Imunolog Steven Seagal se snaží najít protilátku proti nebezpečnému viru, který do vzduchu úmyslně vypustila militantní skupina v čele s Patriotem. Musí to být co nejrychleji, neboť v důsledku biologické katastrofy umírají stovky lidí… (TV Prima)

Sobis87 odpad!

Seagal...kdysi to byl setsakra stylovej ranař, kterej lámal ruce na potkání a pokaždý, když do nějakýho toho gaunera vystřílel celej zásobník o kapacitě muničního skladu, byla to celkem fajn podívaná. Pak se ale začal závodně věnovat požírání koblih a s vizáží nasupěný indiánský babičky kropil grázly ve jménu ekologie...ale fuj! Království za pončo a vyklepaný cecky! 10% ()

Ratemus

Možná jediný film Štěpána, ve kterém nebyla žádná akce. Ono tady nebylo vůbec nic, ale zas tak špatný to nebylo ve výsledku. Jedno vím ale jistě, NIKDY VÍCE. ()

SeBig

No bál jsem se co ztoho vyleze ale nakonec to nebylo ZAS tak hrozný jako například Clementine. Začátek docela zajímavý pak to začne být nuda..bojování s virem, zjistit lék.. nuda, nuda a žádná akce. Zííív ()

korbitch22 odpad!

První a opravdu obrovský průser,malou chvilku se to dá vydržet,ale jak Steven začne trhat kytky a valit je jako sérum proti viru...lehce se začnete v křeči potácet vy....chápu jak to asi myslel,on vždy byl takový lidumil,který má rád obyčejné američany,na obyčejném venkově,bohužel tohle je neobyčějně imbecilní,když mi bylo asi deset,porvé sem ho poslal virtuálně do prdele. ()

mat.ilda

Už pro ten nezapomenutelný kožený kabát s červenou šálou, následovaný salvou smíchu si zasloužíš hvězdu, Stevene! ()

anais odpad!

Steven Seagal se asi rozhodl pro změnu. Proč bych měl v každém filmu bezduše kopat a mlátit?, ptal se sám sebe. Z počátku to vypadá jako typická „seagalovka“. Hrdina je doktor na americkém maloměstě, se všemi se dobře zná, pro každého má dobrou radu, neváhá poskytovat pomocnou ruku. Nebyl by to však Seagal, aby jeho postava neměla tajemstvím opředenou minulost. V tomto případě se podílel na vývinu biologické zbraně. Uvědomil si však svou chybu a začal bojovat proti podobným aktivitám. Klasické schema, které však překvapivě takřka neobsahuje souboje - tedy jediné lákadlo většiny Seagalových filmů. Nejdramatičtější scénou tak zůstává Seagal u bublajících baněk objevující lék proti zákeřné nemoci. Je to vrcholná scéna filmu, a řeknu vám, jestli ne kvůli předchozímu ději, tak kvůli ní stojí film za vidění. Seagal nakonec přijde na to, že proti nemoci zabírá pouze starý indiánský čaj (který shodou okolností on a jeho rodina pravidelně pije). Hned navaří trochu do zkumavky, a nitrožilně (!) podává pacientovi. Na konci je ještě jedna vtipná scéna, když vrtulníky rozsypávají nad kontaminovanou oblastí lístky dotyčné květiny a lidé je radostně chytají. Jediné, co se filmařům skutečně podařilo jsou krásné, neřkuli magické záběry amerických velehor. ()

eraserhead666

Po prvním zhlédnutí jsem tomu z milosti střelil jednu * a odhodil to jako nejslabší Seagalův film. Jenže včera jsem si to pustil znovu a zase tak otřesné a slabé jako poprvé mi to nepřipadlo. Hlavně mě překvapilo, že je to natočené podle nějakého románu. Napodruhé jsem do filmu pronikl trochu více, už mě nešokovalo to, že tady Steven zmlátí jen pár lidí (cca 5-6 vteřinová záležitost), že ten film není o Seagalovi, ale o ději, který sice není nijak převratný ani originální, ale není ani nějak extra nudný či hloupý. Je to takový moderní akčnější western. Myslím, že 19% si tady ten film v žádném případě nezaslouží, takž normálně bych po druhém shlédnutí zvedl své hodnocení o jednu *, ale abych trošku zvedl celkové procentuální hodnocení, tak ještě jednu navíc (o níž jsem stejně přemýšlel tak jako tak) přidám. ()

SOLOM.

Stevena Seagala jsem měl svého času a hlavně v jeho starších kouscích opravdu hodně rád. Postupem času jsem však rezignoval a existuje ještě spousta filmů (hlavně těch novějších), které jsem dosud neviděl. Patriota jsem viděl poprvé už hodně dávno a utkvěla mi v paměti jen ta úvodní scéna s magorskou komunitou, ozbrojenou až po uši…Dneska jsem na to mrkl po druhé a už vím proč. Ono tady totiž moc kvalitních pasáží k zapamatování ani není. Ta eko omáčka okolo by se ještě dala i překousnout, ale když už většina akčních scén a soubojů postrádá pořádnou šťávu (a že jich tu tentokrát bylo na můj vkus docela málo), vlastně není ani moc o co stát. Bitky a lámaní končetin – to bylo přesně to, co se mi na jeho filmech líbilo úplně nejvíc… ()

902 10

paradni komedie, ktera si chytre pohrava se vsemi dostupnymi klise ... %@ co? ze je to thriller!? aha, takze znovu. na tenhle film se dokonale hodi ono klasicke "je to tak blby az je to vtipny/dobry". rozhodne pri sledovani doporucuju patricnou davku nadhledu, nebo se muze stat, ze to jednoduse neunesete. a prilitava dalsi klasa, tentokrat made by rigor mortis - neptejte se, jestli je ten film dost dobrej. ptejte se, jestli ste vy dost dobri pro tento film. jedeme dal - stevie seagal je proste sympatak, takovej sympatak, ze mu sezerete i toho felcara, i kdyz za ten nevkusnej vohoz prichazi srazka 1 hvezdy. stevene stevene, za tohle by te modni policie zavrela do satlavy az bys zcernal (nebo by te hrablo z kecu lenky korinkove, ktera sdili vedlejsi celu). cely film se nese v poklidnem duchu, semtam kamera zabere kolemplachticiho orla, ale zase se vrati na zem, kde prave postarsi indos sbira kyticky za doprovodu rudokozskych odrhovacek. steven se ani moc nepere a dokonce zabije hlavniho zaporaka (btw hodne nudny manik, staci par vterin nepozornosti a jeho smrt propasnete, aniz byste si vubec uvedomili kam se podel) hodne neferovym zpusobem. ke konci jeste spousti helikoptery na mestecko kvetiny a tim dokonavaji tenhle hanebny atentat na filmoveho divaka. steve sorry, ale za tohle ode me dostavas zlutou kartu. ()

Bauer odpad!

To snad ne!!!!!!!! To je to nejhorší co jsem kdy viděl. Za to nemůžu dát ani jednu * ale musím dát odpad. ()

JASON_X

Musím výjimečně souhlasit s voxem populi. Oproti předešlým seagalovkám je tohle strašlivý úpadek, scénář je třeskutě blbý, dialogy a hlavně Stevenovy politicky i ekologicky uvědomělé repliky trapné až na půdu. Bílí militanti, indiánská moudrost, doktor Seagal coby odborník na viry a specialista pro boj z blízka, helikoptéry rozhazující léčivé květy, dar Matky Země... Ne, není to vůbec ale vůbec zábavné. A ani nechtěně. Nechápu co Stevena přimělo k účasti na téhle hrůze. Víc canců netřeba, je jich tu obdobných už dost. ()

Gary odpad!

Kravina, kravina, kravina a nic než kravina. Steven Seagal už se z té sračkovské a béčkové pověsti nikdy nevyhrabe. Natož, když mu teď pod hlavou visí kravský podbradek a má malý prasečí očička. Neříkám. Steven míval svoje časy. Ty ovšem už definitivně skončily a on si může s kamarády Van-Dammem, Norrisem, Lundgrenem a Dudikofem jít točit filmy pod vedením Alberta Pyuna a všichni budou spokojeni. A ten závěr s kytičkama... ááách jo. Zlatá Aljaška v plamenech. ()

Lacike odpad!

Prvy Seagalov direct to video film. Aj ked v tej dobe este nedobrovolne. Seagal mal stale starpower, ale vysledok bol tak mizerny, ze vo väcsine krajin nenasiel kinodistributora a isiel rovno na video. Vdaka solidnemu rozpoctu je technicka stranka na profesionalnej urovni a film sa odohrava v slusnych lokaciach. Tieto veci uz v sucasnych Seagalovkach bezne nie su. Ale co z toho, ked sa v celom filme prakticky nic nedeje. Len kopa kecov a hladanie lieku proti biologickej zbrani. Akcie je naproste minimum. Dokopy menej jak 5 minut. Takze za akcny film sa to ani povazovat neda. Skôr je to nejaka agitka proti biologickym zbraniam. Za jeden z mala kladov by som oznacil peknu hudbu. Seagal uz zacal vo velkom naberat tuky, co sa prejavilo na jeho postave, ale v tvári este vyzeral stale dobre. A postavu maskoval dlhym kabatom, ktory mu sekol a do westernu by sa hodil perfektne. Ma tu aspon par kratuckych bitiek ktore absolvoval bez kaskadera a predvedie v nich par peknych chvatov. Ruky mal stale neskutocne rychle. A aj ked tu ma minimum bitiek, tak je smutne, ze je ich viac ako vo filmoch, ktore nataca v sucasnosti. Za hudbu a par peknych chvatov davam 1/10, ale ako celok je to totalna zhovadilost, ktora naviac neskutocne nudi. Tento film je smutnym zaciatkom konca Seagalovej kariery. Odvtedy natocil uz len jeden poriadny film a to Exit Wounds. Skoda. ()

Dale

Keď hral Seagal kuchára, po dlhšej dobe som to dokázal stráviť, no PhDr. - to snaď nie! Seagalove filmy sa nikdy nevyznačovali bohvieakým príbehom, no kým tam dolámal veľa kostí, tak to bolo aspoň na 2-3 hviezdičky. Ale keď celý film len sedí a ťuká do počítača a ešte aj veľa hovorí a úplne o ničom, tak aj jediný zmysel jeho filmov je fuč. Záver filmu je neskutočný - to má byť vtip? Nič proti ekológii, no po Aljaške Seagal dokázal, že sá da klesnuť ešte viac na dno. Čo nás ešte čaká? Jediné pozitívum na tomto filme je kamera. Zrejme je to tým, že túto frašku režíroval oscarový kameraman Dean Semler. ()