloval. I kdyby ne pro všechny ty gagy nebo pro tu srdceryvnou romantiku, tak určitě kvůli bohorovné nonšalanci a neochvějné důstojnosti, s jakou jeho na dnešní poměry buranský velmož Godefroy důstojně proplouvá trapnými situacemi.(31.8.2011)

Bláznivá komedie s originálním a výborně zpracovaným námětem místami vtipem doslova srší, ústřední dvojice Clavier- Reno, kterým dodali maskéři skutečně ten nejburančtější vzhled, předvádějí po celou dobu nezapomenutelné herecké kreace a celý příběh je vedený v neskutečném tempu. Sice jsem se ani zdaleka nepobavil tak jako například u Drž hubu a najde se tu pár slabších scén, ale už jen pro ten nápad, skvělé herce a úplně jiný pohled na současný svět, který tento snímek nabízí, jsou pro mne 4* povinností.(14.7.2011)

Jedna z nejlepších "nových" komedií Evropy! Herecká sestava je perfektní, český dabing z éry těch vynikajících (obzvlášť Naďa Konvalinková je ve své roli dokonalá) a skvělý humor, který mě osobně sedí a pokaždé se výborně bavím. Plus výborná hudba. "Co má furt s našima nohama?!" - "Nevím, ten žebrák stále pletichaří!"(14.7.2011)

Když jsem tuto francouzskou komedii viděl poprvé, opravdu jsem nemohl se nepřestat smát. Opravdu vynikající námět a ještě lépe napsaný scénář. Christian Clavier zde podával jeden ze svých nejlepších výkonů a moderní věci si dosyta užíval :-) A Jean Reno měl tu čest před Leonem předvést svůj skvělý komediální talent. Opravdu jedna z nejlepších francouzských komedií, která jede nonstop.(12.1.2008)

Obecně tíhnu spíš k intelektuálně laděnému a poetickému stylu humoru, což je pravý opak toho, co Návštěvníci nabízejí. Ti totiž přinášejí humor ve stylu klasické lidové frašky, poměrně hrubozrnný a místy zřetelně balancující na kraji obecného vkusu. Paradoxně ale z řady důvodů, ať už je to zajímavé a funkční herecké obsazení v čele s Jeanem Renem, kterému mimochodem jeho středověký rytíř podle mého sluší víc než stereotypní postavy neprůstřelných zabijáků a nesmlouvavě tvrdých poldů, přes jeho přízemního primitivně vychcaného sluhu po spoustu vedlejších postaviček nebo vtipný námět s řadou funkčních komických prvků. V době jeho uvedení jsem byl spokojený na čtyři silné hvězdičky, dnes už nadšení opadlo, ale přesto nechávám čtyřhvězdičkové hodnocení jako vrchol určitého komediálního stylu, který mě ve své průměrnější podobě míjí a někdy spíš odpuzuje. Celkový dojem: 75 %.(31.7.2011)

• - V úvodní části odehrávající se roku 1123 jsou vesměs bojovníci, včetně Godfroye (Jean Reno), oděni do plátových zbrojí z mnohem pozdější doby (min. pol. 14. století). (Merenre)

• - Jean-Paul Muel byl v době natáčení filmu skutečně četníkem. (Cucina_Rc)

• - Približne v 66. minúte filmu, keď Godefroy (Jean Reno) a Jacquouille (Christian Clavier) pozerajú na zámok, v ktorom žili v 12. storočí, tak konštatujú, že sa odvtedy veľmi zmenil. Godefroy sa posťažoval slovami "Toto je snáď lup Vizogótov!" Zámok však sotva mohol mať niečo spoločné s Vizigótmi, keďže Godefroy prišiel z roku 1123 (ako sa hneď na začiatku filmu spomenulo, v ktorom roku sa dej odohráva), vtedy Vizigóti ako takí už boli minulosťou, posledné zmienky o nich pochádzajú z roku 721, keď zomrel posledný vizigótsky kráľ Ardo. (AxelWers)