Sfinkter

Poměrně syrové nahlédnutí do sovětské armády. I přes pár patetických scén, které umí paradoxně nejlépe točit drsní Rusové, nás 9. rota seznámí s afgánskými bojovými reáliemi. Ty nás přesvědčí o tom, že výhoda domácího hřiště se nejzřetelněji projevuje právě ve válce. ()

dzira

Nelze tomu mnoho vytknout, snad jen nedostatek invence. Válečných snímků natočených dle osvědčené receptury - verbování nováčků, výcvik, akce, výprask - už jsme mohli pár vidět..... ()

farmnf

Špičkový válečný film srovnatelný s Četou. Zejména neobtěžuje kecy o vlastenectví, komunismu a podobně. Prostý popis pravděpodobně skutečné události. ()

Mrkvič

Netradiční pohled do řad cvičených a válčících vojáků. Po rusku je to ale nakonec skoro stejné jako po americku. Šéfové pruděj, ale myslejí to dobře. V boji je to bratr vedle bratra, ať už stojíte na kterékoliv straně. Nejde tu ani o nepřítele, jako spíš o vztahy a vývoj postav. Závěrečná scéna ani nepotřebovala žádné drsné krvavé scéně, aby byla dostatečně dramatická. ()

danoo

Všetky ruské (resp. sovietske) filmy sú o tom, že výraz tendenčný neznamená nekvalitný. V tomto prípade prinajmenšom nápaditý. ()

noriaki

Zajímavý a naturalistický ruský válečný film z Afgánské války. I když byl natočen za relativně malé peníze, tak za svými americkými bratříčky nijak nezaostává. Vyzněním se dá zařadit zhruba doprostřed, mezi filmy ukazující že padnout za vlast je pro vojáky nejvyšší slast, a umírající kamarádi budí ve vojácích bez výjimky hrdinství, a mezi filmy hlásající, že válka je peklo a kdo ji přežije, tak ho nenávratně poznamená. ()

VasaX

Až na několik málo nedostatků, které mě nutí dát 4 hvězdy, je to znamenitý válečný film - drama. Syrové zobrazení války, od náboru, skrze výcvik, radosti, strasti, surovost bojů až po odjezd zpět z bojiště. Sovětská válka v Afghánistánu z pohledu vojáků, tvrdé začátky a trpké konce. Žádná inovace se sice nekoná, avšak tím tento žánr tolik neztrácí. ()

Moogwi

Takový filmek mi už vážně hodně dlouho scházel, mám sice rád válečné filmy "po americku", ale tohle je přece jenom tak trochu něco jiného, a i když tento film není dokonalý a bez chyb, je to po dlouhé době příjemná změna. ()

McM

Syrový film o bojích v Afgánistánu z pohledů sibiřských vojáku. Klasický postup válečných filmů s výcvikovým táborem a potom samotnou válkou je zanechán, ale i přes to film dokazuje, že v Rusku natočit kvalitní snímek umí. Občas se vyskytující malebné záběry ho vyzdvihují z obyčejného průměru na 4 - hvězdičkový film. Doporučuji shlédnout. ()

sochy.zirafka

Mezi milovníky ruských filmů a Ruska obecně se neřadím a válečné filmy - až na pár vyjímek (Olověná vesta, Četa, Black Hawk Down, nedávný Hurt Locker) - nevyhledávám. Rusko-Afghánská válka, brutální výcvik, chlast, Malíř a Sněhurka ovšem film natolik vzdalují ostatním válečným filmům, že si své místo v mé osobní dvoraně filmové slávy vydobil. Nebo spíše vystřílel. Po shlédnutí opět silně pochybuji o soudnosti autora přísloví těžko na cvičišti, lehko na bojišti...Ale abych jen nechválil, první půlka filmu byla zbytečně utahaná a afghánská část mi zobrazeným stylem boje přišla spíše jako zákopová 1. světová... ()

lucascus

zfilmováno skvěle, trochu mi tam ale chyběl hlubší děj, možná i nějaké uzavřenější zakončení....ne jen takové zahraní do prázdna..., ale jinak skvělé ()

VanTom

Jak první polovina z tvrdého výcviku, úspěšně zocelující a stmelující nesourodé rekruty, tak druhá z bojového nasazení nezapřou své vzory (třeba Ocelovou vestu či Bratrstvo neohrožených, které v několika pasážích přesně cituje i hudba). Naštěstí se jim přibližují i filmovou kvalitou, kdy roztřesená rychlostřihová akce a kýčovité podhledy zůstávají jen občasným úletem. Politické pozadí se tu rozumně vůbec neřeší, parta nováčků je rovnýma nohama vhozena do války, o které nic neví. Afghánistán tím i stylem konfliktu připomíná pouštní Vietnam; ovšem namísto kontinuální postupující mise zde sledujeme jen střípky z přesunů a čekání 9. roty, vrcholící fatální velkou bitvou. [původně 3*] ()

homerr

Slušně natočený film o konfliktu v Afgánistánu za časů Sovětského Svazu, popisující cestu pár vojáků, od nastupu, přes výcvik až po konec konfliktu. ()

JohnSmith

Hodně zajímavý a drsný film.Sice je to podobný všem těm americkým válečným filmům,ale má to takový zvláštní nádech,podobně jako měl francouzský Mezi nepřáteli. ()

horacko

Tymto filmom som bol naozaj milo prekvapeny. Vyborne spracovanie. Necakal som,ze Rusi dokazu natocit take vyborne filmove dielo. Film zobrazil tvrdy rusky vycvik, tak najlepsie ako sa to dalo. Toto sa urcite oplati pozriet. ()

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm