Waldo je modrý medvěd z dětské vzdělávací televizní show, která děti učí poznávat svět prostřednictvím rozhovorů s politiky a důležitými lidmi. Doopravdy je však Waldo anarchistická animovaná postava v satirické noční komediální show, která - když se jí podaří nalákat někoho do studia - chrlí ze sebe sérii vtipných narážek, sarkasmu a dětinské jedovatosti. V zákulisí za Waldem stojí a jeho ústy mluví neúspěšný komik Jamie Salter. Waldův úspěch kontrastuje s Jamieho nepříliš šťastným osobním životem. Když se televizní stanice rozhodne dát Waldovi vlastní pořad, produkční společnost přijde s nápadem, že by Waldo mohl kandidovat proti jedné ze svých obětí, konzervativci Liamu Monroeovi, jenž byl vybrán, aby vyhrál v doplňovacích volbách. Jamie má ze světa politiky obavy, ale nakonec se nechá od Jacka Napiera, šéfa produkční společnosti přesvědčit. Během předvolební kampaně se Jamie seznámí a zamiluje do kandidátky liberálů Gwendolyn Harrisové, jež je ve své straně vycházející hvězdou. Když Gwendolyn vycouvá, poté co ji před Jamiem varuje manažer její kampaně, má Jamie problém ovládnout své pohrdání kariérními politiky. Waldo, nezávislý na nedůvěřivé veřejnosti, si přestává brát servítky. Může tenhle modrý medvěd skutečně vyhrát volby? Nebo se hraje o něco většího? (HBO Europe)

hrumsrt

Mne fascinuje, jak zdejší hodnotitelé někdy přemýšlejí, často jim stačí hrozně málo, aby dali plnou a jindy zase dávají odpady kvalitním dílům. A právě tohle je bohužel druhý případ... Nutno se povznést nad tím, že Black Mirror se nesnaží podat ucelený příběh a jako třešničku to podhodit nějakým seriózním tématem dnešní doby. Ba právě naopak, cílem je Vám natvrdo ukázat, jak v komplexních příbězích, téměř simulující realitu (jen často vehnanou do extrému), ona teze vypadá. Tentokrát je to precizní zobrazení tužby populace po politickém ideálu. Medvídek není nic jiného než řada pixelů, kterou ovládá člověk. Jenže to jakým způsobem ho jeho "ovladatel" používá lidi baví. Je sprostý, je upřímný a současně velmi prostý.. Tedy odráží jednoduchost populace.. Lidi nestojí o zaobalené názorové statistické výpočty, chtějí to co chtějí podané upřímně. Ironií pak je, že tenhle "ovladatel" je pak nikdo, názory které vycházejí z jeho úst jsou přece medvědovi. Téměř každý politik je jen vrchol pyramidy. Za jeho projevem úspěchem a čísly stojí masa odborníků a poradců. A proto v každé době bude vyzdvihován ten, kdo mluví tu "obecnou pravdu" (jedno jestli jí je nebo ne, ale musí odrážet názor většiny). ()

Birter

Po dlouhé době opravdu dobrá epizoda, ukazující fakáč Simpsonům, South Parku a podobně oslavovaným humoristů, jejijchž fňukání nad politikou a papouškování toho co všichni vědí (a kvůli tomu je zbožňují) jen upevňuje hněv a apatii k politice. ()

Lendak

Oproti ostatným dielom, tento neukazuje nejakú zvrátenú verziu budúcnosti, ale ukazuje problémy, ktoré (bohužiaľ) trvajú aj dnes, okorenené o ukážke toho, ako sú ľudia dajú ľahko zmanipulovať. VERDIKT: 9/10. ()

patmull

Já vím, že oproti strhujícím jiným dílům je tohle značná změna, ale já si to užil. Podle mě to byla trefná ukázka toho jak se lidé dají lehce zmanipulovat a nepřistupují k volbám dostatečně zodpovědně. Možná to bylo i ukázka toho, že lidé ve volby a demokracii nevěří(?) ()

PoprockCZ

Pravda, parafrázuje to současný stav post-truth doby, kdy lidé spíš slyší na odvážné negace než na konstruktivní snahu něco zlepšit, to však nic nemění na tom, že mě celý příběh vůbec neuchvátil. ()

strobl.r

Jeden z dílů na odlehčenou. Velmi hezky znázorněno nejen jak to funguje v politice, ale i politika webů jako je youtube. Čím větší hovadina, tím větší sledovanost a popularita. Mě tento díl pobavil zatím asi nejvíc. ()

pichta

Volebná kampaň silno ovplyvnená animovanou postavičkou - skrytým človekom je opäť nevšedný námet. Zaujímavým spôsobom sa dostal do povedomia - jednoduche, blbé a zároveň účinné. ()

collector

Je fajn, že tento seriál trochu odbočil zo svojej komfortnej zóny a ponúkol divákovi aj niečo čo sa zdalo byť až do určitého momentu ako vtipná epizóda. Aj napriek tomu, že sa zdá byť táto epizóda zábavná, tak v sebe má myšlienku nad ktorou by sa dnešná spoločnosť mohla zamyslieť. Pre mňa veľmi príjemné oživenie. ()

Gelaos

Slabší (nikoliv slabý) díl. Rozvádí se tu témata naťuknutá v The National Anthem a díky dalším aspektům bude The Waldo Moment aktuální ještě hodně dlouho. Voličský nihilismus, nekonstruktivní urážky, lži, zkostnatělost, nečinnost i antisystémovost jsou bezesporu součástí dnešní politiky. Epizoda je sice absurdně vyhrocená, ale podobnost s realitou jí nelze upřít. ()

PeteBuck

Tak trochu frankensteinovský príbeh. Stvoríte niečo, čo sa Vám vymkne spod kontroly, aby Vás to nakoniec otrepalo o dno, lebo dostanete záchvat svedomia. Potom už len vršíte jedno blbé rozhodnutie na druhé a ide to riadne z kopca. Varovanie aj od toho, ako nejaký nástroj v zábave, sa môže stať hnusným nástrojom v politike. Zasa taký priemer to nie je, ale svoju pointu to má. ()

winstonsmith

Dystopie jak má být. Vynikající díl, politika kolem nás vede, jak trpce pravil konzervativní kandidát, k tomu, že se postaví silnice a fungují nemocnice. Jenže na tohle zapomínáme a volíme si modré nebo žluto-hnědé medvídky, nedivme se potom tomu, že nám to méďové spočítají a pěkně to tu vyčistí. ()