Na prašném úseku dálnice narazí turistka na muzeum, které vystavuje vzácné kriminální artefakty – a zneklidňující hlavní atrakci. (Netflix)

fallanga

Nejlepší díl této série. Vlastně jediný díl, který kráčí ve šlépějích předchozích sérií. Díly jako jsou tento jsou ten důvod, proč mám Zrcadlo tak rád. Black Museum jsou 3 menší příběhy, které dohromady tvoří jeden velký a depresivní svět. Svou skladbou to hodně připomíná "White Christmas". Je to opravdu drsné, nechutné a je to to pravé Zrcadlo. Velmi mě potěšily i exponenty v muzeu, které jsou pomrknutím na minulé díly (maska White Bear, robotická včela, atd...). Snad největší plus ovšem vidím v tom, že se to odehrává ve světě, který jsme už viděli, a dost ho to rozvíjí. Tím správně odporným směrem, samozřejmě. ()

MartinTerran

Velmi povedený díl, který odkazuje na některé z předešlých dílů "pomocí" artefaktů. Zajímavou kariéru měl tenhleten chlapík a nebojí se jí sdílet ve formě 3 příběhů, které se mi velmi líbily a to by to nebylo BM aby to nemělo nějakou tu třešničku na závěr. ()

maoc

Cesta do pekel je často dlážděna těmi nejlepšími úmysly. /// Uhlazenost vzbuzuje, nebo by alespoň měla, opatrnost. Distingovaní lidé, a mnohá umělecká díla na to minimálně od 20. století opakovaně poukazují, umí být skutečně zlí. Hospodský rváč ti rozmlátí hubu, ale když si to vyříkáte, klidně si s tebou dá panáka a do smrti dobrý. Zatímco tichý, načesaný gentleman může být psychopat bez empatie, citu a svědomí. Douglas Hodge hraje takového uhlazeného stárnoucího muže, kdysi projektového manažera lékařského výzkumu v jedné nemocnici. A když už je v důchodu či co, má své muzeum zločinu na nevadské poušti blízké budoucnosti. A v něm exponáty, o kterých ví opravdu hodně. A neváhá do jejich pohnuté historie zasvětit své návštěvníky. /// Povšimněte si etického vývoje vrstveného příběhu. První lékařský vynález je dobrý, ale nešťastnou náhodou se zvrhne. Člověk má pak motivaci jej zneužít. Druhý už je pochybný od svého začátku a konec je vyloženě děsivý. Skafandr a motýl. Třetí je morálně ospravedlnitelný a ve starších dílech BM byl použit jak dobře, tak zvrhle. Ale jeho role ukazuje na morální zvrhlost jedince, který jej od počátku bez skrupulí používá k extrémně nemorálnímu jednání navíc za účelem mrzkého zisku a ne s nějakou řekněme pochopitelnou motivací naplnění potřeb drogově závislého, jako bylo pozdější použití emočapky a čipu. Zároveň je na dílu, jako už v BM tolikrát, děsivá neschopnost společnosti a legislativy reagovat na nové hrozby. A když už reaguje, může to mít ještě děsivější následky (nelegální výmaz opičky). /// Silný díl, který "baví" po celou dobu, proplétá BM universum do povedeného spletence a nabízí i dříve nevídanou katarzi. Na konci jsem já i syn očekával, že vezme do ruky mobil a matku vypne. Možná škoda, že to neudělala. Závěr by tak byl správně ambivalentní. Takto je až moc "happy", dá-li se to tak říct. ()

Knightey

Za me tohle rozhodne nejlepsi epizoda posledni serie. Cekal jsem malinko jiny konec a to diky tomu, jak cele Black Mirror byly natocene. Takze tenhle konec me prekvapil ale nevadilo mi to vubec. Clovek se opravdu nenudi u tohoto dilu. ()

PaTeXx

Epizoda formou několika krátkých příběhů a jedním finálním, který zasáhl i do samotného děje. Takhle to zní hezky, ale realizace kulhala až trestuhodně. Na hodnocení se asi projevil i závěrečný plot twist, který mě nejen nenadchnul, ale snad mi i vadil. ()

moriero

Tak tohle měl být jednoznačně poslední díl celého seriálu. Tolik nostalgicky povědomých artefaktů z předešlých dílů... až srdíčko zaplesalo. V tomto triptychu mě nejvíce zaujal příběh Jacka a Carrie. Klidně z něj mohli udělat samostatnou kapitolu (černá sousedka přišpendlí plyšovou opičku ke zdi a vyhrožuje jí: Poslyš, ty mrcho! Hahaha). Opět super jízda. ()

Perunwit

Bohužel celá tahle série je výrazně slabší, než předcházející. Tenhle díl je toho důkazem. Nápad s přenosem mysli je zajímavý, scénář snímku mě ale absolulu nezaujal. Volím tedy průměr a doufám v návrat krále v příští řadě. ()

PeteBuck

Celkom fajn epizódka. Ale zakladá sa v mnohom na už predchádzajúcich príbehoch, z ktorých si veľa berie a dosť to pripomína White Christmas. Čo myslím v dobrom. Zopár príbehov, ktorých spája jeden biely kretén, ktoré sa nakoniec spoja v jedno. Nemôžem si ale pomôcť, je vidieť, že to kúpil Netflix. Neporovnateľne väčší percentuálny podiel u úchylákov, hajzlov a sadistov je na strane belochov a naopak najviac obetí je na strane Afroameričanov. Netflix ako vyšitý. Škoda, že to Brooker predal tomuto pošahanému gigantu. Verím, že zrovna táto časť mohla byť za 5. Ale stále more skvelých nápadov, zaujímavý príbeh a zopár prekvapení na koniec. ()

collector

Neporovnateľný diel s predchádzajúcim. Pre mňa zatiaľ najlepšie ukončenie série (alebo aspoň porovnateľné s epizódou Hated in the Nation). Skvelo prepracované 3 príbehy ponúknuté v tejto epizóde a konečne nejaké prelínanie s ostatnými časťami seriálu (vzhľadom na názov dielu som v to tak trochu veril a dúfal som v to). Parádny a opäť nečakaný koniec. Zostáva mi znova len tlieskať tvorcom. ()

Gelaos

Víceméně druhé White Christmas, tentokrát navíc plné easter-eggů. Jednotlivé příběhy a náměty jsou fajn (zejm. ten druhý, byť recykluje již mnohokrát použitý motiv digitalizace vědomí), ale lepší by bylo dát každému příběhu vlastní epizodu. Black Museum totiž (podobně jako White Christmas) působí poněkud nesoudržně. Speciální pochvalu si však zaslouží Douglas Hodges za skvěle zahraného slizouna. ()