krijka

Taková ruská Četa, ale nemůžu si pomoct, ten náboj prostě postrádala. Ne, že by Rusové neuměli natočit velkofilm, je vidět, že tady opravdu nešetřili a snažili se, z filmu určitě nečpí, že by používali papundeklové kulisy, jako z brněnské pohádky o soudci Ti. Jenže co naplat, do děje mě to tak úplně nevtáhlo, jakoby scény, tak trochu vykradené z jiných filmů, neměly tu sílu (třeba útoky na kopec, nebo běh do kopce, to snad je v každém druhém filmu o výcviku. No, snad v každém). No a pak je tu problém všech válečných filmů, když vezmete skupinku mladých herců o ojedete je strojkem, vypadají všichni stejně, takže aspoň já mám obrovský problém, rozeznat je od sebe. Takže tady jsem teprve asi v polovině filmu pochopil, že malíř Davinči a intelektuál Vorobjov nejsou tatáž postava. Závěrečný útok mudžahedínů, při kterém všichni z 9. roty hrdinsky padnou, tak to je kapitola sama pro sebe, to snad vypadlo z nějakého starého filmu o Velké vlastenecké válce. Přitom ten film měl potenciál a režisér nebude tak úplně ztracený, třeba ta scéna, kdy Davinči shání sirky, tak je výborná. Jenže je to trochu promarněná příležitost. ()

Arassuil

Není Bondarčuk jako Bondarčuk. První polovina filmu mi přišla hrozně nudná, protože všechno (sadistický důstojník, běhy do kopce, atd.) jsem už někde viděl a bylo to stokrát lépe natočeno - viz. Full Metal Jacket a další. Druhá polovina filmu mi přišla zase hrozně neujasněná. Někdo tady vykrádá americký Hollywood, ale zároveň se snaží ukázat, že s ním nemá nic společného, v té první polovině ty vykradačky alespoň otevřeně přiznali. Oceňuji, že použitá technika je autentická, Američani mě se svými skládačkami vždycky hrozně vytočí... Jinak závěr tomu strhává tak 15%, protože takovýto "Happyend" ani ten Hollywood nenatočí. A nejvíc mi vadilo, že ani po 130min jsem nebyl schopen identifikovat jednotlivé hrdiny. Vyholené hlavy jsou prostě všechny stejné. ()

Mort09

Ruský pokus o moderní pojetí válečného filmu. První půlku tvoří nepříliš záživný výcvik, na který navazuje „akční“ část, zakončena až patetickým konec, což kombinaci s množstvím postav, z nichž žádná herecky nevyčnívá, dělá z 9. Roty průměrný film, jenž přináší jen minimum vlastních nápadů. 50% ()

paax

K tomuto mám jen jedno... Ruský The Platoon z Afghánistánu = fajn biják, nic víc. Totální kopie. Průměr :-(. Doporučuji raději Afghánský zlom. ()

Baik

Ruský valečný film.Už to si řeknete, no moc nových válečných filmu nemají tak to bude třeba dobre.Od začátku do konce vás to přikove k židli.Pravda,bolest,kamardství....Nikdo a nikdy nedobil Afganistan. ()

BaseDallas

Film mal dobre rozložené scény, kde sa počiatočná naivita bažantov postupne menila v beznádejnú realitu. Ostrieľaní školitelia, trpko konštatujúci, že ešte nikto nikdy nad Afganistanom nevyhral, iba podčiarkli nevyhnutný koniec. Páčila sa mi nepreháňaná skutočnosť bojových scén, kde vojaci umierali nečakane a bez pompy, vzťahy medzi mazákmi a mladými náhrádníkmi, autentická atmosféra okupovanej krajiny a jej obyvateľov. Záverečná bitka bola síce viac heroická, ale ako pocta padlým v tejto dopredu prehratej vojne, ok. Nadpriemerný vojnový film v svetovom meradle. ()

Shaman::..

I když je téma válečných filmů už trochu "vystřílené" a tento film nepřináší žádnou novou objevnou formu, je fajn vidět slušně natočený snímek s touto tématikou. ()

Tomik9

Jeden z nejlepších válečných filmů co jsem kdy viděl, kdo by to byl řekl že Rusko dokáže natočit takovýto parádní film plný akce. Od první minuty jsem se do toho zakousl a až do konce se nepustil. ()

wewrka

Výborný válečný film. V poslední době jsem mile překvapen Ruskou kkinematografií. Zdařilý příběh (podle skutečných událostí) trochu zdlouhavý rozjezd, minimum patosu... Bojové scény na vynikajicí úrovni. ()

metylovice

Pribeh kluku, co spolu drzi. Chvilema vtipny, misty napinavy, chvilema dojemny. Film ztraci na zmatecnych bojich a levnych trikovych efektech. ()

Ruslan

Výborný film z Ruska , který si na nic nehraje a ukazuje válku v pravém slova smyslu. Výborné efekty + silný příběh o partě kluků co si šli odsloužit svou vojenskou službu do samého pekla nehostinného Afganistánu. Všichni co máte rádi válečné filmy určitě zkoukněte , protože to stojí za to. 100% ()

kojot.name

Strašně smutný a výborně natočený film z konce sovětské války v Afghánistánu. Film charakterizuje věta "Toto není Stalingrad." - ukazuje válku, která je nesmyslná, hrdinství, které vyznívá do prázdna, smrt, která za to nestojí. Také dobře ukazuje, proč není možné dobýt Afghánistán. Rusové válečné filmy prostě umí, jen se bojím, jak to bude v budoucnu, když Putin zakázal v uměleckých dílech sprostá slova... ()

Drussus

Příliš sovětské, příliš "na západní frontě klid" příliš Čety. Pro Rusko složité období, a pro Rusy asi hodně dobrý, já jako Čech jsem se u toho ale nudil. Dost předvídatelný konec.... 2/5 ()

mahatma

Tenhle shit má neuvěřitelných 78% ? Act of Valor, který považuju za vlajkovou loď se nedostal ani nad lajnu? To je svět! ()

tulen odpad!

Sračka .. Další z novodobých ruských válečných filmů, které svým způsobem jsou horší než ty starý - jsou taky rusky blbý, ale navíc ještě napodobující to horší z americký produkce. S realitou té doby to nemá nic společnýho, žádná hlubší myšlenka nebo dokonce nějaká sebereflexe .. ()

TURPIA

Film mne příjemně překvapil svým vývojem. Parta fakanů se přihlásila do armády. Je hezky vidět, že intenzivní výcvik je mění a sami si k sobě nacházejí cestu, která končí bratrstvím. Až do konce výcviku moc pěkný film. Co už tak pěkné nebylo byl život na kótě 3234 a následný boj. Celá 9. rota působila jako banda trhanů, kteří jak pak ukázali neumí ani bojovat. Cely poslední boj postrádal logiku, žádné krytí při střelbě, jen se postavili a zuřivě máchali zbraní z prava do leva. Já tam viděl viděl amatéry a ne elitu, jak se výsadkáři prezentují . Jinak film má několik fakt dobrých okamžiků a i jako celek je to dobré. ()

VashCZ

Full Metal Jacket po rusku? Kdepak, na druhou stranu je to spíš oslava té jedoduché krásné války. Bohužel špatné počítačové efekty, ještě horší byla hadrová logika nepřítele, který se nechával krosit na volném poli, jindy to ale bylo superkomando s připravenými cestičkami ve skalách. Že měl nepřítel pomnožně ruského vybavení napovídá, že to není žádný vysokorozpočťák. Něco vata,  něco skvělé chvilky. Líbilo se mi vykreslování postav a ne/zakončení jejich příběhů. Herce musím pochválit, ale rejža si mohl odpustit ten mlhavý hrdinský patos v průběhu celého filmu.  65% ()

kotrlak

"Válka je krásná, nikde nic nechybí ani nepřebejvá" - ruskej mix ve stylu full metal jacket a platoon atd...je to hezká kukanda, trochu je to přitažený za vlasy, ale nesmysl historickýho přetahování se o Asii mezi CCCP a USA to ukazuje stejně jako americký flicks. Jen mě mrzí že když jsem sloužil v těch letech v ČSLA, tak nás mohli v rámci bratrský spolupráce poslat do Kozojebova trochu pomoct střílet do hadráků...místo toho jsme si zbytečně váleli dva roky koule v kasárnách... ()

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm