DavidAAAA

Obrovské překvapení. Kdyby postavy nemluvily rusky, neměly na čepicích pěticípou hvězdu, považoval bych toto za velice kvalitní hollywoodský mainstream. Autoři si odpustili naprosto všechny zhovadilosti, kterých jinak bývají ruské filmy plné, tj. ruskou velkohubost, zpolitizovanost a podlézavá úcta k hierarchicky výše postaveným. Tady si ti nahoře úctu od podřízených doslova vymlátí. Skvělé záběry od počátku do konce, od rukování, po výcvik, první smrt a konečný brutální boj. Charaktery hlavních postav jsou výborně vykresleny, film se neutápí ve zbytečně detailně ukazované brutalitě, ale přitom zůstává syrový. Závěrečný záběr považuji osobně za jeden z nejpůsobivějších momentů, které jsem doposud viděl. ()

mdf

Dá se říci,že na ruské poměry,pominu nudné pasáže,docela dobře technicky natočený válečńák. Afganistan ještě nikdo nikdy nedobyl a tím je řečeno skoro vše.Přistání sestřelénoí letadla a kropička na kopečku byla očeň vkusna. ()

andy60

Rusové se docela vytáhli. Úvodní fáze příprav a výcviku není zdaleka tak zajímavá, jako samotné nasazení v Afganistánu. Je to natočeno jinak, než jsme zvyklí z Hollywoodu, ale vůbec ne špatně. ()

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm