ariari

zárez, či nárez...tu neskutočne chýba obraz pravdy, čo zas demagogicky pôsobí na stádo. Rusi kedysi nedávno zlikvidovali túto časť sveta ...a podpobne ako Japončíci v Nankine sa posnažili o ruskú dumku, elegantne sa vyhli téme, že konflikt žiadny nebol, oni si tam jednoducho vtrhli a keď túto obrovskú krajinu spustošili , odplachtili a potichu stvorili ako odvetný akt TALibanských teroristov . Tí potom ďalej pokračovali a pokračujú v masakroch... tak nedokážem hodnotiť "umenie" tohto filmu . ()

HERP

Prvá polovica výcviková, druhá bojová. Obidve sú výborné, Bondarchukova réžia je výborná, kľudne sa môže rovnať s tým lepším, čo v Hollywoode za posledné roky vzniklo. Trošku mi vadili spomalené zábery tie mi už vadia všade, ale nie je ich veľa. Akčné scény sú výborné, tým niet čo vytýkať a môžme rusom iba zaželať,aby sa im takých vojnových filmov podarilo natočiť čo najviac . Celkovo najlepší vojensky film aký som kedy videl. spokojnosť 100% ()

Repulsion

Na rozdíl od některých ostatních komentátorů si myslím, že tento film převyšuje většinu amerických válečných filmů minimálně o hlavu. A to z toho důvodu, že podle mého názoru působi lidštěji, uvěřitelněji. Jednotlivé postavy působí reálně, přirozeně. V amerických válečných filmech se oproti tomu setkáváme především s archetypy. Pokud tento film něco připomíná, pak vynikající německý snímek Most z roku 1959 (http://www.csfd.cz/film/116090-most/) ()

Kozlowski8

První a zatím jediný film z Rusko - Afghánské války, který jsem viděl. Skupina mladých odvedenců odjíždí - nejprve do Uzbekistánu, kde projdou tvrdým výcvikem - a následně do afghánských hor - do skutečné války. Pokud bych srovnal filmy s podobnou tematikou války na blízkém či středním východě, tento snímek v Rusko-Finsko-Ukrajinské koprodukci byl po stránce kamery, střihu, zvuku, technického provedení a dokonalosti v detailech trošku méně okázalý a nebyl v něm patrný takový progres, jaký je vidět v novějších amerických filmech, ale možná právě proto působil přirozeněji a autentičněji, než právě mnohé z těch amerických produkcí. K tomu paradoxně přispěly i trochu neohrabané herecké výkony některých představitelů (nebo byly naopak tak geniální, že jsem tu nehereckost zbaštil). Přišlo mi, že Bondarčuk sebral někde v kasárnách pár kluků, vrazil jim scénář a šlo se na věc. Každopádně toto není má kritika, ale pochvala. Všichni ti kluci byli skvělí a jejich postavy byly dobře napsané a psychologicky vykreslené. Až na některé hlušší a méně záživné pasáže, především z první poloviny, snese film velice vysoké hodnocení. 80%. ()

Saxos

Když jde o válečný film, tak oni ty Ivanové vážně umí. Válek vedli hodně takže mají kde čerpat. Zde Afganiskán. ()

Vostok

myslle jsem že mě to nebude bavit , chtěl sem se kouknout na akční valečnej film kamarád mi poradil tohle řikám si no určitě to nebude zrovna mlejnek na maso jako udolí stínu nb zachrante vojína ryana ale zapnul jsem to a byl sem mile překvapen protože ja nesnáším zdlouhavé seznamování se a vycvik atd a tady to je ale je to tak dobře natočený že mě to nenudilo:-D dokonce mě to bavilo poprvé semse bavil u začatku ilmu kde je vycvik a sezamování se atd např. v bratrstvu neohoržených mě nebavily snad hned první dva nb 3 díly až potom dobrý ale to je jiný no když je to serial:-D ale zkratka jde o to že to co mě nebaví mě v tomhle filmu baví a nakonec sem se dočkal i akce a srdceřrvoucí řev vojáka s kulometem v ruce kterej se jen v tričku vrhá proti afgháncum a řve a třílí tvl to bylo lepší než rambo :-D a přitom podle skutečný udalosti takže mazec lidé ktere sem čekal že přežijí umřeli a ti co sem myslel že skapou tak přežily takže měto i překvapilo v tomhle:-D skvělej film:-D Vostok. ()

KorenGeorge

Když trénují Rusové, trénují nejtvrději. Když bojují Rusové, bojují nejstatečněji. Když milují Rusové svou zem, milují ji víc než jiní svou zem. Jediné, co mi z filmu na dlouhou dobu utkvělo v paměti, je důstojník, kterého do boje nepustí, jak pláče v poli vlčích máků, a americký nepřítel v afgánských řadách v slunečních brýlích připomínající beatnického Ramba. Těmhle kýčovinám se prostě nevyhne snad žádný ruský film. A ještě si pamatuji, že až zas taková hrůza to nebyla. ()

Xylobalsam

Rusové opět velmi dobře smíchali osvědčené vojenské hity a podobně jako u Noční hlídky se to povedlo velmi dobře. Spíš lepší 3* ()

Arren

Drsný pohled na jeden z novodobých kofliktů je příjemnou změnou od neustálého omýlání Druhé světové války. Nejvíce mě nadchl ten pohled z neamerikanizované strany, který neukazuje rusy jako tyrany a nelítostné zabijáky, ale konečně jako lidi, kteří mají také co ztratit. Především svůj život. Inspirace skutečnou událostí jenom dovršila výtečný filmový zážitek. Vřele doporučuji, jeden z nejlepších válečných filmů, co znám. ()

J.Bourne89

Pro mne blesk z čistého nebe. I když film prakticky vykrádá každý druhý úspěšný válečný snímek, přeci nabízí parádní a syrovou atmosféru. O to víc mne mrzí, když sleduji závěrečný boj, který neuvěřitelně graduje, a v tom se přeživší rozhodnou vylézt z děr a zaženou mudžahedíny zpět do hor. Nebýt této scény a místo toho ponechat jen vrtulníkovou výpomoc, jsem nadmíru spokojen :-) ()

gekons

Zajímavé podání konfliktu,kterému se nedostává tolik pozornosti (aspoň ne té filmové) a o kterém mnozí z nás neznají byť jen základní fakta - tento film je o válce Sovětského svazu proti Afghánistánu, je o válce drsné a reálně vykreslené(ruští herci jsou uvěřitelní) a po jeho shlédnutí nejen,že budete pobaveni,ale navíc si odnesete surovou "zkušenost" z tohoto konfliktu,výsledek jen trochu kazí závěr (nevíte kdy,kdo umírá),ale jinak velmi zajímavé,pažalsťa?! ()

Jirka1111

Je to mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec jsem se ale rozhodl udělit jen 3 (ve srovnání s Black Hawk Down je tento film v podstatě o ničem ;-). ()

SirTomas

Velice dobrý válečný film ze kterého není (kromě počítačových efektů výbuchů apod. které jsou přeci jen na nižším levelu - což měale zas až tak nevadí) poznat že nepochází z americké velkoprodukce. Příběh je celkem tuctový ale herci jsou dle mého názoru velice dobří, výprava a kamera skvělá a závěrečná akce velice hutná i když místy to na konci vypadá, jako by mužíčci utočili na rusy jako tupé stádo jdoucí (ani né běžící!) na porážku. Každopádně pro milovníky válečných filmů jasná volba! ()

JamesRyan

Dříve opomíjený dnes již však dobře známý ruský válečný kousek s ruským rambem Alexejem Čadovem v jedné z hlavních rolí. Hlasické rozdělení válečného filmu na první část která zobrazuje výcvik a druhou část ve které je samotné bojové nasazení. Film je zpracovám dle skutečné události ale je lehce přikrášlený. Každopádně Ti chlapi kteří tam bojovali si zaslouží trochu té glorifikace. Výtečná hudba dotváří jeden z nejlepších současných ruských filmů. Jediný krok vedle je možná scéna s vlčími máky =) ()

montel

Píše se rok 1998 a Rusko válčí s Afghánistánem. Dobrovolně se nechají do armády naverbovat chlapci snad z celého Ruska, aby společně vytvořili jendu partu a podstoupili drsný vojenský výcvik, který je má připravit na válku proti afgháncům. Po pěti měsících útrap se četa skutečně dostává do války, kde má však díky nehostinnému prostředí hornatých skal navrch afghánská armáda...Příjemné překvapení skrývá tento válečný velkofilm v dobrém a drsném příběhu natočeném podle skutečné události. Vadilo mi jen, že se i přes delší stopáž divák pořádně neseznámí s hlavními hrdiny a že tvůrci nedokázali lépe zakončit už tak dost natahovaný příběh. Navíc herci mě byli hrozně nesympatičtí. Ale jinak poctivá filmařina. 60% ()

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm