Imunolog Steven Seagal se snaží najít protilátku proti nebezpečnému viru, který do vzduchu úmyslně vypustila militantní skupina v čele s Patriotem. Musí to být co nejrychleji, neboť v důsledku biologické katastrofy umírají stovky lidí… (TV Prima)

Shit odpad!

Největší sračka v dějinách filmu!!! Koukat jak hodný taťka seagal pomáhá chudáčkům sedláčkům je něco strašnýho!!! je to spíš Odpad na druhou. ()

choze

Jednu hvězdičku za to, jak v tomhle filmu Seagal drží nůž (viz. galerie). A za tu roztomilou holčičku. ()

genetique

Škoda, Steven sa mal držať toho, že natočil aspoň jeden fajn film za rok a nie sa púšťať do troch sračiek ročne. Tu ešte mal na to niečo dokázať, no postupným odradzovaním divákov sa mu toho moc nepodarilo. Ale snaha sa cení, nebyť toho bio-eko-greenpeace chujovského pozadia. 50%. ()

sniper18

Steven Seagal v tomto období už zažíval prudký ústup zo slávy a po predchádzajúcom komerčnom neúspechu sa miesto pokusu o návrat nejakým štandardným akčným filmom rozhodol skôr pre dokončenie tejto svojej voľnej ekologickej trilógie, čo mu teda výsledne tiež len uškodilo, dokonca vznikol jeden z jeho všeobecne najnenávidenejších filmov, ale pre mňa je aj Patriot stále veľká srdcovka. Ale kedysi tomu tak nebolo, moje prvé vzhliadnutie tohto filmu v čase premiéry bolo zároveň aj jedno z mojich najväčších filmových sklamaní, lebo som mal pocit, že som stratil svojho najobľúbenejšieho akčného hrdinu, ale ďalšie pozretia v priebehu rokov už boli na tom lepšie a dnes už je to jeden z mojich obľúbených filmov. Mne tieto ekologické zápletky vôbec neprekážajú, možno práve aj naopak, aspoň to nie je také ohrané a síce je to vo svojej podstate poriadne naivné, ale dokážem sa cez to preniesť, posolstvo sa mi páči a celkovo ma to jednoducho veľmi baví. Dokonca by som uvítal, keby to bolo ešte trochu dlhšie, celé to ubehne až veľmi rýchlo. A navyše Seagal tu má s výnimkou akcie prakticky všetky svoje typické prvky, pre ktoré som si ho obľúbil. Po celý čas tu má auru najlepšieho z najlepších, ktorý všetko ovláda a vyžaruje z neho nesmierny rešpekt, takže aj s hlavným záporákom, ktorý pred chvíľou spôsobil smrť mnohých nevinných sa rozpráva, ako s niečím podradným a ten sa mu ani nebráni. A k tomu celá tá láska k prírode a priatelenie s indiánmi, ja si tu užívam prakticky každú minútu. A hľadanie lieku v druhej polovici mi tiež príde skvelo zvládnuté, hlavne tá Seagalova bezmocnosť pri neustále rastúcom počte obetí. Škoda len tej akčnej stránky, ktorá je tak veľmi nevýrazná, čomu ale moc nerozumiem, keď priestor tu na to bol. Viackrát to vyzerá, že Seagal bude musieť čeliť mnohonásobnej presile a vždy sa to vyrieši príliš rýchlo. No predsa len aj akčná stránka ponúkne pár dobrých sekvencií alebo momentov, Seagal tu má len dva minisúboje, ale páči sa mi obsadenie nemocnice, postaranie sa o dve plne obsadené vozidlá, originálna likvidácia hlavného záporáka alebo Seagalove štýlové držanie noža pri krku rukojemníka. Slušné je aj obsadenie, jedine záporáci sú úplne bez charizmy a to dokonca aj ich vedenie, ale Steven Seagal je tu perfektný a je tu plno mimoriadne sympatických vedľajších postáv, ako jeho priateľ, dcéra, dvojica indiánov alebo aj nakazený vojak. Režijne to síce občas trochu pripomína televíznu produkciu tej doby, ale inak to má slušnú vizuálnu stránku, nádherné lokácie a sadlo mi to aj atmosférou. A k tomu ešte tá veľmi pekná hudba, tento film si ma vždy získa už od úvodných titulkov. Takže v tomto prípade sa radikálne nezhodujem s mizerným prijatím tohto filmu, síce Patriot za Seagalovými predchádzajúcimi filmami zaostáva, ale to pri ich nastavenej úrovni nie je žiadna hanba, pre mňa je to srdcovka, ktorú si veľmi rád občas pozriem. 86% ()

Tyler odpad!

Seagala a jeho filmy mám dost v oblibě a rozhodně se za to nestydím. Ale co je moc, to je moc! Steven by se měl zamyslet nad výběrem rolí a scénáristu(ty) by měl někdo zašít do pytle a hodit do řeky. ()

ClintEastwood

Konec jedné ekologické trilogie i velké akční hvězdy. Těch odpadů je tady ale příliš a tak trošku vyrovnám misky vah. Za Seagalovu odvahu, téma, trošku akce i krásnou přírodu. ()

Wacoslav1

Tady začal nenápadný rozpad Seagalovy kariéry. Nudná agitka ve které se dozvíme, že biologické zbraně jsou svinstvo. Akce je tu minimum, keců na krátkou stopáž až neadekvátně moc. Jo a milý vegetole : je hezké, že píšeš, že tenhle film už z principu akční být neměl, ale pak nechápu proč do něj Seagal lezl. Jako sorry akce a bitky mu šli vždycky dobře, ale jeho prkenná předávání rádoby poselství mu nešla ani náhodou. Na druhou stranu souhlasím, že oproti již zmíněnému Tickerovi má tohle aspoň nějakou profesionální a filmařskou kvalitu a pohled na ještě nevyžraného Seagala v solidní formě je osvěžující, takže nakonec tu 1* napálím. V době vzniku jsem to bral za ultimátní odpad, ale to jsem ještě nevěděl jakými skvosty nás Stevo bude zásobovat v budoucnosti...15% ()

Xmilden

Předně musím říct, že Steven natočil větší zrůdnosti... Tady se pečlivě připravoval na roli například tím, že poctivě ztloustnul, ale už nedomyslel že bude muset jezdit na koni a ochráncům přírody se to tím pádem nebude líbit. Nakonec byl vybrán nejsilnější kůň na světě a bylo slíbeno že v sedle nebude Steven déle než půl minuty ve filmu. Děj filmu připomíná situaci, kdy se Steven koukal v telce na Smrtící epidemii s Hoffmanem a řekl si že k tomuto tématu má co říci :) Bohužel pro nás. ()

Fiftis

V detstve ma to ako tak bralo, dnes je jasné, že sa jedná o jednu z najmenej vydarených snímok, v ktorých sa Steven Seagal objavil. Exhibície nadľudských schopností Stevena Seagala nielenže spoľahlivo otrávia divákov, ktorí si nepotrpia na jeho gymnastické hrátky, ale kupodivu sklame aj jeho priaznivcov. Bitiek je tu pomenej, napínavé scény sú smiešne, rovnako ako skrutkované a často nezmyselné dialógy. Samotný dej je úbohým a matným klonom stoviek priemerných akčných thrillerov, obalený štipkou zo Smrtiacej epidémie (1995). A tak teda Dean Semler definitívne potvrdil, že ako režisér rozhodne nie je muž na svojom mieste. Takže záleží len na vašej náture, či budete znudení do bezvedomia, alebo sa budete dobre baviť tým, ako je Patriot trápne nevydarený. ()

hippyman

mno, možná trochu chči*u proti zdejší odpadové vichřici, ale mně to nějak záhadně dobře sedlo. tahle pohádka se stevem v poněkud netradiční roli (kvůli které film asi většina lidí odsoudí) mě prostě bavila. třeba ztrácím vkus... ;-) 70% ()

mzss1

Film mi moc nesedl. Příběh moc zajímavej není, je tu málo akce, až na konci. Seagal docela ujde, to je asi jediný velký klad. Máme tu něco nového, jiný příběh no, ale je to všechno ? Bohužel není. Na tuto dobu, kdy natáčel skvělé filmy se to moc nevyvedlo, ale nevadí. Dávám přesto 48% = ** ()

kingik odpad!

Film, který ždibínek potenciálu měl, ale to by musel kameraman Dean Semler být i dobrým režisérem. Chtěl si vyzkoušet režii a musel uznat, že na to nemá. Seagal v té době ještě zdaleka nebyl na odpis, ačkoliv byl už patrný ústup ze slávy. Přesto si myslím, že se z tématu dal vytěžit poměrně slušný, solidní film o zákeřné teroristické hrozbě s krutými následky pro oblast zamořenou biologickým virem. Jenže je to až hrůza, jak je film natočen. Nejenže jsem zde nenarazil na kloudnou, byť jen (pod)průměru se blížící akční scénu, ale hloupé je skoro vše - od dialogů až po závěrečné podání protijedu v podobě nějakých květin nebo bylin. Seagal s vypelichaným ohonem je snad úplně mimo hru. Jak už jsem se zmínil, nějaký potenciál tam byl, ale následné zpracování je opravdu zoufalé. 0% ()